Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pytania do fryzjerki

Notka

Pytania do fryzjerki Tutaj możesz uzyskać odpowiedź na pytania o stylizację fryzury, farbowanie, higienę i pielęgnację włosów.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-08-14, 17:49   #1
Jovifan
Raczkowanie

Unhappy Suche wlosy - Pomocy!!

Witam, mam problem. Od okolo 2 lat mam wlosy przefarbowane na blad.Bardzo, bardzo podobam sie sobie w tym odcieniu i lubie go. Nie zamierzam zmieniac koloru wlosow. Farbuje jedynie odrosty a mimo to moje koncowki sa bardzo suche i slabe. Jakich kosmetykow powinnam uzywac??
Nie chcialabym aby cena jakiejs odzywki przekraczala 30 zl jako ze na preparaty do leczenia tradziku wydaje miesiecznie ok 100-150. I nie wiem co robic.
Moglybyscie mi polecic cos dobrego??
Dodam jeszcze ze podcinam wlosy co dwa-trzy miesiace. Moze powinnam robic to czesciej?? Narazie uzywalam szamponu i odzywki L'oreal z nutriceramidami do wlosow suchych,lamliwych itd. Teraz przezucilam sie na Gliss Kur - Balsam Swietlisty Blad. Jestem z niego zadowolona ale moze powinnam zaczac kupwac cos bardzo silnie nawilzajacego?? Tylko co?? I co zrobic aby wlosy byly gladkie a nie sianowate?? Nie znosze tych sianowatych, sztywnych koncowek - bo tylko na koncach moje wlosy sa zniszczone.
Prosze o rady!!
Stary 2005-08-14, 18:13   #2
czeko
Rozeznanie

Dot.: Suche wlosy - Pomocy!!

moze odzywka wax Ci pomoże wiekszosc dziewczyn ja sobie chwali dostepna w aptece
czeko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 18:32   #3
Krokus
Przyczajenie

WitajOsoby ,ktore farbuja wlosy na blond czesto maja wlasnie ten problem a to za sprawa tego iz blond wlosy nie maja pigmentu czyli naturalnej ochrony przed czynnikami atmosferycznymi czy tez suszarka.I teraz chodzi o to aby je mocno nawilzyc.Nic prostszego. Kup sobie RIGENOL-krem lipoproteinowy do zniszczonych wlosow ktory nawilzy je od srodka dajac im miekkosc i witalnosc.Stosowanie:2 razy w tygodniu po umyciu szamponem odciscnij wlosy w recznik i naloz rigenol na dlugosci i konce.Zawin wlosy w folie aluminiowa i potrzymaj 30 minut.Mozesz tez dodatkowo podgrzewac je suszarka,cieplo spowoduje rozchylenie lusek wlosowych i sprawi ze wchlona krem jeszcze glebiej.Potem dokladnie splucz i stylizuj jak zwylke.Powodzenia
Krokus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 19:15   #4
czarna_orchidea21
Rozeznanie

a ja takze polecam WAX nie dosc ze nawilza to jeszcze włoski tak nie wypadają Ja sobie chwale tylko trzeba bardzo dobrze spłukać!
czarna_orchidea21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 20:55   #5
agusia_85
Zadomowienie

Smaczny profil agusia_85
Smaczne przepisy1
GG do agusia_85

Tutaj masz coś o WAXie:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...uche+%B3amliwe
A tu coś o zniszczonych włosach:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...uche+%B3amliwe
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=g%B3adkie
Coś na wygładzanie:

Tutaj na forum ten temat często sie przewija i zawsze dziewczyny doradzają coś.

Osobiście polecam serum Garniera na Twoje końcówki, i proponowałabym wzmocnić włoski od wewnątrz, czyli jakiś skrzyp, witaminki, preparaty wzmacniające włosy i paznokcie.
(Ja obecnie zamówiłam WAX-a na Allegro, ale jeszcze nie używałam. Ma on dużo zwolenniczek (przeciwniczki też się znajdą )

Tutaj rozwija się wątek o witaminkach :
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=65625
agusia_85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 13:01   #6
Jovifan
Raczkowanie

Od wewnatrz stosuje cynk, poztym jestem pektowegetarianka, gdzie moja dieta opiera sie glownie na soi, rybach oraz warzywach, takze nie cierpie na niedobor witamin.

Wax stosdowalam kiedys, ale wtedy nie mialam jeszcze blad wlosow, tylko pasemka. Nie pamietam abym byla nim jakos szczegolnie zachwycona. Interesuje mnie natomiast ten Rigenol. Gdzie mozna go kupic i za ile mniej wiecej??
Stary 2005-08-15, 13:24   #7
Magdalena_
Raczkowanie

Powinnas postawic na kosmetyki profesjonalne. Z tych tanszych moge Ci polecic linie schwarzkpf Bona cure. Odzywka i szampon powinny dac jakis skutek. Pamietaj aby byly one do wlosow suchych. Szampon jest wlasnie do wlosow suchych, a odzywka do wlosow zniszczonych chyba.Mozna je nabyc w sklepach fryzjerskich. Co do waxu to tez tani nie jest a jest taki normalny.
Magdalena_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 13:36   #8
annfas
Zakorzenienie

Cool Dot.: Suche wlosy - Pomocy!!

ja tez polecam waxa, mialam problemy z przesuszonymi wlosami, bo zniszczylam je troche farbowaniem i prostowaniem, teraz jak sama piszesz masz jasne wlosy wiec sprobuj waxa wlasnie do tego rodzaju wlosow, ja zauwazylam roznice juz przy 2-3 uzyciu a co do ceny to uwazam ze cena 18 zl za taie duze opakowanie to malo kazdy ma inne wlosy i kazdy kosmetych bedzie dzialal inaczej, mi pomogl i to zdecydowanie, a i stosuje jeszcze serum renee blanche i wloski mam teraz super

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 13:40   #9
Krokus
Przyczajenie

Rigenol do kupienia tylko w hurtowniach fryzjerskich.500 g cena okolo35 zl.Wystarczy Ci na jakies 4 miesiace kuracji.Naprawde jest rewelacyjny i potrafi zdzialac cuda.
Krokus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 13:43   #10
annfas
Zakorzenienie

Cool Dot.: Suche wlosy - Pomocy!!

Cytat:
Napisane przez Krokus
Rigenol do kupienia tylko w hurtowniach fryzjerskich.500 g cena okolo35 zl.Wystarczy Ci na jakies 4 miesiace kuracji.Naprawde jest rewelacyjny i potrafi zdzialac cuda.
jest tez dostepny na e-stylu
http://www.estyl.pl/sklep/customer/p...9&cat=0&page=1

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 14:54   #11
_Lina
Rozeznanie

ja kupilam w sklepie fryzjerskim za 43zł narazie czekam na efekty, a dodam że mam okropniaśnie łamliwe włosy (mimo iż nie farbuje)
_Lina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 15:10   #12
crazyslave
Raczkowanie

chyba sama za niedlugo bede miala ten problem...chociaz jestem blondynka od niedawna Pamietam jak bardzo przesuszone byly moje wlosy na poczatku ale zarzucilam sobie kilka odzywek i maseczke z avonu no i jest ok
crazyslave jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 15:16   #13
Magdalena_
Raczkowanie

Dla mnie maseczki z Avonu nie sa dobre, poprostu nie wiedze po nich zadnych efektow
Magdalena_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 15:23   #14
natuska17
Zakorzenienie

A ja polecam szampon i odżywkę Gliss Kur płynny jedwab, włosy są mięciutkie, lśnią i super pachną. Do kupienia w drogerii.

natuska17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 21:45   #15
sylweczka
Wtajemniczenie

GG do sylweczka

oj zgadzam sie Polecam taze całą serie gliss kur a pozatym moze warto by było zainwestowac w maseczke Dave intensywne nawilzanie??
sylweczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 22:53   #16
vvenus89
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sylweczka
oj zgadzam sie Polecam taze całą serie gliss kur a pozatym moze warto by było zainwestowac w maseczke Dave intensywne nawilzanie??
dolaczam sie! mimo ze mam wlosy przetluszczajce sie to dwa razy w tygodniu stosuje te maseczke Dove zeby nawilzyc pozadnie wloski bo regulranie chodze na basen a chlor niszczy straszliwie wlosy
vvenus89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 07:20   #17
Malwina12320
Raczkowanie

ostatnio kupilam za 15zl Pantene krem regenerujaco odbudowywujacy , uzylam o dopeior raz ale moje wlosy po umyciu byly inne niz zawsze bo do tej pory uzywalam REne blanche odzywki(sklep fryzjerski okolo 40zl).kOMBINUJE TEZ Z ODZYWKAMI DOMOWYMI .
Malwina12320 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 07:48   #18
ewunia2
Zadomowienie

Robię blond pasemnka od około 10 lat , więc włosy jak się można domyślić na końcach naprawdę nie wyglądały najlepiej.
Przede wszystkim ograniczam do minimum uzywania suszarki ale czasem się nie da. Wiele odżywek używałam ale efekty były nijakie- od kilku lat stosuję i się nie zawiodłam serum na końcówki z Avonu (ok.15 zl w promocji).Mam odżywkę z Pantene ze złotej serii ale jakoś super efektów nie zauważyłam ale kiedyś przez przypadek nałożyłam tę odżywkę (włosy spięte w koński ogon) w suche włosy i zostawiłam tak na 30 min. następnie spłukałam- i doznałam szoku- włosy o niebo lepsze, bardziej nawilżone choć nie pozbyłam się do końca siana.Doszłam do wniosku , że nie będę ładowała kasy w super odżywki ale będę kupowała takie do 15-20 zł i wcierała w suche włosy . U mnie zdaje to egzamin.Może warto spróbować a zaznaczam , że miałam odżywkę z profesjonalnej serii Schwarzkopfa, maskę Dora (ale jest i tak super), wczoraj użyłam Rene Furturer i jeszcze kilka innych - je wykończę i na pewno nie kupię już nic droższego.
ewunia2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 08:58   #19
Ila
Raczkowanie

Może Pani Grażynka doradzi coś z serii profesjonalnej na zniszczone i przesuszone końcówki?
Ila jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 22:12   #20
magi77
Wtajemniczenie

Oczywiście najlepsze są profesjonalne odżywki i szampony, ale ja polecam coś domowego: dwie łyżki miodu, dwa żółtka, dużo kropel cytryny i łyżka mleka, głowę należy owinąć folią i grubym ręcznikiem. Przedtem oczywiście umyć i podsuszyć, żeby cały twór nie spływał po szyji i twarzy . Taką maseczkę powinno trzymać się na włosach około 40minut. Ja stosowałam taką kurację przez całe zeszłe wakacje co dwa dni i trzymalam maskę przez dwie godziny!!!Efekty były niesamowite!!!Włosy, już po pierwszym razie stały się bardzo miękkie i błyszczące!A po dłuższym stosowaniu bardzo się wzmocniły, przestaly wypadać, łatwo się układały i nie były przesuszone!!! Polecam stosowanie obok chemicznych środków także babcine metody . Wtedy efekty są o niebo lepsze!!!!
magi77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 09:55   #21
Smallwitch
Raczkowanie

a ja ci powiem co jest super na włosy suche

Jakiś czas remu strasznie experymentowałam z wlosami i niestety zrobiły się bardzo,bardzo suche....mam kręcone, naturalnie suche włosy a po rozjaśnianiach i cudowaniu to zrobiły się takie suche ze nawet się kręcic nie chciały.

Wczoraj stwierdziłam ze trza z tym coś zrobić wieć moj rytuał przywracania włosów był taki)a musze powiedzieć ze wystarczył jeden dzień czegoś takiego i dziś już mi się ślicznie kręcą):

Najpierw umyłam włosięta;
Póżniej na włosy nałozyłam wspomniany tutaj WAX, nałozyłam na to foliowy czepek i włączyłam farelke(taką dmuchawke z ciepłym powietrzem)i zaczełam ogrzewać włosy przez ten czepek coś ponad pol godziny,zmyłam;
Potem nałożyłam na włosy maseczke intensywnie nawilżającą z DOVE(takie granatowe pudełeczko) i sobie zrobiłam kucyka i tak przez połowe dnia łaziłam z tą maseczką na łbie za mi nawet troche zaschło,i zmyłam pod wieczor;

Nawet nie mgłam uwierzyc jakie miałam nawilżone włosy, jak splukałam włosy ciapnełam je jeszcze SEBORADINEM i juz wysuszyłam.
Włosy po tym były superrrr
Stary 2005-08-18, 09:14   #22
Jovifan
Raczkowanie

Dobra, ale czy takie dlugie trzymanie odzywek, dodatkowo nie szkodzi wlosom??Czy ich nie przeciaza??
Stary 2005-08-18, 09:30   #23
Smallwitch
Raczkowanie

no wiesz jak mam suche włosy to mi nie obciąża bo nie ma jak, moje wlosy wręcz wpijają odrzywke....robie takie kuracje zawsze po jakimś cudowaniu czyli jakies 4 lata co jakis czas i nigdy po czyms takim mi sie nie nie działo złego a wrecz to był jedyny ratunek dla moich włosów bo takie trzymanie przez 5 minut otrzywki nie sprawia ze są nawilzone dlatego tak długo trzymam.
Nie wydaje mi się zeby to jakos obciążało,u mnie w kazdym razie nie a u ciebie to nie wiem jak by było.....możesz raz sprobowac i zobaczysz jak bedzie
Stary 2005-10-27, 20:03   #24
Justynusienka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

Ja polecam odzywke pantene pro-v (ta zlota w tubce). Jest po prostu swietna, nawilza od razu po jednym uzyciu,a wlosy sa zdrowsze i na takie wygladaja. jest tania bo kosztuje ok 15 zl. a wlosy nie sa po niej obciazone, nawet moje przetluszczajace sie wlosy nie sa obciazone-polecam.
Justynusienka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 16:04   #25
crazyslave
Raczkowanie

Slyszalam ze bardzo dobry jest petrole - taki preparacik z nafta kosmetyczna
we must not break our bonds of affection.
The mystic chords of memory...
will swell when again touched...
as surely they will be...
by the better angels of our nature." /by Martin Luther King
crazyslave jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-01, 16:33   #26
Wisnia
Wtajemniczenie

GG do Wisnia

niestety rozjasniane bardziej szkody niz farbowanie na ciemny kolor.
ja bym radzila wrocic do naturalnego koloru, nie rozjasniac, wybrac sie na jakis zabieg regenerujacy u fryzjera. stosowac maseczki regenerujace (nie wiem co Ci dobrze robi, mi kiedys pomagal wax ale teraz twierdze ze najlepiej na moje wlosy dzialaja szmapony i odzywki Vichy)
pozatym fryzjer powinien Ci doradzic taka fryzurke zebys nie stracila na dlugosci ale zeby usunac jaknajwiecej zniszczony wlosow, przyciac koncowki. To sie da zrobic.
Jak odrosna beda zdrowe
Wisnia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pytania do fryzjerki

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości