problem z paznokciem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-12-11, 14:37   #1
zumek
Przyczajenie

problem z paznokciem

Mam problem z jednym paznokciem. Jest jakby pęknięty wzdłuż i tak już rośnie od +/- dwóch lat. Tzn. od razu jak tylko odrośnie płytka to już pęknięta wzdłuż. Na płytne pazokcia widać to "pęknięcie" od samego początku płytki. Czy to coś z macierzą? Czy cos można zrobić? Wszystkie paznokcie mam ładne, poza tym jednym, który musi być po prostu cały czas obcięty, na bardzo krótko.
Proszę o pomoc.

Aha, nie miałam żadnego urazu tego paznokcia, przynajmniej nic sobie nie przypominam.
zumek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 11:53   #2
Maartikrk
Zakorzenienie

Dot.: problem z paznokciem

Najlepiej jeśli pokażesz to lekarzowi, który powie Ci co to dokładnie może być i czy jest możliwość temu przeciwdziałać... Ja mam podobny problem jednak macierz uszkodzona jest u mnie w małym miejscu przy samym początku paznokcia, przy skórce. Pazur pęka mi w tym miejscu na ok 2/3 mm co jakieś 3/4 miesiące jednak rosnąc pęknięcie zanika i wypłaca się jeśli można to tak ująć więc nie mam problemu z zapuszczeniem kciuka. U mnie uszkodzenie spowodowane było przytrzaśnięciem palucha w tym miejscu drzwiami przesuwnymi od auta x lat temu. Wydaje mi się, że nic się z tym nie da zrobić ale odwiedzić lekarza nie zaszkodzi, zwłaszcza jeśli pęknięcie jest obecne przez cały czas i nie jesteś w stanie zapuścić pazurka. Pozdrawiam !
Maartikrk jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości