Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-07-08, 13:52   #2071
szizii
Raczkowanie

Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

No to próbuję tak:
1. Oczyszczanie na noc, żel z Lirene, o którym już wspomniałam, potem krem z La Roche Posay
2. Na dzień, przemycie twarzy wodą, może dorzucę ten sok z aloesu, jeśli nie będzie uczulał i krem nawilżający z Ziaji.
3. 2 razy w tygodniu jakiś peeling enzymatyczny.
4. 3 razy w ciągu dnia 5 łyżek soku aloesowego na 5 łyżek wody, zgodnie ze znalezionym kiedyś przeze mnie przepisem.

Zobaczymy co z tego wyjdzie, dam znać jak efekty
Dziękuję bardzo za pomoc!

CAE in progress -> 2017/2018
ćwiczę!
dbam o siebie
czytam: Gregory David Roberts - "Shantaram"
szizii jest offline  
Stary 2013-07-08, 14:10   #2072
201704240919
Konto usunięte

Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Krem z filtrem to najlepsze posunięcie. A aloes rozszerza.naczynia krwionośne, u mnie także powoduje buraka i używam go do pielęgnacji włosów.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201704240919 jest offline  
Stary 2013-07-08, 14:33   #2073
Antymionka
Moderator

Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez szizii Pokaż wiadomość
No to próbuję tak:
1. Oczyszczanie na noc, żel z Lirene, o którym już wspomniałam, potem krem z La Roche Posay
2. Na dzień, przemycie twarzy wodą, może dorzucę ten sok z aloesu, jeśli nie będzie uczulał i krem nawilżający z Ziaji.
3. 2 razy w tygodniu jakiś peeling enzymatyczny.
4. 3 razy w ciągu dnia 5 łyżek soku aloesowego na 5 łyżek wody, zgodnie ze znalezionym kiedyś przeze mnie przepisem.

Zobaczymy co z tego wyjdzie, dam znać jak efekty
Dziękuję bardzo za pomoc!
Ten krem z ziaji lipidowy możesz stosować po effaclar, jakieś pół godziny po nałożeniu jego, a rano najlepiej filtr (one też nawilżają skórę).
Peelingi enzymatyczne są najlepsze, w szczególności gdy masz cerę trądzikową, nie warto używać tych z granulkami.
Daj znać jak idą postępy, i powodzenia!
Antymionka jest offline  
Stary 2013-07-08, 17:01   #2074
szizii
Raczkowanie

Nie dziękuję, na pewno będę pisać o efektach

CAE in progress -> 2017/2018
ćwiczę!
dbam o siebie
czytam: Gregory David Roberts - "Shantaram"
szizii jest offline  
Stary 2013-07-08, 17:09   #2075
201704240919
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Ten z Ziaji powinien być bardzo dobry jest chwalony, sama mam jego próbki ale póki co zużywam to co mam.
Ja mam krem matujący z filtrem 50 z Ziaji. Póki co sprawdza się
No i jest tani.
Musisz dać mi znać jak będziesz wystawiać recenzje, interesuje mnie ten filtr, zwłaszcza, ze bardzo lubię Ziaję

szizii i trzymamy kciuki
Stary 2013-07-08, 20:21   #2076
Antymionka
Moderator

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Musisz dać mi znać jak będziesz wystawiać recenzje, interesuje mnie ten filtr, zwłaszcza, ze bardzo lubię Ziaję

szizii i trzymamy kciuki
Póki co, jestem bardzo zadowolona. Niestety już po dwóch próbach stwierdzić mogę że nie da się na nim zrobić makijażu, ale jeszcze zobaczymy.
Antymionka jest offline  
Stary 2013-07-08, 21:05   #2077
201704240919
Konto usunięte

Cytat:
Póki co, jestem bardzo zadowolona. Niestety już po dwóch próbach stwierdzić mogę że nie da się na nim zrobić makijażu, ale jeszcze zobaczymy.
Jest kleisty, tak?
Interesuje mnie tylko, czy jest komedogenny bo byłoby mi na rękę kupować tak tani filtr Także czekam na Twoją opinię
Stary 2013-07-08, 23:28   #2078
Antymionka
Moderator

Cytat:
Jest kleisty, tak?
Interesuje mnie tylko, czy jest komedogenny bo byłoby mi na rękę kupować tak tani filtr Także czekam na Twoją opinię
Na twarzy się nie świeci mocno, ale gdy nakłada się puder robi plamy. Po prostu jest mokry.
Antymionka jest offline  
Stary 2013-07-09, 10:21   #2079
chocolate_monster
Zakorzenienie

Dziewczyny co myślicie o tym, żeby wrzucać zdj swojej buzi z opisaną pielęgnacją ? Aktualizować co jakiś czas, np. hmm co dwa-trzy tygodnie. Ja chętnie bym wrzucała, żeby zobaczyć jak zmienia się moja twarz, ale nie wiem, czy to nie będzie niesmaczne dla was
chocolate_monster jest offline  
Stary 2013-07-09, 10:27   #2080
Antymionka
Moderator

Cytat:
Napisane przez chocolate_monster Pokaż wiadomość
Dziewczyny co myślicie o tym, żeby wrzucać zdj swojej buzi z opisaną pielęgnacją ? Aktualizować co jakiś czas, np. hmm co dwa-trzy tygodnie. Ja chętnie bym wrzucała, żeby zobaczyć jak zmienia się moja twarz, ale nie wiem, czy to nie będzie niesmaczne dla was
Myślę że to dobry pomysł z tym pisaniem pielęgnacji, ale nie wiem czy każdy by chciał wrzucać swoje zdjęcie. Bez przymusu jeżeli ktoś chce to niech wstawi, a jeśli nie, opisze tylko.
Antymionka jest offline  
Stary 2013-07-09, 10:42   #2081
chocolate_monster
Zakorzenienie

Cytat:
Myślę że to dobry pomysł z tym pisaniem pielęgnacji, ale nie wiem czy każdy by chciał wrzucać swoje zdjęcie. Bez przymusu jeżeli ktoś chce to niech wstawi, a jeśli nie, opisze tylko.
pewnie, że bez przymusu Ja zapytałam głównie dlatego, ze sama chciałabym wrzucać, bo jak robie zdj i gdzieś je tam trzymam to zazwyczaj się gubią, nie mam pojęcia czego wtedy używałam i w sumie nic nie wnoszą te zdj
Stary 2013-07-09, 13:57   #2082
chocolate_monster
Zakorzenienie

Wklejam swoje zdj, jeśli ktoś jest wrażliwy to nie radzę wchodzić

Tak wyglądam teraz. Tuż po wysypie "okresowym".
Używam effaclar duo od miesiąca, wysyp nie ustępuje, a z braku pomysłów co robić dalej nie poddaje się i nadal tym smaruje. Pielęgnacja ograniczona do minimum, myję twarz żelem effaclar, nawilżam kremem sylveco i używam filtra oriflame. Jakieś pomysły co zrobić ? Już jestem kompletnie załamana. Gdyby nie te przebarwienia to może nie wyglądałoby to tak tragicznie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pp.jpg (18,5 KB, 91 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cz.jpg (11,7 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lp.jpg (16,4 KB, 65 załadowań)

Edytowane przez chocolate_monster
Czas edycji: 2013-07-09 o 14:28
Stary 2013-07-09, 14:30   #2083
201704240919
Konto usunięte

Cytat:

Używam effaclar duo od miesiąca, wysyp nie ustępuje z braku pomysłów co robić dalej nie poddaje się i nadal tym smaruje. Pielęgnacja ograniczona do minimum, myję twarz żelem effaclar, nawilżam kremem sylveco i używam filtra oriflame. Jakieś pomysły co zrobić ? Już jestem kompletnie załamana. Gdyby nie te przebarwienia to może nie wyglądałoby to tak tragicznie.
Oj będzie dobrze Ważne, że nie ma ropnych wykwitów, również walczę z przebarwieniami i czasem nie mam aż na to siły. Widzę jednak ogromne postępy i tego się trzymam. A swoje zdjęcia kiedyś już tu wstawiałam, tyle, ze cera po tym znowu się trochę pogorszyła i moja walka nadal trwa i trwać będzie
I przyznaję rację, że z zdjęciami jest o wiele łatwiej, bo sama nie widzę różnicy a dopiero po takiej miesięcznej aktualizacji ( o ile nie usunę zdjęć) widzę znaczną poprawę
Stary 2013-07-09, 14:57   #2084
chocolate_monster
Zakorzenienie

Ropne wykwity są niestety, effaclar nie powstrzymuje ich "wychodzenia" ale wysusza je szybko, albo robią się takie delikatne, że nawet przy delikatnym myciu po prostu pękają. Niestety przebarwienia zostają Miałam nadzieję, że ten effaclar coś pomoże, będę stosować go całe wakacje i zobaczę jak to będzie. Ale na mnie chyba po prostu nie działają takie produkty, które pomagają większości
Stary 2013-07-09, 16:33   #2085
peach_passion
Zakorzenienie

Cytat:

Używam effaclar duo od miesiąca, wysyp nie ustępuje, a z braku pomysłów co robić dalej nie poddaje się i nadal tym smaruje. Pielęgnacja ograniczona do minimum, myję twarz żelem effaclar, nawilżam kremem sylveco i używam filtra oriflame. Jakieś pomysły co zrobić ? Już jestem kompletnie załamana. Gdyby nie te przebarwienia to może nie wyglądałoby to tak tragicznie.
fajny pomysł z tymi zdjęciami
masz też blizny wklęsłe czy tylko przebarwienia? bo nie widać dokładnie na zdjęciu
peach_passion jest offline  
Stary 2013-07-09, 16:58   #2086
chocolate_monster
Zakorzenienie

nie mam dziurek, mam same przebarwienia
Stary 2013-07-10, 07:39   #2087
Prodomostra
Raczkowanie

Cytat:
Ropne wykwity są niestety, effaclar nie powstrzymuje ich "wychodzenia" ale wysusza je szybko, albo robią się takie delikatne, że nawet przy delikatnym myciu po prostu pękają. Niestety przebarwienia zostają Miałam nadzieję, że ten effaclar coś pomoże, będę stosować go całe wakacje i zobaczę jak to będzie. Ale na mnie chyba po prostu nie działają takie produkty, które pomagają większości
Hihi, ja też jestem w mniejszości Mi akurat pomógł krem antybakteryjny Saluterra, wyleczył mi wszystko. Do tego używałam delikatnych płynów micelarnych z Biodermy lub ADERMA SENSIPHASE AR żel micelarny. Dodatkowo peeling enzymatyczny i maska z glinką kambryjską też Saluterra. A i krem Vichy Idealia. Do tego lekkostrawna dieta z dużą ilością warzyw.
Prodomostra jest offline  
Stary 2013-07-10, 10:23   #2088
chocolate_monster
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Hihi, ja też jestem w mniejszości Mi akurat pomógł krem antybakteryjny Saluterra, wyleczył mi wszystko. Do tego używałam delikatnych płynów micelarnych z Biodermy lub ADERMA SENSIPHASE AR żel micelarny. Dodatkowo peeling enzymatyczny i maska z glinką kambryjską też Saluterra. A i krem Vichy Idealia. Do tego lekkostrawna dieta z dużą ilością warzyw.
o Marylo, strasznie drogie są te kosmetyki

Miałyście kiedyś podkład kryjący z pharmaceris ?

Edytowane przez chocolate_monster
Czas edycji: 2013-07-10 o 10:25
Stary 2013-07-10, 10:27   #2089
201704240919
Konto usunięte

Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:
o Marylo, strasznie drogie są te kosmetyki
Jeśli chodzi o lek punktowy na ropne u mnie najlepiej sprawdził się davercin - blyskawicznie podsuszal i goil nadal go używam jeśli coś mi wyskoczy na dekolcie/ plecach . A co do kremów u mnie niestety sie nie sprawdzają - zawsze robie sera bez emulgatorow .

Stary 2013-07-10, 10:28   #2090
Antymionka
Moderator

Cytat:
Miałyście kiedyś podkład kryjący z pharmaceris ?
Ja mam, i jest bardzo dobry, ale musisz podpasować pod niego odpowiedni krem do Twojej cery.
Antymionka jest offline  
Stary 2013-07-10, 10:44   #2091
chocolate_monster
Zakorzenienie

Cytat:
Jeśli chodzi o lek punktowy na ropne u mnie najlepiej sprawdził się davercin - blyskawicznie podsuszal i goil nadal go używam jeśli coś mi wyskoczy na dekolcie/ plecach . A co do kremów u mnie niestety sie nie sprawdzają - zawsze robie sera bez emulgatorow .

davercin jest na receptę, tak ? Sera bez emulgatorów hmm będę musiała się wkręcić w ten temat, bo jedyne co potrafię sama ukręcić to krem, w którym wszystko muszę po kolei wrzucić i mieszać (podgrzewanie i wyrównywanie pH mnie na razie przerasta, więc robiłam tylko te najprostsze kremy)
Cytat:
Ja mam, i jest bardzo dobry, ale musisz podpasować pod niego odpowiedni krem do Twojej cery.
a jak z kolorem, w miarę ok ?
Stary 2013-07-10, 10:49   #2092
Antymionka
Moderator

Cytat:
davercin jest na receptę, tak ? Sera bez emulgatorów hmm będę musiała się wkręcić w ten temat, bo jedyne co potrafię sama ukręcić to krem, w którym wszystko muszę po kolei wrzucić i mieszać (podgrzewanie i wyrównywanie pH mnie na razie przerasta, więc robiłam tylko te najprostsze kremy)

Ja jestem osobą bardzo bladą, mam porcelanową cerę w zimie, w lecie się opalam. Kolor 01 Ivory mimo tego że myślałam że w zimie będzie za ciemny, był idealny, bardzo ładnie stopił się ze skórą. Teraz jest dla mnie za jasny i przydałby się 02, ale w lecie używam tylko podkładów w pudrze. Najlepiej sprawdzić w SP na testerach, albo w internecie
Antymionka jest offline  
Stary 2013-07-10, 10:53   #2093
Antymionka
Moderator

W załączniku masz zdjęcie
A co do Davercinu, tak, jest na receptę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01366.jpg (19,6 KB, 40 załadowań)

Edytowane przez Antymionka
Czas edycji: 2013-07-10 o 10:54
Antymionka jest offline  
Stary 2013-07-10, 11:52   #2094
201704240919
Konto usunięte

Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:

Niestety jest na receptę

Stary 2013-07-10, 16:38   #2095
fiasco
Wtajemniczenie

Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

Cytat:
u mnie Davercin na początku pomagał, ale po niezbyt długim czasie moja skóra jakoś się do niego przyzwyczaiła Teraz punktowo używam Benzacne albo zielonej glinki, na takie już przysychające ostatnio użyłam pasty cynkowej i przyspieszyła gojenie, niestety przy takich świeżych, większych wykwitach miałam wrażenie, ze tylko pogorszyła sprawę.

No i też ostatnio popadłam w małą paranoję, jak się okazało, że nawet emulgatory mogą szkodzić Jest jeden krem, który stosowany przez kilka dni pod rząd (nawet jako jedyny nawilżacz nie robi mi żadnej krzywdy, nawet w okresie, kiedy absolutnie wszystko mnie strasznie podrażniało - mowa o kremie na bazie oliwy z oliwek Herbamedicus, kupuję go zwykle w Naturze. No ale też nigdy nie stosowałam go więcej niż kilka dni pod rząd. No ale w związku z tymi emulgatorami, raczej będę unikać kremów jak się da
Stary 2013-07-10, 17:00   #2096
Vinnga
Zakorzenienie

Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

A jakie znacie sera nawilżające? Bo też zaczęłam się martwić tymi emulgatorami
Vinnga jest offline  
Stary 2013-07-10, 18:35   #2097
201704240919
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
A jakie znacie sera nawilżające? Bo też zaczęłam się martwić tymi emulgatorami
Zazwyczaj robię sama - w zaleznosci od tego czego skora potrzebuje. Zazwyczaj serum z czynnikiem NMF, kwasem hialuronowym i olejem jojoba, chociaz olej daję maskymanie 2-3 razy w tygodniu. A czasem nic nie nałoże tylko spikam twarz hydrolatem
Stary 2013-07-10, 18:45   #2098
fiasco
Wtajemniczenie

moje nawilżanie to zwykle hydrolat + żel hialuronowy + jakiś olejek. I mieszam przed każdym użyciem olejek z żelem. Jak widzę, że mam porządnie nawilżoną skórę, olej daję tylko 2-3 razy w tygodniu, jak Ewunia
Oczywiście do tego czasem coś dodaję, np. alantoinę, wit. C, ekstrakt na naczynka, betainę - czego akurat potrzebuję
Stary 2013-07-10, 21:32   #2099
GreenSlinky
Raczkowanie

Zastanawiam się co raz bardziej czy nie pójść do lekarza po skierowanie do endokrynologa... Zauważyłam, że pojawiło mi się owłosienie na brzuchu,nie taki "meszek", a normalne,czarne włoski. Czytałam, że to może oznaczać podwyższony poziom testosteronu.Może to przyczyna mojego trądziku? Do tego w dłuższych odstępach czasu (nie wiem, może raz na miesiąc) mam napady takie bardzo silnego, rwącego bólu po środku podbrzusza,który trwa kilka-kilkanaście sekund. Przyznam, że mam to już od dosyć dawna. A to chyba nie jest normalne? Troche się boję.
Stary 2013-07-10, 21:56   #2100
Antymionka
Moderator

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Zastanawiam się co raz bardziej czy nie pójść do lekarza po skierowanie do endokrynologa... Zauważyłam, że pojawiło mi się owłosienie na brzuchu,nie taki "meszek", a normalne,czarne włoski. Czytałam, że to może oznaczać podwyższony poziom testosteronu.Może to przyczyna mojego trądziku? Do tego w dłuższych odstępach czasu (nie wiem, może raz na miesiąc) mam napady takie bardzo silnego, rwącego bólu po środku podbrzusza,który trwa kilka-kilkanaście sekund. Przyznam, że mam to już od dosyć dawna. A to chyba nie jest normalne? Troche się boję.
U mnie taki ból jest przed okresem, gdy np. się przeciągam albo schylam. Skurcze macicy przed okresem
Antymionka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
anti acne, anti acne cream, krem anti-acne, krem organique, maseczki z glinki, olej arganowy, organique, tradzik, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości