Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie nie związany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-08-13, 00:44   #1
ania2283
Przyczajenie

Unhappy Białe plamy po słońcu :(

No właśnie, nigdy ich nie miałam, dopiero w tym roku. Dodam, że biorę tabletki antykoncepcyjne, czy to mozliwe, że to po nich? Te okropne plamy pojawiają się głównie na ramionach i dekolcie Ja się ich pozbyć, błagam o pomoc, może nazwy jakiś maści? Bede bardzo wzięczna za jakąkolwiek rade!
ania2283 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 10:02   #2
cyn@monk@
Zadomowienie

Dot.: Białe plamy po słońcu :(

Niestety, ale ja mam identyczny problem od kilku lat, czyli odkad biore tabletki antykoncepcyjne i bylam nawet z tym u lekarza, ktory potwierdzil, ze przyczyna tych bialych plam sa wlasnie tabletki Tylko, ze ja je mialam na twarzy! To sobie wyobraz,ze przewaznie zawsze jak sie opalam to po kilku dniach mam plamki na buzi Chociaz jak mowie nie zawsze mi sie tak robi, ale bardzo czesto, szczegolnie jak przesadze z opalaniem, wtedy to przez kilka dni musze nakladac na buzie duzo make-up`u, zeby nie bylo tak bardzo widac
cyn@monk@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 10:03   #3
cyn@monk@
Zadomowienie

acha, zapomnialam napisac, ze moja jedyna rada dla Ciebeie jest poprostu nie opalanie sie, chociaz wiem jakie to jest ciezkie...
cyn@monk@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 10:08   #4
paliziomka
Zadomowienie

GG do paliziomka
Thumbs down Dot.: Białe plamy po słońcu :(

Tak, to może być skutek uboczny tabletek anty. Moja koleżanka ma to samo i również od pigułek.

Forrest Gump

Jeśli widzisz błąd w moim poście - napisz do mnie na pw. Będę bardzo wdzięczna
paliziomka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 10:24   #5
nan
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez cyn@monk@
acha, zapomnialam napisac, ze moja jedyna rada dla Ciebeie jest poprostu nie opalanie sie, chociaz wiem jakie to jest ciezkie...
Bez przesady z tą ciężkością Ja polecam jeszcze wysokie, stabline filtry na co dzień, nie tylko na plażę. I uważną lekturę artykułów Basi Kwiatkowskiej na głównej stronie Wizażu. Naprawdę warto się zapoznać.
nan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 20:25   #6
Anitka11
Zakorzenienie

GG do Anitka11

A moja kolezanka nie bierze tabletek i tez jej wyskakuja biale plamy od opalania na dekolcie,ramionach i plecach.Smaruje je kremem Clotrimazolum (nie wiem czy dobrze napisalam nazwe) i plamy sa ale trzeba sie dobrze przyjrzec zeby je zobaczyc.

Anitka11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 23:22   #7
Gdor3
Zakorzenienie

witam Was dziewczyny
w tym roku (pierwszy raz) zrobiło mi sie to samo;/ a wcale tak duzo sie nie opalalam, wiadomo, ramiona zawsze najbardziej lapie czy chce czy nie, w najwiecej tych plamek wlasnie jest na dekoldzie i ramionach (narazie tylko w tych miejscach zobaczyłam) wyglada to jak schodzaca skora ale wcale nie schodzi brzydko to wyglada chyba nie ma jednej recepty i przyczyny ???
Stary 2008-08-02, 00:21   #8
krowa_bez_mleka
Zakorzenienie

Tabletki anty?
To dziwne bo i ja i mój brat też takie plamy na twarzy od słońca mamy, a tabletek niet
Musi być też inna przyczyna..
kiedy chcę grzeszyć to grzeszę
krowa_bez_mleka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 00:49   #9
truskawkowawiosna
Moderator

to moze byc łupiez pstry, plamy pohormonalne sa ciemniejsze od skory, a nie biale.

on wplywa na melanine, dlatego zmiany na skorze widoczne sa po opalaniu jak male odbarwienia.

idz do dermatologa albo kup Nizoral, nim tez sie leczy ten typ grzyba

Ta reklama pokazywana jest pod 9 410 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 12:30   #10
12Neonka12
Przyczajenie

GG do 12Neonka12

Cześć dziewczyny
12Neonka12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 12:37   #11
12Neonka12
Przyczajenie

GG do 12Neonka12

Przczyn białych plamek jest wiele, Popierwsze ja też mam białe przearwienia na twarzy. Sa słabo widoczne gdy skóra jest blada natomiast jak sie opalę sa bardzo widoczne. Ja już tabletek nie biorę,czego wynikiem jest masowe wypadanie włosów. :/ ale wracając do tematu małe białe plamki troszke łuszczące się to łupież pstry. Też miałam z tym problem,nie widać go na jasnej skórze,dopiero jak się opali. Jedynym dobrym sposobem na łupiez pstry jest Pewaryl. Silna maść która zabija grzybka,bo niestety jest to grzyb. Zarazic się można w solarium np. Przy regularnym stosowaniu pewarylu grzyb ginie ale plamki zostają gdyz jest to grzyb pigmentu. Sposobem na sprawdzenie czy jest się już zdrowym jest ponowne opalenie skóry. Łupiez pstry nie występuje raczej na twarzymrobi się tam gdzie skóra się poci, czyli plecy,ramiona,brzuch. Ja już nie wiem co pomoże na te białe przebarwienia na twarzy ale biorę teraz vit. z grupy B bo podobno pomagają. Mam nadzieje że pomogłam. Boooziaki dziewczyny,nie martwcie sie ,na tym świat sie nie kończy.
12Neonka12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 15:39   #12
mirage01
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 3

kurcze jak dobrze,że nie jestem sama !
ale jestem wściekła na siebie.tyle osób mi mówiło żebym zdecydowała sie na jakąś inną antykoncepcje a nie na pigułki a ja co? pigułki ! i od razu na wakacjach przeistoczyłam sie w dalmatyńczyka :/ mam wielkie białe plamy na ramionach, szczególnie lewym. z resztą zwykle miałam te plamy ale zauwarzyłam,że teraz są większe po tych cholrstwach. myslałam,że to może po prostu schodząca skóra...ale robiłam peelingi i juz sie nie opalam a to ni huhu nie schodzi ! ryczec mi sie chce szczerze mowiac bo to paskudnie wygląda...;/ i co ja mam zrobic... ide niedlugo do dermatologa moze mi pomoze.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości