ZDOBIENIA I MATERIAŁY DO ZDOBIEŃ - zbiór artykułów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-07-21, 11:08   #1
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Exclamation

ZDOBIENIA I MATERIAŁY DO ZDOBIEŃ - zbiór artykułów


W tym watku moglibysmy zebrac w jednym znalezione w necie artykuly o zdobieniach - jak sie je robi, czym, krok po kroku.


Watek ma za zadanie byc watkiem czysto informacyjnym, w zwiazku z pojawiajacymi sie tu postami "prywatnymi" zostal zamkniety - a niepotrzebne posty, dla zachowania przejrzystości wątku - usunięte.
Takie posty burza przejrzystosc watku, staje sie nieczytelny.
Nie znaczy to, ze jest niemozliwe dodanie tu ciekawych artykulow czy linkow.
Jesli chcecie zamiescic tu ciekawy artykul znaleziony w necie, albo linki do stron ze zdobieniami - przeslijcie je moderatorowi Paznokci na PW.


Jako pierwszy wklejam artykul Agnieszki Domanskiej z czasopisma ESTETYKA.

Pojęcie flex brush oznacza giętki sprężysty pędzelek, który w tej technice zdobienia odgrywa najważniejszą rolę. Materiałem natomiast będą farbki akrylowe na bazie wody oraz lakiery brokatowe do wykończenia wzorów. Do zdobień flex brush potrzebne nam będą lakiery do zrobienia podkładu, farbki akrylowe w kilku podstawowych kolorach oraz cienki pędzelek długości 8�10 cm. Wygodne w pracy są również farbki z pędzelkiem wbudowanym w nakrętkę butelki. Sztuka flex brush polega na odpowiednim dozowaniu farbki na pędzlu oraz na precyzyjnym prowadzeniu pędzla. Najczęściej operujemy nim po linii prostej, po linii "S" oraz po łuku. Należy unikać przypadkowych ruchów i "zagęszczenia" wzoru. Dobrze wykonany wzór powinien być przejrzysty i precyzyjny. Najlepszy efekt uzyskamy robiąc wcześniej szkic na czystym tipsie. Żelazną zasadą w tej technice jest aplikacja farbek zawsze na suchy lakier. Należy unikać pracy farbkami zbyt gęstymi, gdy jednak rozcieńczamy je wodą czynimy to z umiarem.

Prezentujemy kilka sprawdzonych i prostych wzorów:

TYGRYS (rys. 1) Malujemy wszystkie paznokcie złotym lakierem, a końcówki na linii "french" przeciągamy złotym brokatem w lakierze. Po wyschnięciu lakieru, tylko na linii "french" malujemy czarną farbką łukowate pręgi - jedną pod drugą. Im równiejsze odległości między pręgami - tym wzór bardziej atrakcyjny. Gdy farbka wyschnie (zrobi się matowa) pokrywamy wzór topem.

PANTERA (rys. 2) Malujemy wszystkie paznokcie złotym lakierem. Po wyschnięciu lakieru rysujemy końcówką pędzelka nieregularne czarne cętki w kształcie mniej lub bardziej otwartej podkowy. Środek cętek wypełniamy odrobiną białej farbki. Gdy farbka wyschnie (zrobi się matowa) pokrywamy wzór topem.

LIŚCIE (rys. 3) Pokrywamy cały paznokieć farbką w kolorze czarnym. Na mokre podłoże, dotykając pędzelkiem z białą farbką, aplikujemy kilka podłużnych śladów. Następnie sprawnym ruchem, czystą końcówką pędzelka przecinamy każdą białą plamkę mniej więcej w połowie. Rozlewająca się farbka na śliskim podłożu uformuje się w liście i ornamenty. Każdy liść może przechodzić w następny lub kończyć się zawijasem. Gdy farbka wyschnie (zrobi się matowa) pokrywamy wzór topem.

CHIŃSKIE ZNAKI (rys. 4) Malujemy wszystkie paznokcie dowolnym lakierem Kontrastującą z podłożem farbką rysujemy na środku dwiema - trzema kreskami znaczek na kształt chińskiej litery. Dla uzyskania refleksów świetlnych dokładnie po linii znaczka dokładamy linie brokatem w lakierze. Oszczędność i surowość linii podkreśli egzotyczny charakter takiego wzoru. Gdy farbka wyschnie (zrobi się matowa) pokrywamy wzór topem.

PAWIE OKO (rys. 5) Malujemy wszystkie paznokcie czarnym lakierem. Złotą i czarną farbką nanosimy 4 szerokie ukośne pasy rozpoczynając od dolnego rogu paznokcia kładąc na przemian farbkę czarną - złotą - czarną - złotą. Następnie czystą końcówką pędzelka przecinamy promieniście wszystkie pasy tak, aby linie zbiegły się w rogu z czarnym pasem. Mokre farbki utworzą złote arkady. Na zakończenie możemy ozdobić arkady złotym brokatem. Gdy farbka wyschnie (zrobi się matowa) pokrywamy wzór topem.
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk

Edytowane przez rachela
Czas edycji: 2007-06-20 o 15:54 Powód: wyjasnienie zamkniecia watku + dopisek Rachel
FEMME_BANALE jest offline  
Stary 2005-07-21, 13:03   #2
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: ZDOBIENIA - zbior artykulow.

Kolejny artykul pani Agnieszki Domanskiej z czasopisma ESTETYKA o najprostszych zdobieniach standardowych.


STANDARD - lakiery, brokaty, ozdoby wtapiane.

Do zdobień standardowych potrzebne nam będą lakiery kryjące o lekkiej konsystencji, lakiery brokatowe, top bezbarwny, klej, dłutko do zdobienia lub wykałaczka, cienki pędzelek do konturów i linii oraz różnego rodzaju ozdoby wtapiane: cyrkonie, perły, ozdoby metalowe, kaszka, taśma zdobnicza. Zdobienia standardowe powinny być traktowane jak drobna ozdoba, jak broszka do eleganckiego stroju na szczególną okazję. Aby uniknąć przeładowania i "bazarowego" efektu, należy trzymać się zasady "im mniej, tym lepiej". Zdobimy więc jeden paznokieć lub po jednym u każdej dłoni. Jeśli strój klientki jest dość surowy, możemy pokusić się o umieszczenie na pozostałych paznokciach drobnego fragmentu zdobienia głównego.

Zwykle rozpoczynamy od pomalowania wszystkich paznokci kolorem bazowym. Po jego przeschnięciu aplikujemy drugi kolor lakieru, jeśli wzór tego wymaga. Gdy zechcemy część wzoru pokryć lakierem brokatowym srebrnym lub złotym - w celu uzyskania minimalnej grubości, maksymalnego krycia oraz kontrastowych konturów linii (rys. 1) i wzorów geometrycznych (rys. 2) - nakładamy najpierw lakier metaliczny złoty lub srebrny (kontur "wyrabiamy" cienkim liniowym pędzelkiem) a dopiero po jego przeschnięciu kryjemy lakierem brokatowym.

Aby uzyskać efekt migoczących refleksów możemy zdobiony paznokieć pokryć lakierem nawierzchniowym typu hologram, który naniesie mgiełkę pyłu brokatowego. Ten lakier może już stanowić podłoże do wtapiania ozdób zamiast topu. Niektóre z hologramów są po wyschnięciu matowe, wymagają więc użycia topu. Cyrkonie i ozdoby wtapiane montujemy na mokry top za pomocą zwilżonej wykałaczki lub dłutka do zdobienia. Aby uniknąć śladów przesunięć, staramy się aplikować ozdoby od razu w docelowe miejsce. Tu przydadzą się dwie rady: -zawsze precyzyjnie zaplanuj wzór np. na kartce (rys. 3); - unieruchom rękę opierając ją o stół aby trafić ozdobą w wybrany punkt. Gdy nasz wzór wymaga dłuższej pracy a top zastygnie - dodajemy go punktowo pod następne ozdoby. Aby cyrkonie nie straciły szlifu, nie należy ich pokrywać topem. W celu stabilnego ich osadzenia na paznokciu, starajmy się precyzyjnie wcisnąć je w dobrze mokry top. Jeśli nasz wzór musi bez uszczerbku przetrwać dłuższy czas (np. zdobienie ślubne) należy montować ozdoby na klej do tipsów. Wiąże się to jednak z dodatkową wizytą w gabinecie, której celem będzie fachowe usunięcie zdobienia za pomocą pilnika.

Kluczem do sukcesu w zdobieniach standardowych jest zachowanie symetrii (rys. 4), równych odległości (rys. 5) oraz prostych linii (rys. 2 i 6). Niedbałość w aplikacji ozdób pozostawia wrażenie chaosu, przez co wzór staje się ciężki i nieelegancki.
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline  
Stary 2005-07-21, 13:13   #3
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: ZDOBIENIA - zbior artykulow.

No i nastepna metoda zdobienia - tym razem, w artykule bedzie mowa o BIZUTERII. Autorka ta sama - p. Agnieszka Domanska, ESTETYKA.



Upiększanie paznokci kolczykami i biżuterią należy do form mniej popularnych ze względu na wysoki koszt materiałów oraz dyskomfort przy codziennych zajęciach - zwisający kolczyk może zaczepiać o ubrania i przedmioty. Dla pań, które cenią oryginalność i noszą wyszukaną biżuterię, powyższe niewygody z pewnością nie będą miały znaczenia.

Biżuteria do paznokci to przede wszystkim kolczyki na wkręcik, kolczyki-przywieszki, kolczyki z pierścionkiem, a także ozdoby wtapiane płasko na powierzchnię płytki. Ozdoby te wykonane są zwykle z metalu lekkiego pokrywanego szlachetną powłoką (złoto, srebro lub inne trwałe stopy metali). Podłożem do montażu biżuterii może być paznokieć naturalny oraz tips lub masa akrylowa.

KOLCZYKI
Trwałość montażu kolczyków zależy od podłoża. Kolczyki najlepiej trzymają się w tipsach lub akrylu. Paznokieć naturalny jest dobrym podłożem, jeśli jest mocny lub pokryty masą. Słabych i delikatnych paznokci nie należy obciążać kolczykami. Montaż kolczyków odbywa się za pomocą wiertełka, którym wywiercamy otwór w wolnym brzegu paznokcia lub tipsa. Wywiercając otwór musimy pamiętać o odległości od krawędzi wolnego brzegu paznokcia. Odległość ta nie powinna przekroczyć średnicy kółeczka (przywieszka) i znajdować się nie bliżej krawędzi niż 2 mm. Otwór wywiercamy kręcąc wiertełkiem najpierw od spodu paznokcia, przytrzymując wolny brzeg opuszką palca w celu zminimalizowania naprężenia. Gdy wiertło przebije powłokę paznokcia, poprawiamy otwór od góry. Malujemy paznokcie lub zdobimy je innymi technikami, a dopiero na końcu - gdy lakier wyschnie, montujemy kółeczko z przywieszką zaciskając je pęsetką lub umieszczamy w otworze sztyft, zaciskając go od spodu nakrętką.
Jeśli kolczyk połączony jest łańcuszkiem z pierścionkiem - najpierw wkładamy pierścionek, a później montujemy kolczyk. Przy zmianie lakieru usuwamy kolczyk z paznokcia. Gdy klientce znudzi się ta forma zdobienia, zalepiamy otwór w paznokciu za pomocą kropli akrylu, wyrównując powierzchnię blokiem.

BIŻUTERIA WTAPIANA
Metalowe ozdoby wtapiane mają zwykle lekko wygięty kształt zgodny z linią "C" paznokcia. Różnorodność wzorów pozwala dopasować ozdobę do aktualnie noszonej biżuterii oraz stroju. Mogą to być drobne metalowe, wysadzane cyrkoniami elementy lub duże ornamenty pokrywające całą płytkę paznokcia. Montaż takich ozdób zależy od tego, czy klientka chce nosić ozdobę do najbliższej zmiany lakieru, czy też permanentnie. W pierwszym przypadku używamy do wtopienia specjalnego topu z reziną poliestrową, która dzięki gęstej i klejowej powłoce utrzyma ciężar metalu dłużej niż zwykły lakier. W przypadku montażu permanentnego wtapiamy ozdobę w czysty paznokieć lub tips używając do tego cieniutkiej warstwy krystalicznego akrylu bądź żelu. Aby usunąć ozdobę wtopioną w lakier, najlepiej zanurzyć paznokieć w zmywaczu. Przy usuwaniu ozdób zatopionych w akryl lub żel używamy bloku i rozpuszczacza tipsów.

Opis przedmiotow na zdjeciu:
  1. wiertełko do kolczyków;
  2. kolczyk przywieszka;
  3. kolczyk sztyft;
  4. kolczyk z pierścionkiem;
  5. ozdoba drobna (listki) w połączeniu z lakierem brokatowym;
  6. ozdoba wysadzana cyrkoniami;
  7. ornament metalowy;
  8. złoty french na końcówkę paznokcia;
  9. inne elementy wtapiane
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline  
Stary 2005-07-21, 15:53   #4
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: ZDOBIENIA - zbior artykulow.

To może nie jest artykuł, raczej opis jak wykonać zdobienie
Od razu mówię, że ściągnęłam gdzieś z netu !

'Znalazlam maly kubeczek i nalałam do niego bardzo zimnej wody
u
żywalam lakieru różowego z firmy Lemax i bialego z firmy Lovley.
1. wlalam 2 kropelki rozowego lakieru trzymajac buteleczke tuz nad tafla wody
2. wlalam 2 kroppelki bialego lakieru
3. wlalam 1,5 kropelki rozowego
4. wykalaczka przeciagnelam kilka razy
5. wsadzilam do tego pazurka (tak po skosie chociaz bardziej poziomo do tafli wody)
6. wyciaglelam pazurka '


mona1978 jest offline  
Stary 2005-07-22, 08:17   #5
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: ZDOBIENIA - zbior artykulow.

Oto artykul o zdobieniu paznokci akrylem. Autorka p. Agnieszka Domanska ESTETYKA.


AKRYL TRÓJWYMIAROWY


Dla osób pracujących w technice akrylowej zdobienie akrylem kolorowym stanowi prawdziwe wyzwanie artystyczne. Dla klientek zaś efektowną odmianę na specjalne okazje.

Praca z akrylem kolorowym przypomina pracę w modelinie z tą jednak różnicą, że akryl szybko schnie i zabieg powinien przebiegać bardzo sprawnie. Tak samo jak w modelinie możemy tworzyć trójwymiarowe kompozycje, a dobierając barwy możemy je ze sobą łączyć uzyskując płynne cieniowanie. Akryl kolorowy ma konsystencję bardziej plastyczną od standardowego akrylu, co pozwala na rozwinięcie twórczej weny i dopracowanie wzoru w każdym detalu. Niezbędnym narzędziem do tego typu zdobień jest pędzel owalny lub lekko spłaszczony, w rozmiarze przynajmniej nr 8 o idealnym szpicu. Zwarta końcówka pędzla pomoże nam utworzyć nawet najmniejsze elementy wzoru oraz wyrobi plastyczne detale jak dłuto w rękach rzeźbiarza.

W akrylu trójwymiarowe wzory mogą mniej lub bardziej odstawać od powierzchni paznokcia. Te pierwsze oczywiście bardziej nadają się do noszenia na co dzień. Wzory mocno wystające ponad powierzchnię paznokcia polecamy tylko na specjalne okazje, jak ślub czy bal karnawałowy.

Aby wykonać prosty kwiatek na powierzchni paznokcia nabieramy na dobrze odsączony pędzelek odrobinę akrylu tak, aby powstała na szpicu pędzla maleńka kuleczka. Gdy nieco obeschnie kładziemy ją na paznokciu, lekko rozklepujemy i szpicem pędzla kształtujemy z niej łezkę. Tak tworzone płatki kwiatka (przynajmniej 5 sztuk) układać należy w równych odstępach pamiętając o wcześniejszym zaplanowaniu całości wzoru (rys.1).

Inny efekt uzyskamy gdy kuleczkę akrylu śmielej rozpłaszczymy na paznokciu, a po utworzeniu łezki szpicem pędzla wyżłobimy jej środek. Tu płatki mogą mieć fantazyjnie zróżnicowane kształty oraz wielkość (rys. 2).

Aby wykonać wzór osadzony wysoko (rys.3) należy gotowe, wcześniej wykonane elementy umiejscowić na paznokciu wtapiając je w kroplę przezroczystego akrylu. Chcąc uzyskać cieniowane płatki należy kulkę białego akrylu umoczyć z jednej strony w akrylu innego koloru. Bardzo ładny efekt uzyskamy w połączeniu z ostrym różem. Dwukolorową kuleczkę rozpłaszczamy na szablonie i tworzymy bardzo płaską, rozłożystą łezkę. W środku płatka wyznaczamy szpicem pędzla linię zagięcia płatka. Po lekkim przeschnięciu akrylu dzięki wyżłobieniu linii łatwiej zagniemy płatek w palcach. Gotowe elementy kwiatków zatapiamy w naniesionej na paznokieć kropli przezroczystego akrylu. Dodajemy listki lub inne dodatki wzbogacające wzór (np. cyrkonie, piórka, koraliki).

Aby usunąć ozdoby z akrylu kolorowego należy obciąć dużymi cęgami możliwie najwięcej elementów, a resztę zeszlifować pilnikiem i wygładzić blokiem.
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline  
Stary 2005-07-22, 08:25   #6
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: ZDOBIENIA - zbior artykulow.

Artykul o ZDOBIENIACH KARNAWALOWYCH, p. Agnieszka Domanska ESTETYKA.

Karnawał

Nareszcie można bez ograniczeń stosować do zdobienia paznokci wszystko co się świeci, migocze i mieni. A więc brokaty, cyrkonie, długie tipsy i piórka! Szykuje się zabawa nie tylko dla klientek. Jest to czas, kiedy stylistki paznokci mogą nareszcie rozwinąć swoją inwencję twórczą hamowaną do tej pory zwykłością dnia codziennego.

Pora wypróbować techniki pracy, o których pisaliśmy w naszym cyklu artykułów. W oparciu o przedstawione do tej pory metody zdobienia paznokci wzbogacimy wzory o szczególny blask i twórczy rozmach.

Rys. 1. Flex Brush w połączeniu z aplikacją ozdób

Malujemy paznokieć dwukrotnie na kolor czarny dobrze kryjącym lakierem. Gdy lakier wyschnie, pędzelkiem flex brush malujemy trzy łukowate linie białym kolorem tak, aby promieniście rozchodziły się w górę paznokcia. Brzegi białych linii pokrywamy srebrnym brokatem w lakierze, również za pomocą pędzelka flex brush. Dzięki temu zabiegowi łuki nabiorą trójwymiarowego blasku. Po wyschnięciu łuków pokrywamy cały paznokieć warstwą błyszczącego topu Super Shine i nie czekając aż wyschnie montujemy fantazyjnie kilka cyrkonii różnej wielkości na samej końcówce paznokcia.

Rys. 2. Akryl Kolorowy Trójwymiarowy w połączeniu z aplikacją ozdób

Na czysty tips lub paznokieć nanosimy kropelkę bezbarwnego akrylu i wtapiamy w niego wcześniej wykonane płatki kwiatu. Po wyschnięciu akrylu pociągamy płatki topem. W środek - również w kroplę akrylu - wtapiamy dużą różową cyrkonię. Możemy dodać boczne liście-wąsy przybrane srebrnymi i niebieskimi cyrkoniami. Na zakończenie pokrywamy resztę powierzchni paznokcia topem i posypujemy różowym brokatem, który natychmiast przywrze. Po chwili usuwamy jego nadmiar dmuchając na paznokieć. Brokatu nie pokrywamy topem, ponieważ straci blask.

Rys. 3. Technika standardowa w połączeniu z akrylem kolorowym

Na pomalowany różowym kolorem paznokieć lub tips przyklejamy spiralkę wykonaną z akrylu. Po wyschnięciu na fragment paznokcia i spiralkę nanosimy brokat koloru fioletowego. Zdmuchujemy jego nadmiar. Na końcówkę spiralki za pomocą akrylu bezbarwnego montujemy wcześniej przygotowany kwiat i ozdabiamy go cyrkoniami. Na zakończenie pracy pokrywamy paznokieć i kwiat błyszczącym topem Super Shine.

Rys. 4. Technika standardowa w połączeniu z akrylem kolorowym

Na paznokieć lub tips pomalowany na kolor żywej czerwieni wtapiamy w bezbarwny akryl płaskie płatki kwiatu tak, aby jeden zachodził na drugi -na zakładkę. Po zastygnięciu konstrukcji pokrywamy płatki topem i posypujemy czerwonym brokatem. W środek kwiatka montujemy dużą srebrną cyrkonię w kolorze Aurora. Na zakończenie pracy pokrywamy paznokieć lub tips błyszczącym topem Super Shine.
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline  
Stary 2005-07-22, 18:11   #7
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 812
GG do Dolly
Dot.: ZDOBIENIA - zbior artykulow.

a tutaj -> http://www.wizaz.pl/search/search.php?r=10&q=dolly
są artykuły Pani Agnieszki G
Dolly jest offline  
Stary 2005-07-22, 20:00   #8
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: ZDOBIENIA - zbior artykulow.

Cytat:
Napisane przez Dolly
a tutaj -> http://www.wizaz.pl/search/search.php?r=10&q=dolly
są artykuły Pani Agnieszki G
Ma sie rozumiec pani Agnieszko!
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline  
Stary 2005-07-26, 10:44   #9
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 863
Wszystko o lakierach :D

• Podstawowy podział lakierów opiera się na ich konsystencji i na tym, jaki efekt dają na paznokciu:

- lakiery bezbarwne
- lakiery transparentne – doskonałe do manikiuru francuskiego
- lakiery matowe
- lakiery perłowe
- lakiery fluoroscencyjne – na nocne szaleństwa
- lakiery interferencyjne – paznokcie nimi pomalowane lśnią jak tafta, w zależności od kąta padania światła zmieniając ton barwy. Dzięki temu lakiery te nadają się zarówno na noc, jak i na dzień
- dodatkowo lakiery z brokatem i ozdobnymi opiłkami.

• W zależności od czasu wysychania lakiery można podzielić na:

- lakiery tradycyjne, które schną około 15 minut
- lakiery 60-sekundowe, czyli szybkoschnące. Pokrywają one płytkę paznokcia tak dokładnie, że zazwyczaj nie trzeba jej malować po raz drugi.


KUPNO LAKIERÓW I PAZNOKCI

Paleta dostępnych lakierów do paznokci obejmuje wszystkie kolory w najróżniejszych odcieniach i konsystencjach, które wywołują niezliczone efekty na paznokciach.

Oczywiście nadal klasyczne czerwienie i róże należą do naszych ulubionych kolorów, ale popularnością nie ustępują im lakiery pastelowe, opalizujące, wzbogacone perłowym proszkiem, o cybernetycznym połysku, w kolorach ziemi, w szarościach, błękitach, fioletach i wielu wielu innych. Możesz paznokcie malować na jaki tylko kolor zechcesz. Najlepsze jednak efekty osiągniesz, dostosowując barwę lakieru i sposób malowania do kształtu swoich paznokci, rozmiaru dłoni, a nawet koloru swojej skóry. Kilka sprawdzonych porad ułatwi ci dobór lakieru i fachowe malowanie paznokci.

Na mocne i ciemne kolory możesz sobie pozwolić, gdy masz długie i ładnie ukształtowane paznokcie. Kolor lakieru powinno dobierać się nie tylko w zależności od okazji, ale również uwzględniając kolorystykę skóry i kształt swoich paznokci.

• Jeśli twoja skóra jest blada lub ma odcień różowy, pasują do niej wszystkie lakiery z odcieniem niebieskawym, np. niebieskawy róż i bakłażan, a także beże. Czerwono-pomarańczowe paznokcie przy bladoróżowej skórze zrobią wrażenie sinych.

• Jeśli twoja cera jest żółtawa, używaj ciepłych i nasyconych odcieni, takich jak czerwienie, łososie, pomarańcze i brązy.

• Przy złotej skórze paznokcie w odcieniach fioletu będą wyglądały jak brudne.

• Z opaloną cerą świetnie komponują się lakiery opalizujące i perłowe, w kolorze koralu, a także w odcieniach brzoskwiniowych, brązowo-czerwonych i morelowych.

Kupując emalię, weź również pod uwagę kształt swoich paznokci.

• Intensywne kolory nie pasują do małych i krótkich paznokci, gdyż optycznie jeszcze bardziej je skracają; w takim przypadku lepiej używać delikatnych, jasnych emalii.

• Nie używaj perłowych lakierów do paznokci z rowkami lub o nierównej powierzchni, gdyż wszystkie nierówności będą jeszcze bardziej widoczne.
__________________
monyczkaaa jest offline  
Stary 2005-07-26, 10:46   #10
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 863
Dot.: ZDOBIENIA - zbior artykulow.

MANIKIUR

Warto odwiedzić salon kosmetyczny, by przekonać się, jak wykonuje się profesjonalny manikiur.

Piękne paznokcie to marzenie każdej kobiety. Dobry manikiur wymaga jednak pewnej wprawy i odpowiedniej techniki, dlatego warto raz na jakiś czas odwiedzić salon kosmetyczny, żeby zobaczyć, jak fachowa manikiurzystka doprowadza paznokcie do stanu perfekcji.

W salonach coraz częściej stosuje się tzw. manikiur biologiczny, czyli taki, w którym zamiast metalowych narzędzi wykorzystuje się specjalny aparat ścierający. Ty jednak, stosując zasady profesjonalnego manikiuru, możesz doskonale poradzić sobie ze swoimi paznokciami w domu, używając do tego tradycyjnych przyborów.

Manikiur powinnaś robić nie częściej niż raz w tygodniu, gdyż zbyt częste piłowanie paznokci oraz nakładanie i usuwanie preparatów mogą je nadmiernie wysuszyć i zniszczyć. Kiedy już nabierzesz wprawy, zabieg nie powinien ci zająć więcej niż pół godziny.

a) NIEZBEDNE PRZYBORY
Podstawową zasadą manikiuru jest nieużywanie przyborów do niego służących wspólnie z innymi osobami. Jeśli jednak zajdzie taka konieczność, przed użyciem wysterylizuj wszystkie narzędzia. Pamiętaj także, aby przybory do manikiuru trzymać z daleka od dzieci – łatwo mogą się nimi skaleczyć, a emalie i zmywacze mogą być trujące.

Nie oszczędzaj, kupując potrzebne ci przybory. Ich jakość w dużej mierze decyduje o dobrze wykonanym manikiurze, a zatem o wyglądzie i kondycji twoich paznokci.

W zestawie do manikiuru powinnaś mieć:

• Cążki i nożyczki – najlepiej ze szlachetnej stali. Większość fachowców zaleca używanie cążek do paznokci u nóg, a nożyczek do paznokci u rąk, jeśli nie chcemy ich piłować.
• Pilnik – najlepsze są ostre pilniki pokryte pyłem diamentowym, szafirowym lub kwarcowym; pozwalają one uniknąć długiego piłowania, które sprzyja rozdzielaniu się paznokcia. Do paznokci wrażliwych używaj pilnika piaskowego, mineralnego lub ze sztucznego tworzywa, najlepiej półokrągłego ze specjalną „strefą buforową”, którym możesz piłować w obydwu kierunkach bez obawy, że odpryśnie ci kawałek paznokcia.

Możesz też używać niedrogich pilników papierowych – ich szorstkiej strony powinno się używać tylko do spiłowania zbyt długich paznokci, a miękkiej do wygładzenia lub lekkiego opiłowania. Nigdy nie używaj pilników metalowych.

• Pałeczki do usuwania skórek – najlepiej z drzewa pomarańczowego. Przed użyciem należy je owinąć watką, aby nie przebarwić płytki paznokcia i uniknąć skaleczenia.

• Profesjonalnym narzędziem do odpychania skórek są szpatułki do manikiuru osadzone na gumowej stopce, dostępne w sklepach drogeryjnych.
• Zmywacz bezacetonowy z odżywczym olejkiem lub witaminami; zapobiega on łamliwości i wysychaniu płytek.

• Miseczka z wodą mydlaną, do której możesz dolać kilka kropel soku z cytryny i oliwy. Kąpiel w takiej wodzie (lub w podgrzanej oliwce) przygotuje twoje skórki do zsunięcia z płytki paznokcia.

• Preparat do zmiękczania skórek – możesz go używać po kąpieli paznokci w wodzie mydlanej lub zamiast niej. Preparaty tego typu zawierają wodotlenek sodu lub wapnia, który przy dłuższym działaniu może uszkodzić skórę, dlatego nie trzymaj ich na paznokciach dłużej, niż wskazuje etykieta.

• Szczoteczka do mycia paznokci. Nigdy nie czyść paznokci ostrymi narzędziami, np. pilnikiem, gdyż możesz zdrapać ich spodnią część.

• Przyrząd do polerowania – specjalne pilniki lub poduszeczki irchowe albo zamszowe sprawią, że twoje paznokcie będą błyszczeć, nawet jeśli nie pokryjesz ich lakierem. Ponadto polerując płytki paznokciowe, pobudzasz krążenie krwi, dzięki czemu twoje paznokcie szybciej rosną.

MANIKIUR KROK PO KROKU

1. Zmyj stary lakier bezacetonowym zmywaczem do paznokci. Usuwając lakier nasączoną watką, nie trzyj płytki paznokcia, bo zabarwisz skórę. Najlepiej przesuwać watkę od nasady paznokcia aż do jego czubka. Jeśli za pierwszym pociągnięciem nie zmyjesz całego lakieru, zmień watkę i powtórz tę czynność.
2. Pilnikiem nadaj paznokciom odpowiedni kształt. Jeśli masz bardzo miękkie paznokcie, opiłuj je, zanim zmyjesz z nich stary lakier. Paznokcie należy piłować długimi pociągnięciami najpierw z jednego, potem z drugiego boku, zawsze w jedną stronę – z góry lub w dół, nigdy tam i z powrotem. Na koniec delikatnie opiłuj krawędź całego paznokcia. Ostateczny kształt paznokci dostosuj do kształtu i wielkości dłoni oraz samych paznokci. Jeśli masz krótkie palce, a paznokcie szerokie i małe, nie nadawaj im kształtu kwadratu, gdyż skróci to optycznie zarówno palce, jak i paznokcie. Najbardziej uniwersalny jest kształt migdała. Łamliwe paznokcie najlepiej jest przez jakiś czas opiłowywać tylko w linii prostej – dzięki temu szybciej dojdą one do dobrej formy.
3. Zanurz czubki palców na 2-5 minut w wodzie mydlanej lub w podgrzanej oliwce. Dokładnie umyj paznokcie. Możesz użyć do tego celu miękkiej szczoteczki. Dobrze osusz dłonie i paznokcie. Ewentualnie możesz użyć preparatu do zmiękczania skórek.
4. Delikatnie poodsuwaj skórki za pomocą specjalnej szpatułki lub patyczka z drzewa pomarańczowego owiniętego wacikiem. Możesz w tym celu użyć też patyczka higienicznego.
5. Opłucz dłonie w zimnej wodzie, aby zmyć resztki skórek i ewentualnie preparatu do ich zmiękczania. Delikatnie osusz dłonie.

Wycinanie skórek to ostateczność – zawsze zachodzi ryzyko uszkodzenia paznokcia.
6. Po usunięciu skórek dobrze jest wmasować w nasadę paznokci kroplę olejku, który natłuści i nawilży płytkę paznokciową.

7. Wygładź paznokcie miękką stroną pilnika lub poduszeczką do polerowania. Poleruj paznokcie zawsze w jedną stronę – z góry lub w dół. Nie należy jednak wygładzać paznokci podczas każdego manikiuru, gdyż często polerowane paznokcie szybko staną się cienkie i słabe.
Twoje paznokcie są gotowe do malowania!


MALOWANIE PAZNOKCI KROK PO KROKU

1. Najpierw pokryj paznokcie jedną warstwą podkładu. Dzięki niemu chemiczny barwnik kolorowej emalii nie przebarwi płytki paznokcia. Ponadto podkład ma właściwości odżywcze i wzmacniające, a także wpływa na trwałość lakieru. Odczekaj kilka minut.
2. Dobrze wstrząśnij buteleczką z lakierem lub kilka razy przetocz ją między dłońmi. Zanurz pędzelek w lakierze, po czym odciśnij go płasko na brzegu buteleczki, aby usunąć z niego nadmiar emalii.
3. Nanieś lakier jednym pociągnięciem najpierw na środkową część płytki paznokcia, zaczynając od okolic skórki aż do krawędzi paznokcia. Uważaj, aby emalia nie wyciekła na skórkę lub poza krawędź paznokcia.

4. W ten sam sposób wypełnij boki paznokcia.

5. Kiedy lakier zaschnie, pomaluj paznokcie po raz drugi.
6. Sprawdź, czy emalia dobrze zaschła, lekko przykładając do siebie dwa paznokcie.
7. Pokryj paznokcie warstwą utrwalacza – dzięki niemu lakier będzie trzymał się dłużej.


Do szybkiego wysuszenia paznokci możesz użyć specjalnego sprayu; już w sekundę po jego zastosowaniu paznokcie będą suche.
Pamiętaj o starannym usunięciu plamek emalii ze skóry wokół paznokcia. 8. Plamki emalii na skórze wokół paznokcia usuń za pomocą sztyftu korygującego zanurzonego w zmywaczu do paznokci. Świetny do tych celów jest patyczek z drzewa pomarańczowego owinięty wacikiem lub zwykłe patyczki higieniczne.
__________________
monyczkaaa jest offline  
Stary 2005-07-26, 10:48   #11
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 863
Dot.: ZDOBIENIA - zbior artykulow.

PORADY MANIKIUZYSTKI

Bezpośrednio przed lakierowaniem dobrze jest umyć paznokcie wodą z mydłem. Woda nie wysusza paznokci tak jak zmywacz.

• Profesjonalna technika malowania paznokci polega na trzech pociągnięciach pędzlem od nasady do czubka paznokcia: najpierw pośrodku płytki, a potem po obydwu jej bokach.

• Lakier będzie trwalszy, jeśli pokryjesz go warstwą utrwalacza.
• Wysychanie lakieru przyspieszają specjalne środki w sprayu; już w sekundę po ich zastosowaniu paznokcie są suche. Nigdy jednak nie stosuj do tego celu suszarki do włosów, gdyż gorące powietrze nadmiernie wysusza paznokcie.

Przed malowaniem nałóż na paznokcie jedną warstwę bezbarwnego podkładu, aby chemiczny barwnik nie przeniknął do płytki paznokcia. Podkład wpływa na trwałość lakieru, ma także właściwości odżywcze i wzmacniające.

• Lakier będzie trzymał się dłużej, jeśli pozwolisz swoim paznokciom wyschnąć w sposób naturalny.

• Co drugi dzień wieczorem nakładaj na paznokcie świeżą warstwę lakieru, aby przedłużyć manikiur.

• Krótkie kwadratowe lub okrągłe paznokcie wydadzą się dłuższe, jeśli malując je, zostawisz po ich bokach wąskie niepomalowane paski o szerokości do 2 mm.

• Od czasu do czasu pozwól swoim paznokciom odpocząć od lakieru.
• Po każdym użyciu oczyść gwint butelki zmywaczem do paznokci i dokładnie ją zakręć. Nigdy nie stawiaj lakieru w bardzo ciepłych miejscach, np. na kaloryferze.

Nigdy nie zostawiaj otwartej buteleczki z lakierem, ponieważ pod wpływem powietrza emalia szybko gęstnieje

• Jeśli lakier w buteleczce zgęstniał, możesz przywrócić go do stanu używalności, wlewając do niego kilka kropel zmywacza do paznokci (lakier można jednak rozcieńczać tylko raz).

• Lakier nie będzie gęstniał, jeśli będziesz go trzymać w niskiej temperaturze, np. w lodówce. Zimno zapobiega parowaniu emalii i tworzeniu się pęcherzyków.

• Jeśli w lakierze pojawiły się pęcherzyki powietrza, rozbij je, przetaczając buteleczkę szybkimi ruchami między dłońmi. Wstrząsanie buteleczką jest mniej skuteczne.
• Jeśli często podróżujesz, kup wygodny lakier w postaci flamastra. Nie rozlewa się, można nim szybko i wygodnie uzupełnić odprysk lakieru lub nieświeży manikiur.

Jeśli chcesz wyglądać elegancko, maluj paznokcie lakierem w barwie szminki lub odpowiadającym jej tonacją. Każda firma kosmetyczna powinna oferować obok pomadki odpowiadający jej kolorem lakier.
__________________
monyczkaaa jest offline  
Stary 2005-07-26, 10:49   #12
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 863
Dot.: ZDOBIENIA - zbior artykulow.

MANIKIUR NA KAZDA OKAZJE

Manikiur francuski
Najbardziej popularny, zawsze modny i elegancki rodzaj manikiuru. Dzięki niemu twoje paznokcie wyglądają na szczególnie zadbane, czyste i zdrowe. Świetne rozwiązanie dla kobiet, które nie lubią kolorowych lakierów, a chcą, by ich dłonie wyglądały atrakcyjnie. Manikiur francuski robi się, malując od środka krawędzie prostokątnie opiłowanych paznokci białą kredką, a płytkę pokrywając lakierem bezbarwnym lub bladoróżowym. Aby manikiur był trwalszy, zamiast używać kredki, możesz pomalować czubki paznokci białym lakierem, a następnie powlec całą płytkę bladoróżowym lub bezbarwnym lakierem.

Wykonanie manikiuru francuskiego ułatwią ci samoprzylepne paski, którymi oddzielisz krawędzie paznokci.


Manikiur amerykański

Robi się go podobnie jak manikiur francuski, z tym że płytkę pokrywa się nie bladoróżowym lub bezbarwnym, lecz beżowym lakierem.


Manikiur na dzień
Na co dzień najlepiej stosować łagodne czerwienie i róże, a także beże, błękity i szarości. Doskonale sprawdza się manikiur francuski, a także malowanie paznokci emalią bezbarwną. Jeśli nie lubisz na co dzień malować paznokci, wypoleruj je dobrze miękkim pilnikiem lub kawałkiem irchy. Będą lśniły jak malowane!

Na co dzień możesz malować paznokcie bezbarwną emalią.


Manikiur na wieczór

Na nocne szaleństwo doskonale nadają się lakiery fluorescencyjne w najróżniejszych kolorach. Dodatkowo, aby zwiększyć efekt, na dwie warstwy takiego lakieru możesz położyć jedną warstwą lakieru srebrnego lub jeszcze wilgotną emalię posypać brokatem. Modne są również specjalne ornamenty naklejane na paznokcie (tzw. nail-art).


Manikiur uwodzicielski
Na romantyczne i upojne noce najlepsze są lakiery w ciemnych zmysłowych kolorach, np. głębokie czerwienie, purpury i burgundy. Taki manikiur wymaga szczególnej precyzji i wprawy. Pod lakier w intensywnym kolorze koniecznie połóż bazę, aby nie przebarwić płytki paznokcia.
__________________
monyczkaaa jest offline  
Stary 2005-08-16, 12:16   #13
Patylka
Raczkowanie
 
Avatar Patylka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: z mojego pokoju
Wiadomości: 41
GG do Patylka Wyślij wiadomość przez Yahoo do Patylka
Smile Wszystkie materiały do zdobienia paznokci i ich techniki.

Chcę przedstawiać materiały na zdobienie paznokci. Różne lakiery , odzywki. A także techiniki do zdobienia paznokci. Pierwszym materiałem do zdobienia paznokci będą naklejki (wszystkie je lubimy ). Są chyba najprostszą metodą zdobienia paznokci . Niektóre naklejki sa z cyrkoniami. Dlatego wymioeniamy trzy typy naklejek:
-3d(odstające od paznokcia)
-z cyrkoniami
-płaskie (niewyczuwalne po zamalowaniu)
Metoda naklejania naklejek:
1.Malujemy paznokiec lakierem (kolor jaki sie chce).
2.Odlepiamy naklejke pęseta lub pilniczkiem i naklejamy na paznokieć. (Nie wolno dotykać kleju palcami) Wtapiamy ją.
3.Gdy nalepimy naklejke malujemy paznokcie bezbarwnym lakierem.

Dołączam zdjęcia trzech typów naklejek.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4397.jpg (81,9 KB, 406 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cyrkonie29-1627.jpg (4,9 KB, 229 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg naklejki99-9127rg.jpg (25,6 KB, 242 załadowań)
Patylka jest offline  
Stary 2005-08-17, 10:03   #14
ruda020
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 14
Dot.: ZDOBIENIA I MATERIALY DO ZDOBIEN - zbior

ja gdzies w necie znalazlam sposob zdobienia poprzez gazete. maluje sie paznokcia na wybrany kolor potem przyklada sie kawałek gazety do juz wyschnietego lakieru i moczy sie go dokladnie spirytusem. po chwili odkleja sie gazete i maluje bezbarwnym lakierem. bardzo ciekawe to wyglada
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.JPG (9,5 KB, 846 załadowań)
ruda020 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:58.