Rozdwajają się !! :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-11-28, 17:22   #1
emiljanka
Przyczajenie

Rozdwajają się !! :(

Mam 17 lat, od ok. 2 lat nie mogę zahodować paznokci. Strasznie mi się rozdwajają. Używałam wszelkich tabletek, balsamów do paznokci, maseczek i nic nie pomagało. W końcu kupiłam odżywkę Eveline 8w1 i była naprawdę super, tylko, że przeczytałam w internecie, że można jej używać albo do 10x, albo do wyczerpania buteleczki. Skończyła mi się i boję się kupować drugą bo naczytałam się wiele artykułów o skutkach ubocznych (tj. gromadzenie się powietrza pod płytkami i pomniejszanie się ich). Ale muszę naprawdę pochwalić, bo udało mi się zapuścić z lekkim rozdwojeniem, lecz dopuszczalnym Teraz nie wiem co robić dalej bo bez pomalowanych paznokci czuję, jakby odklejały mi się przy każdym dotknięciu się do czegoś, takie są słabe. A jak pomaluję lakierem to momentalnie się wysuszają i rozdwajają.

Proszę o radę!!
emiljanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 11:34   #2
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Rozdwajają się !! :(

Cytat:
Napisane przez emiljanka Pokaż wiadomość
Mam 17 lat, od ok. 2 lat nie mogę zahodować paznokci. Strasznie mi się rozdwajają. Używałam wszelkich tabletek, balsamów do paznokci, maseczek i nic nie pomagało. W końcu kupiłam odżywkę Eveline 8w1 i była naprawdę super, tylko, że przeczytałam w internecie, że można jej używać albo do 10x, albo do wyczerpania buteleczki. Skończyła mi się i boję się kupować drugą bo naczytałam się wiele artykułów o skutkach ubocznych (tj. gromadzenie się powietrza pod płytkami i pomniejszanie się ich). Ale muszę naprawdę pochwalić, bo udało mi się zapuścić z lekkim rozdwojeniem, lecz dopuszczalnym Teraz nie wiem co robić dalej bo bez pomalowanych paznokci czuję, jakby odklejały mi się przy każdym dotknięciu się do czegoś, takie są słabe. A jak pomaluję lakierem to momentalnie się wysuszają i rozdwajają.

Proszę o radę!!
....
możesz uzywac dalej tej odżywki tylko np rzadziej,raz w tygodniu np.
Dobrze działa wcieranie w skórki i paznokcie<oczywiście gdy nie są pomalowane> olejku rycynowego.lub specjalnego olejku z firmy HEROME..do kupienia np w sieci.Dziewczyny też chwalą preparat REGENERUM,taki jakby olejek w pędzelku do kupienia w aptece.
Generalnie fajnie gdybyś nie zamęczała paznokci codziennie malowaniem lakierami,zmywasz oczywiście bezacetonowy.
Z gabinetowych zabiegów możesz spróbować manicuru japońskiego.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 15:36   #3
nkotb
Przyczajenie

spokojnie kolejna buteleczka tej odżywki Ci nie zaszkodzi. Jeśli nie jesteś uczulona na żaden składnik, to możesz ją stosować - oczywiście nie można zapominac o kontrolowaniu tego co się dzieje z paznokietkami
nkotb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 17:20   #4
Yenotek
leśny stwór

polecam nawilżać oliwką/olejkiem do paznokci, albo czystą witaminą A. Tutaj możesz poczytać KLIK
Stary 2012-12-06, 20:29   #5
allgoodthings
Zadomowienie

kup odżywkę eveline 8w1 w rossmanie kosztuje ok 10 zł. Moje paznokcie po tipsach wyglądały strasznie, łamały się, rozdwajały... po tej odżywce mam długie pazurki
Stary 2012-12-07, 21:26   #6
Fanka16
Przyczajenie

polecam moczyc paznokce w letniej oliwie a w sumie jezel problem trwa tak dlugo moze zrob badnie krwi, moze czegos ci brakuje
Fanka16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 23:20   #7
sjero
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez allgoodthings Pokaż wiadomość
kup odżywkę eveline 8w1 w rossmanie kosztuje ok 10 zł. Moje paznokcie po tipsach wyglądały strasznie, łamały się, rozdwajały... po tej odżywce mam długie pazurki
oto przykład bezsensownego pisania, bez wcześniejszego przeczytania o co chodzi

sorki za off, ale nie mogłam się powstrzymać
sjero jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 11:04   #8
MalaWredna
Zadomowienie

Cytat:
o boże..

Autorko. Kolejna buteleczka ci nie zaszkodzi, tylko rzadziej maluj odżywką pazurki. Możesz nacierać (niepomalowane) paznokcie olejkiem rycynowym, łykać witaminy wzmacniające.

Dostać bana za brutalną prawdę, to jak dostać w pysk za dobry uczynek dla lepszej reszty ludzkości
MalaWredna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 20:16   #9
Sorbet
Zadomowienie

Jedz cebulę i czosnek. Codziennie wieczorem plasterek lub ząbek. Mówię (piszę) z własnych obserwacji.
Stary 2012-12-11, 11:51   #10
_szara_myszka_
BAN stały

Cytat:

Potwierdzam! Ta odżywka jest mega!
_szara_myszka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 06:48   #11
emiljanka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Jedz cebulę i czosnek. Codziennie wieczorem plasterek lub ząbek. Mówię (piszę) z własnych obserwacji.
to raczej nie jest dobry pomysł w roku szkolynm
emiljanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 12:22   #12
Sorbet
Zadomowienie

Cytat:
to raczej nie jest dobry pomysł w roku szkolynm
paczemu? Jesz cebulę na kolację, potem myjesz zęby i rano nic nie czuć. Oczywiście możesz kupić tabletki, ale naturalny sposób (który działa) jest zdrowszy. Nie ma lepszego antybiotyku od czosnku. Nie musisz go zresztą codziennie jeść. Po prostu miej te produkty w domu i dodaj do diety.
Stary 2012-12-13, 20:31   #13
apows
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:

Proszę o radę!!
Dlaczego się tak męczysz i sama podejmujesz decyzję o leczeniu. IDŹ DO DERMATOLOGA. Skoro tak długo z tym walczysz i z małym rezultatem to widocznie potrzebne jest Ci specjalistyczne podejście do problemu.
Stary 2012-12-14, 08:53   #14
granatowa13
Raczkowanie

Miałam ten sam problem = rozdwajające się końcówki Myślę, że duży wtedy wpływ na to miało: niezdrowe odżywianie, mało snu, dużo stresu - cięższy okres, teraz kiedy to jest za mną, a 2 miesiące temu (sama dla siebie) przeszłam na zdrowy tryb życia, normalnie śpię itd, zauważyłam, że moje paznokcie też przestały się rozdwajać, może czasami, ale to lekko i na 1 góra 2 palcach. Jednak póki co nie zapeszam, nie zachwalam, bo od 2 tyg. eksperymentalnie chcę je zapuścić i zobaczyć jak się sprawują, czy nadal będą przy większej długości niesforne, wtedy podejmę inne kroki
Stary 2012-12-15, 22:08   #15
morselot
Przyczajenie

Ja mam dokładnie ten sam problem tylko o wiele wiele dłużej na początku rozdwajały mi się tylko wskazujące teraz prawie każdy paznokieć. Bez pomalowanych paznokci płytka zeszłaby mi chyba do połowy
Robiłam badania ogólne i nie wyszły tam żadne cudactwa. Chyba trzeba będzie się przejść do dermatologa. Tylko tam jakoś mi nie po drodze ;p korzystała może któraś z was z pomocy dermatologicznej w tej sprawie? Drogie są specyfiki na leczenie paznokci?
morselot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 19:55   #16
pannajoanna71
Zadomowienie

A ja polecam również pomoc "od środka", czyli oprócz zdrowej diety i wcieerania olejków w paznokcie warto zaopatrzyć się dodatkowo w specjalne tabletki jakich pełno na naszym rynku. Chodzi mi o te zawierajace witaminy A oraz E. Z całej tej gamy polecam Merz Spezial, sa naprawde rewelacyjne! Miałam kiedyś podobny problem co Ty, ale zastosowałam kuracje Merz'em (około poł roku) i wszystko wróciło do normy. Merz Spezial ostatnio widziałam w Superpharmie 60 tabletek w promocyjnej cenie 30 zł, więc naprawde warto
pannajoanna71 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 22:23   #17
kalkulator12
Przyczajenie

mialam z tym problem, ale juz sie go dawno pozbylam!
kalkulator12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 11:11   #18
MirkaIrka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!

Te odżywki z Eveline można stosować non stop tylko, że z umiarem. Malujemy 2-3 dni, na czwarty dzień zmywamy, dzień przerwy i od nowa. Sama mam jedną z nich i używam jej jako lakieru.
MirkaIrka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 22:04   #19
Mirka_24
Przyczajenie

Myślę, że jeśli nie powinno się jej używac za długo to lepiej zrób sobie przerwę. Chociaż tydzien. Przecież krókie pazurki też są modne. Potem wróć do odżywki
Mirka_24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 15:09   #20
sisi15
Przyczajenie

polecam manicure japoński a jeśli chodzi o odżywki to zdecydowanie Nail Tek ;-)
sisi15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 15:14   #21
mirka002
Przyczajenie

też polecam Nali Tek, ja kupiłam u swojej stylistki paznokci i byłam bardzo zadowolona.
mirka002 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 15:17   #22
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

...
na część osób w ogóle NailTek nie działa,a działa np.Herome lub odżywka z Eveline 8w1

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości