Miękka, nawilżona skóra po balsamie do ciała - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-12-12, 12:20   #1
bonda2
Raczkowanie

Miękka, nawilżona skóra po balsamie do ciała

Szukam dobrego balsamu do ciała, ale takiego po którym skóra nabierze zdrowego wyglądu, będzie miękka, nawilżona i ujędrniona bez żadnej lepkiej powłoki.

Mam 34 lata, niedawno urodziłam synka, co też pewnie nie pozostało obojętne dla kondycjni mojej skóry. Mam przesuszoną, odwodnioną, tracącą jędrność skórę na udach. Jednym słowem coraz więcej muszę się starać żeby jakoś dbać o siebie (pewnie jak większość 30+) )
Przestesowałam sporo balsamów. Ostatnio postanowiłam zainwestować trochę więcej niż na balsamy ogólnodostępne w sklepach i testuję te z aptek.
Mam 2 balsamy które w miarę są tym czego szukam ale to jeszcze nie do końca to ....(Avene i La roche) skóra po nich się trochę klei.

A chodzi mi o balsam do ciała który nawilża ale nie pozstawia tłustej, lepkiej powłoki. Kurczę! Do rąk można znaleźć takie kremy, a na balsam nie mogę trafić, kojarzycie taki jakiego szukam?
Cena nie gra roli, (może coś z Sephory czy Douglasa, nie testowałam jeszcze???) najwyżej będe stosować balsam droższy zamiennie z tańszym )
Nie testowałam też jeszcze balsamów z jedwabiem (dopiero się przymierzam) w necie znalazlam informacje że po nich właśnie skóra jest mięciutka, nawilżona ale nie lepka....?
Z góry dzięki za podpowiedzi
bonda2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 17:40   #2
Agnieszka987
Zakorzenienie

Dot.: Miękka, nawilżona skóra po balsamie do ciała

Dla przesuszonej, odwodnionej skóry lepsze są tłustsze kosmetyki np. naturalne masło kokosowe. Tylko taki kosmetyk może rzeczywiście skórę pobudzić do odnowy, natłuścić i nawilżyć. Kosmetyki o których mówisz- balsamy silikonowe- dają warstwę ochronną w postaci filmu na skórze, dzięki temu woda nie wyparowywuje, skóra ma szansę się podregenerować, nie wysusza się. Ważne jest picie wody- bo balsam jej nie dostarczy, tylko zapobiegnie nadmiernej utracie. Niestety taki kosmetyk nie działa głębiej. Ja bym proponowała Ci najpierw "podleczyć" skórę np. wspomnianym już przeze mnie masłem naturalnym, a dopiero potem stosować balsamy silikonowe. I jeszcze dodam od siebie: balsamy drogeryjne, czy też Douglas nie różnia się za bardzo składowo (nie mają żadnych substancji które rzeczywiście coś zdziałają ze skórą), więc po co przepłacać W aptece poszukaj balsamów z mocznikiem, ceramidami.
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 18:47   #3
MnemeE
Raczkowanie

GG do MnemeE Send a message via Skype™ to MnemeE

Ja polecam balsam, krem i mleczko firmy A-Derma, oraz emulsję Emolium. Bardzo mocno nawilżające specyfiki, niestety lekko natłuszczające, ale dzięki temu nawilżenie skóry dłużej się utrzymuje
MnemeE jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 20:57   #4
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MnemeE Pokaż wiadomość
Ja polecam balsam, krem i mleczko firmy A-Derma, oraz emulsję Emolium. Bardzo mocno nawilżające specyfiki, niestety lekko natłuszczające, ale dzięki temu nawilżenie skóry dłużej się utrzymuje
Emulsję równiez polecam Nie jest taka tłusta, szybko się wchłania moim zdaniem, pozostawia tylko kremową warstewkę, jakby ochronną, ale nie klejącą czy lepką Mi pomaga też na swędzenie skóry. Poza tym nie jest droga, nie pachnie, duża butelka 400 ml wyposażona jest w pompkę.
Stary 2012-12-14, 11:35   #5
bonda2
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Dla przesuszonej, odwodnionej skóry lepsze są tłustsze kosmetyki np. naturalne masło kokosowe. Tylko taki kosmetyk może rzeczywiście skórę pobudzić do odnowy, natłuścić i nawilżyć. Kosmetyki o których mówisz- balsamy silikonowe- dają warstwę ochronną w postaci filmu na skórze, dzięki temu woda nie wyparowywuje, skóra ma szansę się podregenerować, nie wysusza się. Ważne jest picie wody- bo balsam jej nie dostarczy, tylko zapobiegnie nadmiernej utracie. Niestety taki kosmetyk nie działa głębiej. Ja bym proponowała Ci najpierw "podleczyć" skórę np. wspomnianym już przeze mnie masłem naturalnym, a dopiero potem stosować balsamy silikonowe. I jeszcze dodam od siebie: balsamy drogeryjne, czy też Douglas nie różnia się za bardzo składowo (nie mają żadnych substancji które rzeczywiście coś zdziałają ze skórą), więc po co przepłacać W aptece poszukaj balsamów z mocznikiem, ceramidami.
Dzięki ! No to prawda trzeba też pić dużo wody żeby kondycja skóry była lepsza, staram się ostatnio pić wody więcej bo faktycznie z tym popijaniem wody niegazowanej właśnie u mnie było kiesko szczególnie w porze jesienno-zimowej wolałam napić się kawy czy herbaty a to bardzo odwadnia.
A możesz podać nazwę jakiegoś dobrego balsamu z masłem kokosowym?

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

Cytat:
Napisane przez MnemeE Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny. Wiem, wiem mam i znam (przetestowałam na sobie) kilka aptecznych balsamów: A-derma, Emolium, Avene, La Roche, Hydrain3 Hialuro, Vichy, Mustella (dla dzieci) w sumie są niezłe nawilżają ale własnie szukałam czegoś mniej lepkiego.
Porównuję poprostu balsamy do ciała do, moim zdaniem bardzo dobrych, póki co moich ulubionych (jakie do tej pory udało mi sie znaleźć) kremów do rąk, które są super! bo nie pozostawiają tłustej powłoczki a skóra nie jest sucha, tylko miękka, super delikatna i nawilżona. Może jeszcze komuś coś przychodzi do głowy takiego
Stary 2012-12-14, 12:49   #6
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bonda2 Pokaż wiadomość
Dzięki ! No to prawda trzeba też pić dużo wody żeby kondycja skóry była lepsza, staram się ostatnio pić wody więcej bo faktycznie z tym popijaniem wody niegazowanej właśnie u mnie było kiesko szczególnie w porze jesienno-zimowej wolałam napić się kawy czy herbaty a to bardzo odwadnia.
A możesz podać nazwę jakiegoś dobrego balsamu z masłem kokosowym?

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

Dzięki dziewczyny. Wiem, wiem mam i znam (przetestowałam na sobie) kilka aptecznych balsamów: A-derma, Emolium, Avene, La Roche, Hydrain3 Hialuro, Vichy, Mustella (dla dzieci) w sumie są niezłe nawilżają ale własnie szukałam czegoś mniej lepkiego.
Porównuję poprostu balsamy do ciała do, moim zdaniem bardzo dobrych, póki co moich ulubionych (jakie do tej pory udało mi sie znaleźć) kremów do rąk, które są super! bo nie pozostawiają tłustej powłoczki a skóra nie jest sucha, tylko miękka, super delikatna i nawilżona. Może jeszcze komuś coś przychodzi do głowy takiego
Balsamów to nie znam z masłem kokosowym. Mogę Ci polecić masło- olej:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,35...-kokosowy.html
Albo cos takiego:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,41...slem-shea.html
Przejrzyj KWC- balsamy organique mają dobre opinie
Miałam w/w masło kokosowe, było tłuste ale dało radę z naprawdę suchą skórą po opalaniu. 2 kosmetyku nie miałam, ale ma jedne z lepszych opinii na Kosmetyku Wszech Czasów
Stary 2012-12-15, 15:53   #7
bonda2
Raczkowanie

Cytat:
Balsamów to nie znam z masłem kokosowym. Mogę Ci polecić masło- olej:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,35...-kokosowy.html
Albo cos takiego:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,41...slem-shea.html
Przejrzyj KWC- balsamy organique mają dobre opinie
Miałam w/w masło kokosowe, było tłuste ale dało radę z naprawdę suchą skórą po opalaniu. 2 kosmetyku nie miałam, ale ma jedne z lepszych opinii na Kosmetyku Wszech Czasów
dzięki! wlaśnie miałam wieczorem napisać że chyba znalazłam to o co ci chodzi ) połaziłam trochę po KWC właśnie. Kupię olej i wypróbuję, na stronie producenta maja tylko wielki słój, wyczaję gdzieś w sklepie mniejszy słoik ) Dzięki!
Stary 2012-12-15, 16:22   #8
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
dzięki! wlaśnie miałam wieczorem napisać że chyba znalazłam to o co ci chodzi ) połaziłam trochę po KWC właśnie. Kupię olej i wypróbuję, na stronie producenta maja tylko wielki słój, wyczaję gdzieś w sklepie mniejszy słoik ) Dzięki!
Nie ma sprawy Od siebie jeszcze dodam, że lepsze jest nierafinowane. Zawiera więcej substancji odżywczych, ma zapach- jesli nie przeszkadza Ci. Nierafinowane jest pozbawione zapachu, oczyszczane, przez co traci trochę substancji odżywczych- choć to wciąż olej kokosowy i nieźle działa
Stary 2012-12-16, 10:01   #9
bonda2
Raczkowanie

Cytat:
Nie ma sprawy Od siebie jeszcze dodam, że lepsze jest nierafinowane. Zawiera więcej substancji odżywczych, ma zapach- jesli nie przeszkadza Ci. Nierafinowane jest pozbawione zapachu, oczyszczane, przez co traci trochę substancji odżywczych- choć to wciąż olej kokosowy i nieźle działa
Uhm dzięki ten Efavitu jest nierafinowany, sprawdziłam na ich stronie www, to będzie ok bardzo Ci dziękuję Agnieszka987, zamawiam go,mam nadzieję że po tym oleju odzywkam nawilżoną i miekką skórą na ciele )
Stary 2012-12-16, 10:07   #10
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Uhm dzięki ten Efavitu jest nierafinowany, sprawdziłam na ich stronie www, to będzie ok bardzo Ci dziękuję Agnieszka987, zamawiam go,mam nadzieję że po tym oleju odzywkam nawilżoną i miekką skórą na ciele )
Tylko pamiętaj, że olej nakłada się na mokrą skórę, bo inaczej to nie będzie efektu. Oleje nie nawilżają (one natłuszczają), a zatrzymują wodę w skórze, dlatego od razu po prysznicu smaruj się nim i dopiero potem delikatnie wytrzyj.
Kiedyś smarowałam się kokosem i dla mnie średni był, niezbyt intensywny w działaniu, taki sobie natłuszczacz, ale za to nie jest mega tłusty, więc może Ci się spodobać.
Stary 2012-12-17, 17:39   #11
bonda2
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Tylko pamiętaj, że olej nakłada się na mokrą skórę, bo inaczej to nie będzie efektu. Oleje nie nawilżają (one natłuszczają), a zatrzymują wodę w skórze, dlatego od razu po prysznicu smaruj się nim i dopiero potem delikatnie wytrzyj.
Kiedyś smarowałam się kokosem i dla mnie średni był, niezbyt intensywny w działaniu, taki sobie natłuszczacz, ale za to nie jest mega tłusty, więc może Ci się spodobać.
Dzięki Kretka666 ) Tak właśnie zrobię ), przesyłka z olejem podobno lada dzień ma dotrzeć
Stary 2014-02-23, 19:37   #12
adri_
BAN stały

tez wlasnie stosuje masla z bielendy i super nawilzaja skore a musze przyznac ze mam ją bardzo sucha...
adri_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 08:33   #13
martus283328
Raczkowanie

Dzięki za rady, borykam się z podobnym problemem
martus283328 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 18:18   #14
adri_
BAN stały

dziewczyny a uzywalyscie moze kremow bb do ciala? ostatnio cos takiego widzialam w rosmanie to bylo akurat firmy AA, ale pewnie niedlugo bedzei wysyp innych marek myslalam, ze moze cos mi sie przywidzialo, ale nie widzialyscie to albo moze stosowalyscie taki balsam do ciala?
adri_ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości