Typ cery - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-12-06, 18:22   #1
AnnaMariaNya
Przyczajenie

Typ cery

Witam, mam problem z określeniem swojego typu urody i cery
Mam popękane naczynka na policzkach, nie widać ich bardzo, ale jednak jak naciągne skórę i robią mi się wągry na nosie, na brodzie mam też pare, ale mało, mam alergię skórną, więc jestem skłonna do podrażnień, ale ogólnie skóre mam gładką, takie rzeczy jak pryszcze to tam raz na jakiś czas mi wyjdą. Jaki mogę mieć typ cery? I jak najlepiej pozbyć się wągrów i popękanych naczynek ? Kupiłam raz plaster na wągry na nos i tylko pare zeszło, co do maseczek nie jestem przekonana, bo się boję, że mnie podrażnią . Zastanawiam się czy nie kupić kremu firmy iwostin do cery naczynkowej na dzien lub na noc w aptece, myślicie, że pozbęde się dzięki temu naczynek popękanych? a co do typu urody, to sama nie wiem, mam głównie zielono-niebieskie oczy, czasem wydaje mi się po zdjęciach, że w niewielkim stopniu jest tam trochę szarego Włosy nie wiem, jak dla mnie jasny brąz
AnnaMariaNya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 18:56   #2
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Typ cery

Sama opisałaś swój typ cery: naczynkowa, lekko zanieczyszczona, jeśli się nie przetłuszcza ani nie przesusza, to jest normalna.
Pękniętych naczynek żaden krem Ci nie zlikwiduje, zamyka się je laserowo. Kremy do cery naczynkowej mają działać profilaktycznie i zapobiegać pojawieniu się zmian. Wrażliwość cery utrudnia w pewnym stopniu oczyszczanie jej. Np z kwasów najlepiej wybierać tylko BHA (salicylowy). Pozostaje jeszcze oczyszczanie manualne, ale bez pierwszego etapu czyli rozszerzania porów przez np parówkę.

Określenie typu urody to wcale nie jest jakaś szalenie potrzebna rzecz, zresztą wiele osób to typy mieszane i często okazuje się, że zaklasyfikowanie się do jakiegoś typu wcale nie sprawi, że łatwiej jest dobierać sobie kolory ubrań, makijażu itp. Mi wcale nie pomogła wiedza, że jestem latem. Najlepiej obserwować, w jakich kolorach jest nam najlepiej i z tą wiedzą wybierać się na zakupy. Podstawą jest chyba określić czy jesteś typem chłodnym czy ciepłym, co w sumie nie jest trudne. Najprostsza metoda to przyłożyć do twarzy dwa kawałki materiału/ciuchy np w kolorze zielonym, ale różnego rodzaju typu butelkowa zieleń (zimna) i oliwkowa, zgniła (ciepła). I ocenić, w którym odcieniu twarz wygląda żywo, świeżo a w którym jest zgaszona, nabiera niezdrowego odcienia albo bardziej widać niedoskonałości. Trzeba robić to w dziennym świetle i warto wspomóc się oceną kogoś postronnego, bo czasem dla nas takie rzeczy nie są oczywiste.
chimay jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 19:00   #3
Rachwania
Raczkowanie

GG do Rachwania

mam bardzo podobny problem z cerą - z chęcią przeczytam wszystkie porady, aby tylko tego się pozbyć.

moje centrum taniej książki
Rachwania jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 13:24   #4
AnnaMariaNya
Przyczajenie

Jak najlepiej o taką cerę dbać?
AnnaMariaNya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 12:28   #5
mereo
Rozeznanie

Mi Iwostin na naczynka nie pomógl ani trochę. Spróbuj Uriage, albo inny z tych lepszych jesli chcesz widzieć efekty

Ja mam cerę mieszaną, z naczynkami na policzkach i z problemami zaskórnikowymi na brodzie. I do tego wrażliwą. Dla mnie podstawą pielęgnacji jest dobre mycie, potem tonizuję szczególnie strefę T. Potem nawilżam (przy naczynkach nie powinno się raczej nawilżać mocno przed wyjściem ma mróz!), odżywiam policzki kremami itd.
Jeszcze nie znalazłam cudownej kombinacji kosmetyków.
Dodam jeszcze, że zaniedbywanie cery i stosowanie nieprzeznaczonych dla Twojej cery kosmetyków tylko pogorszy Lepszy jest tu minimalizm.

Blogguję:

http://lupus-pilum-mutat.blogspot.com/

Lupus pilum mutat
, non mentem.
--------------------------------------------------------------
http://paper-glass-project.blogspot.com/
mereo jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości