Paznokcie a soczewki kontaktowe.... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-10-10, 00:35   #31
villemcia
Wtajemniczenie

GG do villemcia
Dot.: Tipsy, a soczewki

ja nosze soczewki, tipsy rowniez i w niczym mi one nie przeszkadzaja mimo ze sa dosc dlugie..trzeba tylko umiec zalozyc sposobem soczewke i ja zdjac..zdjac to tak jak pisze butterflynails..a zakladac soczewke tak by po ulozeniu jej na opuszku nie byla ona za blisko paznokcia-ja zawsze ukldam soczewke na srodku opuszka
Stary 2005-10-10, 10:14   #32
Vivien
Raczkowanie

Ja noszę soczewki, nie mam wprawdzie tipsów ale bardzo długie naturalne szponki. Na początku było ciężko, ale można nauczyć paluchy układania się w taki sposób, by nie było możliwości dziabnięcia się paznokciem w oko. Ja zdejmuję soczewki lewą ręką (chociaż jestem absolutnie praworęczna), wyginam paluchy tak, ze pazury sa maksymalnie do zewnątrz a soczewkę zdejmuję dolną, boczną czescia opuszki.
Stary 2005-10-10, 10:59   #33
marteczka3444
Przyczajenie

tipsy nosilam przez trzy miesiące i rzeczywiscie trochę trudno mi bylo na początku wyciagnąć soczewki,pozniej jednak szło lepiej,trzeba sie przyzwyczaic i opracowac technike..ale po zdjeciu tipsow przypomnialo mi się jakie jakie to łatwe i proste
marteczka3444 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 11:09   #34
mala77
Zakorzenienie

Ja też noszę soczewki i mam własne długie pazurki (coś ok. 7mm) Jak mnie okulista z takimi zobaczył to myślałam że reanimacja bedzie, albo że mnie pobije. Z zakładaniem nie ma problemu, a jak już się uparłam na długie pazurki to okulista nauczył mnie je ściągać jednym palcem po prostu przesuwam soczewkę jak najbliżej wewnętrznego kącika oka i zsuwam z oka (nie wiem jak to napisać) Fakt że podobno łatwiej ją uszkodzić ale mi się jeszcze nie zdarzyło (stosuję tę metodę 2 lata)
mala77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 19:32   #35
Vivienne
... ale nie Westwood

Smile Dot.: Tipsy, a soczewki

Miałam przez kilka miesięcy akryle i poczatki [jak juz pisałam wyżej] byly baaaardzo cięzkie Ale jak juz sie przyzwyczaiłam to zdejmowanie soczewek było o wiele łatwiejsze i bardziej komfortowe niż przy króciutkich paznokciach
Teraz akryli już nie mam i czasem żałuje, że nie zostawiłam ich sobie właśnie ze względu na ściaganie i zakładanie soczewek

Stanisław Lem

Vivienne jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 20:41   #36
pamela90
Przyczajenie

Wink Dot.: Tipsy, a soczewki

Cytat:
Napisane przez Evka
Poza tym pod paznokciami gromadza sie bakterie i latwiej dostaja sie do oka. A konsultowac nawet nie musi bo wiadomo ze okulista kategorycznie jej tego zabroni

Pzdr
A moja okulistka ma baaardzo dlugie tipsy i nosi szkła kontaktowe. Jak uczyła mnie je zakładać to bałam się, że stracę oko ... Było jednak bezboleśnie, a dla niej tipsy to żaden problem.
Ja radzę sobie z zakładaniem i ściąganiem soczewek z długimi paznokciami, ale jednak wolę mieć krótsze ok. 3 mm poza opuszkiem i wtedy w ogóle mi nie przeszkadzają
Stary 2005-10-10, 20:47   #37
malalka
Zakorzenienie

GG do malalka
Wink Dot.: Tipsy, a soczewki

ja nosze soczewki od jakis 3 lat i od zawsze mam naturalne b.dlugie pazurki i nie mialam zadnych problemow..moze to dlatego ze juz od pierwszego dnia zakladania soczewek mialam takie pazurki teraz nie widze zupelnie zadnego problemu-napewno sie przestawisz,o to sie nie martw
malalka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 22:26   #38
niedzwiadek86
Raczkowanie

Ja rowniez nosze soczewki i zarazem tipsy i zdarza mi sie ze sa one naprawde dłuuuuuuugie. Nie mam problemow zarowno z zakladaniem jak i ze sciaganiem (kwestia wprawy). na poczatku bylo bardzo ciezko,ale jak juz sie opanuje technike to naprawde nie ma problemu
Stary 2005-10-13, 14:22   #39
Nati02
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Tez mialam z tym problemy- jednak jak rosly moje paznokcie, tak nadal wkladalam soczewki. Teraz mam dlugie i zakladam i sciagam normalnie, zero problemu- wiec sie da
Stary 2006-07-12, 18:49   #40
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie

Do Wizażanek Z Długimi Paznokietkami :)

Witam
Mam takie pytanko do dziewczyn z długimi paznokciami + noszącymi soczewki kontaktowe. Chodzi mi o to czy długie paznokcie nie przeszkadzają Wam we wkładaniu/wyjmowaniu, czyszczeniu soczewek. Ja nosze kontakty od 3 lat i w tym czasie miałam raczej krótkie paznokcie, ale jakoś ostatnio ładnie mi rosną dlatego chce żeby były dłuższe. Ostatnio zetknęłam się z opinią, że paznokcie nie powinny był długie jeśli ktoś używa soczewek oraz wogóle soczewka nigdy nie powinna dotknąć paznokcia (no oczywiście tak jak myślę to chodzi tu o te bakterie pod paznokciami).
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat i jak sobie radzicie?
Czy łatwo jest użytkować soczewki i pojemniczek z dłuuuższymi paznokciami?
Głupie te pytania wiem wiem, ale chce się dowiedzieć jak to jest u Was
POZDRAWIAM
Buena Dzidzia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 19:29   #41
La Monica
La Moderatoiure

Dot.: Do Wizażanek Z Długimi Paznokietkami :)

Co prawda ja długaśnych paznokci nie mam...ale sa takie średnie i też noszę soczewki Zresztą chyba już kiedys był podobny temat
Moim zdaniem to tylko i wyłącznie kwestia przyzwyczajenia. Zarówno z krótkimi jak i długimi paznokciami można bez problemu zakładać soczewki. Przy długich pazurkach trzeba po prostu bardziej uważać, aby nie zadrapac sobie oka bądź nie nadszarpnąć szoczewki.Takie jest moje zdanie Zresztą moja mama pracuje w gabinecie okulistycznym i potwierdziła moje zdanie, ze to zależy od przyzwyczajenia i ostrożności

Pozdrawiam!!

Gotuję
La Monica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 20:21   #42
apsik9
Raczkowanie

Zdecydowanie nie przeszkadzają! Tylko potrenować
apsik9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 20:45   #43
Agoosia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
Send a message via Skype™ to Agoosia

Cytat:
Napisane przez apsik9
Zdecydowanie nie przeszkadzają! Tylko potrenować
właśnie
po prostu nie wyciąga się szkła środkiem opuszka ani pazurkiem tylko bokiem palca albo czubkiem tym od dołu
Agoosia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 01:19   #44
bklaudia
Raczkowanie

mozna wyciagac i opuszkiem z dlugimi pazurkami,tylko musisz odpowiednio pokierowac paznokiec(troche do gory) i nie pa problemu.musisz troche potrenowac az w koncu ci wyjdzie..
POWODZENIA
bklaudia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 05:44   #45
Agoosia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
Send a message via Skype™ to Agoosia

Cytat:
Napisane przez bklaudia
mozna wyciagac i opuszkiem z dlugimi pazurkami,tylko musisz odpowiednio pokierowac paznokiec(troche do gory) i nie pa problemu.musisz troche potrenowac az w koncu ci wyjdzie..
POWODZENIA
no tak, ale przy baaaardzo długich pazurkach i odpowiednim pokierowaniem paznokcia do góry wychodzi na to, że to już nie częśćopuszka z pazurkiem tylko część opuszka dolna
Agoosia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 11:16   #46
Metaxxa
Raczkowanie

GG do Metaxxa
szkła kontaktowe, a pazurki

Szukałam odpowiedzi na pytanie dotyczące odpowiedniej długości pazurków, gdy nosi się soczewki. Jednak nic nie znalazłam więc zakładam nowy wątek. Prszę Was o pomoc. Jeśli nosicie szkła kontaktowe i macie akrylowe/żelowe pazurki to proszę o podzielenie się swoimi wrażeniami. Chciałabym mieć śliczne pazury jednak martwi mnie jak to będzie z komfortem ściągania soczewek. Czy macie doświadczenia na ten temat? Jakieś sposoby żeby nie uszkodzić sobie pazurkami oka?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Metaxxa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 11:36   #47
Anecia_18
Raczkowanie

Dot.: szkła kontaktowe, a pazurki

Nosze soczewki i zawsze mialam dlugie pazury co prawda naturalne ale mialy te swoje 5-7mm. Komfort jest ten sam jednak potrzeba wprawy. trzeba sie nauczyc zdejmowac i zakladac szkla sama opuszka palca inaczej szkla sie poprostu rozerwa. Ja przy zakladaniu mam palec rownolegle do oka tak ze paznokciem dotykam prawie nosa. Jak to sie mowi praktyka czyni mistrza. Powodzenia
Anecia_18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 12:13   #48
Metaxxa
Raczkowanie

GG do Metaxxa

dzięki za odpowiedź, to jest świetna myśl, od dzisiaj zacznę ćwiczyć ściąganie szkiełek

Stary 2006-08-10, 13:51   #49
La Monica
La Moderatoiure

Nie znalazłaś, czy nie szukałaś? Ja znalazłam oto jeden z nich -> http://www.wizaz.pl/forum/showthread...we+a+paznokcie

Gotuję
La Monica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 14:10   #50
Margarita
Rozeznanie

Zdejmuję i zakładam opuszkami palców ( wtedy gdy palec dotyka do gałki ocznej ). Natomiast wyjmując z pudełeczka chwytam soczewkę delikatnie pazurkami i kładę na opuszku palca drugiej ręki. Wszystko jest kwestią wprawy i nawet z super długasnymi pazurkami można dać radę
Margarita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 14:17   #51
*wisienka*
Rozeznanie

mam długie pazury i noszę szkła kontaktowe. kiedy dopiero zaczynałam miałam króciutkie paznokcie. po ok. roku zapuściłam na długie. teraz jestem juz wprawiona i nie mam problemu z zakładaniem
*wisienka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 14:28   #52
pusiata
Przyczajenie

moje pierwsze żelki były króciutkie, poprosiłam o takie właśnie ze względu na soczewki, pazurki stopniowo sobie rosły ( wiadomo, ze nie rosną 1 cm na miesiac ) i tak doszłam do wprawy, teraz moje paznokcie wystają prawie centryment ponad opuszek palca i bez problemu zakładam i zdejmuję szkła.
To tak samo jak z pierwszym przedłużaniem paznokci, jeśli ma się swoje naturalne bardzo krótkie a nawet obgryzione ( ja takie miałam ) i nagle w ciągu 2 godzin stają sie długie to przeszkadzają w codziennych obowiązkach, a jak sa troszkę dłuzsze od naturalnych to stopniowo człowiek uczy się z nimi żyć bez problemów.
pusiata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 15:23   #53
Metaxxa
Raczkowanie

GG do Metaxxa

La Monica - szukałam ( nie kłamię ) i nie znalazłam Dziękuję ślicznie za link
Margarita, *wisienka*, pusiata - wielkie dzięki za rady , podniosło to mnie na duchu, stopniowo będę się przyzwyczajać do nowej metody obchodzenia się moimi soczewkami może nie zorbię sobie krzywdy

Stary 2006-08-10, 15:28   #54
Margarita
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez pusiata
To tak samo jak z pierwszym przedłużaniem paznokci, jeśli ma się swoje naturalne bardzo krótkie a nawet obgryzione ( ja takie miałam ) i nagle w ciągu 2 godzin stają sie długie to przeszkadzają w codziennych obowiązkach, a jak sa troszkę dłuzsze od naturalnych to stopniowo człowiek uczy się z nimi żyć bez problemów.
Zdecydowanie najłatwiej przyzwyczajać się jak rosną stopniowo

BTW jak po raz pierwszy w życiu zrobiono mi długie pazurki (a było to z 9 lat temu) to nie umiałam zapiąć guzików od płaszcza i zapinała mnie pani stylistka A teraz odwrotnie - bez długich pazurków czuję się jak bez ręki
Margarita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 18:14   #55
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Cytat:
Napisane przez Margarita

BTW jak po raz pierwszy w życiu zrobiono mi długie pazurki (a było to z 9 lat temu) to nie umiałam zapiąć guzików od płaszcza i zapinała mnie pani stylistka A teraz odwrotnie - bez długich pazurków czuję się jak bez ręki
Hehe przypomniało mi się jak kiedyś pomagałam dziewczynie zakładać buty..... Bo sama nie dawala sobie rady
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 21:19   #56
Malattia_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez paulakrk
Hehe przypomniało mi się jak kiedyś pomagałam dziewczynie zakładać buty..... Bo sama nie dawala sobie rady
Paula, hahah, dobrze, że nie zechciała pójść do toalety
Malattia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 21:23   #57
Metaxxa
Raczkowanie

GG do Metaxxa

Cytat:
Napisane przez paulakrk
Hehe to miło spotkać taką pomocną osobę ,ale w razie jakbym miała kłopoty z soczewkami to nie wiem, czy ktoś miałby odwagę wyławiać mi je z oczu Muszę przeszkolić wszystkich w domu

Stary 2006-08-10, 21:30   #58
Martini:)
Raczkowanie

GG do Martini:)

Hello Jestem od jakiegoś tygodnia szcześliwą nosicielką całkiem długich akrylków!!!Z zakładaniem soczewek nie mam problemu.. w koncu zaklada sie sie tym czubeczkiem opuszka wiec długość paznokci nie ma na to wpływu.. cyrki były na początku ze zdejmowaniem.. ale teraz opanowałam już technikę zsuwam soczewkę do końca zewnetrznego kącika az sama sie wywinie i wtedy można ją spokojnie chwycić bez uszkadzania pozdrawiam, Martyna
Martini:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 21:57   #59
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Cytat:
Napisane przez Malattia_
Paula, hahah, dobrze, że nie zechciała pójść do toalety
A myslisz ,ze rozporków nie zapinałam ??!!
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 08:33   #60
Metaxxa
Raczkowanie

GG do Metaxxa

Cytat:
Napisane przez Martini:)
cyrki były na początku ze zdejmowaniem.. ale teraz opanowałam już technikę zsuwam soczewkę do końca zewnetrznego kącika az sama sie wywinie i wtedy można ją spokojnie chwycić bez uszkadzania pozdrawiam, Martyna
Heh wczoraj próbowałam właśnie tak ściągnąć szkiełka, ale nie starczyło mi cierpliwości więc wyjęłam normalnie, jak będe zmuszona to się nauczę Thx za odpowiedź

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości