Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy... - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-01-28, 21:02   #121
cytrynnnka
Raczkowanie

GG do cytrynnnka
Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Humektan kupiłam ze względu na to że nie ma w składzie parafiny i jest bardzo lekki. Ja Tormentinolu używam raczej punktowo z tym, że zauważyłam iż lepiej działa ona na ślad/strupek po wyduszeniu syfa niż na taki "nieruszany syf". Z ulotki Neo-Tormentil: Preparat stosowany w leczeniu trudno gojących się drobnych skaleczeń oraz ziarninujących małych ran. Zauważyłam też, że działa na krosty po depilacji
Ja zawsze jak mam syfa z białym łebkiem to nie mogę się powstrzymać i go wyciskam A najgorsze jest to że na wszystko potrzeba czasu, a ja widząc że coś na mnie po 3 dniach nie działa często próbuje od razu coś innego, nie dając szansy żadnemu produktowi. Wiem, że strasznie to głupie więc staram się jak mogę wytrzymywać cierpliwie
cytrynnnka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 21:12   #122
abrakatabra
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rashette Pokaż wiadomość
Ja dziś zakupiłam mydełko Biały Jeleń, zobaczę jak się sprawdzi
Jak na razie nieźle mnie wysypało a w szczególności zrobiły mi się dwie nowe gule. Będę działała na nie Benzacne...
Co do zaskórników to na czole bardzo bardzo powoli się leczą, ale nadal mam je na lewym policzku i nie wiem jak je zwalczyc... Czy stosowanie kremu nawilżającego który już wiem że mnie nie zapycha dobrze wpłynie na zaskórniki?
Czekam na opinie Co do żelu Ziaja med, to mam podobnie do Loonita, bardzo wysusza i ściąga skórą, szybko muszę nakładać coś nawilżającego
abrakatabra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 21:23   #123
mangoo123
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez cytrynnnka Pokaż wiadomość
Ja Tormentinolu używam raczej punktowo z tym, że zauważyłam iż lepiej działa ona na ślad/strupek po wyduszeniu syfa niż na taki "nieruszany syf". Z ulotki Neo-Tormentil: Preparat stosowany w leczeniu trudno gojących się drobnych skaleczeń oraz ziarninujących małych ran. Zauważyłam też, że działa na krosty po depilacji
Właśnie siedzę upaćkana Tormentiolem. Ta maść jest w moim domu od zawsze, babcia ją miała, mama ją miała i teraz ja w swoim też mam
Zauważyłam, że jak posmaruję nim te 'białe' ropne zmiany i po kilku godzinach ścieram wacikiem maść, to ich nie ma. Pozostaje czerwona ranka.
Na gojące się krostki działa wysuszająco, pozostawiając strupek.

Edytowane przez mangoo123
Czas edycji: 2013-01-28 o 21:25
mangoo123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 21:59   #124
Loonita
Namaste ^^

Cytat:
Humektan kupiłam ze względu na to że nie ma w składzie parafiny i jest bardzo lekki. Ja Tormentinolu używam raczej punktowo z tym, że zauważyłam iż lepiej działa ona na ślad/strupek po wyduszeniu syfa niż na taki "nieruszany syf". Z ulotki Neo-Tormentil: Preparat stosowany w leczeniu trudno gojących się drobnych skaleczeń oraz ziarninujących małych ran. Zauważyłam też, że działa na krosty po depilacji
Ja zawsze jak mam syfa z białym łebkiem to nie mogę się powstrzymać i go wyciskam A najgorsze jest to że na wszystko potrzeba czasu, a ja widząc że coś na mnie po 3 dniach nie działa często próbuje od razu coś innego, nie dając szansy żadnemu produktowi. Wiem, że strasznie to głupie więc staram się jak mogę wytrzymywać cierpliwie

Ja też nie mam cierpliwości do wszelkich specyfików no i skóra głupieje
Mam podobnie tez jeśli chodzi o Tormentil, lepiej działa na stary 'rozgrzebany' i przyschnięty syfek, a na takie z białymi łepkami to jak dotąd nic poza wyciśnięciem ich nie wymyśliłam, nie natknęłam się na odpowiedni preparat.
Mówicie, ze ten Humektan na serio jest taki lekki?
Cytrynnnka, czekam na opinie co do niego, jak się u Ciebie sprawdza

Puszysława- i jak, próbowałaś z tą sodą?
Zauważyłam, że po niej moje niespodzianki się wykruszają
Teraz traktuje je Tormentiolem

Edytowane przez Loonita
Czas edycji: 2013-01-28 o 23:00
Loonita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 13:54   #125
mangoo123
Raczkowanie

Od prawie tygodnia nie jem nabiału, co w moim przypadku jest naprawdę dużym wyzwaniem. W ostatnim czasie jadłam dużo żółtego sera, często piłam kawę z mlekiem (dotychczas mleko w mojej diecie występowało sporadycznie,2-3 razy w miesiącu i to jako składnik czegoś,np. naleśników). Oprócz tego spożywałam ok.2-3 jogurtów owocowych dziennie+ jakieś serki homogenizowane, kefiry, często też zjadałam całą kostkę twarogu 0%. Nabiał był w moim jadłospisie codziennie w przeważającej ilości.
4 dni temu dodatkowo postanowiłam ograniczyć gluten, bo też jego spożycie w ostatnich miesiącach wzrosło.
Nie chcę doprowadzić organizmu do niedoborów, więc to tymczasowe rozwiązanie, żeby sprawdzić jak zareaguje moja cera.
Póki co fizycznych zmian nie widać(trzeba poczekać jeszcze kilka tygodni), jedynie psychiczne, bo tęsknie za jogurtami
A z moją twarzą jest coraz gorzej... pryszcz na pryszczu, zlewają się, powstają nowe, nawet nie jestem w stanie ich policzyć, do tego to swędzenie...

Stosowałyście/stosujecie jakąś dietę? Ograniczacie produkty? Jakieś rady?
Szukam informacji na ten temat i doniesienia są różne, często niestety niepotwierdzone badaniami klinicznymi.

Edit: dodam jeszcze, że problem z trądzikiem mam już od bardzo dawna, ale nie był on tak uporczywy, zdarzały się jakieś pojedyncze krostki, a od miesiąca dzieje się coś bardzo dziwnego, pół policzka usiane w pryszczach, które rozprzestrzeniły się na drugą stronę twarzy.

Edytowane przez mangoo123
Czas edycji: 2013-01-29 o 13:57
Stary 2013-01-29, 14:28   #126
Skarfejs
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mangoo123 Pokaż wiadomość
Od prawie tygodnia nie jem nabiału, co w moim przypadku jest naprawdę dużym wyzwaniem. W ostatnim czasie jadłam dużo żółtego sera, często piłam kawę z mlekiem (dotychczas mleko w mojej diecie występowało sporadycznie,2-3 razy w miesiącu i to jako składnik czegoś,np. naleśników). Oprócz tego spożywałam ok.2-3 jogurtów owocowych dziennie+ jakieś serki homogenizowane, kefiry, często też zjadałam całą kostkę twarogu 0%. Nabiał był w moim jadłospisie codziennie w przeważającej ilości.
4 dni temu dodatkowo postanowiłam ograniczyć gluten, bo też jego spożycie w ostatnich miesiącach wzrosło.
Nie chcę doprowadzić organizmu do niedoborów, więc to tymczasowe rozwiązanie, żeby sprawdzić jak zareaguje moja cera.
Póki co fizycznych zmian nie widać(trzeba poczekać jeszcze kilka tygodni), jedynie psychiczne, bo tęsknie za jogurtami
A z moją twarzą jest coraz gorzej... pryszcz na pryszczu, zlewają się, powstają nowe, nawet nie jestem w stanie ich policzyć, do tego to swędzenie...

Stosowałyście/stosujecie jakąś dietę? Ograniczacie produkty? Jakieś rady?
Szukam informacji na ten temat i doniesienia są różne, często niestety niepotwierdzone badaniami klinicznymi.

Edit: dodam jeszcze, że problem z trądzikiem mam już od bardzo dawna, ale nie był on tak uporczywy, zdarzały się jakieś pojedyncze krostki, a od miesiąca dzieje się coś bardzo dziwnego, pół policzka usiane w pryszczach, które rozprzestrzeniły się na drugą stronę twarzy.
ja na Twoim miejscu nie odstawiałabym wszystkiego na raz. Najpierw nabiał, po miesiącu gluten żeby sprawdzić co ma większy wpływ bo może się okazać, że odstawienie nabiału nic nie da a glutenu tak i odwrotnie. Przyczyn trądziku może być wiele. Ciężko Ci coś doradzić bo nie wiemy jak wygląda Twoja pielęgnacja, jakich kosmetyków używasz, czy dotykasz twarzy rękoma, bakterie możesz przenosić, np przez tel komórkowy, dlatego co jakiś czas warto przetrzeć słuchawkę czymś dezynfekującym. Może powinnaś częściej zmieniać poszewki na poduszkach? Przeanalizuj swoją pielęgnację i nawyki i wyeliminuj to wszystko co może nasilać zmiany.
Stary 2013-01-29, 15:50   #127
mangoo123
Raczkowanie

Wiem, że najrozsądniej byłoby eliminować produkty stopniowo i obserwować, ale z takim wyglądem nie chcę czekać w nieskończoność, chcę jak najszybciej odzyskać w miarę normalny wygląd. Kiedy już będzie znaczna poprawa, zacznę stopniowo wprowadzać nabiał i sprawdzać czy ma jakiś wpływ.

Co do pielęgnacji, popełniłam sporo błędów- do mycia używałam żel peelingujący, które wysuszał, brak nawilżania, nie używałam kremów na dzień, co przy tej pogodzie i ogrzewaniu w pomieszczeniach jest głupotą, zakupiłam jakiś tani, zwykły podkład (mam bardzo jasną cerę, a on był najjaśniejszy), myślę, że mógł mnie zapchać i to bardzo.
Teraz stosuję Duac na noc (2tygodnie), próbuję nawilżać kremem Bambino i Nivea soft, od wczoraj myję twarz Ziają med, co kilka dni peeling enzymatyczny oczyszczający Perfecta (dobrze na mnie działa). I od dziś mam zamiar zacząć myć twarz wodą przegotowaną- od października zmieniłam miejsce zamieszkania, problemy zaczęły się w grudniu, więc może zmiana wody miała jakiś wpływ.

Do tego, myślę, że to miała duży wpływ, zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Daylette i razem z nimi nastąpiło pogorszenie. Zaczęłam właśnie 3 opakowanie. Jeżeli nie będzie poprawy to będę zmuszona je zmienić, a nie chciałabym, bo innych skutków ubocznych nie mam.

No i mój największy problem- drapanie, dotykanie twarzy, wyciskanie. Walczę, ale ciężko się odzwyczaić.

Twarz wycieram ręcznikiem papierowym, na poduszkę kładę chusteczkę higieniczną, poduszka wyprana, poszewki też, szalik i rękawiczki też często piorę.
Stary 2013-01-29, 22:21   #128
cytrynnnka
Raczkowanie

GG do cytrynnnka

Loonita oczywiście o Humektanie napiszę. Jak na razie nie spowodował u mnie nowych wągrów, ani pryszczy na policzkach. Na brodzie mam 2 sztuki i na czole z 3 takie małe jakby potówki
A propos tabletek anty na trądzik. Wczoraj przeczytałam na necie, że "znane tableti na trądzik Diane 35 spowodowały 4 zgony we Francji"
WTF?
Stary 2013-01-29, 23:02   #129
mangoo123
Raczkowanie

Ja czytałam o nich, że bardzo często powodują skutki uboczne. Brałam je 4 lata temu, ale tylko 2 miesiące, poszłam do innego gin. i powiedział, że tak ogromna dawka hormonów nie jest dla mnie wskazana. Bardzo źle się czułam. Potem kilka miesięcy brałam inne, przez 3 lata nic i znów zaczęłam. Szkoda, że nie pamiętam jak wtedy zareagowała moja cera.

Rozmawiałam o wpływie tabletek na trądzik z moją dermatolog i powiedziała, że te, które biorę teraz mają małą dawkę hormonów i cery nie poprawią, ale mogą pogorszyć jej stan. Ile w tym prawdy, nie wiem.
Stary 2013-01-29, 23:11   #130
Skarfejs
Zakorzenienie

Cytat:
Ja czytałam o nich, że bardzo często powodują skutki uboczne. Brałam je 4 lata temu, ale tylko 2 miesiące, poszłam do innego gin. i powiedział, że tak ogromna dawka hormonów nie jest dla mnie wskazana. Bardzo źle się czułam. Potem kilka miesięcy brałam inne, przez 3 lata nic i znów zaczęłam. Szkoda, że nie pamiętam jak wtedy zareagowała moja cera.

Rozmawiałam o wpływie tabletek na trądzik z moją dermatolog i powiedziała, że te, które biorę teraz mają małą dawkę hormonów i cery nie poprawią, ale mogą pogorszyć jej stan. Ile w tym prawdy, nie wiem.
To może jednak powinnaś rozważyć zmianę na inne?
Stary 2013-01-30, 20:46   #131
Loonita
Namaste ^^

Ja też dziś słyszałam o tych tabletkach, w radio.
Dziewczyny, używacie hydrolatów? Jak się spisują? Jak wybrać najodpowiedniejszy?
Tyle zagadnień w tej naturalnej pielęgnacji, nie do ogarnięcia 'na raz'
Hydrolaty, oleje, glinki, witaminy, mleczan, tyle teeego, jak się nie zgubić w tym labiryncie?
Stary 2013-01-30, 21:32   #132
cytrynnnka
Raczkowanie

GG do cytrynnnka

czytałam, że któraś z Was tak jak ja pije herabtkę z pokrzywy. Taka mała rada na przyszłość - gdyby wystąpiła na ciele wysypka (u mnie wystąpiła masakryczna) polecam odstawić pokrzywę i pic calcium. Ja już po 2 dniach widzę poprawę. Na szczęście
Stary 2013-01-30, 21:46   #133
Loonita
Namaste ^^

Cytat:
czytałam, że któraś z Was tak jak ja pije herabtkę z pokrzywy. Taka mała rada na przyszłość - gdyby wystąpiła na ciele wysypka (u mnie wystąpiła masakryczna) polecam odstawić pokrzywę i pic calcium. Ja już po 2 dniach widzę poprawę. Na szczęście

Ja przez jakiś czas piłam pokrzywę, mimo że jestem alergikiem, nie wystąpiła u mnie żadna reakcja alergiczna (wapno pije regularnie od ładnych paru lat).Jedynym skutkiem był wysyp, kiedy skóra się oczyszczała ale że trwało to już za długo a dodatkowo wypryski były bardzo uporczywe to zrezygnowałam z kuracji pokrzywą.

Edytowane przez Loonita
Czas edycji: 2013-01-30 o 21:48
Stary 2013-01-30, 22:56   #134
rashette
Raczkowanie

Nigdy nie brałam tabletek antykoncepcyjnych, wiec nie mogę się wypowiadac na ten temat ale moja siostra przez dłuższy czas jakieś brała i nie miała żadnego pogorszenia jesli chodzi o cerę.
Nigdy nie stosowałam hydrolatów
Co do tej pokrzywy to sporo czytałam o tych wysypkach i strasznie się boję, wolę tego nie próbowac
Dzis juz mogę coś napisac o mydełku biały jelen i o benzacne.
Co do mydła to jest super! Nie spowodował u mnie pogorszenia, ale nie wysusza co najwazniejsze. Skóra jest po nim taka normalnia Nie ściągnięta i przyjemna w dotyku, ale i tak rano smaruję się kremem nawilżającym Więc naprawdę polecam, bo widzę różnicę w stosowaniu mydła siarkowego a biały jeleń. Po stosowaniu siarkowego czułam sciągnięcie na twarzy i taki jakby "dyskomfort" nawet przy uśmiechaniu sie. Po białym jeleniu nie mam czegos takiego
Co do benzacne to stosuję go punktowo szczególnie po bokach twarzy, gdzie miałam duże gule i w ciągu dwóch dni albo zniknęły albo w końcu wyszły na wierzch i są już łatwiejsze do usunięcia Teraz pozostały mi jedynie czerwone blizny po wcześniejszym wyciskaniu, które ograniczyłam a raczej zlikwidowałam i już nie dotykam twarzy ^^ aj to był mój największy problem Jednak niesamowicie wysusza! Bardzo! Ale za to jaki dał efekt wybaczam mu to Jesli podziała na te gule to zostają mi pojedyncze zaskróniki i blizny po wyciskaniu
Już wiem, ze na moją twarz okropny efekt miało to, ze nie stosowałam żadnych kremów nawilżających a twarz strasznie wysuszyłam przez mydełko siarkowe i innego rodzaju specyfiki. Po prostu zaniedbałam pielęgnację. Teraz nieco już się nauczyłam i skórę traktuję innaczej

- Walczę z trądzikiem - Epiduo, 2 miesiace!
- Zmieniam styl!
- Skalpel
- Killer
- Brzuszki
- Hula hop
- Bieganie
- Rolki
- Basen

rashette jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 13:12   #135
mangoo123
Raczkowanie

Miałam dziś mały 'maraton' po przychodni, musiałam pozmieniać terminy wizyt i pozałatwiać zaległe sprawy. Aż 4 osoby zapytały mnie co się dzieje z moją twarzą A miałam na sobie podkład. To jest takie przykre.
Lepiej nie wychodzić z domu. Zresztą zauważyłam, że coraz bardziej unikam ludzi, nie spotykam się ze znajomymi, ciągle się czymś wykręcam, nawet zdarzyło się, że nie poszłam na zajęcia. Przy rozmowie z kimś jest to samo, spuszczam wzrok, ciągle poprawiam włosy, żeby jak najbardziej zakryć policzki.
To nowa sytuacja i sobie z tym nie radzę, niech to szybko zniknie, bo wpadnę w depresje
Stary 2013-01-31, 13:43   #136
Skarfejs
Zakorzenienie

Cytat:
Miałam dziś mały 'maraton' po przychodni, musiałam pozmieniać terminy wizyt i pozałatwiać zaległe sprawy. Aż 4 osoby zapytały mnie co się dzieje z moją twarzą A miałam na sobie podkład. To jest takie przykre.
Lepiej nie wychodzić z domu. Zresztą zauważyłam, że coraz bardziej unikam ludzi, nie spotykam się ze znajomymi, ciągle się czymś wykręcam, nawet zdarzyło się, że nie poszłam na zajęcia. Przy rozmowie z kimś jest to samo, spuszczam wzrok, ciągle poprawiam włosy, żeby jak najbardziej zakryć policzki.
To nowa sytuacja i sobie z tym nie radzę, niech to szybko zniknie, bo wpadnę w depresje
a jakiego podkładu używasz?
Stary 2013-01-31, 13:57   #137
mangoo123
Raczkowanie

Tego http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,32...cy-spf-20.html

Niestety mam duży problem z przesuszeniem po duacu, więc suche skórki są widoczne... staram się nawilżać, stosuję peeling enzymatyczny, ale póki co nie ma poprawy. Chyba muszę zainwestować w jakiś silniejszy nawilżacz.
Stary 2013-01-31, 14:44   #138
Angelique_
Przyczajenie

Hej przeczytałam całą strone wypowiedzi i nie ze wszystkimi kosmetykami miałam do czynienia chociaż myślałam że stosowałam już wszystko . Chciałam zwrócić się szczególnie do mangoo123 ponieważ podstawowym błędem jest używanie do cery problemowej kremów bambino bądź nivea z jakiejkolwiek serii. Polecam (odkąd tylko sama zaczęłam używać) produkty Cetaphil zarówno emulsję do mycia twarzy jak i balsam . Jest super nawilżający a pisałaś że szukasz dobrego nawilżacza - szczerze polecam !
Moja cera pozostawia nadal wiele do życzenia ale ciągle walcze chociaż czasem ręce opadają ...
Angelique_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 15:34   #139
Loonita
Namaste ^^

Unhappy Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:

Rozumiem Cię wiem jakie to nie zręczne i nie przyjemne a do tego te pytania, co się dzieje? Chyba wiadomo, ze jakbyśmy wiedziały a wszelkie sposoby walczenia z tym by pomagały, to byśmy tak nie wyglądały.
Stary 2013-01-31, 18:05   #140
Skarfejs
Zakorzenienie

Cytat:

Niestety mam duży problem z przesuszeniem po duacu, więc suche skórki są widoczne... staram się nawilżać, stosuję peeling enzymatyczny, ale póki co nie ma poprawy. Chyba muszę zainwestować w jakiś silniejszy nawilżacz.
Ja na Twoim miejscu kupiłabym kwas czy też jak kto woli żel hialuronowy i do tego jakiś olejek odpowiedni do cery problemowej. Dzięki temu buzia będzie nawilżona, krostki się będą się szybciej goiły i kolor cery się ujednolici
Stary 2013-02-02, 12:34   #141
Loonita
Namaste ^^

Cytat:

Jaki peeling enzymatyczny stosujesz ?
Ja tez poszukuje jakiegoś dobrego kremu nawilżającego, takiego który nie zrobi krzywdy mojej skórze i nie pogorszy jej i tak już wystarczająco nieciekawego stanu.
Wcześniej pisałam o kremie Hipp, i powiem tak, używałam tylko na policzki, bo jest on dość treściwy i bałam się, żeby nie zapchał mi porów i policzki szybko doszły do siebie ale na prawym, mam kilka malusieńikich grudeczek, widocznych tylko pod światło, mam obawy co do dalszego go stosowania, teraz używam go do szyi i dekoltu i tu nie mam zastrzeżeń.
Stary 2013-02-02, 12:45   #142
mangoo123
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Loonita Pokaż wiadomość
Jaki peeling enzymatyczny stosujesz ?
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,28...m-z-papai.html
Na mnie działa dobrze.

Kwas hialuronowy już zamówiłam, czekam na przesyłkę.
Wczoraj obudziłam się z tak ściągniętą twarzą, że bałam się nią poruszyć.
Szybko pobiegłam do Superpharm i kupiłam Physiogel (jest w promocji). Dziś już jest dużo lepiej.
Stary 2013-02-02, 14:31   #143
Loonita
Namaste ^^

Ja też mam akurat ten sam peeling
A co do zakupów to się właśnie zbieram, mam zamiar zamówić hydrolat różany, wit b3 i jakąś glinkę, myślałam o tej: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27.
Co do olejów i kwasu hialuronowego to się póki co wstrzymam....
Stary 2013-02-03, 10:19   #144
rashette
Raczkowanie

Jesli chodzi o kremy bambino czy nivea i parafinę w składzie to działa ona różnie Ja mam krem nivea i na początku stosowałam go ostrożnie, bo bałam się że pojawią się nowe zaskórniki, ale nic takiego się nie stało
Jednak zastanawiam się nad kupnem czegoś z Cetaphilu
Ja mam peeling enzymatyczny z ziaji i polecam

Mam zamiar odstawic benzacne... Nie wiem czy on ma takie działanie czy nie, ale moja twarz znowu wygląda KOSZMARNIE. Na lewym policzku, który przez pewien czas się goił i był juz w dobrym stanie pojawiło się na nim kilka grudek (moja wina - dotykanie twarzy) i od kiedy mam benzacne to własnie jego tam stosowałam. I co? Budze się któregoś dnia a na tym policzku około 5-6 nowych ogromnych grudek! Okropnie to wygląda i jak wszyscy w domu mówili że wyglądam lepiej tak teraz jest gorzej. To samo na czole - pojawiły sie nowe syfki. Wszystko odkąd stosuję benzacne. Nie wiem czy on ma takie działanie by "wyciągnac" na wierzch wszystko, ale wyglądam strasznie a chciałam poprawic stan swojej cery chociaż trochę do jutra, ponieważ wyjeżdżam na kilka dni i ludzie będą mnie widziec bez makijazu... PORAŻKA. Nie wiem co mam teraz zrobic, jak się tego pozbyc.
Poza tym liczba zaskórników na czole jest już o połowę mniejsza, moze to zasługa peelingu, nawilżani i mydełka biały jeleń Są tylko te syfki po benzacne... Natomiast lewy policzek to istne pobojowisko! Załamac się można.

Pisze tutaj coraz wiecej osób, wspieramy sie, dajemy sobie nowe rady, więc pomyślałam że można by nawet dawac zdjęcia naszych twarzy co tydzień, obserwowac zmiany jakie na niej zachodzą, jak się poprawia jej stan bądź pogarsza Nie wiem czy to dobry pomysł i czy się zgodzicie dlatego czekam na Waszą opinię na ten temat Ja mogę to zrobic nawet jako pierwsza (lecz dostep do internetu mam tylko do dzisiaj, z wyjazdy wracam sroda lub czwartek )

- Walczę z trądzikiem - Epiduo, 2 miesiace!
- Zmieniam styl!
- Skalpel
- Killer
- Brzuszki
- Hula hop
- Bieganie
- Rolki
- Basen

rashette jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 12:28   #145
Loonita
Namaste ^^

No akurat w tym Hipp, nie ma parafiny, ale jest gliceryna tu jest skład: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,33...niepogode.html
powiem szczerze, że juz nie stosuję go do twarzy, trochę się cykam
Ja kiedyś też stosowałam benzacne (ten granatowy, mocniejszy jest lepszy od bordowego, ten na mnie prawie nie działał). Ztego co pamiętam, to wysuszał, az za bardzo, na około syfka łuszczyła mi się skóra potem już mi nie pomagał, chyba się skóra przyzwyczaiła.Najgorsze są te grudki
ostatnio miałam kilka na brodzie, a teraz znacznie się zmniejszyły
przez 2-3 dni nakładałam 2x maść ichtiolową, pomogła wyciągnąć zawartość do wierzchu, jesli dawało się wycisnąć, to biję się w pierś, ale wyciskałam, przemyłam tym nieszczęsnym płynem na alkoholu od dermatologa, jak wsiąkło to sudocrem na to, potem jak już troszke przyschło to na następny dzień tormentiol na to.
A i musze się podzielić z Wami bardzo dobrą maseczką, z kurkumy działa świetnie skóra jest gładka (oczywiście tam gdzie jest zdrowa) pory na policzkach kompletnie niewidoczne! Podobno przy dłuższym stosowaniu pomaga na trądzik, tego nie wiem, ale od wczoraj moja twarz zaczyna wyglądać lepiej
(jak chcecie mogę wrzucić przepis)
Rashette, który ziajowski peeling stosujesz?
P.S.
Co do szarego mydełka to dzieki niemu pozbyłam się drobnych krostek z dekoltu i łopatek, do twarzy było za mocne, teraz od jakiegoś czasu stosuję mydełko Dove, i nic niepokojącego się nie dzieje
Rashette, masz racje nasz wątek sukcesywnie się rozrasta, i możemy sobie wzajemnie pomagać, wspierać się
ciekawe jak forumowiczki zapatrują się na propozycję dodawania fotek, no jak wszystkie to wszystkie, jak coś

Edytowane przez Loonita
Czas edycji: 2013-02-03 o 12:55
Stary 2013-02-03, 12:47   #146
mangoo123
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez rashette Pokaż wiadomość
Mam zamiar odstawic benzacne... Nie wiem czy on ma takie działanie czy nie, ale moja twarz znowu wygląda KOSZMARNIE. Na lewym policzku, który przez pewien czas się goił i był juz w dobrym stanie pojawiło się na nim kilka grudek (moja wina - dotykanie twarzy) i od kiedy mam benzacne to własnie jego tam stosowałam. I co? Budze się któregoś dnia a na tym policzku około 5-6 nowych ogromnych grudek! )
Ja mam tak samo po Duacu. Stosuję go 3 tydzień i codziennie wysyp, codziennie nowe ropne krostki. Można się załamać.
Może to ten nadtlenek benzoilu.
Myślę nad tym, żeby go odstawić na kilka dni i patrzeć co się będzie działo.
Stary 2013-02-03, 12:58   #147
Loonita
Namaste ^^

Cytat:
Może to ten nadtlenek benzoilu.
Myślę nad tym, żeby go odstawić na kilka dni i patrzeć co się będzie działo.
To chyba będzie najlepszy pomysł, zobaczysz czy to coś zmieni.
Ładnie wysusza też Sudocrem, ale on jest na parafinie więc.. ja zaryzykowałam i parę razy posmarowałam, ale przyznam szczerze, ze mam obawy by stosować go dłużej, smaruję tylko na noc i jak tylko pewnego pięknego razu, krostki będą malutkie to odstawię Sudocrem, uzywam go tylko w nagłych wypadkach.

Edytowane przez Loonita
Czas edycji: 2013-02-03 o 13:00
Stary 2013-02-03, 13:59   #148
mangoo123
Raczkowanie

A co z suplementacją cynku? Stosowałyście? Były jakieś rezultaty?
Właśnie szukam informacji na ten temat i znalazłam coś takiego
Cytat:
Kobieta została ugryziona przez pewien wyjątkowo paskudny gatunek pająka. Po ugryzieniu następuje stopniowa martwica skóry, zaczyna ona odpadać, ciało gnije, rzadko kiedy udaje się pacjentowi wyjść z tego z życiem. Kobieta już w ciężkim stanie trafiła pod opiekę pewnego lekarza, który zdecydował się na niemal samobójczą terapię właśnie cynkiem. Dawki jakie zastosował były na granicy tolerancji, 3 razy dziennie po pół grama. Po dosłownie kilku dniach po ukąszeniu nie została nawet blizna.

Przeanalizowałam mój jadłospis i rzeczywiście tego cynku w diecie mam mało. Może warto pomyśleć nad jakąś zmianą albo zacząć suplementować.
Do tego tabletki anty też zmniejszają jego ilość w organizmie.
Stary 2013-02-03, 14:10   #149
Loonita
Namaste ^^

Cytat:
Nigdy nie stosowałam cynku wewnętrznie, jedynie w postaci maści.
Stary 2013-02-03, 16:00   #150
abrakatabra
Zakorzenienie

Cytat:
Właśnie szukam informacji na ten temat i znalazłam coś takiego

Przeanalizowałam mój jadłospis i rzeczywiście tego cynku w diecie mam mało. Może warto pomyśleć nad jakąś zmianą albo zacząć suplementować.
Do tego tabletki anty też zmniejszają jego ilość w organizmie.
Nie lepiej coś naturalnego? otręby w jogurcie itp? Lepsza wchłanialność, więcej pożytku.

Sama przerabiałam kiedyś cynk w tabletkach ale trzeba długo brać żeby zobaczyć efekty, po miesiącu dałam sobie spokój
abrakatabra jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
problem, trądzik, wągry, zaskórniki

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości