od kiedy starzeje się nasza skóra? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-11-19, 23:20   #31
anna87ak
Raczkowanie

Dot.: od kiedy starzeje się nasza skóra?

Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość
Powołujesz się na badania, których nie potrafisz przytoczyć?
tylko odsyłasz do szukania? to po co w ogóle o tym piszesz
każdą rozmowę i każdy argument można tak podsumować "wysil się bardziej i poszukaj" tylko co to za rozmowa? i jaka jest wtedy wiarygodność odpowiadającego?:rolleyes :
piszesz ciągle o Azjatach pokaż mi badania na europejczykach a dokładnie europejczykach o urodzie słowiańskiej, bo do nich należą Polki
a nie Azjatach, którzy mają zupełnie inną skórę niż nasi rodacy.
To tak jak gdyby porównywać włosy Polki i włosy Hinduski Faktycznie podobieństwo uderzające
o ile mi wiadomo struktura skóry jest taka sama u każdego człowiek. Azjata, Polak czy Afrykanin to nadal ta sama skóra tylko z różną ilością melaniny w skórze. Ludzie o ciemniejszej skórze oczywiście lepiej znoszą światło UV ale nadal dłuższa ekspozycja na światło jest dla nich szkodliwa.

Dziękujemy za znalezienie dla nas artykułów dotyczących szkodliwego działania UV, teraz to chyba nikt nie ma wątpliwości.

Każdy dba o swoją skórę według własnych preferencji. Chcesz to używaj kremów z filtrem, nie chcesz nie używaj! Nikt tu nie mówi że dzięki temu będziesz wiecznie młoda. Każda skóra się starzeje. Odpowiednia pielęgnacja poprawi tylko ogólny wygląd cery i to wszystko.
anna87ak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 07:07   #32
prettysimple
Zadomowienie

Dokładnie... Tak naprawdę efekty stosowania filtrów p/słonecznych zobaczymy za parędziesiąt lat. Młode dziewczyny są teraz doskonałym obiektem doświadczalnym dla firm farmaceutycznych i kosmetycznych . Każdy niech robi co uważa, filtry mają swoją zaletę: rzeczywiście te zmarszczki mogą pojawić się później, ale z drugiej strony to jednak sama chemia...
Stary 2012-11-25, 19:47   #33
pilotka86
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez anna87ak
o ile mi wiadomo struktura skóry jest taka sama u każdego człowiek. Azjata, Polak czy Afrykanin to nadal ta sama skóra tylko z różną ilością melaniny w skórze. Ludzie o ciemniejszej skórze oczywiście lepiej znoszą światło UV ale nadal dłuższa ekspozycja na światło jest dla nich szkodliwa.
tylko?! otóż to jest zasadnicza różnica to chyba logiczne, że osoba z ciemną karnacją lepiej znosi słońce niż bladolica ruda, którek a to szybciej się starzeje pod wpływem słońca i ma większe ryzyko raka skóry. Poza tym porównaj sobie klimat w Polsce, Azji i w Afryce zaskakujące podobieństwo..
Ciekawe, że największy odsetek zapadających na czerniaka jest w 'świadomych' krajach Skandynawskich.. na nic zdaje się ich filtrowanie , bo genów nie oszukają!

Cytat:
Napisane przez anna87ak
Dziękujemy za znalezienie dla nas artykułów dotyczących szkodliwego działania UV, teraz to chyba nikt nie ma wątpliwości.
ależ proszę bardzo, polecam się na przyszłość szczególnie w wypadkach gdy rozmówca nie potrafi sam ich wyszukać i poprzeć swoich argumentów

Cytat:
Napisane przez anna87ak
Każdy dba o swoją skórę według własnych preferencji. Chcesz to używaj kremów z filtrem, nie chcesz nie używaj! Nikt tu nie mówi że dzięki temu będziesz wiecznie młoda. Każda skóra się starzeje. Odpowiednia pielęgnacja poprawi tylko ogólny wygląd cery i to wszystko.
serio
a ja myślałam (po przeczytaniu postów tzw. "uświadamiaczek na siłę" na wizażu), że sprawa filtrowania to sprawa co najmniej życia albo śmierci tak samo jak sprawa dobrze dobranego stanika czy sprawa silikonów ewentualnie sprawa czesania suchych/mokrych włosów w zależności czy się kręcą czy nie

Przecież pisałam o tym w pierwszym poście, że dla mnie liczy się dieta, styl życia a kremy to tylko mały dodatek do wiecznej młodości
pilotka86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 14:14   #34
ilkas
BAN stały

no ja się szczerze mówiąc skusiłam na kolagen w końcu, bo stwierdziłam, że sama chcę stestować i wtedy ocenię. bo w necie to takie podzielone są bardzo opinie szczerze mówiąc.
ilkas jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości