o matko, co ja mam zrobić z tym kolorem na głowie ! pomóżcie ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-11-04, 15:42   #1
sylwia031195
Raczkowanie

Cześć.
1 zdjęcie przedstawia moje naturalne włosy, które jak widać już miały tendencję do takiego żółknięcia.
2 zdjęcie, to włosy również naturalne, które z niewiadomych mi przyczyn zmieniły swój odcień jak widać na baaardzo żółty.
3 - tutaj akurat nie mam zdjęcia, ale chciałabym napisać co sie w tym okresie wydarzyło. A mianowicie : poszłam do fryzjera na blond jaśniutkie pasemka. Zrobiła mi je rozjaśniaczem i były przepiękne, ale o dziwo po kilku myciach w domu znowu włosy zżółkły a na dodatek pasemka przybrały kolor miedziany ;<. Byłam załamana i kupiłam po jakimś czasie taki krem rozjaśniający i siostra zrobiła mi nim pasemka. Efektów większych nie było, a może nawet bardziej zrudziały .. Chodziłam załamana przez dłuższy czas no i miałam już odrost, chciałam pozbyć się tego czegoś z głowy no i kupiłam farbę z Garniera, bodajże Diamentowy Blond. I oto efekt : odrost bardzo jaśniutki a reszta jak była żółto - ruda. Chodziłam jak ten przypał dłuższy czas. Postanowiłam pojechać do znajomej fryzjerki żeby mi cos z tym zrobiła. Spróbowała najpierw nalożyć na ten rudzielce rozjaśniacz, ale o dziwo nawet nic się nie ruszyło. Jak było tak było. Więc położyła mi na całość włosów jakąś blond jasną farbę. No i też minimalnie ruszyło te rudzielce, tylko odrost był ładny. I takim oto sposobem byłam posiadaczką dwóch kolorów włosów, ze znaczną granicą przechodzenia tych kolorów ;/. A dlaczego byłam ? Bo teraz jestem posiadaczką 3 kolorów włosów ;<<<<<. Doszedł mój kolor włosów odrostów. Postanowiłam, że będę hodowała naturalki ;D. Ale teraz jeszcze chciałabym zrobić cos w tym stylu, że te farbowańce po poprzednim farbowaniu i rudzielce stonować na jeden kolor, żebym zamiast 3 kolorów miała 2 ;///

A WIĘC MOJE PYTANIE : co mam zrobić żeby stonować rudzielce z farbowańcami i móc spokojnie czekać na odrost moich naturalek ?

oto zdjęcia .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMGP5435.jpg (32,1 KB, 113 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP5134.jpg (55,7 KB, 106 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kopia P1080468.jpg (22,5 KB, 139 załadowań)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2012-11-04 o 16:51 Powód: post pod postem
sylwia031195 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 16:17   #2
guacamole
Wtajemniczenie

Dot.: o matko, co ja mam zrobić z tym kolorem na głowie ! pomóżcie !

Mozesz sprobowac farby z poziomu 9 popielato-fioletowej na czesc ruda.
Popiel (niebieski) eliminuje pomarancz, a fiolet - zolc.
Jest bezpieczniej nalozyc wlasnie popielato-fioletowy blond, bo sam fiolet moze nie dac sobie rady, a sam popiel moze 'przedobrzyc' sprawe i dac niechciane refleksy, jesli kolor do zmiany jest nierownomierny.
Woda 9 proc na tej rudosci.

Sproboj wpierw zrobic tes na pasemku. Nie baw sie w rozjasniacze, bo zniszczysz wlosy. Lepiej je stopniowo podbarwiaj i plucz plukankami niebieskimi - te czesc fioletowa.

Bedzie dobrze, nie jest tak tragicznie.
guacamole jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 16:28   #3
sylwia031195
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Mozesz sprobowac farby z poziomu 9 popielato-fioletowej na czesc ruda.
Popiel (niebieski) eliminuje pomarancz, a fiolet - zolc.
Jest bezpieczniej nalozyc wlasnie popielato-fioletowy blond, bo sam fiolet moze nie dac sobie rady, a sam popiel moze 'przedobrzyc' sprawe i dac niechciane refleksy, jesli kolor do zmiany jest nierownomierny.
Woda 9 proc na tej rudosci.

Sproboj wpierw zrobic tes na pasemku. Nie baw sie w rozjasniacze, bo zniszczysz wlosy. Lepiej je stopniowo podbarwiaj i plucz plukankami niebieskimi - te czesc fioletowa.

Bedzie dobrze, nie jest tak tragicznie.
nie jest tragicznie ? xd tutaj dodałam tylko zdjęcia naturalek, ale teraz kiedy odrastają mi znowu to mam zupełnie inny odcień, taki chłodny blond ;D Teraz mam na górze przy skórze 6cm swoich naturalek, później 10cm blond farby jasnej i 23cm rudo-żółtego czegoś ; // wyobraź sobie jak to wygląda, cały czas chodzę w kucyku ;<.
a mogłabyś mi dokładnie wszystko napisać, nazwy farby, w ogóle jak ja mam to wszystko zroić ? Bo jestem kompletnie ciemna w tych sprawach, a widzę że ty znasz się na koloryzacji .
Stary 2012-11-04, 16:56   #4
guacamole
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez sylwia031195 Pokaż wiadomość
nie jest tragicznie ? .
Sylwia, ladnie nie jest, ale ten stan mozna dosc latwo poprawic.

Co do farb, to pisze z wlasnego doswiadczenia. Fryzjer moze miec inne sposoby.
Nie traktowalabym wlosow rozjasniaczem, bo masz i tak jasny kolor, wiec po co macerowac wlosy.

Uzywam tylko Kolestonu, bo sie na innych farbach nie znam. To, co moge Ci poradzic, to farba 9.16 i woda 9 proc. Jasny popielato-fioletowy. I polozylabym to tylko na te rude.
Jak uda Ci sie wyjsc z rudosci, chociaz na lekkie zloto, to nie jest zle. Aby z rudosci wyjsc.

Byc moze bedziesz potrzebowala pofarbowac wlosy jeszcze raz na tej dlugosci rudych, ale wtedy mozesz to zrobic na slabszej wodzie, tylko po to by zniwelowac te zolc.

Jesli masz odwage, mozesz sprobowac zrobic sobie pasemka tylko na dlugosci rudej farba rozjasniajaca 12.16 ( rozswietlony blond popielato-fioletowy). Popiel (niebieski) dziala na rude - a tych masz wiecej na dlugosci, a fiolet chwyci zlotawe fragmenty. Woda 9 proc, nie wyzsza, bo wlosow szkoda. To troche rozrzedzi ilosc rudosci, a i nie zniszczy calego kucyka.

Jesli regularnie bedziesz farbowac wlosy jasna farba z dodatkiem popielu, pigment Ci sie ulozy. Walka z rudoscia nie jest latwa, czasem trzeba isc na kompromis. To, co przemawia na Twoja korzysc to fakt, ze masz naturalne wlosy jasniutkie i nie musisz ich farbowac oraz to, ze ta rudosc jest jasna, na granicy ze zlotem, i nie taka potwornie intensywna.

To jak farby sie zachowaja na Twoich wlosach to indywidualna sprawa, ale chodzi o to, by zblizyc Cie do idealu. Idealnego odcienia nie uzyska nawet fryzjer, bo ciezko jest osiagnac prawdziwa nature na farbowancach .

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2012-11-04 o 17:00
Stary 2012-11-04, 18:28   #5
sylwia031195
Raczkowanie

ale wiesz co ? mi się wydaje, że ty myślisz, że ta rudość to nie jest aż tak bardzo intensywna .. ja tutaj wstawiłam zdjęcia przed jakimikolwiek farbowaniami, teraz jest o wiele gorzej ;< rudość jest tak intensywna, wręcz pomarańczowo - miedziana ; // jutro zrobię zdjęcie w świetle dziennym i postaram się wstawić, to zobaczysz jak to na chwilę obecną wygląda .
ii dziękuję bardzo za pomoc .
Stary 2012-11-04, 19:14   #6
guacamole
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez sylwia031195 Pokaż wiadomość
ale wiesz co ? mi się wydaje, że ty myślisz, że ta rudość to nie jest aż tak bardzo intensywna .. ja tutaj wstawiłam zdjęcia przed jakimikolwiek farbowaniami, teraz jest o wiele gorzej ;< rudość jest tak intensywna, wręcz pomarańczowo - miedziana ; // jutro zrobię zdjęcie w świetle dziennym i postaram się wstawić, to zobaczysz jak to na chwilę obecną wygląda .
ii dziękuję bardzo za pomoc .
Nie ma za co
Skoro tak to inna sprawa....
Kup sobie szampon Head and Shoulders i zmyj te rudzielce kilka razy pod rzad, naloz potem na wlosy tego szamponu i plastikowy czepek. Zrob tak kilka razy w tygodniu. Po splukanym szamponie naloz odzywke zwykla, nie do wlosow farbowanych, oby taka tylko odzywcza.

Jak spierzesz wlosy kilka razy, wyjdzie czesc rudego, wtedy bedzie latwiej ocenic sytuacje i zastosowac odpowiednie farby.

Jesli masz faktycznie miedz na glowie... farba zwykla niewiele co da. Bedzie potrzebny rozjasniacz lub regularne traktowanie wlosw farba rozjasniajaca na wodzie 9 proc, bo 12tki bym sie bala.

Tydzien temu tez zafundowalam sobie porazke miedziana, a mam blond. Po prostu zaeksperymentowalam z mixtonem, a niepotrzebne mi to bylo. Caly tydzien mialam miedziany brud az zmylam wlosy przeciwlupiezowym. Wrocilo mi do ladnego blondu, choc za miesiac sobie go ladnie wyrownam.

W takim przypadku licz sie z tym, ze wychodzic farbami z tej rudosci bedziesz stopniowo i lepiej sobie rozlozyc czas na 2 miesiace. Po to, by dac sie wlosom zregenerowac i zeby nie wypadly. I, niech Cie reka boska broni uzywac odzywki chroniace kolor do farbowancow i zakwaszajacych plukanek - wlosy maja sie wyplukac Laduj za to na wlosy maski odzywcze, oleje, oliwe z oliwek i wszelkie z dodatkiem keratyny.

Jak bedziesz wlosy myc czesciej, latwiej je wypluczesz, a poza tym wlosy swiezo myte wygladaja na jasniejsze . To z doswiadczenia
Stary 2012-11-04, 19:24   #7
sylwia031195
Raczkowanie

i teraz zaskoczę cię pewnie baardzo. wiesz, że te rudzilece trzymają się na moich włosach dosłownie rok juz cały ?
to przez fryzjerkę, która rozjaśniacz chyba źle sporządziła skoro jak od niej wychodziłam to było fajnie, a jak umyłam to czar prysł i zostałam rudzielcem ;<. Sobie pomyśl, ja już rok z tym siedzę i jestem załamana .. inne fryzjerki mówią, że to jet jej wina i że muszę czekać aż naturalki mi odrosną ; // a ile to czau jeszcze potrwa jak mam odrost dopiero 6cm, bo jak byłam w czerwcu u znajomej fryzjerki żeby coś z tym w końcu zrobiś to rudych nie załapało tak jak pisałam w pierwszym poście ;// . ja to mam szczęście .
Stary 2012-11-04, 20:15   #8
guacamole
Wtajemniczenie

Sprobuj wywabic ten kolor jakos farba rozjasniajaca. Jak sie nie uda... to widze jedyna metode - zestopniuj wlosy, zaczynajac od poczatku linii rudzielcow i pusc kilka cienkich pasemek na rudych nawet silniejszym rozjsniaczem. bedzie troche miszmaszu, ale latwiej bedzie wyjsc z tej biedy, nie ryzykujac naturalkow.

Bo wiesz, ze tam gdzie wierzchnia warstwa naturalkow sie konczy, pod spodem kolejna naturalkowa konczy sie nizej, co daje w rezultacie rowniez te 6 cm czy to na czubku glowy czy na karku tuz nad szyja .

Ja tak wychodzilam kiedys z czarnych - stopniowanie po wierzchu i tonowanie naturalkow delikatnym brazem, a dol mi odrastal i co miesiac skracalam ze 2 cm . Nie bylo tych potwornych odcinajacych sie kolorow i czlowiek nienawidzil siebie nieco mniej patrzac w lustro
Stary 2012-11-05, 16:37   #9
sylwia031195
Raczkowanie

wiesz co ? w sumie dobry pomysł mi podsunęłaś z tym stopniowaniem . Mam dość grube włosy, więc nie będę miła ich az tak malutko po stopniowaniu . No i plus, że mam proste włosy więc uniknę wywijania się włosów na wszystkie strony świata :d. Miałam dziś zrobic zdjęcie kamerka internetową, ale wróciłam niedawno a jest już dość ciemno i w świetle takim pokojowym mało widać rudsony xd ; <<<
Stary 2012-11-08, 11:09   #10
AP0
Przyczajenie

Zgłoś sie po fachową radę do autorki bloga kokardka-mysi
Polecam .

Edytowane przez AP0
Czas edycji: 2012-11-08 o 11:15
AP0 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości