czy te produkty nadają się do cery trądzikowej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-08-12, 22:42   #1
Gonia1
Zakorzenienie

czy te produkty nadają się do cery trądzikowej?

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7536

i

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6834

Wprawdzie 35 lat jeszcze nie mam ale zastanawiam się, czy te produkty byłyby dobre w zwalczeniu np. śladów po trądziku. Wg opisów wydaje mi się, że tak, ale... na mojej twarzy nadal czasem pojawiają się wypryski, nawet ropne. Są to pojedyncze zmiany (stan cery jest dużo lepszy niż rok czy pół roku temu, ale nie wiem, czy ten krem albo 2-fazowy peeling nie przyniesie więcej szkody niż pożytku... Jak myślicie? Kosmetyki są dość drogie i wolałabym uniknąć sytuacji, że będą potem zdobić tylko półkę w łazience...

Jeszcze jedno: stosuję od 5 miesięcy retinoidy. Czy w takim razie ten krem albo peeling nie podrażni mi cery?
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 00:43   #2
rachela
Zakorzenienie

Dot.: czy te produkty nadają się do cery trądzikowej?

Chciałam podejrzeć ile masz latek, ale nie ma danych, a szkoda, trochę by mi to pomogło

Słuchaj, mam podobne problemy do Twoich, ale nie polecam takich produktów. Po pierwsze obawiam się, że to pic na wodę. Po drugie - lepiej zainwestuj w porządny, nawet drogi krem do twarzy z wodą termalną, siarką, selenem albo jakiś silnie regenerujący, np. maść z witaminą A.
Nigdy nie wiadomo, jak Twoja cera zareaguje na te rzeczy z Avonu.
Mnie też czasem korci, żeby coś takiego wypróbować. Ale w porę się powstrzymuję. Za duże ryzyko. I to nawet już nie o kasę chodzi.

Pozdrawiam ciepło.
Rachelka

P.S. Osobiście polecam ww maść z wit. A oraz krem-kurację Eris. Natłuszcza, ale efekty widać. Tylko trzeba poczekać.
rachela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 09:53   #3
Gonia1
Zakorzenienie

Mam 24 lata. No ale maści z wit. A nie będę już stosować ani tej kuracji Erisa, bo nie straczy mi czasu. Bo rano smaruję się Aknemycinem, po południu Isotrexin a na noc płyn z detreomycyną.
Ale dzięki za radę.
Może ktoś jeszcze się wypowie?
Stary 2005-08-13, 09:58   #4
Justy
Zakorzenienie

przy Izotrexinie (ogólnie: retinoidach) odpadaja wszelkie dodatkowe produkty złuszczajace- czyli oba linki.

retinoidy radzą sobie ze śladami potrądzikowymi, trądzikiem, zaskórnikami i zmarszczkami. inne kremy (np. przeciwzmarszczkowe czy złuszczajace) to strata pieniędzy, jeśli stosujemy retinoidy.
niezbędny jest tylko porządny krem z filtrem.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 10:59   #5
Gonia1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Justy
przy Izotrexinie (ogólnie: retinoidach) odpadaja wszelkie dodatkowe produkty złuszczajace- czyli oba linki.

retinoidy radzą sobie ze śladami potrądzikowymi, trądzikiem, zaskórnikami i zmarszczkami. inne kremy (np. przeciwzmarszczkowe czy złuszczajace) to strata pieniędzy, jeśli stosujemy retinoidy.
niezbędny jest tylko porządny krem z filtrem.
Dzięki Justy. Mam problem z głowy i zaoszczędzone pieniądze.
Stary 2005-08-13, 11:05   #6
Gonia1
Zakorzenienie

Justy, mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie. Retinoidy stosuję od ok. 5 miesięcy a mimo to jeszcze czasem jakiś pryszcz mi wyskoczy. Czy to normalne? Bo że wyskakuje mi coś przed okresem, to mnie to nie dziwi, ale czasem nawet w środku cyklu potrafi mi coś wyjść. I dziwię się, że tak silne leki jak retinoidy nie dały jescze radę wszystkiego wyczyścić, dlatego zastanawiałam się nad tymi produtkami z Avonu....
Stary 2005-08-15, 12:40   #7
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Cytat:
Napisane przez Gonia1
Justy, mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie. Retinoidy stosuję od ok. 5 miesięcy a mimo to jeszcze czasem jakiś pryszcz mi wyskoczy. Czy to normalne? Bo że wyskakuje mi coś przed okresem, to mnie to nie dziwi, ale czasem nawet w środku cyklu potrafi mi coś wyjść. I dziwię się, że tak silne leki jak retinoidy nie dały jescze radę wszystkiego wyczyścić, dlatego zastanawiałam się nad tymi produtkami z Avonu....
Gonia a już mam cerę w zasadzie dawno wyleczoną... i co z tego... czasem wyskoczy coś zupełnie znienacka, właśnie w środku cyklu skladam to na karb wielu czynników - stres i nerwy, brak snu, zbyt dużo węglowodanów i ogólnie coś z diety co mi nie słuzy, czasem tez alkohol... No ale jest bardzo dobrze, wszystko się raczej szybko goi, retinoidy wyregulowały mi cerę. Gonia, żadne kremy, płynny nie będą miały tej siły działania co retinoidy, ktore używasz. I też nie polecam używania przy tego typu lekach dodatkowych złuszczaczy. Jak skończysz terapię retinoidami, możesz sięgnąć po jakies kwasy czy mikrodermabrazję, czemu nie
Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 12:55   #8
młodaa
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
(...) Jak skończysz terapię retinoidami, możesz sięgnąć po jakies kwasy czy mikrodermabrazję, czemu nie
Podepne sie do watku z jednym pytaniem...
Czy jesli cera juz jest mneij wiecej wyleczona, to trzeba dalej stosowac przez jakis czas retinoidy? Wprawdzie ja niedawno zaczelam kuracje (Isotrexin), ale chcialabym wiedziec co pozniej, kiedy (mam nadzieje), poznika wszystko co nieproszone
młodaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 13:07   #9
Gonia1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Gonia a już mam cerę w zasadzie dawno wyleczoną... i co z tego... czasem wyskoczy coś zupełnie znienacka, właśnie w środku cyklu skladam to na karb wielu czynników - stres i nerwy, brak snu, zbyt dużo węglowodanów i ogólnie coś z diety co mi nie słuzy, czasem tez alkohol... No ale jest bardzo dobrze, wszystko się raczej szybko goi, retinoidy wyregulowały mi cerę. Gonia, żadne kremy, płynny nie będą miały tej siły działania co retinoidy, ktore używasz. I też nie polecam używania przy tego typu lekach dodatkowych złuszczaczy. Jak skończysz terapię retinoidami, możesz sięgnąć po jakies kwasy czy mikrodermabrazję, czemu nie
Dzięki za opinię, Olu Ja trochę się obawiam, bo jakiś miesiąc temu odstawiłam Diane, a brałam te tabletki ok. rok czasu. W sumie po pierwszych 3 listkach nie widziałam poprawy, i zaczęłam leczyć się u dermatologa. Brałam antybiotyki, ale po jakimś czasie organizm się uodparniał i pryszcze nadal wyskakiwały, także jak widać Diane nie pomogła mi, może minimalnie. Dopiero retinoidy zrobiły porządek z moją twarzą, ale ostatnio wyskoczyła mi boląca ropna gula, gościła przez kilka dni na mojej twarzy i dopiero dziś ichtiol się z tym rozprawił. Widzisz, Smoczyco, ja nie martwię się o jakieś drobne krostki, które z łatwością przysusza pierwszy lepszy sztyft antybakteryjny z drogerii, ale martwię się o te ropniaki, które czasem wyskakują. I mam nadzieję, że to co mi ostatnio wyskoczyło, to nie jest efekt rzucenia Diane...
Ale muszę nastawić się pozytywnie: jak to mówi mój dermatolog:"Jak będziesz cały czas myśleć, czy Ci się cera nie pogorszy, to na pewno Ci się pogorszy".
Stary 2005-08-15, 13:11   #10
Gonia1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez młodaa
Podepne sie do watku z jednym pytaniem...
Czy jesli cera juz jest mneij wiecej wyleczona, to trzeba dalej stosowac przez jakis czas retinoidy? Wprawdzie ja niedawno zaczelam kuracje (Isotrexin), ale chcialabym wiedziec co pozniej, kiedy (mam nadzieje), poznika wszystko co nieproszone

Ja myślę, że po skończeniu kuracji można nadal stosować retinoidy, żeby podtrzymać efekty. Czyli może najpierw Isotrexin co drugi dzień, i potem stopniowo zmniejszać częstotliwość smarowania. Ale o wszystkim i tak powinien zadecydować lekarz. Może też przepisać inne leki, a w razie czego gdyby było pogorszenie, można wrócić do retinoidów...
Ale radzę spytać lekarza.
Stary 2005-08-15, 13:23   #11
Justy
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez młodaa
Czy jesli cera juz jest mneij wiecej wyleczona, to trzeba dalej stosowac przez jakis czas retinoidy?
warto nadal stosować retinoidy (np. rzadziej). przynoszą duż więcej korzysci niz jakikolwiek krem (oprócz filtra).
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 10:37   #12
młodaa
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Gonia1
Ja myślę, że po skończeniu kuracji można nadal stosować retinoidy, żeby podtrzymać efekty. Czyli może najpierw Isotrexin co drugi dzień, i potem stopniowo zmniejszać częstotliwość smarowania. Ale o wszystkim i tak powinien zadecydować lekarz. Może też przepisać inne leki, a w razie czego gdyby było pogorszenie, można wrócić do retinoidów...
Ale radzę spytać lekarza.
Cytat:
Napisane przez Justy
warto nadal stosować retinoidy (np. rzadziej). przynoszą duż więcej korzysci niz jakikolwiek krem (oprócz filtra).
Zdecydowanie stosuje i bede pod kontrola dermatologa, ale trafilam juz na tylu lekarzy, dla ktorych bylam kolejnym "tradzikowym krolikiem doswiadczalnym", ze wole teraz wiecej wiedziec juz wczesniej zobacze co pozniej zaproponuje lekarka
dziekuje, pozdrawiam
młodaa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości