Jak nadać odcień ciepłego popielu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-08-13, 15:26   #1
lenka300
Przyczajenie

Exclamation

Jak nadać odcień ciepłego popielu

Robię sobie sama pasemka. Jakim szamponem koloryzującym lub innym specyfikiem nadac im kolor popielaty. Kiedyś fryzjerka nałożyła mi coś białego na włosy pomasowała i spłuknęła. Zaznaczam że nie wchodzą w gre farby, bo nie chce niszczyć już i tak marnych włosów. Po płukance mam fioletowe końcówki.
lenka300 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 10:42   #2
Krokus
Przyczajenie

Dot.: Jak nadać odcień ciepłego popielu

Witay,przede wszystkim nie ma odcienia cieplego popielu.Popiel to popiel jest zimny i juz.Natomiast popiel+zloto = bez.Moze raczej chodzi Ci o ten drugi odcien.Jest jeszcze opal czyli platyna w odieniu perly.pozdrawiam
Krokus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 14:10   #3
lenka300
Przyczajenie

Hej! Dziękuję za odpowiedź.Chyba masz rację tymi kolorami, ale nie umiałam dokładnie określić. Ten kolorek to coś takiego jak na zdjęciu. Robię pasemka rozjaśniaczem, wychodzą mi prawie białe i chciałabym uzyskać coś podobnego, ale zeby nie niszczyć dodatkowo włosów to chciałabym uzyskać taki efekt szamponem koloryzującym. Jeśli znasz takowy to proszę o poradę. Zgóry dziękuję.

Stary 2005-08-14, 14:18   #4
Nenah
Rozeznanie

GG do Nenah

Szampon koloryzujący nie rozjaśni ci włosów . Zrobi to tylko rozjaśniacz, albo farba rozjaśniająca - zapytaj o nią fryzjera.
Nenah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 14:21   #5
lenka300
Przyczajenie

Dodaje jeszcze jedno zdjęcie z kolorkiem właśnie takim na rtóry jestem chora!
Stary 2005-08-14, 14:25   #6
sylweczka
Wtajemniczenie

GG do sylweczka

Tak ale lenka nie chce niszczyc włosków,a rozjasniacze niszcza je okropnieMoże powinnaś siegnac po jakis krem koloryzujacy??Nie niszczy włosków a wrecz odzywia-i gama kolorystyczna jest szeroka
sylweczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 14:27   #7
lenka300
Przyczajenie

Ale ja chcę nadać kolor już rozjaśnionym włosom, tyle że nie farbą żeby nie niszczyć. Kiedyś używałam welli soft color jasny blond, ale to nie było to o czym marzę. Wolałabym nie iść do fryzjera bo już kiedys byłam i bardzo poniszczył mi włosy. Straciłam kasę i pół nerwów.
Stary 2005-08-14, 14:32   #8
lenka300
Przyczajenie

Próbowłam kremów, ale moje włosy naturalne to szatyn i żaden nie rozjaśnił mi do takich jasnych. Jeśli znasz taki który jest naprawdę super rozjaśniajacy i sprawdzony to poproszę o radę.
Stary 2005-08-14, 14:37   #9
sylweczka
Wtajemniczenie

GG do sylweczka

nie mysle,ze nie ruszy krem twoich włoskówJa mam poddatneNie wiem trudno bedzie Ci nadac kolorek rozjaśnionym juz włoskomMoze jednak skusiła byś sie na szwedzki rozjasniacz-mało niszczy włoski.A potem zafundowałabys sobie taka hiper kuracje-np gliss kuremJa tak kiedys zrobiłam
Stary 2005-08-14, 14:40   #10
lenka300
Przyczajenie

A co o za rozjaśniacz?
Stary 2005-08-14, 14:51   #11
sylweczka
Wtajemniczenie

GG do sylweczka

HMMMM...trudno go dostacJa chodziłam chyba z tydz po kosmetycznych poprostu trzeba sie pytac o szwedzki rozjaśniacz Kosztuje ok 14 zł i mało niszczy włoski-nie rozjaścia na takie miodowy ,żółty ale na platyne popiel naprawde efekt fantastycznyTylko oczywieści po rozjasnienie rozjasniaczem zalecanie jest podciecie końcówek...pamietaj
Stary 2005-08-14, 14:52   #12
aneczka24
Przyczajenie

Lenka, wiem o co Ci chodzi!
Tez mam pasemka ale podobaja mi sie biale a rozjasnic do takiego stopnia wlosy (jestem jasna szatynka) to praktycznie niemozliwe (chyba ze ktos lubi siano).
Moj fryzjer po zrobieniu pasemek nakladal mi szmpon koloryzujacy z welli (color touch http://www.wella.pl/hairdresser/prod..._04h/index.jsp) ale nie wiem jaki numer. Wychodzily super bialutkie ale szybko sie zmywa ten szmpon.
Ostatnio kupilam sobie farbe palette (bardzo jasny popielaty blond) i rozrobilam wode 12% do 3% (zeby nie zafarbowac naturalnych wlosow) i wyszlo dobrze.
Moze tez tak zrob. Kup farbe i rozrob wode utleniona. Tylko bardzo niewiele firm pisze jaka wode utl. stosuja. Ja znalazlam tylko palette i jeszcze jedna.
Albo mozna kupic w sklepie fryzjerskim wode 3%.
aneczka24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 14:57   #13
lenka300
Przyczajenie

Właśnie kiedyś myślałam co by było gdybym kupiła farbę o kolorze takim co mi odpowiada, i zamiast wody tej co w opakowaniu dodała kupioną w sklepie fryzjerskim 3%. Może ktoś tak robił? Albo odwrotnie- farbę wymieszać z woda 12% i od razu rozjaśnić i nadac kolor? Może by się tak dało?
Stary 2005-08-14, 19:13   #14
Krokus
Przyczajenie

Witam ponowniePosluchajcie mnie wszystkie.Tylko rozjasniacz pozwoli Wam zmienic sie z szatynek w blond pieknosci,nie wazne czy zastosujecie baleyage czy dekoloryzacje globalna.Jezeli macie juz rozjasnione wlosy balejazem a chcecie nadac im pozadany odcien np. perly popielu czy tez bezu najlepiej bedzie jesli siegniecie po zele koloryzujace np.wella Color Touch lub Diacolor Loreal gdyz zawartosc wody utlenionej w mleczku wynosi tylko 1,9% oznacza to ze tylko rozjasnione pasma zostana ufarbowane podczas gdy reszta wlosow pozostanie nietknieta a przy tym wlosy nie zniszcza sie.Zel trzyma sie znakomicie i prawie wcale sie nie wypiera.Bedziecie sie wiec cieszyc pieknym i blyszczacym kolorem przez dlugi czas.Jesli chodzi zas o farby rozjasniajace nie uzywajcie nich nigdy na bazie pozizej jasnego brazu(5),gdyz poprostu wyjdzie Wam jajko na glowie zamiast pieknego blondu.Chyba ze zrobicie wczesniej demakijaz ale to juz inna sprawa.Ogolna zasada kolorymetrii mowi ze na popiel nigdy nie kladzcie zlota gdyz wyjdzie zielen.I pamietajcie ze nigdy przy uzyciu far rozjasniajacych nie uzyskacie platyny na wlosach,zrobi to tylko puder,poniewaz ma on sile rozjasnienia 6-8 tonow natomiast farba tylko 3-4.Pozdrawiam i zycze udanych efektow kolorystycznych
Krokus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 20:18   #15
czarna_orchidea21
Rozeznanie

tu tez jest popiel http://www.wella.pl/hairdresser/prod...ix_h/index.jsp
czarna_orchidea21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 22:09   #16
lenka300
Przyczajenie

A Co To Jest Ten Puder,co Tak Silnie Rozjaśnia?
Stary 2005-08-15, 21:15   #17
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

czarna orchideo, ale to sa mixtony, tym sie nie farbuje wlosow
gaga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 21:49   #18
czarna_orchidea21
Rozeznanie

czyli koleston perfekt Welli to nie farba do włosów? To juz nic nie rozumiem :P
czarna_orchidea21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 22:14   #19
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

oczywiscie ze to jest farba, ale mixton jest tylko dodatkiem do farby, aby niwelowac niechciane tony lub dodawac glebi kolorom, ale to cala procedura,
gaga jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości