robię wszystko wg wskazówek i na makijaż już przeznaczam pół godziny! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-10-26, 14:09   #1
martolina1982
Zakorzenienie

robię wszystko wg wskazówek i na makijaż już przeznaczam pół godziny!

Witajcie
Piszę po kilku tygodniach od moemntu, gdy olśniło mnie, że z moim makijażem jest sporo nie tak i wygląda w środku dnia nieświeżo, nieładnie. czytałam namiętnie forum i biegałam po kolejne must have. moze nie z najwyższej półki, albo mam teraz kosmetyczkę pękającą w szach. nowy podkład, nowy puder matujący, nowy krem pod oczy, nowy na twarz, baza pod podkład, cienie, zestaw do brwi, kredka do linii wodnej, eye liner w żelu, nowe pędzelki, róż, rozświetlacz, korektor pod oczy...wszystko tutaj polecane a wiec chyba materiał na dobry maikjaz jest.
jestem w lekkim szoku, bo czas wykonania dziennego makijażu wydłuzył sie do ponad pół godz a i tak nie rozcieram cieni jak nalezy, bo niestety tego nie nauczyłam się tak szybko. u was tez tak to trwa? mycie twarzy żelem, krem na dzień, baza, podkład, korektor, puder matujący, róż, rozświetlacz...ile to już warstw!!! tapeciara zostałam na maxa wstaję teraz godzinę przed męzem i dziećmi, bo jeszcze pół godz na włosy smiać mi się chce z siebie, bo powinnam chyba wyglądać WOW, a jakoś co najwyżej wow
martolina1982 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 14:44   #2
Emilcia_1616
Zakorzenienie

Dot.: robię wszystko wg wskazówek i na makijaż już przeznaczam pół godziny!

ja w pol h robie makijaz wieczorowy a tak z porduktami ktore wymianilas dzinny makijaz zajmuje mi 15 minut zeby wykonac go starannie ale to wszystko to kwestia wprawy zobaczysz ze z nia na dzien bedzie Ci to szybciej wychodzilo.....a moze zrezygnuj z czegos? naprawde rano musisz nakladac to wszystko?
moze wstawisz zdjecie to ocenimy
Stary 2012-10-26, 15:14   #3
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

Mój poranny pośpieszny makijaż zajmuje ok 15-20 min

A wykonuję następujące czynności:
- mycie twarzy żelem
- krem nawilżający
- korektor pod oczy
- miejscowo podkład (nigdy nie nakładam na całą twarz, bo nie cierpię tapety )
- puder sypki
- brwi
- bronzer na skronie, brode, nos i kontur na policzkach
- róż/rozświetlacz (ewentualnie oba)
- kreska eyelinerem
- tusz do rzęs

Wow, teraz jak to wypisałam, to wygląda na dłuuuuugi proces i czynności multum, ale naprawdę zwykle zamykam się w 15 minutach, chyba że jestem wyjątkowo zaspana i mi okrutnie nie idzie
lalesia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 15:23   #4
dancerdhq
Raczkowanie

omg nie za duzo tego? Moze ta nieswiezosc makijazu wynika z tego ze za duzo nakladasz tych specyfikow, ktore po utlenieniu sie na twarzy wygladaja wlasnie nieswiezo. Moze wcale nie potrzebujesz ich w takiej ilosci

Ja np. baze nakladam tylko na wieksze wyjscia, albo jakis wazny dzien gdzie chce wygladac nieskazitelnie dobrze, korektor tylko punktowo na syfki, mi tez twarz sie szybko swieci wiec nie uzywam rozswietlacza, tylko rozu (bronzera), a cienie na sylwestra, ale za to koniecznie podkreslam usta

Ja tez bylam zafiksowana wszystkimi etapami porzadnego, pelnego makijazu, ale tego na prawde jest zbyt wiele..na dodatek obciaza cere i w sumei w ciagu dnia nie wyglada to dobrze. Ale podziwiam Cie ze tak szybko sie wyrabiasz z makijazem bo ja z taka iloscia kosmetykow grzebalabym sie z tym co najmniej godzine
dancerdhq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 15:41   #5
martolina1982
Zakorzenienie

ha ha tak jak pisałam dopiero sie uczę i te etapy podpatrzyłam głównie na filmikach makijazowych. wczesniej, gdy ten makijaż mialam naprawde fatalny to był podkład jedynie plus oczy a w dzien puder w kamieniu. teraz sie tych etapoów namnożyło no ale ok, będę działać w kierunku nabrania wprawy skoro juz to wszystko kupiłam

moje spostrzezenia...kobieta łatwo nie ma, godzina z życia wyrwana, zeby ajkos wyglądać
Stary 2012-10-26, 15:50   #6
MissScareAll
Zakorzenienie

Mi też się schodzi baaardzo długo na makijaż dzienny i ogólnie całą pielęgnację. Chyba nawet dłużej, niż Tobie Bo chcę, żeby wszystko wyglądało perfekcyjnie, poza tym codziennie maluję się inaczej. Myślę, że nie ma co się sugerować tutaj czasem innych, bo oczywiście, też mogłabym nałożyć sobie kilka kosmetyków i wyjść, ale nie chcę. Każdy ma inną skórę i należy jej poświęcić inną ilość czasu, np. idealną cerę wystarczy przypudrować, a na inną trzeba nakładać korektory, podkład, itd.

A nawiązując do poprzedniczki, wieczorowy makijaż to ja robię z godzinę, za to jest zawsze wystrzałowy

Może zrezygnuj z bazy? Na co dzień chyba niepotrzebnie obciąża skórę. Żeby podkład dobrze wyglądał, po prostu dobieraj krem na bazie wody do podkładu na bazie wody, a jeśli cięższy krem, to i analogiczny podkład. Wklep palcami, delikatnie przypudruj i powinno trzymać się cały dzień.
Trzeba poćwiczyć, po jakimś czasie ten czas się skróci, przez nabranie wprawy.
Stary 2012-10-26, 16:32   #7
ciassteczkowa
Rozeznanie

Ja z kolei zauważyłam że wykonanie mojego makijażu jest zależne od miejsca gdzie go wykonuję... ponieważ gdy maluję się w świetle dziennym czyli automatycznie włącza mi się telewizor, kawka, gadaninka z mamą z facetem itp... takie paplu paplu paplu i zrobienie makijażu zajmuje mi ponad godzinę....
A gdy idę na uczelnię, albo rano wcześnie wstaję i robię makijaż w świetle sztucznym czyli w łazience to trwa to 10 minut.... oczywiście używam dokładnie tych samych kosmetyków i w tej samej ilości gdy maluję się w świetle dziennym.

Ze względu na wykonanie makijażu wolę malować się w pokoju przy oknie, ale strasznie dużo mnie rozprasza zawszę się spieszę a nie umiem sobie odmówić gadania, i oglądania TV. Ale jeśli chodzi o czas to łazienka i światło sztuczne wygrywa...
ciassteczkowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 16:56   #8
Fenris
Czekam na Ragnarok

Ja bym zrezygnowała z bazy i korektora (chyba, że na prawdę musisz).
Fenris jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 19:37   #9
Yariewenka
Zadomowienie

Zdecydowanie mniej specyfików używam na co dzień, ale odkąd odkryłam, że w pustym pojemniku mogę wymieszać krem nawilżający i podkład uzyskując lekko kryjący krem, u mnie cały proces się skrócił. Aczkolwiek słyszałam, że nie wszystkie specyfiki lubią się tak łączyć i mogą być potem niespodzianki...

Yariewenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 19:47   #10
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

to chyba kwestia wprawy. Mój makijaż nie jest jakiś imponujący, ale za to potrafię się umalować w 30-40 sekund Serio - pędzlem kabuki puder sypki DiorSkin Nude; cieniem z paletki powieka ruchoma po całości, cieńszą krawędzią tego samego pędzla - ale innym odcieniem machnę brwi; szybko kontur i lecę

mhm0808 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 22:37   #11
madzialenn
Zakorzenienie

ja rano maluje się w max 15 minut, a nakładam:

-woda termalna zaraz po przebudzeniu
-krem na twarz
-podkład
-puder
-bronzer ewentualnie róż
-cienie na powieki, pod cienie baza
-baza pod tusz + tusz do rzęs
- cień i wosk na brwi

kwestia wyrobienia sobie nawyku i pójdzie raz dwa

madzialenn bloguje o kosmetykach i modzie

Kosmetyki i codzienne stylizacje
http://madzialennx.blogspot.com/2014...ine-shawl.html
madzialenn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 00:39   #12
wewelinka
Zadomowienie

dla mnie też makijaż zajmuje ok 15-20min, czyli :
umycie buźki,
w razie potrzeby krem,
podkład,
puder,
róż,
eyeliner,
tusz do rzęs,
kredka do brwi
sporadycznie delikatnie zaznaczę powieki cieniem w kolorze szampana...
Stary 2012-10-27, 20:43   #13
dacn
Zakorzenienie

Uzywasz wielu kosmetyków, a to trwa, po za tym oczy i rozcieranie cieni zajmuja chyba najwięcej czasu. Jak nabierzesz wprawy będzie szybciej.
Pomyśl o rezygnacji z części z w/w kosmetyków czy napewno potrzebujesz bazy ? i na raz na codzien bronzera różu i rozświetlacza??
dacn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 00:55   #14
guacamole
Wtajemniczenie

Mozna skrocic czas przeznaczony na mejkap.
Ja np. na dloni rozcieram podklad z kremem nawilzajacym i filtrem i nakladam je na twarz pedzlem. Potem tylko troche korektora pod oczy.
Wsio przypudruje lekkim sypkim pudrem.
W zaleznosci od sytuacji stawiam na jeden z zestawow:
1. roz, kolorowy tusz do rzes i neutralna pomadke;
2. mocne brwi, neutrane oczy i czerwona pomadke, do tego nieco bronzera,
3.jeden kolor na oczy i konturowka, roz zmieszany z bronzerem i lekkie podkreslenie brwi i jakas wyrazna ale nie mocna pomadka.

I powiem, nie sam makijaz zajmuje czas, co myslenie 'co dzis nalozyc?' A najwazniejszy to jest jednak podklad, puder sypki, troche rozu i jakis tusz na rzesy. Reszte mozna sobie darowac. Wystarczy miec dobrze wyregulowane lub pohennowane brwi i blyszczyk w kieszeni.

W temacie... jak mi sie spieszy, 5 minut to maks i mam zestaw 'podstawowy'. Jak chce sie porozpieszczac, zwlaszcza przy nowych zakupach w kosmetyczce, - to i pol godziny sie zejdzie.

Co do nieswiezosci, czaje kilka haczykow:
-robisz makijaz w zlym swietle,
-uzywasz zbyt ciemnego podkladu i niedobranego koloru kredki do brwi,
-moze pominelas puder sypki,
-moze Twoj podklad jest przeznaczony do innej cery,
-Moze go zle roztarlas,
-moze cienie Ci sie osypaly na policzki (tu baza sie przydaje, albo cienie nieosypujace sie, ale takie bywaja mniej napigmentowane, jak. czworki Chanel),

Na odswiezenie twarzy dobrze robi makijaz nude z lekkim rozowym akcentem - odrobina rozu na policzkach. Niewiele na twarzy, ale efekt gwarantowany.
guacamole jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 10:32   #15
eyo
Zakorzenienie

ja po prostu nie nakładam tych wszystkich warstw w codziennym makijażu
umalowanie się to dla mnie 10 minut
czynności typu umycie twarzy nie liczę no bo przecież czy się maluję czy nie to i tak się myję

30 minut to ja się maluję przed większym wyjściem

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 14:06   #16
elizka1987
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Mi też makijaż zajmuje długo czasu i jak któraś z dziewczyn wyżej napisała im więcej mam rozpraszaczy (chłopak, komputer tym to dłużej trwa).

Na codzień używam:
- cera: korektor (pod oczy i na skazy), podkład, puder, bronzer, róż i rozświetlacz
- oczy: baza pod cienie, trzy kolory cieni, cielista kredka na linie wodną, kredka rozświetlająca do kącika oka, i kredka do zrobienia jaskółki
- brwi: cień do brwi, żel do brwi, cień do rozświetlenia łuku
- usta: szminka

Wychodzi sporo, ale niemal zawsze wykonuje mój sprawdzony standardowy make up co ułatwia sprawę. Poza tym staram się cały czas używać tych samych kosmetyków żeby je trochę pozużywać. Na szaleństwa i eksperymenty pozwalam sobie na większe wieczorne wyjścia.

elizka1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 07:53   #17
martolina1982
Zakorzenienie

no to pewnie wkrótce nabiorę wprawy i zmieszczę się w waszych 15-20 minutach. bazę akurat w moim przypadku zostawię, bo mam fajną, która nawilża i czasem odpuszczam sobie krem, który z kolei jest cięzkawy.

a kluczem do efektu jest chyba jednak oświetlenie. mnie niestety zostaje łazienka, lustro łązienkowe (plus, ze mam światło zamontowane w lustrze tak jak w dawnych garderobach teatralnych więc choć mi z góry nie daje tylko wprost). No i ew. małe lusterko do zbliżeń np. do użycia eye linera, ale ciężko jest nie powiem. czasem jestem zaskoczona róznica gdy zobacze sie potem w świetle dziennym
Stary 2012-10-29, 14:26   #18
AnnBlus
Rozeznanie

Jak muszę tuszować korektorem pryszcze, to czasem i z godzina mi się schodzi... a co się nadenerwuję przy tym... No i sporo schodzi mi czasu na róż, zwłaszcza teraz, kiedy rano jest ciemno, a ja nie mam równomiernego światła na twarz...
AnnBlus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 20:37   #19
olcix
Raczkowanie

Ja najwięcej czasu tracę na szukanie konkretnych kosmetyków. Od jakiegoś czasu mam rozdzielone te codzienne i "wyjściowe". Druga strata czasu to tuszowanie mankamentów cery i zły dzień (np babranie się z kreską eyelinerem). Jeśli cera i dzień są ok, to zajmuje mi to 10-15 minut, jeśli nie, to nawet 45 minut :/

Co do nieświeżości - jak już ktoś napisał - być może kosmetyki nie są dobrze dobrane. Trochę trzeba przetestować na sobie zanim się trafi na "swoje".
Ja w ciągu dnia mam ze sobą korektor i puder transparentny - bo przy ciągłym katarze niestety potrzebuję poprawek. Plus nie dotykanie twarzy rękoma w ciągu dnia.

‎"[...] zamartwianie się tym, nad czym nie mamy kontroli, jest bezsensu, prawda?"
/King/

olcix jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 23:16   #20
ja_anna
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez martolina1982 Pokaż wiadomość
Witajcie
Piszę po kilku tygodniach od moemntu, gdy olśniło mnie, że z moim makijażem jest sporo nie tak i wygląda w środku dnia nieświeżo, nieładnie. czytałam namiętnie forum i biegałam po kolejne must have. moze nie z najwyższej półki, albo mam teraz kosmetyczkę pękającą w szach. nowy podkład, nowy puder matujący, nowy krem pod oczy, nowy na twarz, baza pod podkład, cienie, zestaw do brwi, kredka do linii wodnej, eye liner w żelu, nowe pędzelki, róż, rozświetlacz, korektor pod oczy...wszystko tutaj polecane a wiec chyba materiał na dobry maikjaz jest.
jestem w lekkim szoku, bo czas wykonania dziennego makijażu wydłuzył sie do ponad pół godz a i tak nie rozcieram cieni jak nalezy, bo niestety tego nie nauczyłam się tak szybko. u was tez tak to trwa? mycie twarzy żelem, krem na dzień, baza, podkład, korektor, puder matujący, róż, rozświetlacz...ile to już warstw!!! tapeciara zostałam na maxa wstaję teraz godzinę przed męzem i dziećmi, bo jeszcze pół godz na włosy smiać mi się chce z siebie, bo powinnam chyba wyglądać WOW, a jakoś co najwyżej wow
Moim zdaniem to kwestia wprawy, ale można sobie skrócić całość przez
1) ułożenie akcesoriów wg kolejności w organizerze, trzymanie kosmetyków stale w jednym miejscu itp
2) podział produktów na te na codzienne, na większe wyjścia (np. baza pod podkład i utrwalacze), na sytuacje awaryjne (np. korektor)
3) wymyślenie wcześniej co rano będzie użyte (np. które cienie i róż)

Mi zajmuje całość ok. 20 - 30 min, bo chcę zrobić perfekcyjnie mimo wszystko.
Używam:
- produkt 3w1 do mycia (mleczko, peeling enz. i tonik)
- serum plus krem nawilżający (b.niewielkie ilości)
- krem pod oczy (odrobinkę, szybko się wchłania)
- podkład w płynie - nakładam pędzlem, szybko idzie i nie trzeba rąk myć zaraz
- korektor na sińce pod oczami (potem szybko omiatam całą twarz sypkim pudrem)
- konturówka do powiek
- cienie (1-3 kolory, zależy)
- tusz
- róż
- błyszczyk (lub pomadka, zależy od nastroju) - ten ostatni często dopiero w samochodzie, na czerwonym świetle
ja_anna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 15:46   #21
mereo
Rozeznanie

Mój makijaż to maksymalnie 10-15 minut.
Mycie twarzy, (ewentualnie tonik na strefie T), krem, podkład, cień do oczu + kredka/eyeliner +tusz do rzęs. Aha no i czasem krem pod oczy jak mi się przypomni
Chyba, że wieczorowy :P To już potrafi zejść dłuugo

Ja bym na Twoim miejscu zrezygnowała z niektórych produktów do makijażu, nie będziesz tak obciążać cery.

Blogguję:

http://lupus-pilum-mutat.blogspot.com/

Lupus pilum mutat
, non mentem.
--------------------------------------------------------------
http://paper-glass-project.blogspot.com/
mereo jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości