sucha skóra i czerwone powieki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-12-21, 18:16   #1
moja imaginacja
Zakorzenienie

sucha skóra i czerwone powieki

Mam cerę trądzikową (teraz generalnie jest ladniejsza,od dluzszego czasu rzadko cos wyskoczy), ale ostatnio prawdopodobnie od pogody, skora zaczęła się łuszczyć i zrobiła się sucha.
Kupiłam na szybko krem nawilzajacy z Iwostinu, ale nie używam go za często bo boję się o reakcję skóry. Tak samo zapoprzestałam używania swojego kremu Pharmaceris Almond Peel 5%.

Dodatkowo mam okropnie czerwone, suche i piekące powieki i skóre wokół nich. Smaruję to maścią z witamina A, dzisiaj kupilam Alantan.
Macie na to jeszcze jakieś sposoby?

ps.1 nie mam możliwości pójść do dermatologa jeszcze w tym roku, dopiro w styczniu
ps.2 nie wiem czy w dobrym dziale umiescilam temat, z gory przepraszam
moja imaginacja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 18:59   #2
agapnk
Przyczajenie

Dot.: sucha skóra i czerwone powieki

Ja też miałam bardzo podrażnioną skórę wokół powiek. Używam retinoidów i wiadomo, że ostro działają na skórę, na skórę wokół oczu nie używałam ale najpierw retinoidy na brodę, później krem pod oczy a coś tam z retinoidu na palcu zostawało. Teraz zmieniłam kolejność i jest ok. Może masz podobnie tyle, że z kremem przeciwtrądzikowym, który wysusza i podrażnia. A co do reszty twarzy to mi też łuszczy się skóra na nosie i zastanawiam się czy nie kupić jakiegoś zimowego kremu ale też się obawiam, boję się wysypu :p
agapnk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 20:12   #3
moja imaginacja
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agapnk Pokaż wiadomość
Ja też miałam bardzo podrażnioną skórę wokół powiek. Używam retinoidów i wiadomo, że ostro działają na skórę, na skórę wokół oczu nie używałam ale najpierw retinoidy na brodę, później krem pod oczy a coś tam z retinoidu na palcu zostawało. Teraz zmieniłam kolejność i jest ok. Może masz podobnie tyle, że z kremem przeciwtrądzikowym, który wysusza i podrażnia. A co do reszty twarzy to mi też łuszczy się skóra na nosie i zastanawiam się czy nie kupić jakiegoś zimowego kremu ale też się obawiam, boję się wysypu :p
no prawdopodobnie mam to od innych kremow ktore smaruje na twarz, ale chciałabym to teraz w miarę szybko zlikwidowac,bo cholernie piecze i wygląda dosyc nieestetycznie
Stary 2012-12-23, 14:37   #4
ambaje
Zawsze jest jakieś jutro

Też miałam wieczny problem z zaczerwienionymi powiekami górnymi i dolnymi, żaden krem nie pomagał. Dopiero kiedy zaczęłam smarować powieki i okolice oczu czystym olejem kokosowym, problem zniknął. Rano skóra wokół oczu ma taki kolor jak reszta buźki, nic nie jest podrażnione czy czerwone. Spokojnie mogę pokazać się bez przypudrowanych powiek - wcześniej chcąc wyjść bez makijażu musiałam pudrować powieki, bo tak okropnie to wyglądało. Żaden krem nie pomógł mi tak jak kokos
"- W co zawsze wierzyłem? Że tak w ogóle, generalnie, jeśli człowiek żył jak należy, nie według tego, co mówią jacyś kapłani, ale według tego, co wewnątrz wydaje się przyzwoite i uczciwe, to w końcu wszystko mniej więcej dobrze się skończy."

Ćwiczę:
Jillian Michaels
Cassey Ho
ambaje jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 15:35   #5
Esteella
Raczkowanie

Mnie zawsze pomaga maść z witaminą A. Gdy wiem, że nigdzie nie idę smaruję suche miejsca grubą warstwą tego kremu
Stary 2012-12-25, 11:39   #6
moja imaginacja
Zakorzenienie

no juz coraz lepiej , tzn powieki mi zeszly -smarowalam alantanem i mascia z witaminą A, najgorsze że mam okropnie przesuszone czoło, ale mam krem nawilzajacy wiec kwestia czasu
Stary 2012-12-26, 16:29   #7
agapnk
Przyczajenie

Pomaga tez krem Bambino, taka grubsza warstwa pozostawiona do wchłonięcia. A co do ekstremalnego przesuszenia to tez tak miałam z czołem i bardzo pomogły mi peelingi chemiczne, które robiłam przy okazji walki z tradzikiem. A miałam na czole dosłownie Saharę, zaznaczały mi się już zmarszczki od tego przesuszenia. A teraz nie wiem co to suche czoło
agapnk jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości