Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 41 - Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-05-06, 08:30   #1201
201704240919
Konto usunięte

Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kupcie sobie książkę dr Ewy Dąbrowskiej "Przywracać zdrowie jedzeniem" - tam jest wszystko o głodówkach, diecie owocowo-warzywnej, którą się robi 6 tygodni. Generalnie ona pisze o leczeniu chorób cywilizacyjnych odpowiednim żywieniem. Teraz jest dobry okres na taką dietę, owoce i warzywa są tanie i jest ich ogromny wybór. Ta książeczka kosztuje pewnie nie więcej niż 9 zł - widziałam, że są na allegro. Trzeba to przeczytać, za dużo miejsca by mi zajęło, żeby tutaj opisać szczegóły
Dieta nie pomoże jesli hormony przemieniaja się w DHT , dochodzi do hiperkeratynizacji naskórka a sebum ma nieprawidłowy skład. Warto jeść zdrowo - ale przy trądziku niezbędne są leki zewnętrzne (czasem i wewnętrzne).. Skutki widać na starszych pokoleniach, kiedy nie było żadnych lekarstw a mimo że odżywiali się zdrowo (bynajmniej zdrowiej niż my) - ten, kto miał prawdziwy trądzik jego twarz szpecą okropne blizny.

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------

Cytat:
Ale skąd dermatolog może wiedzieć, że nie masz gronkowca bez zrobienia badań? To jest skandal! Trzeba to sprawdzić. Może być gronkowiec, mogą to być grzyby, np candida, mogą być pasożyty. Ok, z gronkowcem może być o tyle trudno, że czasem nawet w wymazach może nic nie wyjść. Ale trzeba spróbować zrobić wymazy, badania z krwi i kał na pasożyty.
To nie moje słowa, nie pisałam tego... Teralysal biorę nadal. Miałam wymaz ropowniczy - nic nie wykazał, badanie krwi rowniez.
201704240919 jest offline  
Stary 2013-05-06, 08:56   #1202
Prodomostra
Raczkowanie

Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
No właśnie.Ja nie wiem ,czy ci dermatolodzy w ogóle mają o czyms pojęcie oprócz wyciagania kasy.Ja byłam u Małgorzaty Lis, prywatnie w Krakowie.
Ooo, widzisz, ja też jestem z Krakowa i Lisowa jest ponoć tu u nas bardzo znana. Ja do niej nie chodziłam, ale moja przyjaciółka owszem. Miała okropne zmiany na buzi, ropne gule. Dostała reacutane, trochę przeszło, potem wróciło. Nie była zadowolona z Lisowej, ta lekarka nawet się nie wysiliła, żeby poszukać przyczyny. W końcu przyjaciółka wyszła za mąż, urodziła dziecko i buzię ma piękną

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

Cytat:
Twoje rady na pewno są warte wypróbowania, tylko dla niektorych osób są nieosiągalne finansowo.Niestety taka zdrowa dieta kosztuje.Zwlaszcza jest to problematyczne jak utrzymuja cie rodzice, ktorzy jedza normalnie.Niestety ja nie mam tyle pieniedzy, aby moc pozwolic sobie na to co proponujesz, studiuje, nie pracuje, rodzice mi pieniędzy nie dadzą,zwyczajnie mnie na to nie stac.Badania tez kosztują, a lekarze nie chcą dawać skierowań.Wszystko wydaje sie proste,jeśli ma się kupę kasy
Niestety trzeba szukać innej alternatywy
Wiesz co, wbiło mnie teraz w krzesło Ja nie mam "kupy kasy". Wszystko jest kwestią motywacji i odpowiedniego zorganizowania Nic mi w życiu nie spadło z nieba. Zapieprzałam jak mały samochodzik, i wcześniej i teraz tak samo.
Po pierwsze: ja też studiowałam i przez cały okres studiów załatwiałam sobie różne prace, żeby mieć swoje pieniądze. Taką mam zasadę: samodzielność za wszelką cenę. Po drugie akurat teraz kupienie sałaty, pomidorów, ogórków czy jabłek to są groszowe sprawy. Ja kupuję siatę na placu niedaleko domu za 40 zł i żywię się tym przez cały tydzień. Po trzecie: wszystkie te lekarstwa i kosmetyki, które stosujesz masz za darmo?
Można marudzić i można coś zmienić.

---------- Dopisano o 09:56 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Dieta nie pomoże jesli hormony przemieniaja się w DHT , dochodzi do hiperkeratynizacji naskórka a sebum ma nieprawidłowy skład. Warto jeść zdrowo - ale przy trądziku niezbędne są leki zewnętrzne (czasem i wewnętrzne).. Skutki widać na starszych pokoleniach, kiedy nie było żadnych lekarstw a mimo że odżywiali się zdrowo (bynajmniej zdrowiej niż my) - ten, kto miał prawdziwy trądzik jego twarz szpecą okropne blizny.

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------

To nie moje słowa, nie pisałam tego... Teralysal biorę nadal. Miałam wymaz ropowniczy - nic nie wykazał, badanie krwi rowniez.
Jak spróbujesz oczyścić organizm, zrobisz dietę dr Dąbrowskiej, to wtedy pogadamy Sama zobaczysz, jaki będzie efekt. Na początku wysypie Cię na maxa, a potem wszystko przejdzie. Do tego warto dołączyć akupunkturę i zioła.
Generalnie róbta, co chceta Widzę, że ja z moim "naturalnym" podejściem jestem tu w mniejszości, co mnie jednak zupełnie nie dziwi.
Prodomostra jest offline  
Stary 2013-05-06, 09:15   #1203
201704240919
Konto usunięte

Cytat:
Jak spróbujesz oczyścić organizm, zrobisz dietę dr Dąbrowskiej, to wtedy pogadamy Sama zobaczysz, jaki będzie efekt. Na początku wysypie Cię na maxa, a potem wszystko przejdzie. Do tego warto dołączyć akupunkturę i zioła.
Generalnie róbta, co chceta Widzę, że ja z moim "naturalnym" podejściem jestem tu w mniejszości, co mnie jednak zupełnie nie dziwi.
Zaskoczę Cie, bo piję pokrzywę, bratka, kwiat lipy, miętę, rumianek, zieloną herbatę (moja babcia jest zielarką więc same zbieramy praktycznie zioła). Jem praktycznie same owoce i warzywa, soli i cukru nie używam w ogóle. Smażonych potraw praktycznie wcale nie jadam. Piję trzy soki dziennie : jabłkowo-pietruszkowy, z selera naciowego, buraka. Kilka miesięcy temu piłam nawet drożdże i siemię lniane (teraz przerzuciłam się na olej lniany budwigowy). Dieta nie ma bezpośredniego wpływu na trądzik (może jedynie go zaostrzać). Poza tym nie wiem co masz na myśli.. jeśli chodzi o kilka krosteczek i zaskórników to być może pomoże, ale prawdziwy trądzik jest ściśle związany z pracą gruczołów łojowych i hormonami.
Też jestem za naturą, używam jak najwięcej naturalnych produktów. Przy prawdziwym trądziku (dość uporczywym i nasilonym) niezbędna jest prawidłowa pielęgnacja skory i leki zewnętrzne. Samo nie minie, sama hormonów nie uporządkujesz i sama prawidłowego rogowacenia nie przywrócisz. A o głodówkach czytałam wiele dobrego, ale zamierzam zrobić sobie taki detoks po antybiotyku
Stary 2013-05-06, 09:19   #1204
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Prodomostra, ja też uważam, że natura jest bardzo ważna w leczeniu trądziku. Sama swój zmniejszyłam właściwie tylko dzięki diecie, suplementacji i naturalnej pielęgnacji.
Leczę bezskutecznie trądzik od 11 lat i przestałam wierzyć, że samymi lekami da się go wyeliminować. Są ważne, ale trzeba przy tym zmienić cały styl życia, żeby osiągnąć sukces.

Oczywiście mówię tu o ciężkim trądziku, takim, jak ja miałam, z gulami, cystami, naciekami. Tutaj nie obejdzie się bez leczenia dermatologicznego, ale widzę po sobie, że jakaś jedna maść nie da rady. Trzeba zadbać o kondycję całego organimu. O jelita, nerki, wątrobę. Trzeba podejść do organizmu holistycznie.

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline  
Stary 2013-05-06, 09:25   #1205
201704240919
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Prodomostra, ja też uważam, że natura jest bardzo ważna w leczeniu trądziku. Sama swój zmniejszyłam właściwie tylko dzięki diecie, suplementacji i naturalnej pielęgnacji.
Leczę bezskutecznie trądzik od 11 lat i przestałam wierzyć, że samymi lekami da się go wyeliminować. Są ważne, ale trzeba przy tym zmienić cały styl życia, żeby osiągnąć sukces.

Oczywiście mówię tu o ciężkim trądziku, takim, jak ja miałam, z gulami, cystami, naciekami. Tutaj nie obejdzie się bez leczenia dermatologicznego, ale widzę po sobie, że jakaś jedna maść nie da rady. Trzeba zadbać o kondycję całego organimu. O jelita, nerki, wątrobę. Trzeba podejść do organizmu holistycznie.
Też tak uważam, że lecząc trądzik należy zadbać zarówno o siebie od wewnątrz jak i na zewnątrz. Ale denerwuje mnie takie podejście, ze natura trądzik sie wyleczy.. Nie wyleczy , po to są kwasy i retinoidy i inne środki, bo działając na trądzik trzeba działać na niego wielokierunkowo. A upierając się na promowaniu jakiś książek twoje wypowiedzi brzmią stricte komercyjnie.
Stary 2013-05-06, 09:47   #1206
Prodomostra
Raczkowanie

Oj, ale atak na mnie Nie promuję książek, tylko podejście holistyczne właśnie Traktuję ciało jako całość, bo wiem, że jeśli coś szwankuje, to choruje wszystko. Ktoś pytał o głodówki, chyba nawet Ty, więc podałam tytuły, żebyś mogła się przygotować do takiej głodówki, również psychicznie, bo to nie jest takie łatwe.
Mnie interesuje poszerzanie wiedzy, dużo czytam, teraz akurat o medycynie chińskiej. Wiem, że postawiłam na nogi nie tylko siebie, ale i męża i dziecko. Oczywiście, że nie jestem przeciwniczką leków chemicznych, ale tylko wtedy, kiedy są niezbędne i mądrze dobrane.
Nie atakuj mnie, bo nie masz powodu. Ja Ci nie wciskam mojego stylu życia. Przecież jesteś dorosła, sama decydujesz, jak się leczysz. Ale oprócz Ciebie są tu i inne osoby, które mogą coś skorzystać. Jeśli ktoś ma np. niewykrytą candidę i bierze suplementy w postaci drożdży to sobie tylko robi większe "kuku". Zdrowe żywienie nie nie tylko picie pokrzywy

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość

No właśnie Cieszę się, że Cię tu spotkałam
Prodomostra jest offline  
Stary 2013-05-06, 10:15   #1207
olasia
Zadomowienie

Ktos pytal mnie o to skadwiem, ze mam candidie? Nekaja mnie rozne dolegliwosci pozornie ze soba nie zwiazane : bole brzucha, kotlowanie jeslit, bialy jezyk, katar trwajacy cale zycie, czeste infekcke frzybiczne miejsc intymnych, obnizone libido,nadpotliwosc- glownie pachy, wypadanie wlosow, rogowacenie okolomieszkowe ktore jest podobno sprawa dziedziczna a jednak mi sie zmniejza gdy trzymam sie diety, no i oczywiscie tradzik i cos co szczegolnie mnie dobija to ciagla niemoc- jestem wiecznie zmeczona, do tego zacmienir umyslu co bylo wiecznie wytykane mi jako lenistwo i zakrecenie.
To wszystko obserwuje u siebie od juz jakiegos czasu, kilka lat ale dopiero calkiem niedawno wpadlam na ten trop kandydozy.zdecydowanie lepiek sie czulam podcAs ciazy i okolo roku karmienia piersia, pozniej te karmienie troche mnie wykonczylo i wyssalo ze mnie wszystko. Noestety ale ciaza nie uleczyla mnie z tradziku.
Nie mialam badan na grzyba ale to chyba i tak ciezko to wykkryc poniewaz kazdy ma candide w jelitacj ale nie kazdy ma jej przerost powodujacy mase dolegliwosci.ja tez jestem za zrownowazona dieta, ktora zawiera zdrowe produkty ale tez je w odpowiedni sposob laczy.
Niestety ale pocoe ziolek zamiast slodkich napoi czy nawet herbaty to nie jest jeszcze zdrowa dieta.
Aa no i te dolegliwosci troszke zmalaly na sile odkad lykam rozne ziolka i pije miksture oxzyszczajaca pana j. Sloneckiego ale nie odeszly calkiem, zreszta pije ta miksture dopiero od 3 miesiecy ale i tak nie zamierzam na tym poprzestac tykko troche sie martwi cEkajacym mnie wyjazem na 2 tygodnie do miesca ktore jest znane malo zdrowego jedzenia...najwyzej bede robic glodowke

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015

Edytowane przez olasia
Czas edycji: 2013-05-06 o 10:23
olasia jest offline  
Stary 2013-05-06, 10:34   #1208
201704240919
Konto usunięte

Nie wymieniłam tylko picia ziół, co zostało wyolbrzymione, jakby mój elaborat mówił tylko o tym.
Napisałam już wyżej, aby efektywnie wyleczyć trądzik należy działać wewnętrznie i zewnętrznie. Szkoda, że tak zbagatelizowałyście moją wypowiedz do jednego, pierwszego zdania. Nie wiem z jakim trądzikiem walczycie, ale zapewniam, że jeśli jest on genetyczny bądź hormonalny sama dieta go nie wyleczy (może go jedynie złagodzić)o czym już z resztą wcześniej pisałam. Nie każda chemia jest zła ( ja jestem fanką Basi Kwiatkowskiej, która w moim w odczuciu jest świetnym fachowcem i wie o czym mówi i każda swoją wypowiedź popiera faktami i Lorri z wizażu, która jest skarbnicą wiedzy).
A tak a pro po, używacie filtrów czy rowniez wierzycie w magiczna moc słońca ? Żadna dieta cud nie zadziała lepiej na skore niz retinoid + filtr (Dieta może jedynie wspomóc działanie oczyszczające) Gwyneth Paltrow i nasza polska Małgorzata Rozenek rowniez są znane z bardzo naturalnego podejścia i szczerze.. jakoś mnie to nie zachwyca
Stary 2013-05-06, 10:44   #1209
Claire91
Wtajemniczenie

Cytat:

Wiesz co, wbiło mnie teraz w krzesło Ja nie mam "kupy kasy". Wszystko jest kwestią motywacji i odpowiedniego zorganizowania Nic mi w życiu nie spadło z nieba. Zapieprzałam jak mały samochodzik, i wcześniej i teraz tak samo.
Po pierwsze: ja też studiowałam i przez cały okres studiów załatwiałam sobie różne prace, żeby mieć swoje pieniądze. Taką mam zasadę: samodzielność za wszelką cenę. Po drugie akurat teraz kupienie sałaty, pomidorów, ogórków czy jabłek to są groszowe sprawy. Ja kupuję siatę na placu niedaleko domu za 40 zł i żywię się tym przez cały tydzień. Po trzecie: wszystkie te lekarstwa i kosmetyki, które stosujesz masz za darmo?
Można marudzić i można coś zmienić.

--
To powiedz jak ze stypendium naukowego 400zł pozwolić sobie na kupowanie tego wszystkiego? Z racji na studia dzienne i to,że codziennie dojeżdżam na nie w 1 jedną stronę 2 godziny busem.A inne wydatki ?Bilety, ksiązki, telefon ,ubrania etc?Mam uczulenie na jabłka poza tym Sory,może nie umiem zarządzać swoimi pieniędzmi, ale raczej nie starczy mi na na kremy po 100zł czy suplementy za nie wiadomo ile, mając taki budżet
Litr głupiego mleka sojowego kosztuje ok. 10zł A jedząc cały tydzien pomidory,ogórki i jabłka raczej nie dostarczysz organizmowi wszystkich witamin.Jakos nie chce mi sie wierzyc, ze starcza ci na jedzenie 160zł miesięcznie, no chyba ,że bardzo mało jesz.Ja jeszcze sporo ćwiczę, więc jem sporo

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Cytat:

-
Zgadzam się z tobą.Gdyby to wszystko było takie proste Czytałam wiele for o trądziku i były osoby które pisały,że mimo diety i zdrowego trybu życia nic im to nie pomaga.Niestety na niektóre choroby nawet dobra dieta nic nie pomoże,może najwyżej wspomócTeż nie jestem fanką faszerowania się lekami, ale czasami nie ma innego wyjścia.

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-05-06 o 10:58
Claire91 jest offline  
Stary 2013-05-06, 10:46   #1210
bluesky49
Wtajemniczenie

Pozwólcie, że się dołączę

Nie czytałam całego wątku, dlatego wypowiem się jedynie na podstawie tej strony Wydaje mi się, że dieta oczywiście w jakimś tam stopniu może wpłynąć na rozwój krostek, ale nie przesadzałabym z jej ogromnym znaczeniem. Znam osoby, które odżywiają się bardzo źle, a ich buzia jest gładka i nic ich nie dopada. Ważne są suplementy diety, pielęgnacja i jakieś tam ogólne rozeznanie. Tylko, że to też nieraz nie pomaga. Mnie chyba najwięcej w tym temacie pomogły mazidła i jakieś tam samodzielne próby tworzenia mieszanek. Tego się w miarę trzymam i wybieram produkty, które mają chociaż w miarę ok skład.

Edytowane przez bluesky49
Czas edycji: 2013-05-06 o 10:55
bluesky49 jest offline  
Stary 2013-05-06, 10:46   #1211
Claire91
Wtajemniczenie

Cytat:
Ooo, widzisz, ja też jestem z Krakowa i Lisowa jest ponoć tu u nas bardzo znana. Ja do niej nie chodziłam, ale moja przyjaciółka owszem. Miała okropne zmiany na buzi, ropne gule. Dostała reacutane, trochę przeszło, potem wróciło. Nie była zadowolona z Lisowej, ta lekarka nawet się nie wysiliła, żeby poszukać przyczyny. W końcu przyjaciółka wyszła za mąż, urodziła dziecko i buzię ma piękną
No właśnie ja jestem zdziwiona, wg mnie jest bardzo przeciętna. Nie wiem skąd tyle dobrych opinii o niej?To chyba jej problemem byly jakies wahania hormonalne, skoro po dziecku jej przeszło
Stary 2013-05-06, 10:51   #1212
201704240919
Konto usunięte

Trochę zdenerwowało mnie to, jak potraktowały mnie dziewczyny powyżej. Cóż..
Stary 2013-05-06, 10:52   #1213
Claire91
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Ktos pytal mnie o to skadwiem, ze mam candidie? Nekaja mnie rozne dolegliwosci pozornie ze soba nie zwiazane : bole brzucha, kotlowanie jeslit, bialy jezyk, katar trwajacy cale zycie, czeste infekcke frzybiczne miejsc intymnych, obnizone libido,nadpotliwosc- glownie pachy, wypadanie wlosow, rogowacenie okolomieszkowe ktore jest podobno sprawa dziedziczna a jednak mi sie zmniejza gdy trzymam sie diety, no i oczywiscie tradzik i cos co szczegolnie mnie dobija to ciagla niemoc- jestem wiecznie zmeczona, do tego zacmienir umyslu co bylo wiecznie wytykane mi jako lenistwo i zakrecenie.
To wszystko obserwuje u siebie od juz jakiegos czasu, kilka lat ale dopiero calkiem niedawno wpadlam na ten trop kandydozy.zdecydowanie lepiek sie czulam podcAs ciazy i okolo roku karmienia piersia, pozniej te karmienie troche mnie wykonczylo i wyssalo ze mnie wszystko. Noestety ale ciaza nie uleczyla mnie z tradziku.
Nie mialam badan na grzyba ale to chyba i tak ciezko to wykkryc poniewaz kazdy ma candide w jelitacj ale nie kazdy ma jej przerost powodujacy mase dolegliwosci.ja tez jestem za zrownowazona dieta, ktora zawiera zdrowe produkty ale tez je w odpowiedni sposob laczy.
Niestety ale pocoe ziolek zamiast slodkich napoi czy nawet herbaty to nie jest jeszcze zdrowa dieta.
Aa no i te dolegliwosci troszke zmalaly na sile odkad lykam rozne ziolka i pije miksture oxzyszczajaca pana j. Sloneckiego ale nie odeszly calkiem, zreszta pije ta miksture dopiero od 3 miesiecy ale i tak nie zamierzam na tym poprzestac tykko troche sie martwi cEkajacym mnie wyjazem na 2 tygodnie do miesca ktore jest znane malo zdrowego jedzenia...najwyzej bede robic glodowke
Te objawy candidy sa szczerze mówiąc mało specyficzne, jak i wszystkie o ktorych czytałam (chyba ze sto ich było na stronie,wszystkie takie,co każdy od czasu do czasu odczuwa).Ja też jestem często zmęczona,mam katar ciągle,bole gardla,wypadaja mi wlosy.Nie upieram sie ,ze nie masz candidy, ale na podstawie tylko takich objawów to mało można stwierdzić,szkoda,że nie ma żadnych badań które rozwiałyby wątpliwości.
Byłam u dermatolog i pytalam sie jej czy takie pryszcze moga byc spowodowane candida,powiedziala ,ze nie
Stary 2013-05-06, 10:54   #1214
201704240919
Konto usunięte

Cytat:
Te objawy candidy sa szczerze mówiąc mało specyficzne, jak i wszystkie o ktorych czytałam (chyba ze sto ich było na stronie,wszystkie takie,co każdy od czasu do czasu odczuwa).Ja też jestem często zmęczona,mam katar ciągle,bole gardla,wypadaja mi wlosy.Nie upieram sie ,ze nie masz candidy, ale na podstawie tylko takich objawów to mało można stwierdzić,szkoda,że nie ma żadnych badań które rozwiałyby wątpliwości.
Byłam u dermatolog i pytalam sie jej czy takie pryszcze moga byc spowodowane candida,powiedziala ,ze nie
Coś czytałam, że za ropne wypryski odpowiadają beztlenowce.
Stary 2013-05-06, 10:55   #1215
Claire91
Wtajemniczenie

Cytat:
Nie wymieniłam tylko picia ziół, co zostało wyolbrzymione, jakby mój elaborat mówił tylko o tym.
Napisałam już wyżej, aby efektywnie wyleczyć trądzik należy działać wewnętrznie i zewnętrznie. Szkoda, że tak zbagatelizowałyście moją wypowiedz do jednego, pierwszego zdania. Nie wiem z jakim trądzikiem walczycie, ale zapewniam, że jeśli jest on genetyczny bądź hormonalny sama dieta go nie wyleczy (może go jedynie złagodzić)o czym już z resztą wcześniej pisałam. Nie każda chemia jest zła ( ja jestem fanką Basi Kwiatkowskiej, która w moim w odczuciu jest świetnym fachowcem i wie o czym mówi i każda swoją wypowiedź popiera faktami i Lorri z wizażu, która jest skarbnicą wiedzy).
A tak a pro po, używacie filtrów czy rowniez wierzycie w magiczna moc słońca ? Żadna dieta cud nie zadziała lepiej na skore niz retinoid + filtr (Dieta może jedynie wspomóc działanie oczyszczające) Gwyneth Paltrow i nasza polska Małgorzata Rozenek rowniez są znane z bardzo naturalnego podejścia i szczerze.. jakoś mnie to nie zachwyca
Zgadzam się z tobą w całej rozciągłości.

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

Cytat:
Coś czytałam, że za ropne wypryski odpowiadają beztlenowce.
Jesli chodzi o te podskorne, to ona powiedziała wlasnie jak ty-ze beztlenowce.Zazywam metronidazol, jadlam ostatnio bardzo niezdrowo i ani jednej guli(odpukac).
Stary 2013-05-06, 11:00   #1216
201704240919
Konto usunięte

Cytat:
Jesli chodzi o te podskorne, to ona powiedziała wlasnie jak ty-ze beztlenowce.Zazywam metronidazol, jadlam ostatnio bardzo niezdrowo i ani jednej guli(odpukac).
Metronidazol masz w tabletkach czy w maści ?
Stary 2013-05-06, 11:01   #1217
Claire91
Wtajemniczenie

W tabletkach, dermatolog uprzedzala mnie,że być może to wróci i bede musiala ''powtorzyc kuracje''-czyli pewnie okaze sie ze to wszystko na nic
Stary 2013-05-06, 11:07   #1218
201704240919
Konto usunięte

Cytat:
W tabletkach, dermatolog uprzedzala mnie,że być może to wróci i bede musiala ''powtorzyc kuracje''-czyli pewnie okaze sie ze to wszystko na nic
Trzymam kciuki Metronidazol akurat jest bardzo często polecany nie tylko na trądzik ale i na infekcje intymne
Stary 2013-05-06, 11:17   #1219
Claire91
Wtajemniczenie

Cytat:
Trzymam kciuki Metronidazol akurat jest bardzo często polecany nie tylko na trądzik ale i na infekcje intymne
Te intymne mnie jakoś nie spotykają w ogóle Myśle,ż jeśli miałam jakiegoś gronkowca mogłby pomóc, ale zostawia p.acnes, stad wcale szokujaco lepiej nie wygladam, grunt ze podskorne guzy zahamowaly atak,zobaczymy na jak dlugo
Stary 2013-05-06, 11:41   #1220
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez bluesky49 Pokaż wiadomość
Pozwólcie, że się dołączę

Nie czytałam całego wątku, dlatego wypowiem się jedynie na podstawie tej strony Wydaje mi się, że dieta oczywiście w jakimś tam stopniu może wpłynąć na rozwój krostek, ale nie przesadzałabym z jej ogromnym znaczeniem. Znam osoby, które odżywiają się bardzo źle, a ich buzia jest gładka i nic ich nie dopada. Ważne są suplementy diety, pielęgnacja i jakieś tam ogólne rozeznanie. Tylko, że to też nieraz nie pomaga. Mnie chyba najwięcej w tym temacie pomogły mazidła i jakieś tam samodzielne próby tworzenia mieszanek. Tego się w miarę trzymam i wybieram produkty, które mają chociaż w miarę ok skład.
o tym samym miałam właśnie wspomnieć każda z nas zna osoby, które faszerują się śmieciowym jedzeniem a buźkę mają gładką. Wiadomo, każdy ma inną wrażliwość na szkodliwe substancje zawarte w pożywieniu, ale traktowanie diety jako jedynego sposobu wyleczenia trądziku brzmi tak, jakby to zła dieta była tej choroby przyczyną.
Też jestem za racjonalnym żywieniem, unikaniem śmieciowego jedzenia i dostarczaniem witamin, minerałów itepe itede. Ale nie tylko ze względu na trądzik a na ogólne funkcjonowanie organizmu.
Niestety, nie zawsze wygląda to tak pięknie. Po sporej pizzy, zapiekance czy dużej ilości placków i słodyczy nie mam nawet w połowie takich wzdęć, jak po zjedzeniu jednego surowego jabłka...
Stary 2013-05-06, 12:01   #1221
Prodomostra
Raczkowanie

Cytat:
Hahaha, oczywiście, że wierzę w magiczną moc słońca Dostarcza przecież witaminy D Wierzę też w magiczną moc księżyca, w zwłaszcza snu
Kochana, i po co się wkurzać? To ja mogłabym czuć się urażona Twoim atakiem, a nie jestem. Nie bierz wszystkiego tak do siebie, więcej luzu
Oczywiście, że używam filtrów, w zeszłym roku Bioderma, w tym Vichy - tak jak pisałam wcześniej, decyzję uzależniam od promocji w Ziko Akurat w tym roku udało mi się kupić Vichy za 21 zł i od tej pory uważam się za łowcę okazji
Tak, nie każda chemia jest zła. Ale jest wiele złej chemii. Tak, jak pisałam wcześniej, moja mama jest mgr chemii, od dziecka słucham o chemii, więc coś tam już wiem.

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Cytat:
No właśnie ja jestem zdziwiona, wg mnie jest bardzo przeciętna. Nie wiem skąd tyle dobrych opinii o niej?To chyba jej problemem byly jakies wahania hormonalne, skoro po dziecku jej przeszło
Wiesz, czasem idzie taka fama, że lekarz jest cudowny, a w sumie nie wiadomo dlaczego. Możliwe, że ta Lisowa pomogła wielu ludziom, nie byłam u niej, nie oceniam. Wiem tylko tyle, ile słyszałam. Mojej przyjaciółce nie pomogła, nie znalazła przyczyny, możliwe, że były to hormony, w każdym razie teraz prawie już nie ma problemów.

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Cytat:
To powiedz jak ze stypendium naukowego 400zł pozwolić sobie na kupowanie tego wszystkiego? Z racji na studia dzienne i to,że codziennie dojeżdżam na nie w 1 jedną stronę 2 godziny busem.A inne wydatki ?Bilety, ksiązki, telefon ,ubrania etc?Mam uczulenie na jabłka poza tym Sory,może nie umiem zarządzać swoimi pieniędzmi, ale raczej nie starczy mi na na kremy po 100zł czy suplementy za nie wiadomo ile, mając taki budżet
Litr głupiego mleka sojowego kosztuje ok. 10zł A jedząc cały tydzien pomidory,ogórki i jabłka raczej nie dostarczysz organizmowi wszystkich witamin.Jakos nie chce mi sie wierzyc, ze starcza ci na jedzenie 160zł miesięcznie, no chyba ,że bardzo mało jesz.Ja jeszcze sporo ćwiczę, więc jem sporo

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Zgadzam się z tobą.Gdyby to wszystko było takie proste Czytałam wiele for o trądziku i były osoby które pisały,że mimo diety i zdrowego trybu życia nic im to nie pomaga.Niestety na niektóre choroby nawet dobra dieta nic nie pomoże,może najwyżej wspomócTeż nie jestem fanką faszerowania się lekami, ale czasami nie ma innego wyjścia.
Wiesz, ja dawałam korki z niemieckiego, sprzątałam domy, pracowałam w cateringu, w H&M, składałam ogłoszenia w gazecie. Też studiowałam dziennie. Generalnie łatwo mi nie było. Ale wiem jedno "chcieć to móc". Poza tym mam dzięki temu taką mega satysfakcję, wiem że umiem sobie poradzić w życiu. Wiem, że w każdej sytuacji zakasam rękawy i dam sobie radę.
Nie każę Ci jeść jabłek czy pić mleka sojowego - można odżywiać się zdrowo za małe pieniądze, wyeliminować cukier, białą mąkę, smażone, wysoko-przetworzone produkty. Jeść duszone warzywa, gotowane mięso, ryby, sałaty skropione cytryną i olejem, pić wodę, kefirek czy maślankę. Na pewno taka dieta nie jest droga i nikt mi tego nie wmówi. Ja nie przeliczę tu dokładnie, ile wydaję na jedzenie, bo mam jeszcze męża, małe dziecko i córkę męża, która też u nas często bywa. Ale na pewno nie wydaję dużo.
Prodomostra jest offline  
Stary 2013-05-06, 12:06   #1222
bluesky49
Wtajemniczenie

Nie ma się, co kłócić :P wszystko jest ważne i doskonale o tym wiemy. Jasne, że są przypadki, kiedy organizm reaguje wysypem na brak jakiś składników lub ich nadmiar, ale mnie to nie dotyczy...

Mogę trochę zmienić temat? jak sobie radzicie z osłabionymi naczynkami po kuracjach złuszczających? Zaczęły mi się pojawiać pajączki na nosie i nie wiem jak się do nich odnieść... pielęgnować tak jak było czy zastosować coś specjalnego na okolice nosa (na którym jest masa zaskórników i rozszerzonych porów... )?

bluesky49 jest offline  
Stary 2013-05-06, 12:21   #1223
Claire91
Wtajemniczenie

Cytat:

Wiesz, ja dawałam korki z niemieckiego, sprzątałam domy, pracowałam w cateringu, w H&M, składałam ogłoszenia w gazecie. Też studiowałam dziennie. Generalnie łatwo mi nie było. Ale wiem jedno "chcieć to móc". Poza tym mam dzięki temu taką mega satysfakcję, wiem że umiem sobie poradzić w życiu. Wiem, że w każdej sytuacji zakasam rękawy i dam sobie radę.
Nie każę Ci jeść jabłek czy pić mleka sojowego - można odżywiać się zdrowo za małe pieniądze, wyeliminować cukier, białą mąkę, smażone, wysoko-przetworzone produkty. Jeść duszone warzywa, gotowane mięso, ryby, sałaty skropione cytryną i olejem, pić wodę, kefirek czy maślankę. Na pewno taka dieta nie jest droga i nikt mi tego nie wmówi. Ja nie przeliczę tu dokładnie, ile wydaję na jedzenie, bo mam jeszcze męża, małe dziecko i córkę męża, która też u nas często bywa. Ale na pewno nie wydaję dużo.
a czy mieszkałaś 2h w jedną stronę drogi od Krakowa i musiałaś dojeżdżać codziennie?Pewnie nie,więc chyba miałaś jednak troszkę więcej czasu.Przy moich studiach i tych dojazdach praca nie jest możliwa,nie wiem czemu tak ciężko w to uwierzyć.Jak tylko mogę np. w wakacje to pracuję.
Mozna przy małym wkładzie wyeliminowac biały chleb, makarony-kupować pełnoziarniste, smazone,tłuste rzeczy,z tym się zgodzę,nie rujnuje to aż tak finansów,ale przejście na taką bardzo restrykcyjną dietę(brak nabiału, tylko niskie ig) ,która w dodatku dostarczy wszystkie potrzebne witaminy wcale nie jest tanie.Przypominam,że niektóre warzywa i owoce mają wysokie IG i nie są polecane dla trądzikowców.
A co jesz w zimie jeśli moge spytac?Pomidorki i ogórki,sałaty odpadają, chociazby dlatego ,że nafaszerowane chemią.

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Cytat:

Wiesz, czasem idzie taka fama, że lekarz jest cudowny, a w sumie nie wiadomo dlaczego. Możliwe, że ta Lisowa pomogła wielu ludziom, nie byłam u niej, nie oceniam. Wiem tylko tyle, ile słyszałam. Mojej przyjaciółce nie pomogła, nie znalazła przyczyny, możliwe, że były to hormony, w każdym razie teraz prawie już nie ma problemów.

-
Tak pomogła- bo retinoidy doustne są bardzo skuteczne, to można ją chwalić.Gorzej jeśli trzeba troche się bardziej wysilić, to już nie jest taka mądra.
Stary 2013-05-06, 12:30   #1224
olasia
Zadomowienie

Dziewczyny ja niekogo nie chcialam zaatakowac. Piszr o sobie, ze dla mnie zdrowa dieta to nie tylko picie ziol bo to juz przerabialam. Nie uwazam, ze ewunia pije tylko zilola i w miedzy czasie zajada sir fastfoodem.
Claire co wg ciebie jest specyficznym objawem candidy? Jesli bym miala teobiawy co jakis czas wcale bym sie tym nie prEjmowala ale ja mam to caly czas. CodIenmie budE sie zmeczona. Ale to tyopwe ze ludzie to bagatelizuja nawet lekarza posylaja pacjetow podejrEwajacych chorobe we wlasnym ciele do psychiatrow...
A co powiedIec na to, ze przez ostatnie dwa lata uzywalam kwasow poxzatkowo tradzik nie byl nasolony wiec nie wydawalo mi soe koniecNa wizyta u lekarza. Od grudniastosowalam retinoidy i guzik daly oprocz uczulenia i tak naprawde przez 4 miesiece nic nie zwojowaly. Co prawda licE sie z tym, ze kuracja trwala za krotko - chociaz na ulotce mozna przeczytac, ze nir nalezy przekraczac 12- tyg.
Ja tez uwazam, ze leki sa w stanie pomoc, tykko co sie dzieje jak przestakemy ich uzywac?
Ja w zyciu mialam 4 kuracje antybiotykiem, z tego co pamietam. Pierwsza trwalaiesoac i byla na lekki mlodIenczy tradzik. Po tym okeesie moja buzia szalala wrecz. Dodam,ze oczywiscor nikt nie poinformowal mnie o koniecznosci stosowania probiotykow. A skad ma o tym wiedziec 14- latka?

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline  
Stary 2013-05-06, 12:41   #1225
bluesky49
Wtajemniczenie

Olasia ja nie jestem w stanie w zupełności wyleczyć mojej skóry. Może być dobrze, może się wszystko mniej pojawiać, ale nigdy nie ma tak, że akurat nic się na niej nie dzieje. Dlatego zawsze stosuję jakieś leki, kremy czy inne bzdury. To one pozwalają zachować mi jakieś tam w miarę ok wszystko. A jak przestanę używać? Wszystko wraca do "normy" czyli krostek, zaskórników, czerwonych pryszczy, potem stanów zapalnych... I tak już od 10 lat. Przyzwyczaiłam się. Będąc młodsza myślałam, że uratuje mnie tonik clean&clear czy inne cuda, które reklamowali w tv. Gwarancją sukcesu miał być zakup całej serii, więc starałam się tak robić. Wizyty u dermatologów też nie pomagały. Dopiero jak z czasem nauczyłam się bardziej świadomie wszystko dobierać trochę się uspokoiło. Myślę, że młodym osobom jest bardzo ciężko. Przede wszystkim ufnie we wszystko wierzą, chcą jak najszybciej się tego pozbyć, no i mają ograniczony zasób gotówki.

Edytowane przez bluesky49
Czas edycji: 2013-05-06 o 12:42
bluesky49 jest offline  
Stary 2013-05-06, 12:53   #1226
Claire91
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja niekogo nie chcialam zaatakowac. Piszr o sobie, ze dla mnie zdrowa dieta to nie tylko picie ziol bo to juz przerabialam. Nie uwazam, ze ewunia pije tylko zilola i w miedzy czasie zajada sir fastfoodem.
Claire co wg ciebie jest specyficznym objawem candidy? Jesli bym miala teobiawy co jakis czas wcale bym sie tym nie prEjmowala ale ja mam to caly czas. CodIenmie budE sie zmeczona. Ale to tyopwe ze ludzie to bagatelizuja nawet lekarza posylaja pacjetow podejrEwajacych chorobe we wlasnym ciele do psychiatrow...
A co powiedIec na to, ze przez ostatnie dwa lata uzywalam kwasow poxzatkowo tradzik nie byl nasolony wiec nie wydawalo mi soe koniecNa wizyta u lekarza. Od grudniastosowalam retinoidy i guzik daly oprocz uczulenia i tak naprawde przez 4 miesiece nic nie zwojowaly. Co prawda licE sie z tym, ze kuracja trwala za krotko - chociaz na ulotce mozna przeczytac, ze nir nalezy przekraczac 12- tyg.
Ja tez uwazam, ze leki sa w stanie pomoc, tykko co sie dzieje jak przestakemy ich uzywac?
Ja w zyciu mialam 4 kuracje antybiotykiem, z tego co pamietam. Pierwsza trwalaiesoac i byla na lekki mlodIenczy tradzik. Po tym okeesie moja buzia szalala wrecz. Dodam,ze oczywiscor nikt nie poinformowal mnie o koniecznosci stosowania probiotykow. A skad ma o tym wiedziec 14- latka?
No właśnie z tą candidą jest taki problem,że ciężko na 100% powiedzieć ze to jej wina.Ale jeśli wczesniej bralas czesto antybiotyki bez probiotykow, to racja, mogła nadmiernie rozwinac sie ta flora grzybowa.
Lecialabym z kazdym objawem do lekarza, ale wiem ze oni i tak oleja, wiec staram sie z tym zyc
moze u ciebie ma to jakis zwiazek z hormonami?
Stary 2013-05-06, 13:07   #1227
olasia
Zadomowienie

Oczywiscie ja tez nadal sie 'smaruje' bo nie ukrywam, zeto lubie. Ale jesli to smarowanir ma cos pomoc to trzeba wspomoc skore od srodka bo inacEj to jak ona ma sie regenerowac kiedy nie dostaje cennych substancji z zywego jedEnia? A kiedy uzywasz kwasow czy retinoidow to jest to wazne szczegolnoe zeby skora miala skad cErpac by sie odnawiac.
Ale wiadomo jesli ktks uwaza, ze nie podola finansowo to tez to rozumie. Nie wiem jak zachecic inaczej. U mnie jednak troche pieniedzy idzie ale dlatego , ze moj maz nie chce sie przemonac do diety. Tym samym wiem jakke ti trudne aby wywrzec na kims jakas zmiane. Moze jesli sieuporam z tym dziadostwem to wkleje zdjecia.

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline  
Stary 2013-05-06, 13:12   #1228
201704240919
Konto usunięte

Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:
Napisane przez bluesky49 Pokaż wiadomość
Mogę trochę zmienić temat? jak sobie radzicie z osłabionymi naczynkami po kuracjach złuszczających? Zaczęły mi się pojawiać pajączki na nosie i nie wiem jak się do nich odnieść... pielęgnować tak jak było czy zastosować coś specjalnego na okolice nosa (na którym jest masa zaskórników i rozszerzonych porów... )?
Przede wszystkim filtr przeciwsloneczny. Na naczynka chwale sobie hydrolat oczarowy i spiruline, polecam także glinke czerwoną (tylko czasem mam problem z całkowitym jej splukanien), no i unikaj alkoholu w kosmetykach. Na skórę naczynkowa polecane są kwasy pha (np.tonik 6% pha z BU)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Dziewczyny ale czy ja mówię NIE zdrowej diecie ? Staram się odzywiac zdrowo jak tylko moge..

Edytowane przez 201704240919
Czas edycji: 2013-05-06 o 13:10
Stary 2013-05-06, 13:13   #1229
Claire91
Wtajemniczenie

Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

Cytat:
Przede wszystkim filtr przeciwsloneczny. Na naczynka chwale sobie hydrolat oczarowy i spiruline, polecam także glinke czerwoną (tylko czasem mam problem z całkowitym jej splukanien), no i unikaj alkoholu w kosmetykach. Na skórę naczynkowa polecane są kwasy pha (np.tonik 6% pha z BU)

Ja mogę polecić hydrolat z kocanki z mazideł-fajnie uspokaja buzię.glinka czerwona tez u mnie się sprawdza
Stary 2013-05-06, 13:14   #1230
201704240919
Konto usunięte

Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż.

Cytat:
Ja mogę polecić hydrolat z kocanki z mazideł-fajnie uspokaja buzię.glinka czerwona tez u mnie się sprawdza
No tak kocanka przede wszystkim- zapomnialam o tym a i serum z wit.C, polecam te zwykle..woda destylowana i kwas askorbinowy. Warto uzupełnić dietę w wit.c. i rutynę

Edytowane przez 201704240919
Czas edycji: 2013-05-06 o 13:21
Zamknij wątek

Tagi
anti acne, anti acne cream, krem anti-acne, krem organique, maseczki z glinki, olej arganowy, organique, tradzik, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości