Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-11-09, 16:34   #1
natkaa
Zadomowienie

Technika strzyżenia tyłu włosów długich

Mam pytanie odnośnie podcinania włosów długich z tyłu. Dlaczego niektórzy fryzjerzy bawią się w podpinanie warstwy włosów, po warstwie i tną po kolei, a niektórzy ciachają od razu od linijki tył, mimo, że w obu przypadkach chodzi o cięcie na prosto? Czy między jedną, a drugą techniką jest jakaś różnica?
Stary 2012-11-09, 19:47   #2
patusss933
Raczkowanie

Dot.: Technika strzyżenia tyłu włosów długich

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie podcinania włosów długich z tyłu. Dlaczego niektórzy fryzjerzy bawią się w podpinanie warstwy włosów, po warstwie i tną po kolei, a niektórzy ciachają od razu od linijki tył, mimo, że w obu przypadkach chodzi o cięcie na prosto? Czy między jedną, a drugą techniką jest jakaś różnica?
hm lepiej warstwai sa wtedy rowniejsze a jesli na raz to wlosy sa skumulowane i moga wyjsc niedogodnienia no jedynie ze ktos ma delikatne i ma ich malo to czemu nie ale geste to lepiej warstwa po warstwie
patusss933 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 21:51   #3
guacamole
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Jest duza roznica przy wlosach gestych lub falowanych.
Jak masz rzadkie i proste, mozesz sobie podcinac wszystkie od razu, bedzie prosto.
Ale jak masz geste lub falowane, wlosy trzeba obcinac partiami i nawet lekko podpikowac na samych koncach, by sie ladnie ukladaly. Inaczej bedzie nierowno lub szopa na samym dole przy gladkiej gorze.

Jak sobie wyprasujesz wlosy, dopiero wyjdzie, czy fryzjer obcial Cie dobrze i rowno
guacamole jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 22:05   #4
Jutte
Wtajemniczenie

a co w przypadku gdy ktoś ma długie, rzadkie falowane włosy ?
cieszę się życiem!
Jutte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 22:50   #5
guacamole
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Jutte Pokaż wiadomość
a co w przypadku gdy ktoś ma długie, rzadkie falowane włosy ?
To pytanie do fryzjera, ktory bedzie scinal.

Jak dobry fryzjer, to wlosy falowane uprasuje i dopiero bedzie przycinal.
Stary 2012-11-10, 15:25   #6
natkaa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Jest duza roznica przy wlosach gestych lub falowanych.
Jak masz rzadkie i proste, mozesz sobie podcinac wszystkie od razu, bedzie prosto.
Ale jak masz geste lub falowane, wlosy trzeba obcinac partiami i nawet lekko podpikowac na samych koncach, by sie ladnie ukladaly. Inaczej bedzie nierowno lub szopa na samym dole przy gladkiej gorze.

Jak sobie wyprasujesz wlosy, dopiero wyjdzie, czy fryzjer obcial Cie dobrze i rowno
Jak mam właśnie lekką falkę i mam teraz małą szopkę na końcach. Niestety ta szopka robi mi się nawet po cieniowaniu, co dziwne u jednego fryzjera tak mi się robiło, gdy go zmieniłam, nie miało to już miejsca. Włosy mam delikatne, ale jest ich dużo i raz jestem cięta z podpinaniem, innym razem bez, stąd moje pytanie, bo tak się domyślam, że może technika ma wpływ na efekt końcowy.

Dziękuję bardzo za podpowiedź, następnym razem porozmawiam o tym z fryzjerką i zwrócę jej uwagę na tą szopkę na dole.
Stary 2012-12-01, 21:04   #7
angie3476
Przyczajenie

włosy scinane pasmo po paśmie są bardziej równe bo każde pasmo jest od sb dłuższe o jakiś milimetr idąc od spodu i wtedy wychodzą idealnie równe. myślę że wszystkie rodzaje włosów tak powinny być scinane bez zależności czy są falowane czy proste..rzadkie czy gęste
angie3476 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 19:26   #8
natkaa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez angie3476 Pokaż wiadomość
włosy scinane pasmo po paśmie są bardziej równe bo każde pasmo jest od sb dłuższe o jakiś milimetr idąc od spodu i wtedy wychodzą idealnie równe. myślę że wszystkie rodzaje włosów tak powinny być scinane bez zależności czy są falowane czy proste..rzadkie czy gęste
Coś w tym jest, dziękuję za zwrócenie na to uwagi Wczoraj miałam podcinane warstwa, po warstwie i ich stan jest to wiele lepszy.
Stary 2013-03-14, 21:54   #9
guacamole
Wtajemniczenie

Tak, pasmo po pasmie - najlepiej. Jednak w Szwecji widuje takie straszne piora, ze tu nie ma czego dzielic. Sam puch. Takie wlosy mozna bardzo okaleczyc, jesli sie stosuje 'kontynentalne' podejscie. Ten puch mozna jedynie zrownac, a potem delikatnie wypikowac same koncowki, by sie towarzystwo lekko unioslo i 'zagescilo'. Wyciecie grzywki to dopiero zbrodnia, bo 3/4 wlosow odrazu znika

Kolega fryzjer, Portugalczyk, kiedys obcial sie u Szweda. Wyszedl ze lzami w oczach. Choc sam stwierdzil, ze Szwedom tez by sie wielka krzywda stala, gdyby trafili pod ostrza poludniowcow przyzwyczajonych do gestej i czesto kreconej czuprynki

Ja tez kilka razy juz zagryzalam wargi po cieciu u Szwedow. Nigdy wiecej. Teraz to albo nasi (dobrzy), poludniowcy, Azjaci albo ludzie, co sie szkolili w roznych 'warunkach'

Zoftopilam watek. Ciesze sie, ze moje porazki odrosly juz i teraz sobie zapuszczam czapke .
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości