szara, brzydka cera z przebarwieniami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-12-25, 13:41   #1
marakuja01
Przyczajenie

Angry

szara, brzydka cera z przebarwieniami

Witam wszystkich

Zwracam się do Was, gdyż już nie mogę na siebie patrzeć, a dokładniej na swoją cerę...
Mam dość jasną karnację, zimą skóra jest dość problemowa. Co jakiś czas wyskakuje mi jakieś małe paskudztwo, czego efektem są różowe plamki i punkty na twarzy.
Marzy mi się gładka, jasne i promienna cera. Co tu zrobić? Podkład nigdy nie chce pożadnie pokryć tych przebarwień.
Co do dbania o cerę, do zmywania makijażu i codziennego oczyszczania używam płynu miceralnego, na dzień, stosuję tonik i krem ziaji (antybakteryjny, prrzeciw pryszczom), na noc zamiast kremu antybakteryjnego, używam witaminowego, tłustego, również z ziaji.
Co jeszcze mogę zrobić? Może zmienić coś w mojej diecie, by poprawić wygląd skóry?
Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam
Stary 2012-12-25, 14:35   #2
Honey7
Zakorzenienie

Dot.: szara, brzydka cera z przebarwieniami

a jesteś pewna że to są przebarwienia a nie problemy cery naczynkowej ?
Stary 2012-12-25, 14:41   #3
kobietka04
Raczkowanie

Po czym dokładnie zaczęłaś obserwować, że Twoja cera się zmienia? Pytam bo ja mam problem z przebarwieniami i są mocniejsze albo w ogóle zaczynają wychodzić przy słońcu.
kobietka04 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 15:26   #4
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Może spróbuj peelingów. Enzymatyczny z Ziaji jest całkiem fajny. Natomiast jeśli chodzi o wypryski (po których mogą zostać przebarwienia), to może właśnie kremy tej firmy im "pomagają". Często w składzie mają parafinę. Nie wiem jak u ciebie, ale ja muszę unikać parafiny na niektórych partaich twarzy. Oczywiście przyczyną może być jakikolwiek inny składnik, chociaż prafina należy do skutecznych zapychaczy.
Kremy z filtrem to też dobry pomysł, ale nie przyniosą szybkich efektów. Dopiero po dłuższym stosowaniu zapobiegną powstawaniu nowych przebarwień pod warunkiem, że powstawały one pod wpływem promieniowania UV.
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 17:54   #5
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Jeżeli chodzi o pozbycie się przebarwień to warto spróbować enzymatycznego peelingu z 12% kwasem glikolowym. http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,37...-a-12-aha.html Obowiązkowo należy stosować jednak filtry minimum 50+ przez cały rok, nie tylko latem. Jest to dość kontrowersyjny kosmetyk, na jednych działa świetnie (usuwając przebarwienia), na innych wcale. Jestem jeszcze w fazie testowania go, ale zaczynam się obawiać, że będę należec do tej drugiej grupy. Nie zauważyłam, aby rozjaśniał plamki, wygładził skórę twarzy, ale taki efekt osiągnęłabym zwyczajnym peelingiem mechanicznym. A dodatkowo chyba mnie zapycha. Piszę chyba, bo odkąd go używam, pojawiło mi się na twarzy kilka podskórnych grudek, dość dużych i bolesnych. Nie wiem czy to wina Glyco, ponieważ takie krostki pojawiały się u mnie zawsze, choc nie z taką częstotliwością jak teraz. Będę obserwować. Nie mniej, krem ma wiele zwolenniczek, które twierdzą, że czyni cuda. Spróbuj, może akurat Tobie będzie odpowiadał.

Edytowane przez sensualitat
Czas edycji: 2012-12-26 o 20:00
sensualitat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 22:09   #6
marakuja01
Przyczajenie

Mam 18 lat, wszystko związane jest z drobnymi wypryskami, którym toważyszą ogromne, czerwone place, które nie chcą znikać z mojej twarzy. W obliczu bardzo jasnej karnacji, niemiłosiernie rzucają się w oczy. Dodatkowo ta szarość...
Stary 2012-12-28, 22:01   #7
zwyklyprzypadek
Przyczajenie

GG do zwyklyprzypadek Send a message via Skype™ to zwyklyprzypadek

jasna cera i kilkanaście czerwonych plam na policzkach- znam to . W dodatku mam tłustą cerę, jest ziemista, bez energii... hmm. stosowałam wiele leków i nic. Chyba to wina złej diety
zwyklyprzypadek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 20:56   #8
kobietka04
Raczkowanie

Radziłabym przejść się z tym do dermatologa.
kobietka04 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 23:30   #9
nieufna Mika
BAN stały

Ja jak miałam problemy z cera i wypryskami to stosowałam sudokrem, który ładnie mi je wysuszał. Teraz nie mam już z nimi problemu, ale zauważyłam, że od dymu tytoniowego (moi rodzice dużo palą), klimy w pracy suchego powietrza w domu (na full mam odkręcone kaloryfery) skóra zrobiła się taka matowa, szara. Do tego jeszcze mam zmarszczki pod oczami. Źle to wygląda. Poczytałam trochę i zaczęłam używać kremu z kwasem hialuronowym, piję dużo wody i zaczęłam pomagać organizmowi się nawilżyć łykając relastan. Po dwóch miechach widzę poprawę. Twarz mam promienna, wygładzoną i taką naciągniętą. Lepiej zdecydowanie się czuję i czekam na wiosnę Powodzonka!
nieufna Mika jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
cera

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości