Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2015-06-12, 21:18   #841
Carrigaline
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 28
Dot.: Sposoby na 鄴速e/rude w這sy po rozja郾ianiu

Wybaczcie moj niewidz, ale jestem laikiem w temacie blond闚.

Niedawno fryzjerka zesz豉 mi z ciemnych w這s闚 do blondu (rozja郾iaczem). Mia這 by sombre/flamboyage czy jak si to tam nazywa: ciemniejsze i delikatnie rozja郾iaj帷e si przy ko鎍闚kach. Mia這 wygl康a naturalnie i delikatnie. Wysz這 jak zawsze po wizycie u "profesjonalistki": ciemny odrost i reszta w z這tym odcieniu blondu. Ani to naturalne, ani 豉dne i na dodatek brzydko zrobione (plamy przy przej軼iu ciemny-jasny).

Nie znosz takich z這cisto軼i w blondach. Jest dla mnie zdecydowanie za ciemno i nudno, po prostu ca趾owicie "p豉sko". Dla mnie to taki 鄴速o- rudy blond. Fuj!

I tutaj pojawia si moje pytanie: czy mog co zadzia豉 sama w domu? Jaka farba drogeryjna lub profesjonalna? Nie mam wielkiego wyboru bo mieszkam w Irl i dost瘼 do farb mam ograniczony (s tu dwie hurtownie kosmetyczne, ale te nie ma sza逝).
Nie znam si na tym w og鏊e, jednak po wielu eksperymentach w這sowych w domu wierz 瞠 w ko鎍u wyjdzie mi lepiej ni w salonie :P

Pr鏏owa豉m przeszukiwa forum, jednak jest tyle w徠k闚 na tematy blond, 瞠 najzwyczajniej w 鈍iecie dosta豉m migotania przedsionk闚
Od czego zacz望?!
Stary 2015-06-13, 01:35   #842
WesolePodworkoSmakoszy
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 38

Na 鄴速e i rudawe tony stosuj np plukanki (fiolet, niebieski). Tzn to mo瞠 by szampon, maska czy co tam znajdziesz. Musisz to och這dzic. Spr鏏uj, zanim b璠ziesz farbowac bo mo瞠 to wystarczy a szkoda w這s闚 niszczy. A je郵i chodzi o farby to zasada jest ta sama - musisz wybra farb o odcieniu kt鏎y och這dzi w這sy czyli popielaty lub per這wy.. Ale je郵i masz mocno 鄴速e w這sy to nie nak豉daj od razu samej farby mocno "niebieskiej" bo w po陰czeniu z 鄴速ym wyjdzie zielony. U mnie najlepiej sprawdza si mieszanka z odcieniem 0 lub 13.
Przejrzyj sobie forum i blogi, ja bym zacz窸a od zapoznania si z numeracja farb i ko貫m kolor闚 瞠by wiedzie jak to bezpiecznie, no i skuteczniej miesza, 瞠by uzyska po膨dany odcie.

Edytowane przez WesolePodworkoSmakoszy
Czas edycji: 2015-06-13 o 01:36
WesolePodworkoSmakoszy jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2015-06-13, 13:00   #843
foxy313
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 424

Cytat:
Napisane przez Carrigaline Poka wiadomo嗆
Wybaczcie moj niewidz, ale jestem laikiem w temacie blond闚.

Niedawno fryzjerka zesz豉 mi z ciemnych w這s闚 do blondu (rozja郾iaczem). Mia這 by sombre/flamboyage czy jak si to tam nazywa: ciemniejsze i delikatnie rozja郾iaj帷e si przy ko鎍闚kach. Mia這 wygl康a naturalnie i delikatnie. Wysz這 jak zawsze po wizycie u "profesjonalistki": ciemny odrost i reszta w z這tym odcieniu blondu. Ani to naturalne, ani 豉dne i na dodatek brzydko zrobione (plamy przy przej軼iu ciemny-jasny).

Nie znosz takich z這cisto軼i w blondach. Jest dla mnie zdecydowanie za ciemno i nudno, po prostu ca趾owicie "p豉sko". Dla mnie to taki 鄴速o- rudy blond. Fuj!

I tutaj pojawia si moje pytanie: czy mog co zadzia豉 sama w domu? Jaka farba drogeryjna lub profesjonalna? Nie mam wielkiego wyboru bo mieszkam w Irl i dost瘼 do farb mam ograniczony (s tu dwie hurtownie kosmetyczne, ale te nie ma sza逝).
Nie znam si na tym w og鏊e, jednak po wielu eksperymentach w這sowych w domu wierz 瞠 w ko鎍u wyjdzie mi lepiej ni w salonie :P

Pr鏏owa豉m przeszukiwa forum, jednak jest tyle w徠k闚 na tematy blond, 瞠 najzwyczajniej w 鈍iecie dosta豉m migotania przedsionk闚
Od czego zacz望?!
a ja od razu m闚ie ze szampon malo co da i plukanki tez, lepiej zastosowac maske albo toner w kremie
tu masz linka jak laska ladnie wyszla z takich orange ton闚
http://sunshinesam83.blogspot.co.uk/...assy-hair.html
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg scott-cornwall-colour-restore.jpg (50,3 KB, 11 za豉dowa)
foxy313 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2015-06-15, 15:04   #844
SceneQueene
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 19 336

Cytat:
Napisane przez WesolePodworkoSmakoszy Poka wiadomo嗆
Na 鄴速e i rudawe tony stosuj np plukanki (fiolet, niebieski). Tzn to mo瞠 by szampon, maska czy co tam znajdziesz. Musisz to och這dzic. Spr鏏uj, zanim b璠ziesz farbowac bo mo瞠 to wystarczy a szkoda w這s闚 niszczy. A je郵i chodzi o farby to zasada jest ta sama - musisz wybra farb o odcieniu kt鏎y och這dzi w這sy czyli popielaty lub per這wy.. Ale je郵i masz mocno 鄴速e w這sy to nie nak豉daj od razu samej farby mocno "niebieskiej" bo w po陰czeniu z 鄴速ym wyjdzie zielony. U mnie najlepiej sprawdza si mieszanka z odcieniem 0 lub 13.
Przejrzyj sobie forum i blogi, ja bym zacz窸a od zapoznania si z numeracja farb i ko貫m kolor闚 瞠by wiedzie jak to bezpiecznie, no i skuteczniej miesza, 瞠by uzyska po膨dany odcie.
Popieram. Je郵i to nie pomo瞠, wybra豉bym farb z 21 po kropce, skoro na w這sach s i z這te i rude tony.

Wys豉ne poprzez Sony Xperia Z2.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, k徙iel rozja郾iaj帷a, %, przed逝瘸nie, piel璕nacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2015-06-16, 16:44   #845
foxy313
Raczkowanie

ok, dziewczyny tylko radzicie farby farby.. ale z jaka woda to ma byc mieszanka? ja kompletnie sie gubie w tych wodach i wiem ze 3% jest dla lekkiego pojasnienia, 6% i 9% dla rozjasniania, 12% wiadomo.. ale czym korygowac tylko kolor jesli wlasnie z rudego chcemy zmienic odcien i lekko go tylko pojasnic albo nawet nie, farba z 21 po kropce, albo 2 samym z jak wod??? i czy to prawda ze jak ciep貫j wody dodamy z kranu do 6% w proporcjach 1-1 to otrzymamy 3%? ale lepiej pojasni taki rudy odcien, bo temperatura to podbije? sory, ale duzo czytam i naprawde kazdy blog i kazdy fryzjer i kazda laska m闚i co innego
Stary 2015-06-16, 18:21   #846
SceneQueene
Zakorzenienie

Je郵i dodasz p馧 wody do oxy - prawda. Tylko konsystencja b璠zie rzadka.

Do tonowania 3% oxydant. Chyba 瞠 rudy/鄴速y jest mocny to na 6%.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, k徙iel rozja郾iaj帷a, %, przed逝瘸nie, piel璕nacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
Stary 2015-06-19, 13:22   #847
MissScareAll
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 8 641

A czym zneutralizowa z這te tony? Chcia豉bym bardziej szarawe. Myj fioletowym szamponem i mam ochot po這篡 niebieski toner-mask, ale boj si, 瞠 wyjd zielone.
Stary 2015-06-19, 14:54   #848
SceneQueene
Zakorzenienie

Niebieski to dla rudego, stawiam na fiolet. Mo瞠 troch takiego tonera do maski? Ze 2 cm. Albo gencjana?

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2015-06-19, 16:17   #849
MissScareAll
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka wiadomo嗆
Niebieski to dla rudego, stawiam na fiolet. Mo瞠 troch takiego tonera do maski? Ze 2 cm. Albo gencjana?

Gencjana mi glona zrobi豉. Zrobi eksperyment na pasemku gdzie od spodu z tym niebieskim i dam zna dla potomnych
Stary 2015-06-19, 17:11   #850
SceneQueene
Zakorzenienie

Spr鏏owa warto.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2015-06-19, 17:16   #851
LadyAroo
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 45

Ja mam glona po srebrnej plukance i szamponie z Joanny, dlatego ju nic nie robi. Czekam a odrosn. Nie wiem czy mog nawet odrosty farbowa :/
LadyAroo jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2015-06-19, 17:27   #852
SceneQueene
Zakorzenienie

Ja bym na razie postawi豉 na mocna piel璕nacj.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2015-06-20, 17:44   #853
MissScareAll
Zakorzenienie

Niebieski toner fajnie przygasi z這to.
Stary 2015-06-21, 02:07   #854
SceneQueene
Zakorzenienie

No prosz, to 鈍ietnie.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2015-06-21, 09:55   #855
MissScareAll
Zakorzenienie

Nast瘼nym razem po prostu dodam niebieski mixton do farby, 瞠by si nie bawi w tonowanie co drugie mycie. Tylko teraz taka kwestia - z jakimi numerami po kropce nie 陰czy niebieskiego mixtonu? Interesuj mnie popiele, piaskowe i be瞠, czyli pewnie .1, .2, .3
Stary 2015-06-21, 11:12   #856
SceneQueene
Zakorzenienie

Z 1 i 2 spokojnie bym go 陰czy豉, ale z 3 nie (to z這to).

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2015-06-21, 20:07   #857
MissScareAll
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka wiadomo嗆
Z 1 i 2 spokojnie bym go 陰czy豉, ale z 3 nie (to z這to).
Dzi瘯i. Ale chcia豉bym si lepiej zna, 瞠by mie dok豉dnie to, o co mi chodzi, a nie godzi si na kosztowne psoty fryzjer闚
Mog Ci jeszcze pozawraca g這w? Chc kolor, jak w tym po軼ie, lub ja郾iejszy, obecnie mam Artego 9s bardzo jasny piaskowy blond, kt鏎y wyszed do嗆 z這to. Czego u篡? Przegl康a豉m r騜ne palety, np. Alfaparf i my郵a豉m, 瞠by mo瞠 stamt康 co dobra, ewentualnie jeszcze raz to Artego z niebieskim tonerem, cho wyjdzie ciemniej, a nie chc te utleniacza mocniejszego, ni 6...

Edytowane przez MissScareAll
Czas edycji: 2015-06-21 o 20:09
MissScareAll jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2015-06-22, 12:02   #858
SceneQueene
Zakorzenienie

Nie ma sprawy. Jasne, 瞠 mo瞠sz. Uwielbiam, jak mi kto w這sami g這w zawraca <3. Mog豉by te fotki zalinkowac i mi poda link? Telefon kaprysy ma, nie chce pokaza.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2015-06-25, 17:11   #859
foxy313
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Poka wiadomo嗆
Dzi瘯i. Ale chcia豉bym si lepiej zna, 瞠by mie dok豉dnie to, o co mi chodzi, a nie godzi si na kosztowne psoty fryzjer闚
Mog Ci jeszcze pozawraca g這w? Chc kolor, jak w tym po軼ie, lub ja郾iejszy, obecnie mam Artego 9s bardzo jasny piaskowy blond, kt鏎y wyszed do嗆 z這to. Czego u篡? Przegl康a豉m r騜ne palety, np. Alfaparf i my郵a豉m, 瞠by mo瞠 stamt康 co dobra, ewentualnie jeszcze raz to Artego z niebieskim tonerem, cho wyjdzie ciemniej, a nie chc te utleniacza mocniejszego, ni 6...
ale cudowny piekny kolor, to taki zimny karmel czy jak? wlasnie taki kolor uzyskac ciezko, a jeszcze ciezej go utrzymac pozniej. ja jestem po wizycie u fryzjera, az zal zdjecie wstawiac, poszlam poprawic rudy odrost, i wyrownac toche moj blond, i co? jajco, mam teraz zolty na czubku, a pasemek nie widac nic.. caly lipiec bede wygladac jak nie powiem co.. ja juz nie mam sily, kazdy fryzjer to samo.. chyba zrobie to ombre i przestane chodzic do fryzjerow bo placisz i placzesz, bezsensu
Stary 2015-06-26, 19:50   #860
foxy313
Raczkowanie

Dziewczyny co mam polozyc na z鏊to gloniaste wlosy?
po szamponie fioletowym jest jeszcze gorzej, bo sa gloniasto biale (biale tam gdzie pasemka, gloniaste gdzie odrost i stary blond po baljezach) jak ktos ma pomysl z checia skorzystam z kazdej porady (ogolnie siedze w necie i szukam, ale zazwyczaj to plukanki, szampony itp myslalam o tonerze bezowym?)
Stary 2015-06-27, 10:40   #861
SceneQueene
Zakorzenienie

Glona si pozb璠ziesz np dodaj帷 do maski troch czerwonej szamponetki. Albo tonera. Jest te domowa metoda z koncentratem pomidorowym, ale nie zawsze dzia豉. Pomijaj jednak 鄴速e miejsca. Z tonerem poczekaj a si go pozb璠ziesz.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2015-06-28, 19:34   #862
foxy313
Raczkowanie

zeby to bylo takie proste.. koncetracik, jednak boj帷 sie pomaranczy i rudosci postanowilam umyc wlosy 2 razy szamponem raz kokosowym i raz z joanny color system fioletem i jest spoko!! super! kolor w koncu ani zotly ani gloniasty teraz zostal problem braku rownowagi w moich wlosach jesli chodzi o kolor, bo fryzjerka miala mi zrownac wszystko ale cos nie wyszlo i wlosy mam na gorze o wiele jasniejsze jak reszta, wiec kitka jest ciemniejsza i musze ja pojasnic, mysle czy k徙ieli rozjaniaj帷ej z farby nie zrobic z poziomu 11 albo 12.. albo zapienic te wlosy na chwile ? sam dol tylko.. czy lepiej rozjaniacz?
Stary 2015-06-29, 10:11   #863
shillia
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 23

Lepiej uwa瘸jcie na p逝kanki mi wysz造 zielone w這sy po nich
Polecam wam farb Revlona Colorsilk ciemny popielaty blond sama nim robi豉m gdy loreal zrobi mi kurczaka na g這wie, 瞠 a smia mi si chcia這 :p w這sy po nim wcale nie wychodz ciemne a je郵i jeste軼ie ciekawe efekt闚 mam o tym na blogu notk z dzisiaj gdy jestem ju po prawie 3 tygodniach farbowania revlonem i mam 豉dny jasne blond

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2015-07-05 o 10:37
shillia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2015-06-29, 12:31   #864
SceneQueene
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez foxy313 Poka wiadomo嗆
zeby to bylo takie proste.. koncetracik, jednak boj帷 sie pomaranczy i rudosci postanowilam umyc wlosy 2 razy szamponem raz kokosowym i raz z joanny color system fioletem i jest spoko!! super! kolor w koncu ani zotly ani gloniasty teraz zostal problem braku rownowagi w moich wlosach jesli chodzi o kolor, bo fryzjerka miala mi zrownac wszystko ale cos nie wyszlo i wlosy mam na gorze o wiele jasniejsze jak reszta, wiec kitka jest ciemniejsza i musze ja pojasnic, mysle czy k徙ieli rozjaniaj帷ej z farby nie zrobic z poziomu 11 albo 12.. albo zapienic te wlosy na chwile ? sam dol tylko.. czy lepiej rozjaniacz?
No to super. Ja bym raczej po這篡豉 farb rozja郾iajaca na te ciemniejsza cze嗆. Np Wella 12.89 albo .22 na 9% .

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2015-06-30, 12:19   #865
martaakow
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 591

Kupi豉m p逝kank srebrn Delii. W sk豉dzie Basic Blue i Basic Red.
U篡wa豉 kt鏎a na rudawe, a na ko鎍ach nawet jasnorude, w這sy? Pomaga? U篡wa jak na opakowaniu (1/3 nakr皻ki do 2 litr闚 wody i tym p逝ka) czy jaki lepszy spos鏏 wykombinowa? (np. doda do maski i trzyma)
martaakow jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2015-06-30, 12:20   #866
LadyAroo
Raczkowanie

Ja mam rudawe i zrobi豉 mi glona.
Stary 2015-06-30, 12:23   #867
martaakow
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez LadyAroo Poka wiadomo嗆
Ja mam rudawe i zrobi豉 mi glona.
Dziwne. Glona spodziewa豉bym si najwy瞠j na 鄴速ych/z這tych, ale jest czerwony barwnik, kt鏎y pomy郵a豉m, 瞠 niweluje troch mo磧iwo軼i powstania takiego efektu.

U篡wa豉 konkretnie Delii?

Nie schodzi Ci? Przecie to tylko p逝kanka, a nie farba.
Stary 2015-06-30, 12:29   #868
LadyAroo
Raczkowanie

Nie napisa豉m, 瞠 nie schodzi. Polecam czyta wcze郾iejsze posty. Tam ju o Delii pisa造鄉y. I tak, konkretnie Delii.

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

A jak jestem na s這鎍u to mega wida zielony niestety.
Stary 2015-06-30, 12:35   #869
martaakow
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez LadyAroo Poka wiadomo嗆
Nie napisa豉m, 瞠 nie schodzi. Polecam czyta wcze郾iejsze posty. Tam ju o Delii pisa造鄉y. I tak, konkretnie Delii.

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

A jak jestem na s這鎍u to mega wida zielony niestety.
Przewin窸am, zanim zapyta豉m, czy konkretnie po Delii i znalaz豉m tak wypowied:

Cytat:
Ja mam glona po srebrnej plukance i szamponie z Joanny, dlatego ju nic nie robi. Czekam a odrosn. Nie wiem czy mog nawet odrosty farbowa :/
Szamponu Joanny u篡wa豉m i nic kompletnie mi nie robi na g這wie. Co do p逝kanki - nie wiedzia豉m, czy chodzi o Deli, nie orientuj si, ile srebrnych jest dost瘼nych na rynku, pewnie co najmniej kilka. Dlatego zapyta豉m
W takim razie poszukam dalej.
Stary 2015-06-30, 12:45   #870
LadyAroo
Raczkowanie

Ale inna u篡tkowniczka mi Deli w豉郾ie poleca豉, to o Delii jej odpisa豉m tylko Delii u篡wa豉m, zar闚no srebrnej jak i fioletowej, wcze郾iej, kiedy blond mi 鄴趾. Szampon teraz daje minimalne efekty, ale jakie s
Odpowiedz

Tagi
#blonde #rozjasnianie, blond, farba, farbowanie, miedziane, ombre farbowanie, pomaranczowe, pomara鎍zowe, popiel, rozja郾iacz, rozja郾ianie, rozja郾ianie w這s闚, rude w這sy, w這sy, w這sy rozja郾iane, w這sy rude, wysz造 rude, z鏊to

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-09-08 19:23:05

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:40.