M這da, ma這 elastyczna cera. - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > Piel璕nacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Piel璕nacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj mo瞠sz zada pytanie kosmetyczce, wymieni si do鈍iadczeniem, opowiedzie o swojej piel璕nacji.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2012-12-03, 22:24   #1
Klaczeq
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 99

M這da, ma這 elastyczna cera.

Pr鏏owa豉m znale潭 co na forum, ale nic mi nie wpad這 takiego w oczy, wi璚 zak豉dam nowy temat.
Od dawna mam do嗆 spory problem. Gdy by豉m ma豉 mia豉m spore problemy z nadwag, a nawet oty這軼i. W 3 klasie gimnazjum zacz窸am z tym walczy i ze sporo ponad 70 kilu zesz豉m do troszk ponad 50. Pojawi si wtedy spory problem, czyli nadmiar sk鏎y na twarzy. Teraz mam 18 lat i wa輳 64 kilo, waga mi si unormowa豉, ale problem pozosta. Policzki s bardzo opad貫, podbr鏚ek nieco zwisaj帷y, nawet pomi璠zy brwiami da si zauwa篡 nadmiar sk鏎y. Jednak najgorzej wygl康aj policzki. Podczas badania w sklepie natura dowiedzia豉m si 瞠 mam bardzo ma這 elastyczn sk鏎, zw豉szcza jak na osob w moim wieku. Pr鏏owa豉m krem闚 g喚boko nawil瘸j帷ych i maseczek, jednak efekt zerowy. Pani dermatolog stwierdzi豉, 瞠 'tak ju mam' i nie poleci豉 mi 瘸dnej ma軼i, kremu ani nic w tym stylu. Wygl康am przez to znacznie gorzej ni moje r闚ie郾iczki, kt鏎e maj idealnie naci庵ni皻, j璠rn sk鏎 twarzy. Ju wola豉m moj grub twarz, ni takie wory zamiast policzk闚 Jednak wszelkie kremy uj璠rniaj帷e przeznaczone s dla os鏏 co najmniej 30+. Czy mog豉bym zacz望 u篡wa jakiego kremu, a je郵i tak, to jakiego, 瞠by mi pom鏬, a nie zaszkodzi? S mo瞠 na to inne sposoby? B豉gam, pomocy...
Stary 2012-12-04, 06:48   #2
prettysimple
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 818
Dot.: M這da, ma這 elastyczna cera.

Uwa瘸m, 瞠 to jest doskona貫 ostrze瞠nie dla tych wszystkich, kt鏎zy maj problem z wahaniami wagi...

My郵, 瞠 mo積a Ci poleci spokojnie zabiegi w gabinetach kosmetycznych (przede wszystkim uj璠rniaj帷e, po g這wie chodzi mi jeszcze mezoterapia ig這wa, ale nie wiem, czy to dobry pomys dla tak m這dej cery).

Z kosmetyk闚 ci篹ko jest co wymieni, poniewa ci篹ko znale潭 takie, kt鏎e rzeczywi軼ie poprawiaj owal twarzy (kojarzy mi si p鏦i co jeden, ale nazwy nie pami皻am - na pewno koncernu L'Oreal).

Z naturalnych rzeczy to my郵, 瞠 warto zainteresowa si produktami zawieraj帷ymi witamin C. W kosmetyki z kolagenem za bardzo nie wierz (chyba, 瞠by do陰czy do nich dermaroller).
Stary 2012-12-04, 09:49   #3
subiektywna Vera
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 800

Na pewno kremami sobie krzywdy nie zrobisz. B璠 o tym m闚i do znudzenia, 瞠 nie ma mo磧iwo軼i, aby krem rozleniwi twarz lub przyspiesza pojawianie si zmarszczek (o ile krem nie dzia豉 mocno wysuszaj帷o).
Je郵i sk鏎a potrzebuje mocniejszego uj璠rnienia to spokojnie mo積a si璕a po produkty z oznaczeniem +30 lub +40 itd.

Tw鎩 problem rzeczywi軼ie wydaje si by ca趾iem trudny, aczkolwiek nie wydaje mi si, aby to by這 niemo磧iwe to zniwelowania. Na pewno troch to potrwa i nie zobaczysz efekt闚 po jednym zabiegu. Spr鏏owa豉bym na twoim miejscu konsultacje w jakim centrum dermatologii estetycznej. Tacy "standardowi" dermatolodzy nie za bardzo si znaj na innych przypadkach jak tr康zik i 逝szczyca...
Stary 2012-12-04, 10:19   #4
201604131205
Konto usuni皻e

Wiadomo軼i: 1 136

Cytat:
Napisane przez Klaczeq Poka wiadomo嗆
Pr鏏owa豉m znale潭 co na forum, ale nic mi nie wpad這 takiego w oczy, wi璚 zak豉dam nowy temat.
Od dawna mam do嗆 spory problem. Gdy by豉m ma豉 mia豉m spore problemy z nadwag, a nawet oty這軼i. W 3 klasie gimnazjum zacz窸am z tym walczy i ze sporo ponad 70 kilu zesz豉m do troszk ponad 50. Pojawi si wtedy spory problem, czyli nadmiar sk鏎y na twarzy. Teraz mam 18 lat i wa輳 64 kilo, waga mi si unormowa豉, ale problem pozosta. Policzki s bardzo opad貫, podbr鏚ek nieco zwisaj帷y, nawet pomi璠zy brwiami da si zauwa篡 nadmiar sk鏎y. Jednak najgorzej wygl康aj policzki. Podczas badania w sklepie natura dowiedzia豉m si 瞠 mam bardzo ma這 elastyczn sk鏎, zw豉szcza jak na osob w moim wieku. Pr鏏owa豉m krem闚 g喚boko nawil瘸j帷ych i maseczek, jednak efekt zerowy. Pani dermatolog stwierdzi豉, 瞠 'tak ju mam' i nie poleci豉 mi 瘸dnej ma軼i, kremu ani nic w tym stylu. Wygl康am przez to znacznie gorzej ni moje r闚ie郾iczki, kt鏎e maj idealnie naci庵ni皻, j璠rn sk鏎 twarzy. Ju wola豉m moj grub twarz, ni takie wory zamiast policzk闚 Jednak wszelkie kremy uj璠rniaj帷e przeznaczone s dla os鏏 co najmniej 30+. Czy mog豉bym zacz望 u篡wa jakiego kremu, a je郵i tak, to jakiego, 瞠by mi pom鏬, a nie zaszkodzi? S mo瞠 na to inne sposoby? B豉gam, pomocy...
Mo瞠 uda這by si znale潭 kompetentniejsz dermatolog?
jak masz cer? t逝sta, such , mieszana?
Najlepiej na uj璠rnienie sk鏎y dzia豉j kwasy, witamina A i C. W Twoim wypadku krem triacneal m鏬豚y si bardzo dobrze sprawdzi. On teoretycznie jest na tr康zik, w praktyce zawiera kwas glikolowy i retinaldehyd, i przy okazji oczyszczania sk鏎y dzia豉 bardzo mocno uj璠niaj帷o, sk鏎a robi si bardziej zbita. Kosztuje ok 30-40z za tubk, jest bardzo wydajny (na pewno wystarczy na 3 miesi帷e). P鏦i nie ma s這鎍a mo瞠sz go wypr鏏owa. Lub retinoidy na recept - je郵i masz cer t逝st i problemow to upieczesz wtedy 2 pieczenie na jednym ogniu - wyleczysz i zag窷cisz sk鏎. Kosztuj te ok 30-50z za tubk, tez wystarczy na kilka miesi璚y.

Witamina C te jest super, ale raczej musia豉by zrobi sobie domowe serum, bo gotowe specyfiki z t witamin to koszt co najmiej 60-100z na miesi帷 co pewnie dla nastolatki b璠zie k這potem.

Kremy uj璠rniaj帷e/zag瘰zczaj帷e sk鏎 z drogerii mo瞠sz sobie od razu darowa - one raz , 瞠 nie dzia豉j, dwa, 瞠 s z regu造 t逝ste i mo瞠sz sobie zapcha pory.
201604131205 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-12-04, 20:23   #5
Klaczeq
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 99
Thumbs down Dot.: M這da, ma這 elastyczna cera.

Dzi瘯uj za odpowiedzi!
Ch皻nie skusi豉bym si na terapi kwasami, jednak jestem w tym kompletnie zielona i to co znalaz豉m na forum brzmi dla mnie jak czarna magia Je郵i jest tu kto cierpliwy, ch皻nie bym si dowiedzia豉 czego wi璚ej o nich, w przejrzysty spos鏏
Cer mam mieszan, t逝sta w strefie T.
Przeczyta豉m co nieco o triacnealu i chyba w niego zainwestuj.. A jak wykona serum z witamin C ? Jak wychodzi w kosztach ?
Pozdrawiam
Stary 2012-12-05, 09:28   #6
201604131205
Konto usuni皻e

Wiadomo軼i: 1 136

Cytat:
Napisane przez Klaczeq Poka wiadomo嗆
Dzi瘯uj za odpowiedzi!
Ch皻nie skusi豉bym si na terapi kwasami, jednak jestem w tym kompletnie zielona i to co znalaz豉m na forum brzmi dla mnie jak czarna magia Je郵i jest tu kto cierpliwy, ch皻nie bym si dowiedzia豉 czego wi璚ej o nich, w przejrzysty spos鏏
Cer mam mieszan, t逝sta w strefie T.
Przeczyta豉m co nieco o triacnealu i chyba w niego zainwestuj.. A jak wykona serum z witamin C ? Jak wychodzi w kosztach ?
Pozdrawiam
Kwasy: w徠ek-vademecum
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501676

Wit C: mo瞠sz kupi serum do zrobienia w sklepie Biochemia Urody (ok 30z) , albo sam witamin C w sklepach z p馧produktami np mazidla.com, zsk(kilka z). Tam s dok豉dne przepisy na serum
O tych sklepach te jest mn鏀two w徠k闚 na forum biochemia kosmetyczna.

Cenowo, je郵i robisz je sama, to i witamina, i kwasy s bardzo tanie, tylko z kwasami trzeba uwa瘸 i najpierw obku si z teorii. Np na mazd豉ch kwas migdalowy kosztuje ok 8z za 10 gram闚 i to jest porcja na rok.

Tylko nie pr鏏uj wszytkiego na raz, bo przyniesie to wi璚ej szk鏚 ni po篡tku. To s wszsytko sk豉dniki dra積i帷e dla sk鏎y i musi si ona stopniowo przyzwyczaja.

Np kwas miglada這wy jest bardzo delikatny i do嗆 trudno zrobi sobie nim krzywd, sporo dziewczyn nak豉da go sama w domu, ale mimo wszytko mo積a zrobi sobie zaszkodzi. Nie chcia豉bym Ci mie na sumieniu Poczytaj biochemi.

Je郵i masz sk鏎 mieszan w kierunku t逝stej to mog豉by si powa積ie zastanowi nad retinoidami na recept np differin albo retin-a (tylko wtedy ju kwasy odpadaj). One nie do嗆, 瞠 reguluj 鈍iecenie, zmniejszaj pory i oczyszczaj帷 sk鏎, to przede wszystkim to s najskuteczniejsze 鈔odki na uj璠rnienie sk鏎y i coraz wi璚ej kobiet decyduje si uzywa je w celach"odm這dzenia" sk鏎y.
Ale mo瞠sz faktycznie najpierw spr鏏owac z triacnealem, on ma i kwas i witamin A.

Masz m這d, dobrze nawil穎na sk鏎, ona wszystkie te tortury b璠zie lepiej znosi ni sk鏎a 30-40-50-latki

Powodzenia
201604131205 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja - Pytania do kosmetyczki

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.