Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy - Strona 71 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-06-29, 15:17   #2101
SceneQueene
Zakorzenienie

Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Jakbyś czytała ze zrozumieniem, wiedziałabyś, że czepiam się nie Twoich włosów (które mnie nie interesują ani trochę), tylko porad, które są niewłaściwe, a udzielasz ich dziewczynom, które na tym forum szukają pomocy.
Dokładnie.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 15:27   #2102
shillia
Przyczajenie

Zależy od masek.....
http://www.jeanlouisdavid.pl/czy-pie...-dobry-pomysl/
shillia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 22:01   #2103
ZonaSzatana
Przyczajenie

Czy rozjaśniałyście kiedykolwiek włosy, dziewczyny?

Pytam, gdyż wpadłam w obsesję farbowania i przez cały ten rok, pominąwszy luty, co miesiąc rozjaśniałam włosy do rudego brązu, a po kilku dniach farbowałam się na czarno. W tym miesiącu daję sobie ostatnią szansę - ostatni raz rozjaśniam włosy. Jeżeli postanowię wrócić do czerni (w najgorszym wypadku), skończę z rozjaśnianiem na przynajmniej rok. Troszkę mnie przeraża to moje regularne farbowanie i to pytanie powstało, ponieważ mam nadzieję, że któraś z was podniesie mnie na duchu swoimi podobnymi (bo o identyczne ciężko) eksperymentami na włosach (:. Dlaczego regularnie się rozjaśniam, skoro po kilku dniach powracam do czarnego koloru? Gdyż od listopada do grudnia 2014 nosiłam rudo brązowe włosy i wiem jak w nich wyglądałam - naprawdę bardzo ładnie. I widzę, że się nie zmieniłam od tamtego czasu, że wyglądałabym w nich praktycznie tak samo. Niestety od bardzo długiego czasu miałam sentyment do czarnych włosów i dlatego tuż po rozjaśnieniu wracałam do czerni. I chyba najistotniejszym czynnikiem, jest to (nie cierpię utożsamiać się z zaburzeniami i generalnie tego nie robię, ale), że mam stwierdzoną dysmorfofobię przez specjalistów i przez ten cały rok objawy miałam bardzo silne. Dopiero od czerwca zauważam, że całkiem ładnie wyglądam, słyszę to od innych ludzi i odpuszczają mi stany depresyjne, obsesje. Także myślę, że teraz jestem w takim trzeźwym stanie, gdzie mogę naprawdę zrobić coś z włosami. Dodam jeszcze, że moje rozjaśnianie było zawsze kąpielą rozjaśniającą od 15 do góra 20 minut.. Dziewczyny pocieszcie mnie

Przepraszam, jeżeli treść jest troszkę chaotyczna
ZonaSzatana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-04, 13:41   #2104
malamyszka20
Zadomowienie

Moje włosy po kąpieli rozjasn. oraz farba koleston 9.16 + srebrna płukanka. Jestem zadowolona, włosy nie ucierpiały,a wczesniej miałam ciemny brąz... Zhttp://m.ebay.co.uk/itm/151571922366?nav=SEARCHas tanawiam sie zeby dodac kilka blond pasrme, lubie bałagan na głowie dzieki scenequeen za cenne rady))
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (125,1 KB, 68 załadowań)

Edytowane przez malamyszka20
Czas edycji: 2015-07-04 o 15:26
malamyszka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-04, 15:02   #2105
SceneQueene
Zakorzenienie

Dot.: Czy rozjaśniałyście kiedykolwiek włosy, dziewczyny?

Cytat:
Napisane przez ZonaSzatana Pokaż wiadomość
Pytam, gdyż wpadłam w obsesję farbowania i przez cały ten rok, pominąwszy luty, co miesiąc rozjaśniałam włosy do rudego brązu, a po kilku dniach farbowałam się na czarno. W tym miesiącu daję sobie ostatnią szansę - ostatni raz rozjaśniam włosy. Jeżeli postanowię wrócić do czerni (w najgorszym wypadku), skończę z rozjaśnianiem na przynajmniej rok. Troszkę mnie przeraża to moje regularne farbowanie i to pytanie powstało, ponieważ mam nadzieję, że któraś z was podniesie mnie na duchu swoimi podobnymi (bo o identyczne ciężko) eksperymentami na włosach (:. Dlaczego regularnie się rozjaśniam, skoro po kilku dniach powracam do czarnego koloru? Gdyż od listopada do grudnia 2014 nosiłam rudo brązowe włosy i wiem jak w nich wyglądałam - naprawdę bardzo ładnie. I widzę, że się nie zmieniłam od tamtego czasu, że wyglądałabym w nich praktycznie tak samo. Niestety od bardzo długiego czasu miałam sentyment do czarnych włosów i dlatego tuż po rozjaśnieniu wracałam do czerni. I chyba najistotniejszym czynnikiem, jest to (nie cierpię utożsamiać się z zaburzeniami i generalnie tego nie robię, ale), że mam stwierdzoną dysmorfofobię przez specjalistów i przez ten cały rok objawy miałam bardzo silne. Dopiero od czerwca zauważam, że całkiem ładnie wyglądam, słyszę to od innych ludzi i odpuszczają mi stany depresyjne, obsesje. Także myślę, że teraz jestem w takim trzeźwym stanie, gdzie mogę naprawdę zrobić coś z włosami. Dodam jeszcze, że moje rozjaśnianie było zawsze kąpielą rozjaśniającą od 15 do góra 20 minut.. Dziewczyny pocieszcie mnie liz:

Przepraszam, jeżeli treść jest troszkę chaotyczna
Kochana, ja miałam tak samo! Kochałam czarne włosy, miałam miesiąc, potem rudości, blondy i znowu czarny. I tak w kółko. W końcu wybrałam kolor, w którym się podobam i świetnie się czuję i tak już zostawiłam i wzięłam się za pielęgnację. Polecam zrobić to samo. :-*

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

Cytat:
Napisane przez malamyszka20 Pokaż wiadomość
Moje włosy po kąpieli rozjasn. oraz farba kallos 9.16 + srebrna płukanka. Jestem zadowolona, włosy nie ucierpiały,a wczesniej miałam ciemny brąz... Zastanawiam sie zeby dodac kilka blond pasrme, lubie bałagan na głowie dzieki scenequeen za cenne rady))
Bardzo bardzo się cieszę, że jesteś zadowolona. :-*

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
Stary 2015-07-04, 20:36   #2106
ZonaSzatana
Przyczajenie

Dziękuję za odpowiedź, już traciłam nadzieję, że ktokolwiek napisze (:. Pocieszyłaś mnie tym, że nie ja jedyna tak męczyłam swoje włosy (:. Przy jakim kolorze w końcu zostałaś? (:. Już postanowiłam, że jutro rozjaśnię włosy, rozmawiałam o tym z pewną osobą i ona mi dała naprawdę ogromną motywację i energię żeby to zrobić, poza tym znalazłam naprawdę wiele plusów takiej decyzji. To będzie ostatecznością, jeżeli (tylko nie to) po miesiącu stwierdzę, że bardziej podobam się sobie w czerni odsunę myśli o rozjaśnianiu na co najmniej rok. Ale tak całkiem szczerze, jestem bardzo pozytywnie nastawiona
ZonaSzatana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 11:50   #2107
201607040946
Konto usunięte

Ja widzę uzależnienie od rozjaśniania spoko, też to miałam. Marzyły mi się blond, prawie białe, rozjasniałam, niszczyłam, potem mocne postanowienie poprawy, farbowanie na brązy i czernie (kocham czernie!), a potem... znowu rozjaśniacz w ruch.
Wybacz, że to napiszę, nie chcę ani trochę być złośliwa, ale jestem pewna, że po kilku miesiącach/pół roku znowu rozjaśnisz bo to takie uzależnienie.
Wiem, przechodziłam to.
Co pomogło?
Nic.
Musiałam po prostu się wyszaleć, zmienić pogląd, postrzeganie siebie (w naturalnym kolorze też mogę być ładna), no i jak masz chaos w głowie, to nie dziw się, że będziesz go miała także NA głowie
Jak już zrozumiesz, czego chcesz i jak chcesz wyglądać, spiszesz sobie wszystkie plusy i minusy rozjaśniania/farbowania, może przestaniesz. Z uzaleznieniem trzeba walczyć
I uwierz - mówi ci to miłośniczka tęczy na głowie (miałam KAŻDY kolor - zielony i niebieski też), która od 1.5 roku nie farbuje włosów. Zapusciłam naturalne.
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 13:33   #2108
Carrigaline
Przyczajenie

Kobietki...

Wczoraj położyłam na włosy rozjaśniacz (pierwszy raz w życiu). Nie wyszło źle, jednak zostało kilka dosyć mocno ciemniejszych plam.

Wyczytałam na forum, że teraz muszę jeszcze raz potraktować te plamy rozjaśniaczem.
Mam tylko pytanko takie: czy mogę to zrobić na dniach, czy lepiej odczekać?

I kiedy kłaść na głowę farbę? Kupiłam londę perłową i już się nie mogę doczekać aż będę wyglądała jak człowiek. Czy mogę rozjaśnić plamy i niedługo potem kłaść farbę? Czy czekać?

Nie mam mocno zniszczonych włosów (jeszcze :P)
Stary 2015-07-05, 13:37   #2109
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

Zrób kąpiel rozjaśniającą
Stary 2015-07-05, 17:42   #2110
SceneQueene
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ZonaSzatana Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź, już traciłam nadzieję, że ktokolwiek napisze (:. Pocieszyłaś mnie tym, że nie ja jedyna tak męczyłam swoje włosy (:. Przy jakim kolorze w końcu zostałaś? (:. Już postanowiłam, że jutro rozjaśnię włosy, rozmawiałam o tym z pewną osobą i ona mi dała naprawdę ogromną motywację i energię żeby to zrobić, poza tym znalazłam naprawdę wiele plusów takiej decyzji. To będzie ostatecznością, jeżeli (tylko nie to) po miesiącu stwierdzę, że bardziej podobam się sobie w czerni odsunę myśli o rozjaśnianiu na co najmniej rok. Ale tak całkiem szczerze, jestem bardzo pozytywnie nastawiona
Dasz sobie radę. :-* U mnie od dłuższego czasu na górze naturalny brąz poziom 5, na dole złoty blond poziom 9. Ombre, żebym miała i jasne i ciemne :-D

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Carrigaline Pokaż wiadomość
Kobietki...

Wczoraj położyłam na włosy rozjaśniacz (pierwszy raz w życiu). Nie wyszło źle, jednak zostało kilka dosyć mocno ciemniejszych plam.

Wyczytałam na forum, że teraz muszę jeszcze raz potraktować te plamy rozjaśniaczem.
Mam tylko pytanko takie: czy mogę to zrobić na dniach, czy lepiej odczekać?

I kiedy kłaść na głowę farbę? Kupiłam londę perłową i już się nie mogę doczekać aż będę wyglądała jak człowiek. Czy mogę rozjaśnić plamy i niedługo potem kłaść farbę? Czy czekać?

Nie mam mocno zniszczonych włosów (jeszcze )
Rozjaśnij te plamy. Farbę możesz położyć po 2 porządnych myciach.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2015-07-06, 20:19   #2111
malamyszka20
Zadomowienie

Hej. Co powinnam położyć (jaka farbę i na jakiej wodzie) zeby ochłodzic radość , chciałabym isc bardziej w blond, moze cos z kalestonu mi polecicie,bo lubie te farby
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (131,8 KB, 33 załadowań)
Stary 2015-07-07, 19:30   #2112
malamyszka20
Zadomowienie

Czy możecie polecić jakaś plukanke do wlosow ktora ma w składzie blue Acid? Wszystkie które sprawdzałam maja fiolet ...
Stary 2015-07-15, 10:31   #2113
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez malamyszka20 Pokaż wiadomość
Czy możecie polecić jakaś plukanke do wlosow ktora ma w składzie blue Acid? Wszystkie które sprawdzałam maja fiolet ...
Ale w sensie, że chcesz, żeby miała tylko niebieski i zero fioletu? Nie wiem czy takie robią. Możesz spróbować niebieskiego tonera, ale one są mocniejsze niż płukanki, więc będziesz musiała mocno rozcieńczyć.
Stary 2015-07-15, 14:28   #2114
SceneQueene
Zakorzenienie

Też jeszcze takiej nie widziałam. Z tym tonerem dobry pomysł, może łyżeczka do maski?

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2015-07-16, 17:18   #2115
abar18
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
ile gram rozjaśniacza dl sciągania koloru

witam
mam pytanie przede wszystkim do fryzjerów-ile max. potrzeba rozjaśniacza do sciągnięcia koloru przy czarnych i za ramiona włosów
abar18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 18:54   #2116
SceneQueene
Zakorzenienie

To zależy do jakiego koloru chcesz dojść. Na jedną kąpiel maks 50g rozjaśniacza plus 50 utleniacza, ale to zależy od gęstości włosów.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2015-07-16, 19:04   #2117
abar18
Zakorzenienie

pani miala długie, gęste czarne włosy i mojej fryzjerce poszło aż 0,5 kg rozjaśniacza
ja nie jestem fryzjerką i dlatego pytam, nie posądzam absolutnie moich dziewczyn o jakieś kradzieże czy cos w tym stylu, ale bardzo się po prostu zdziwilam,że tyle mogło pójść?
Stary 2015-07-16, 19:05   #2118
SceneQueene
Zakorzenienie

Moim zdaniem to nie jest możliwe. Wówczas musiałaby na jedne włosy zużyć kilo mieszanki (bo tyle co rozjaśniacza trzeba dać oxy).

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2015-07-16, 19:11   #2119
abar18
Zakorzenienie

a jednak prawdziwe niestety, ona chyba daje za mało oksydantu, ja juz sama nie wiem? jutro z nią porozmawiam, pytałam Was tutaj aby się tylko upewnić,
a jak sądzisz, ile takich miarek powinna zużyć, albo gram?
Stary 2015-07-16, 19:16   #2120
SceneQueene
Zakorzenienie

Powiem Ci tak, to zależy od kilku rzeczy- długości włosów, ich gęstości i tego czy nakłada dużo, bogato tej mieszanki czy ledwo włosy pokrywa. Niemożliwym jest zużycie kilograma mieszanki. I niedobrze, jeśli daje za mało oxydantu. Polecane proporcje to 1-1 co najmniej, czasem nawet 1- 1,5 lub 1- 2. Nawet jeśli włosy były grube to zużycie ok.400g- 500 mieszanki to sporo.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2015-07-16, 19:24   #2121
abar18
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Powiem Ci tak, to zależy od kilku rzeczy- długości włosów, ich gęstości i tego czy nakłada dużo, bogato tej mieszanki czy ledwo włosy pokrywa. Niemożliwym jest zużycie kilograma mieszanki. I niedobrze, jeśli daje za mało oxydantu. Polecane proporcje to 1-1 co najmniej, czasem nawet 1- 1,5 lub 1- 2. Nawet jeśli włosy były grube to zużycie ok.400g- 500 mieszanki to sporo.

dziekuję Ci za podpowiedz
ona jest bardzo dobrą fryzjerką, nie mogę jej nic innego zarzucić, ale musze chyba jej ustalić jakies normy
w w/w przypadku pani miała czarne , srednio gęste włosy za ramiona, nakładała od dołu, potem srodek i odrost, mimo to, musiała jeszcze raz nałożyc na srodkową część tych włosów, bo jakby się mniej rozjaśniło
a Ty może też jesteś fryzjerką i podasz mi mniej więcej ile tego rozjaśniacza może zużyć np. na pasemka srednich, krótkich llub długich, czy w przypadku ściągania koloru?
dodam ,że pracujemy na matrix-ie

Edytowane przez abar18
Czas edycji: 2015-07-16 o 19:26
Stary 2015-07-16, 20:17   #2122
SceneQueene
Zakorzenienie

Nie ma za co. :-* Najlepiej sprawę wyjaśnić, bo to naprawdę dość dziwne, tym bardziej ryż włosach za ramiona! Powiem Ci tak, fryzjerka nie jestem, ale wielokrotnie takie zabiegi robiłam, nie tylko u siebie. Mam dość cienkie włosy za stanik, dla przykładu na rozjaśnienie całości spokojnie starczyło mi jakieś 200ml mieszanki. Pasemka też sobie robiłam, tutaj mi poszło bardzo mało. Może 80ml?

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2015-07-17, 10:07   #2123
lasicalasiczka
Raczkowanie

Wczoraj rozjaśniałam włosy, na dość gęste, sięgające za zapięcie biustonosza zeszło mi niecałe opakowanie 40g. Pozdrawiam
Stary 2015-07-17, 16:32   #2124
abar18
Zakorzenienie

dzieki dziewczyny
Stary 2015-07-18, 17:57   #2125
Nette
Rozeznanie

Cześć, dziewczyny!

Skorzystałam z rozjaśniacza w sprayu Schwarzkopf Blond Ultime. Z aktualnie naturalnego jasnego brązu, przeplatanego złotymi pasmami, po trzech spryskaniach (wg instrukcji 3-5 aplikacji co 2-3 dni) wyszły włosy widocznie jaśniejsze, ale w zbyt ciepłym odcieniu, niż bym sobie tego życzyła.
Zasadniczo nie chciałabym już sporo bardziej rozjaśniać, nie chciałabym też farbować, a tylko jakoś stopniowo wychłodzić kolor.
Czy jest na to jakaś metoda? Płukanki z ziół, produkty, które nie będą farbą?
Włosy są zdrowe, nie chcę ich za bardzo niszczyć.

Edytowane przez Nette
Czas edycji: 2015-07-19 o 14:44
Nette jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 09:38   #2126
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Cześć, dziewczyny!

Skorzystałam z rozjaśniacza w sprayu Schwarzkopf Blond Ultime. Z aktualnie naturalnego jasnego brązu, przeplatanego złotymi pasmami, po trzech spryskaniach (wg instrukcji 3-5 aplikacji co 2-3 dni) wyszły włosy widocznie jaśniejsze, ale w zbyt ciepłym odcieniu, niż bym sobie tego życzyła.
Zasadniczo nie chciałabym już sporo bardziej rozjaśniać, nie chciałabym też farbować, a tylko jakoś stopniowo wychłodzić kolor.
Czy jest na to jakaś metoda? Płukanki z ziół, produkty, które nie będą farbą?
Włosy są zdrowe, nie chcę ich za bardzo niszczyć.
Płukanki do włosów lub wodny roztwór gencjany, tylko na gencjanę uważaj, im jaśniejsze wlosy, tym bardziej musi być rozcieńczona, żeby nie wyszedł fioletowy.
Stary 2015-08-04, 21:56   #2127
Patusza
Przyczajenie

GG do Patusza

(nie jestem pewna gdzie się zapytać, w razie czego proszę o pokierowanie w odpowiedni wątek c: )
Syoss wycofał ze sprzedaży rozjaśniacz którego używałam (średnio intensywny rozjaśniacz plus, 11-0, rozjaśniający do 6 tonów)
Wiecie może jaka firma ma dobry rozjaśniacz o podobnej intensywności?
Patusza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 23:01   #2128
SceneQueene
Zakorzenienie

Vincent Ledier

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2015-08-06, 12:19   #2129
Patusza
Przyczajenie

GG do Patusza

A coś łatwiejszego w obsłudze niż Vincent Ledier? Przeczytałam instrukcję 5 razy i nic nie rozumiem.
Do tego przejrzałam chyba z 6 sklepów internetowych, i wszędzie pisze że "brak towaru".
Patusza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 22:14   #2130
dominialke
Przyczajenie

Witam, to znowu ja. Zafarbowalam całość włosówna średni brąz, po tygodniu rudość wróciła, na reszcie włosów kolor jest dość ciemny. To bylo moje drugie farbowanie i nic, co mam zrobić z wlosami jeżeli farbując na ciemno i tak mam jasne plamy i pasma?
Załączam zdjęcie dla przypomnienia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0127.jpg (75,1 KB, 18 załadowań)
dominialke jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
3-5 tonów, balejaż, blond, blond brąz rudy, blond ciemny brąz, blond włosy, blond., braz, brąz, ciemny blond, dekoloryzacja, dekoloryzajca, długie włosy, farba, farbowanie, farbowanie rozjaśnionych, farbowanie w domu, folie, garnier rozjaśniacz blond, grube, jajecznica, joanna, kąpiel, koloryzacja, mysi blond, odrosty, olejowanie, ombre, oporne włosy, pasemka, pasemka blond, plama, platynowy blond, pomocy farba wlosy, rozjasnianie, rozjasnianie wlosow, rozjasnienie, rozjaśniacz, rozjaśniacz do włosów, rozjaśniacze, rozjaśniająca, rozjaśnianie, rozjaśnianie włosów braz, ruda pomoc help me, ryzyko, suche, ściąganie koloru, tragedia, wlosy, wlosy blond farbowanie, włosy, włosy farba kolorowa, za krótko, zniszczenie włosów, żółte

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości