Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy... - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-05-06, 10:04   #391
Puszyslawa
Rozeznanie

Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez Loonita Pokaż wiadomość
Dzięki, zaraz popatrzę
Mi tez ostatnio namolnie krązy po głowie myśl o podkładach mineralnych np annabelle minerals, jest nowa dostawa próbek tylko trochę ciężko zdecydować się na odcień tak 'na odległość':/
Podobno minerały nawet w nieodpowiednim odcieniu nieźle dopasowują się do skóry.

Ja zamówię raczej na kolorówce i trochę sobie pomieszam.
Puszyslawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 17:00   #392
rashette
Raczkowanie

Dziewczyny, czy któraś z Was była u kosmetyczki na jakiś zabiegac na trądzik? Ostatnio czytałam o mikrodermabrazji... Ponoc pomaga na blizny... Czy któraś z Was była na jakimś zabiegu?

- Walczę z trądzikiem - Epiduo, 2 miesiace!
- Zmieniam styl!
- Skalpel
- Killer
- Brzuszki
- Hula hop
- Bieganie
- Rolki
- Basen

rashette jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 22:22   #393
201604250941
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez rashette Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was była u kosmetyczki na jakiś zabiegac na trądzik? Ostatnio czytałam o mikrodermabrazji... Ponoc pomaga na blizny... Czy któraś z Was była na jakimś zabiegu?
Tak, posiekała mnie od krwi, jakbym stoczyła walkę ze stadem kotów. Moje szczęście, zę tylko na plecach. Na twarzy bym się bała. Co do blizn- średnio, mało jest rzeczy, które na to pomagają. Kwasy są fajne, rozjaśniają cerę.
Ogólnie to jest dość indywidualna reakcja i trudno przewidzieć, może moja miała zepsutą końcówkę, akurat poszłam do tańszego salonu. W droższym to nie miało miejsca.
Co do oczyszczania - fajna sprawa, bo oczyszczać trzeba. Ale na szyi zawsze mi się odnawiały po takim zabiegu, ale tylko tam. Na ile to starcza- no trudno powiedzieć, to nie tak, że po tym przez tydzień będzie czysto. Stare się zagoją ale nowe wyjdą normalnie. Trochę to nakłuwanie jest nieprzyjemne, ale do zniesienia.
Idź raz, zobacz jak to jest, czy Ci to pasuje.

Dostałam w douglasie próbki 3 kroków klinik'. Równie dobrze mogliby mi dać flaszkę spirytusu, nawet krem nawilżający nim śmierdzi. Ale spróbuję, po raz kolejny w sumie. Jakos mnie to jednak nie przekonuje.
201604250941 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 22:31   #394
Puszyslawa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Tak, posiekała mnie od krwi, jakbym stoczyła walkę ze stadem kotów. Moje szczęście, zę tylko na plecach. Na twarzy bym się bała. Co do blizn- średnio, mało jest rzeczy, które na to pomagają. Kwasy są fajne, rozjaśniają cerę.
Ogólnie to jest dość indywidualna reakcja i trudno przewidzieć, może moja miała zepsutą końcówkę, akurat poszłam do tańszego salonu. W droższym to nie miało miejsca.
Co do oczyszczania - fajna sprawa, bo oczyszczać trzeba. Ale na szyi zawsze mi się odnawiały po takim zabiegu, ale tylko tam. Na ile to starcza- no trudno powiedzieć, to nie tak, że po tym przez tydzień będzie czysto. Stare się zagoją ale nowe wyjdą normalnie. Trochę to nakłuwanie jest nieprzyjemne, ale do zniesienia.
Idź raz, zobacz jak to jest, czy Ci to pasuje.

Dostałam w douglasie próbki 3 kroków klinik'. Równie dobrze mogliby mi dać flaszkę spirytusu, nawet krem nawilżający nim śmierdzi. Ale spróbuję, po raz kolejny w sumie. Jakos mnie to jednak nie przekonuje.
Zastanawiałam się ostatnio nad zabiegiem, ale u mnie w mieście mają tylko kwasy. Może jesienią. Albo w Boże Narodzenie

Hahah, też miałam to Clinique. Na wszelki wypadek wylądowało w koszu, nawet lekko uświadomiona mama się nie skusiła.

Rashette Nie wiem, czy mogę zapytać, ale bardzo mnie to interesuje Co po maturze? I jak samopoczucie przed?
Stary 2013-05-07, 00:07   #395
rashette
Raczkowanie

Hmm... Myślę właśnie nad kosmetyczką... I różne opinie dostaję i chyba na razie się wstrzymam : |

Puszyslawa Przed matura... Stres ogromny. Mimo, że jutro tylko polski. Dodatkowo chyba przez ten stres wyskoczyły mi nowe niespodzianki na twarzy xD uh.. Ten tydzień będzie w miarę ok mimo że czeka mnie rozszerzony angielski. A w nastepnym tygodniu roz chemia i biologia Co później? Mega odpoczynek od nauki, odstresowanie się xD
Jeśli chodzi o studia to nigdy nie daję jednoznacznej odpowiedzi, bo niestety mam ten problem, ze nie wiem co chcę studiowac, co chce robic w życiu - wiem, marzę ale studia się z tym nie pokrywają prawdopodobnie coś związanego z medycyną, może lekarsko-dentystyczny... Ale myślę też o jakiejś filologii, chciałabym norweską lub skandynawską, ale myślę o Warszawie a norweską znalazłam tylko na uczelni niepublicznej...

- Zmieniam styl!
- Skalpel
- Killer
- Brzuszki
- Hula hop
- Bieganie
- Rolki
- Basen

Stary 2013-05-07, 10:11   #396
201604250941
Konto usunięte

Idź do kosmetyczki raz i zobacz, ale plecy powinny kosztować tak ze 150-200 zł, nie 80. Od tego jednak dużo zależy jakościowo. twarz też tak minimum 100 zł.
Stary 2013-05-07, 13:29   #397
Loonita
Namaste ^^

Będąc wczoraj w Rossmannie kupiłam taki krem z filtrem:
Miałam wziąć inny soraya ale gliceryna było dość blisko w składzie, więc wzięłam ten (gdzie jest ona dalej niż w połowie składu).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0304.jpg (32,7 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0303.jpg (42,6 KB, 3 załadowań)
Loonita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 16:09   #398
Puszyslawa
Rozeznanie

Cytat:
Hmm... Myślę właśnie nad kosmetyczką... I różne opinie dostaję i chyba na razie się wstrzymam : |

Puszyslawa Przed matura... Stres ogromny. Mimo, że jutro tylko polski. Dodatkowo chyba przez ten stres wyskoczyły mi nowe niespodzianki na twarzy xD uh.. Ten tydzień będzie w miarę ok mimo że czeka mnie rozszerzony angielski. A w nastepnym tygodniu roz chemia i biologia Co później? Mega odpoczynek od nauki, odstresowanie się xD
Jeśli chodzi o studia to nigdy nie daję jednoznacznej odpowiedzi, bo niestety mam ten problem, ze nie wiem co chcę studiowac, co chce robic w życiu - wiem, marzę ale studia się z tym nie pokrywają prawdopodobnie coś związanego z medycyną, może lekarsko-dentystyczny... Ale myślę też o jakiejś filologii, chciałabym norweską lub skandynawską, ale myślę o Warszawie a norweską znalazłam tylko na uczelni niepublicznej...
Ja świrowałam przez 3 dni, teraz już mi przeszło. Chciałabym lekarski na Śląsku, ale ta chemia... Może mi się uda, a jeżeli nie - plan B - rok chemii i poprawka prawie jak gapyear. Żałuję, że nie zdecydowałam się na angielski rozszerzony - jest potrzebny na świetnym kierunku na AGHu - inżynieria biomedyczna - zamawiany.

Zaczęły mi wyskakiwać niespodzianki na brodzie i przypisałam to spaniu z kołdrą podciągniętą prawie pod nos Nie potrafię spać inaczej więc do mojej bezsenności ogólnej doszła niemożność zaśnięcia. Dzisiaj poszłam na ten polski w takim stanie, że się potknęłam na schodach i ludzie dziwnie się na mnie patrzyli

Po pisemnych muszę jeszcze ogarnąć polski ustny

Pytałam, bo szukam przyjaznej duszy, którą mogę gdzieś tam później spotkać xd

Skończyły mi się prawie wszystkie kosmetyki, zrobiłam dzisiaj megazapasy w doz, a muszę jeszcze kupić szampon, odżywkę, krem do twarzy z filtrem (szukam tak do 20), podkład, pędzel, bronzer Zrobiłam przez te zakupy z 4km w prawie-szpilkach (6-7cm), a wczoraj ponad 10 xd Mam dość. Ale czego się nie robi dla urody.
Stary 2013-05-07, 17:04   #399
201604250941
Konto usunięte

Ja używam nivea w sprayu 50. Zostawia tłusty film i nie jest nietłusty. Ale nie brudzi ubrań. Czuje alkohol więc może kogoś podrażni, ale póki co to mój favoryt. Zaprawiam go pudrem transparentnym, wtedy się nie świecę.

Ja w trakcie matury upadłam tez na chodniku niosąc zakupy, niestety na oczach idiotów, ktorych nienawidzilam cala gimbazę XD rozwalilam spodnie.
Stary 2013-05-07, 18:11   #400
Puszyslawa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Ja używam nivea w sprayu 50. Zostawia tłusty film i nie jest nietłusty. Ale nie brudzi ubrań. Czuje alkohol więc może kogoś podrażni, ale póki co to mój favoryt. Zaprawiam go pudrem transparentnym, wtedy się nie świecę.

Ja w trakcie matury upadłam tez na chodniku niosąc zakupy, niestety na oczach idiotów, ktorych nienawidzilam cala gimbazę XD rozwalilam spodnie.
Ahahah, przypomniałaś mi, jak w gimnazjum przewróciłam się na takich długich schodach, a zaraz za mną szedł chłopak, który mi się wtedy podobał

Nie może zostawiać filmu i nie może być tłusty (
Stary 2013-05-07, 21:24   #401
201604250941
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Ahahah, przypomniałaś mi, jak w gimnazjum przewróciłam się na takich długich schodach, a zaraz za mną szedł chłopak, który mi się wtedy podobał

Nie może zostawiać filmu i nie może być tłusty (
Chyba wszystkie są w jakimś stopniu ;/ ten jest najmniej
Stary 2013-05-07, 23:25   #402
rashette
Raczkowanie

Puszyslawa: też myślałam o lekarskim... Długo się nad nim zastanawiałam, ale nie wiem czy dam radę, bo mam skoliozę a przez to częste bóle pleców...w sumie nie wiem czy na lekarsko-dentystycznym bym wytrzymała bo to też praca na stojąco moim planem B są zrobienie kursów html i grafiki komputerowej bo to uwielbiam rysuję na tablecie graficznym, ale przez te kilka miesięcy klasy maturalnej musiałam przestac
o jej - wiem coś o spaniu z kołdrą pod samą brodę ale już staram się tak nie spac xD ogólnie broda mi się ładnie wyleczyła - teraz poszło na policzek :/ dziś znowu była parówka xD
podziwiam tyle przejsc w szpilkach ! ja byłam w koturnach dosc wysokich i sobie stopę otarłam :x

candycotton: wiem coś o takiej wpadce, bo kiedyś miałam podobną w szkole jak się zapatrzyłam i potknęłam na schodach a tu przechodzi mój obiekt westchnień haha

- Zmieniam styl!
- Skalpel
- Killer
- Brzuszki
- Hula hop
- Bieganie
- Rolki
- Basen

Stary 2013-05-08, 10:44   #403
201604250941
Konto usunięte

Obiekt westchnień do jedno, źródło obelg to drugie XD mature trzeba przechorowac, taka prawda, czlowiek lezy jak przy grypie i go niosa na egzaminy XD i po egzaminach a potem 4mc spokoju
Stary 2013-05-08, 15:09   #404
Puszyslawa
Rozeznanie

Cytat:
Puszyslawa: też myślałam o lekarskim... Długo się nad nim zastanawiałam, ale nie wiem czy dam radę, bo mam skoliozę a przez to częste bóle pleców...w sumie nie wiem czy na lekarsko-dentystycznym bym wytrzymała bo to też praca na stojąco moim planem B są zrobienie kursów html i grafiki komputerowej bo to uwielbiam rysuję na tablecie graficznym, ale przez te kilka miesięcy klasy maturalnej musiałam przestac
o jej - wiem coś o spaniu z kołdrą pod samą brodę ale już staram się tak nie spac xD ogólnie broda mi się ładnie wyleczyła - teraz poszło na policzek :/ dziś znowu była parówka xD
podziwiam tyle przejsc w szpilkach ! ja byłam w koturnach dosc wysokich i sobie stopę otarłam :x

candycotton: wiem coś o takiej wpadce, bo kiedyś miałam podobną w szkole jak się zapatrzyłam i potknęłam na schodach a tu przechodzi mój obiekt westchnień haha
Ja zastanawiałam się nad informatyką, ale zostało mi zabronione. Podobnie zakazano mi wyjazdu do pracy do Stanów i rozkazano iść na dowolny kierunek z ewentualną poprawką za rok.

Dobrze, że to nie były takie piękne, nowe szpilki na platformie, bo to by dopiero było Dzisiaj wzięłam buty mamie i znowu wtopa, jutro idę już w swoich sprawdzonych koturnach-sandałach

A czuję się tak, jakbym gdzieś połowę mózgu zgubiła w natłoku wrażeń

I skóra świruje, tak dziwnie się jeszcze nie zachowywała :/
Stary 2013-05-10, 22:16   #405
rashette
Raczkowanie

Matura to mega cieżki okres... Wczoraj wróciłam z angielskiego rozszerzonego - bardzo trudne słuchanie moim zdaniem... Moi znajomi też tak stwierdzili i drugie zadanie z gramatyki też dosyc trudne. Ale fajne tematy na pracę pisemną bardzo przyjemne

Co do cery to ładnie znikają mi zaskórniki z brody! niektóre znikają, ale niektóre zamieniają się na zwykłe syfki, ale znikają po dłuższym nieco czasie. Na czole jest to samo !
Blizny są, są i chyba zostana :/ na lewym policzku jest ich ZNACZNIE mniej. Ja to zauwazyłam i dziś po raz pierwszy od jakiś 3 miesięcy wyszłam na miasto w kucyku! xD to dla mnie już duży sukces. Mimo, że blizny przykryte korektorem nie wyglądają estetycznie. Jednak już tak bardzo się nie krępowałam Ale zdenerwowałam się, bo ja widze dużą poprawę, kupuję drugie opakowanie epiduo niedługo i dziś moja siostra cioteczna powiedziała, że moja twarz źle wygląda i zebym poszła do dermatologa... Wkurzyłam się bardzo. W domu widzą poprawę, ja ją widzę, jestem zadowolona z żelu. A ktoś mi takie rzeczy mówi ... :/

- Zmieniam styl!
- Skalpel
- Killer
- Brzuszki
- Hula hop
- Bieganie
- Rolki
- Basen

Stary 2013-05-11, 16:52   #406
Loonita
Namaste ^^

Hej dziewczyny jak tam u Was?
Ja wróciłam dziś od dermatolożki załamana...
Stwierdziła trądzik ropowiczy, przepisała antybiotyk (z tetracykliną) mam brać 3 m-ce ja nie wiem jak ona sobie wyobraża brać taki silny lek przez tyle czasu! A wg mnie wcale nie mam zaawansowanego trądziku, kilka zmian, na jednym policzku i brodzie. A do tego żel differin co drugi dzień, cetaphil + zakaz mycia samą wodą, krem iwotin nawilżający. Pytałam też o makijaż i powiedziała mi, ze sypki puder jest ok, minerały też mogę używać, z tym że są one ciężkie. A na domiar złego mam unikać słońca..no super...kuracja na całe wakacje
Stary 2013-05-11, 18:36   #407
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Stwierdziła trądzik ropowiczy, przepisała antybiotyk (z tetracykliną) mam brać 3 m-ce ja nie wiem jak ona sobie wyobraża brać taki silny lek przez tyle czasu! A wg mnie wcale nie mam zaawansowanego trądziku, kilka zmian, na jednym policzku i brodzie. A do tego żel differin co drugi dzień, cetaphil + zakaz mycia samą wodą, krem iwotin nawilżający. Pytałam też o makijaż i powiedziała mi, ze sypki puder jest ok, minerały też mogę używać, z tym że są one ciężkie. A na domiar złego mam unikać słońca..no super...kuracja na całe wakacje
...
może zacznij tę kuracje na jesieni dopiero,będziesz miała w czasie upałów masakre na twarzy...musisz !! stosowac filtry 50+.
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 18:56   #408
Loonita
Namaste ^^

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
może zacznij tę kuracje na jesieni dopiero,będziesz miała w czasie upałów masakre na twarzy...musisz !! stosowac filtry 50+.
Nie no skoro już powiedziałam A i postradałam się 300złoty... w sumie to nie retinoidy. Powiedz mi kochana jakiego kremu mogę użyć? Iwostinu na pewno nie kupię bo na 3cim m-cu mineral oil w składzie...
Stary 2013-05-11, 19:03   #409
Puszyslawa
Rozeznanie

Cytat:
Mówi się, że minerały są lekkie. A sypki puder zawiera zapychający talk (zazwyczaj). Cetaphilu do mycia, prawda? Zerknij sobie na skład Iwostinu, niektóre z ich kremów mają parafinę. Znoś to cierpliwie, jeżeli ma rację, to może pójdziesz do szkoły z gładką skórą Ja myję teraz przegotowaną wodą Musiałabyś chyba nie wychodzić z domu, jeżeli jest tak, jak mówi Darko.

Znalazłam fajny krem 30+! Chyba go zamówię w tym tygodniu. Apisa. Ale nigdzie nie podali pełnego składu, chyba zapytam, zanim zamówię.

Rashette Ignoruj takie komentarze. Mnie dobija własna mama i to w takie lepsze dni Będzie dobrze.

W ogóle to postanowiłam opisać na blogu dokładnie "moją walkę z trądzikiem". Jeżeli chcecie, to mogę wrzucić linki, jak już skończę Dobra reklama na wizażu nie jest zła

Co do matury - na podstawach I słuchanie było dla mnie dziwne. A może nie mogłam się skupić na początku, bo reszta już była ok? Ech, że musieli mnie posadzić w takim miejscu A rozszerzenia nie zdawałam, przez co ciągle pluję sobie w brodę, bo by mi się przydało.
Stary 2013-05-11, 19:07   #410
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Nie no skoro już powiedziałam A i postradałam się 300złoty... w sumie to nie retinoidy. Powiedz mi kochana jakiego kremu mogę użyć? Iwostinu na pewno nie kupię bo na 3cim m-cu mineral oil w składzie...
...
podam ci link do mojego spisu,własnie go dzisiaj edytowałam,dopisuje tam co aktualnie mi sie spodobało.
Powiem Ci,że te kremy z Sylveco całkiem niezłe i niedrogie..miałam kilka dni temu zabieg laserowy <efekt taka podrazniona i czerwona skóra>najpierw kładłam pantenol w piance a potem ten lekki brzozowy i całkiem ładnie się wszystko goi.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post40541921
Stary 2013-05-11, 19:11   #411
Puszyslawa
Rozeznanie

Cytat:
...
podam ci link do mojego spisu,własnie go dzisiaj edytowałam,dopisuje tam co aktualnie mi sie spodobało.
Powiem Ci,że te kremy z Sylveco całkiem niezłe i niedrogie..miałam kilka dni temu zabieg laserowy <efekt taka podrazniona i czerwona skóra>najpierw kładłam pantenol w piance a potem ten lekki brzozowy i całkiem ładnie się wszystko goi.
Darko, podaję link do tego Twojego wpisu wszędzie, gdzie się ludzie o dobre kremy pytają :P Chciałabym w wakacje stworzyć listę dobrych kosmetyków. Takich, które przetestowałam, lub o których czytałam. I które mają dobre składy. Włączyłabym chętnie do niej te kremy

Próbowałyście Dermogalu? Olej wiesiołkowy z witaminami. Niby E może zapychać, ale co mi tam. Na razie (4 dni) jest ok. Ale co znaczą 4 dni w perspektywie wieczności...

Darko1 Mam pomysł! Poprosimy Rashette o edytowanie I postu i wklejenie do niego Twojego spisu oczywiście z podaniem autorki Co Ty na to? Będzie łatwiej go znaleźć. Można by też wymienić z nazwiska najbardziej znane sposoby. Maseczki aspirynowe itd. Scharakteryzować różnicę między antybiotykiem i retinoidem. I podać adres bloga Italiany i Kas. Myślę, że na to zasługują. Wyglądałoby to profesjonalnie, jak wątek włosowy Co myślicie?

Edytowane przez Puszyslawa
Czas edycji: 2013-05-11 o 19:17
Stary 2013-05-11, 19:15   #412
dark01
Zakorzenienie

[QUOTE=Puszyslawa;40761225]Mówi się, że minerały są lekkie. A sypki puder zawiera zapychający talk (zazwyczaj). Cetaphilu do mycia, prawda? Zerknij sobie na skład Iwostinu, niektóre z ich kremów mają parafinę. Znoś to cierpliwie, jeżeli ma rację, to może pójdziesz do szkoły z gładką skórą Ja myję teraz przegotowaną wodą Musiałabyś chyba nie wychodzić z domu, jeżeli jest tak, jak mówi Darko.

Znalazłam fajny krem 30+! Chyba go zamówię w tym tygodniu. Apisa. Ale nigdzie nie podali pełnego składu, chyba zapytam, zanim zamówię.
...
z serii Optima? apis ma fajne składy bez zapychaczy i mineralno-pochodnych. Tylko ten krem<o ile o ten ci chodzi co mi,ma pochodne retinolu-mnie popieka po nim twarz>

Z tą masakrą to mi tez chodziło,ze branie silnych antybiotyków przez tak długi okres i do tego upalne lato/ostre słońce to moze miec wpływ nawet na zdrowie i samopoczucie...więc...ja osobiscie bym poczekała...filtry na wszystkie odkryte czesci ciała nie tylko na twarz.
....
Cetaphil mozesz wypróbowac,ale nie zdziw sie jak ci nie posłuzy...ja bym nie unikała mycia wodą-tylko trzeba ja przegotowac albo kupic galon mineralnej.

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-05-11 o 19:18
Stary 2013-05-11, 19:18   #413
Puszyslawa
Rozeznanie

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,54...-z-spf-30.html Ten.

Zerknij, proszę na mój poprzedni komentarz, nie chce mi się go przepisywać :P
Stary 2013-05-11, 19:20   #414
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Darko, podaję link do tego Twojego wpisu wszędzie, gdzie się ludzie o dobre kremy pytają :P Chciałabym w wakacje stworzyć listę dobrych kosmetyków. Takich, które przetestowałam, lub o których czytałam. I które mają dobre składy. Włączyłabym chętnie do niej te kremy

Próbowałyście Dermogalu? Olej wiesiołkowy z witaminami. Niby E może zapychać, ale co mi tam. Na razie (4 dni) jest ok. Ale co znaczą 4 dni w perspektywie wieczności...

Darko1 Mam pomysł! Poprosimy Rashette o edytowanie I postu i wklejenie do niego Twojego spisu oczywiście z podaniem autorki Co Ty na to? Będzie łatwiej go znaleźć. Można by też wymienić z nazwiska najbardziej znane sposoby. Maseczki aspirynowe itd. Scharakteryzować różnicę między antybiotykiem i retinoidem. I podać adres bloga Italiany i Kas. Myślę, że na to zasługują. Wyglądałoby to profesjonalnie, jak wątek włosowy Co myślicie?
...
fajny pomysł...w co drugim wątku ktos pyta o takie kremy i nieszkodzące kosmetyki...ciągle odpowiadam na identyczne zapytania
Byłabym za tym,żeby taki spis gdzies podwiesić.

Dermogal ..nie dosc,że wit e zapychająca to jeszcze bardziej zapychający olej z wiesiołka ale raz na jakis czas mozna podrasowac skóre.

Mam ten krem z linka...fajny,ale osobiscie mi przeszkadza,że zostawia taka tępą warstewke tam jest jakas guma jako zagestnik chyba.

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-05-11 o 19:24
Stary 2013-05-11, 19:21   #415
Loonita
Namaste ^^

Cytat:
...
Dzięki wielkie
Bepanthen krem wystarczy przy differinie i cetaphilu?
A jaki wybrać filtr spf 50? szczerze się przyznam że nie używałam zbytnio filtrów, a teraz bd musiała..

Edytowane przez Loonita
Czas edycji: 2013-05-11 o 19:22
Stary 2013-05-11, 19:29   #416
Puszyslawa
Rozeznanie

Cytat:
...
fajny pomysł...w co drugim wątku ktos pyta o takie kremy i nieszkodzące kosmetyki...ciągle odpowiadam na identyczne zapytania
Byłabym za tym,żeby taki spis gdzies podwiesić.

Dermogal ..nie dosc,że wit e zapychająca to jeszcze bardziej zapychający olej z wiesiołka ale raz na jakis czas mozna podrasowac skóre.

Mam ten krem z linka...fajny,ale osobiscie mi przeszkadza,że zostawia taka tępą warstewke tam jest jakas guma jako zagestnik chyba.
Wiesiołek podobno nie zapycha Ogólnie lekki jest. Nie wiem, ja go używam codziennie od 4 dni, a od ponad tygodnia masakruję skórę wszystkim, czym się tylko da No i jest lepiej.

No to ogarnę taką listę i wrzucimy i tu i u mnie

Ten apis? A jaki filtr nie zostawia :/

Loonita, może mleczko Klorane? Zerknij na wpis o filtrach na lato u Aliny.
Stary 2013-05-11, 19:31   #417
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki wielkie
Bepanthen krem wystarczy przy differinie i cetaphilu?
A jaki wybrać filtr spf 50? szczerze się przyznam że nie używałam zbytnio filtrów, a teraz bd musiała..
....
ojj z filtrami to jest zabawa....jak nie używałas wczesniej to będziesz sie musiała przyzwyczaić...cięzko mi cos ci doradzic,bo ja nie znalazłam ulubionego..mam teraz próbki azjatyckich bo są o wiele lżejsze niz europejskie,,,,jednak.... w poniedziałek sie wybieram do apteki oblukac dwie nowości..''matujące i suche w dotyku'' z larocha i z avene
..
ps.dodałabym Silveco np,on ma działanie lecząco-naprawczo-łagodzące.
Stary 2013-05-11, 19:35   #418
Loonita
Namaste ^^

[QUOTE=dark01;40761397]
Cytat:
Mówi się, że minerały są lekkie. A sypki puder zawiera zapychający talk (zazwyczaj). Cetaphilu do mycia, prawda? Zerknij sobie na skład Iwostinu, niektóre z ich kremów mają parafinę. Znoś to cierpliwie, jeżeli ma rację, to może pójdziesz do szkoły z gładką skórą Ja myję teraz przegotowaną wodą Musiałabyś chyba nie wychodzić z domu, jeżeli jest tak, jak mówi Darko.

...
z serii Optima? apis ma fajne składy bez zapychaczy i mineralno-pochodnych. Tylko ten krem<o ile o ten ci chodzi co mi,ma pochodne retinolu-mnie popieka po nim twarz>

Z tą masakrą to mi tez chodziło,ze branie silnych antybiotyków przez tak długi okres i do tego upalne lato/ostre słońce to moze miec wpływ nawet na zdrowie i samopoczucie...więc...ja osobiscie bym poczekała...filtry na wszystkie odkryte czesci ciała nie tylko na twarz.
....
Cetaphil mozesz wypróbowac,ale nie zdziw sie jak ci nie posłuzy...ja bym nie unikała mycia wodą-tylko trzeba ja przegotowac albo kupic galon mineralnej.
Tak tak cetaphilu do mycia, powiedziała, ze jesli nie umiem umyć sie bez wody to mogę spłukac wodą emulsje (przegotowaną/mineralną).
Właśnie te nawilżające iwostiny maja mineral oil, więc na pewno nie kupię.
Wroli pudru używam...skrobi:d jesli już, a ostatnio rzadko się maluję. Muszę te minerały zamówić. No niestety, w tym roku musze zrezygnowac z opalenizny (a obiecałam sobie, ze wytrwam i zbrązowieję tego roku, a tu zonk:/)
A czemu cetaphil moze nie podejść? Nie ma gliceryny, parafiny itp.
Podziel sie informacją n/t tej 30+ jak sie dowiesz

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Cytat:
No to ogarnę taką listę i wrzucimy i tu i u mnie
Loonita, może mleczko Klorane? Zerknij na wpis o filtrach na lato u Aliny.
O tak, świetny pomysł, na pewno się przyda i to wielu osobom, nie ma to jak ściągawka
Zaraz obczaję bloga Aliny
Stary 2013-05-11, 19:38   #419
Puszyslawa
Rozeznanie

Ale do czego to Sylveco?

Cetaphile kremy mają zapychacze.

Też się nie opalam w tym roku. Będę chodzić po mieście tak:

Darko1, a kojarzysz jakikolwiek filtr (może być słabszy niż 50), który się nie klei? Ten Apis? Klei się czy nie klei?

Edytowane przez Puszyslawa
Czas edycji: 2013-05-11 o 19:39
Stary 2013-05-11, 19:39   #420
Loonita
Namaste ^^

Cytat:
....
ojj z filtrami to jest zabawa....jak nie używałas wczesniej to będziesz sie musiała przyzwyczaić...cięzko mi cos ci doradzic,bo ja nie znalazłam ulubionego..mam teraz próbki azjatyckich bo są o wiele lżejsze niz europejskie,,,,jednak.... w poniedziałek sie wybieram do apteki oblukac dwie nowości..''matujące i suche w dotyku'' z larocha i z avene
..
ps.dodałabym Silveco np,on ma działanie lecząco-naprawczo-łagodzące.
No własnie, wszystko przede mną, czeka mnie cięzki okres:/ tyle tego wszystkiego na razten brzozowy, sylveco, tak?
Odpowiedz

Tagi
problem, trądzik, wągry, zaskórniki

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości