Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Forum z poradami lekarza ginekologa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-11-17, 19:56   #1
olla88
Przyczajenie

Szpital w Prenzlau

Witam. Czy odwiedzał ktoś szpital w Prenzalu? A może ktoś planuje wizytę w najbliższym czasie? Chciałabym poznać jakieś opinie na jego temat!
olla88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 09:50   #2
do33tti
Przyczajenie

Dot.: Szpital w Prenzlau

Witaj. Byłam w Prenzlau we wrześniu.Powiedz co dokładnie chcesz wiedzieć.

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------

W tej chwili napiszę podstawowe wiadomości. Dzwonisz do dr Rudzińskiego na polską infolinię, on cię wpisuje na termin, który ci pasuje. Przed planowaną wizytą jedziesz do psychologa po zgodę (20 euro). Namiary na psychologa dostajesz od lekarza. Wizyta musi się odbyć wcześniej, ponieważ trzeba jechać do innej miejscowości. Ja byłam w poniedziałek, a zabieg miałam w piątek. Ze zgodą, dowodem osobistym jedziesz na zabieg. Musisz być w szpitalu przed ósmą rano, na czczo. Wchodzisz do szpitala, schody na wprost, na drugie piętro ( drzwi z kolorową szybą). Wchodzisz, kierujesz się w lewo. W tym korytarzu po prawej stronie będzie pielęgniarka mówiąca trochę po polsku. Jej dajesz pozwolenie na zabieg i dowód. Później zaprowadza cię do poczekalni, gdzie czekasz na inną pielęgniarkę, która przeprowadza z tobą wywiad, mierzy tętno. Dostajesz formularz do wypełnienia po polsku i niemiecku. Nie zdziw się, może być sporo Polek w poczekalni. Po wypełnieniu formularza, czekasz na wizytę u lekarza. Gabinet jest na przeciwko poczekalni. Lekarz ( dr Rudziński) bierze od ciebie formularz, zadaje kilka dodatkowych pytań i bada cię. Gdy już potwierdzi powód twej wizyty informuje cię o cenie, dostajesz dwie tabletki do połknięcia przy nim. Wychodzisz i czekasz na wizytę u anestezjologa. Jest Niemcem, ale z tobą idzie inny polski lekarz, który wszystko tłumaczy. Potem czeka cię przydział sali. W sali dostajesz kolejne tabletki do połknięcia i szpitalną piżamkę. Przebierasz się i kładziesz się do łóżka, na nim jest rozłożony specjalny podkład, bardzo możliwe że zaczniesz krwawić. Ja pierwsze skurcze miałam już po wyjściu z gabinetu lekarskiego, gdy się przebierałam krwawiłam dość mocno. Nie ma jednak reguły, każda kobieta inaczej to przechodzi. Dziewczyna z łóżka obok w ogóle nie krwawiła. Potem przychodzą dwie pielęgniarki, które zawożą cię z łóżkiem na salę zabiegową, która jest na parterze. Tam przejmują cię inne pielęgniarki, zakładają wkłucie. Obok twojego łóżka przysuwają inne , na które się przesiadasz i wiozą cię do sali zabiegowej, gdzie czeka lekarz, który przeprowadza zabieg. Budzisz się z narkozy w sali obok, zawożą cię z powrotem do twojej sali. Tam odpoczywasz, dostajesz wodę lub herbatę do picia. Potem wypełniasz kolejną ankietę, w której określasz swój stan, podpisujesz się i możesz się przebrać w swoje ubranka, wychodzisz ze szpitala. Tak wygląda w skrócie wizyta na oddziale. Rano na ósmą, a wychodzisz koło trzynastej. Lekarz przychodzi jeszcze na salę sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Płatności dokonuje się w kasie na parterze po wizycie u lekarza, prowadzi tam ciebie lub osobę towarzyszącą pielęgniarka, która ma twój rachunek Przyjeżdżasz z osobą towarzyszącą, jeśli to kobieta może być z tobą na sali, jeśli mężczyzna czeka w poczekalni. Tabletki, które dostaniesz trochę ograniczają myślenie, mija to po kilku godzinach. Personel przede wszystkim jest niemieckojęzyczny, mówią również po angielsku. Mąż nie mówi w żadnym z tych języków, ja ledwo pamiętam, mimo to nie było problemów ze zrozumieniem czego od nas się oczekuje. Wszystkie formularze mają wersję polską, więc nie ma problemu. Zabieg jest w narkozie, nic nie czujesz. Po zabiegu nie ma dolegliwości bólowych, zupełnie jakby nic się nie stało.

Edytowane przez do33tti
Czas edycji: 2012-11-22 o 07:49
do33tti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 12:38   #3
do33tti
Przyczajenie

.

Edytowane przez do33tti
Czas edycji: 2013-01-20 o 14:43
Stary 2012-11-21, 12:44   #4
do33tti
Przyczajenie

.

Edytowane przez do33tti
Czas edycji: 2013-01-20 o 14:43
Stary 2013-01-19, 09:33   #5
kasienka137
Przyczajenie

Mam pytanie odnośnie wizyty u psychologoa. Czy on mówi po polsku? Chcę jechac do tej kliniki ale nie mowie ani po niemiecku ani po angielsku i mam obawy czy nie bede miala problemow z porozumieniem sie.
kasienka137 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 14:45   #6
do33tti
Przyczajenie

Psycholog mówi po polsku, jeżeli nie jest tłumacz (30 euro). Lekarz umawia cię z psychologiem, więc będzie wiedział, wystarczy się zapytać.
Stary 2013-08-07, 18:55   #7
fairy_angel
Przyczajenie

A jak tam jest z rzeczami prywatnymi? Tzn. jak ktoś jest sam to gdzie się trzyma dokumenty i pieniądze? Jest jakiś depozyt czy może szafka zamykana w sali? Jak to wygląda?
fairy_angel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 09:32   #8
aaaaa34
Przyczajenie

witam odwiedziłam ta klinike niedawno jestem bardzo zadowolona co do opieki i ze wszystko przebiega tak szybko i niczym nietrzeba sie przejmowac owszem zabieg kosztuje 500e plus wizyta u psychologa 20e lub u doktora za 30e wszytko w otwartych kartach a tu w Polsce wszyscy sie boja ukrywaja bardzo polecam po zabiegu wstalam po 15 minutach i w ten sam dzien wyszlam goraco polecam
aaaaa34 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 19:10   #9
doraa1
Przyczajenie

Bylam w szpitalu w Prenzlau w listopadzie..i jesli ktos sie zastanawia nad wyborem miejsca do zabiegu aborcji polecam ten szpital..mila obsluga,zabieg bezbolesny,czysto,schludn ie,komfortowo..trzeba byv przed ,8, potem badanie cisnienia,ankieta dot uczulen itp,potem bada lekarz i trzeba dokonac wplaty,przydzielaja pokoj,ja mialam 2 osob z inna polka,tego dnia bylo ok 10 polek..przebieramy sie w koszule,czekamy,rozm z anestezjologiem przy ktorej byl lekarz i tlumaczyl,z komunikacja nie ma problemu mimo iz noe rozm po niemiecku..potem dostaje sie 2 tabletki,po nich troche sie uspokoilam,a jeszcze przy badaniu gin przez lekarza dostaje sie 2 tabl na rozkurcz macicy,ja akurat nie plamilam ale mozna krwawic..na lozku zawoza na sale operacyjna,tam wkluwaja wenflon,przypinaja urzadzeniami i maska na twarz i kilka sek i spimy..obudzilam sie obok na na ..sali i za kilka minut odwiezli mnie na sale,dali wode i 13 wyszlam ze szpitala..nie daja zadnego wypisu tylko potwierdzenie wplaty...aa jeszcze przed zabiegiem trzeba byc u psychologa koszt 20 euro a zabieg 450 euro.
doraa1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 00:45   #10
fairy_angel
Przyczajenie

Ja byłam w sierpniu też polecam i potwierdzam to co koleżanki wyżej piszą. Zresztą Niemcy - co tu dużo mówić, wszystko na poziomie.
fairy_angel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 09:55   #11
Ana_N
Przyczajenie

Witam. Dziewczyny mam nadzieję, że tu jeszcze zaglądacie od czasu do czasu i mi odpowiecie. Ja nie mam samochodu i chciałam się dowiedzieć czy pociągami i autobusami spokojnie się tam dostanę. Szczególnie chodzi mi o połączenie do tego psychologa, bo do Prenzlau widziałam, ze jest pociąg ze Szczecina. Nie znam języka i raczej będę sama. Jeszcze czytałam i klinice na Słowacji i niby też mają polską konsultację. Jednak o niemieckiej jest więcej informacji w necie.
Ana_N jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 20:12   #12
do33tti
Przyczajenie

Myśl o podróży samochodem, nawet gdybyś musiała kogoś wynająć. Psyholog jest daleko i przyjmuje dopiero po południu, bez znajomości języka będzie bardzo ciężko. Sprawa zabiegu to inna historia. Musisz być tam rano, do tego po zabiegu nie będziesz czuła się najlepiej, ograniczone jest logiczne myślenie, dworzec jest w mieście a klinika jest na peryferach, daleka droga.
Jeśli chodzi o Słowację to jeśli dobrze pamiętam trzeba mieć słowackie ubezpieczenie. Sprawdź to przed podjęciem decyzji.
Stary 2014-06-21, 09:14   #13
Ana_N
Przyczajenie

Dziękuję. A czy ktoś był na Słowacji w Mediklinik?
Ana_N jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości