Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy... - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-02-20, 18:36   #241
Puszyslawa
Rozeznanie

Dot.: Moja walka z trądzikiem! Moje spostrzeżenia i dalsze problemy...

Cytat:
Napisane przez shedub Pokaż wiadomość
Okej, a gdzie takie mydełko dostanę? A jeśli chodzi o żel/tonik/serum przeciwtrądzikowe to co polecasz?
Mydełka w sklepach zielarskich lub takich z orientalnymi kosmetykami i w Internecie.

Na tym polega problem. Nie kojarzę nic antytrądzikowego z normalnych sklepów ani aptek (może poza tonikiem Ziai Nuno, którego i tak nie próbowałam). Ach i ten żel do mycia z Ziai med. Używam normalnych kosmetyków o których właściwościach i składach czytam wcześniej w Internecie (bo gdzieżby indziej). Składniki do maseczek (oleje i glinkę) zamówiłam na stronie z półproduktami kosmetycznymi (zrób sobie krem), używam też kuchennych przysmaków typu miód, mąka ziemniaczana czy płatki owsiane - nie są jednak typowo antytrądzikowe. Polecana jest kurkuma. Teraz planuję zamówić maseczki indyjskie i typowo antytrądzikowy krem z wspomnianej wcześniej strony.

Cytat:
Napisane przez lucynka_zmyslona Pokaż wiadomość
Pochodzę z Wrocławia i tam też się leczyłam. Jeśli chcesz dokładne dane dotyczące gabinetu to może napisz do mnie na PW, żebym nie była posądzona o reklamę. Jeśli ci nie pasuje Wrocław, to poszukaj w Internecie danych o gabinetach tego typu, zajmujących się medycyną niekonwencjonalną. Nie jest to tania impreza, ale łykanie przez kilka miesięcy izotretynoiny również do najtańszych nie należy.
Pozdrawiam!
Cieszę się, że pojawiła się tu jakaś trzeźwo myśląca osoba Izotretynoina to koszt kilkuset złotych miesięcznie - do ceny leku (zazwyczaj ponad 100zł za opakowanie, a miesięcznie łyka się więcej niż jedno) trzeba doliczyć ceny badań i tabletek antykoncepcyjnych (zakładam, że lekarz ma kontrakt z NFZ ). A kuracja trwa około roku. Lepiej władować te pieniądze w cokolwiek innego, zabiegi lub właśnie wizyty u dobrego lekarza.
Puszyslawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 19:39   #242
Skarfejs
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lucynka_zmyslona Pokaż wiadomość
Pochodzę z Wrocławia i tam też się leczyłam. Jeśli chcesz dokładne dane dotyczące gabinetu to może napisz do mnie na PW, żebym nie była posądzona o reklamę. Jeśli ci nie pasuje Wrocław, to poszukaj w Internecie danych o gabinetach tego typu, zajmujących się medycyną niekonwencjonalną. Nie jest to tania impreza, ale łykanie przez kilka miesięcy izotretynoiny również do najtańszych nie należy.
Pozdrawiam!
jestem z centrum więc Wrocław odpada ale dzięki za radę, na pewno poszukam. Nawet gdyby kuracja izotretynoiną była tania, nie zdecydowałabym się na nią. Poszłam do dermatologa z nasilonym trądzikiem ( całą żuchwę miałam w podskórnych gulach) no i przepisała mi to świństwo. Nie uśmiechało mi się brać tego leku więc dałam sobie 2 tygodnie na zastanowienie i w tym czasie starałam się leczyć naturalnie. Dziś mija 3 tydzień a ja nie mam ani jednej guli czy pryszcza na twarzy!!! Więc mam pewność, że nie potrzebuję aż tak drastycznego leczenia
Stary 2013-02-20, 21:22   #243
shedub
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Mydełka w sklepach zielarskich lub takich z orientalnymi kosmetykami i w Internecie.

Na tym polega problem. Nie kojarzę nic antytrądzikowego z normalnych sklepów ani aptek (może poza tonikiem Ziai Nuno, którego i tak nie próbowałam). Ach i ten żel do mycia z Ziai med. Używam normalnych kosmetyków o których właściwościach i składach czytam wcześniej w Internecie (bo gdzieżby indziej). Składniki do maseczek (oleje i glinkę) zamówiłam na stronie z półproduktami kosmetycznymi (zrób sobie krem), używam też kuchennych przysmaków typu miód, mąka ziemniaczana czy płatki owsiane - nie są jednak typowo antytrądzikowe. Polecana jest kurkuma. Teraz planuję zamówić maseczki indyjskie i typowo antytrądzikowy krem z wspomnianej wcześniej strony.
Okej, poszukam sobie tego mydełka w internecie A o żelach/tonikach antytrądzikowych poszukam na Wizażu
shedub jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 23:53   #244
Loonita
Namaste ^^

Cytat:

A propos tych mydełek to czaję się na to Aleppo z czerwoną glinka, dobre jest? Miałyście z nim do czynienia?
Mi żel ZiajaMed kompletnie nie podszedł, jak pisałam wcześniej.
Polecam kurkumę! Pięknie domyka pory i oczyszcza. Mało tego wszystie składniki, które wymieniłaś (prócz płatków) wykorzystuję do maseczki i spisuje się świetnie i nie zauważyłam żadnego zażółcenia cery, wszystko ładnie się domywa ale z drugiej strony nie jestem taka bladolica
Loonita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 13:08   #245
Puszyslawa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Loonita Pokaż wiadomość
A propos tych mydełek to czaję się na to Aleppo z czerwoną glinka, dobre jest? Miałyście z nim do czynienia?
Mi żel ZiajaMed kompletnie nie podszedł, jak pisałam wcześniej.
Polecam kurkumę! Pięknie domyka pory i oczyszcza. Mało tego wszystie składniki, które wymieniłaś (prócz płatków) wykorzystuję do maseczki i spisuje się świetnie i nie zauważyłam żadnego zażółcenia cery, wszystko ładnie się domywa ale z drugiej strony nie jestem taka bladolica
Ja mam nieoryginalne z glinką, jest ok. Trzeba tylko używać toniku

Płatki są najlepsze Super nawilżają. I o dziwo - po posmarowaniu samymi ugotowanymi płatkami lub samym miodem moja skora jest najładniejsza, najlepiej nawilżona.

Nie próbowałam jeszcze kurkumy, muszę ją koniecznie kupić.

I mam comiesięczny kryzys. A było już tak pięknie!
Stary 2013-02-21, 20:33   #246
Loonita
Namaste ^^

Cytat:
Ja mam nieoryginalne z glinką, jest ok. Trzeba tylko używać toniku

Płatki są najlepsze Super nawilżają. I o dziwo - po posmarowaniu samymi ugotowanymi płatkami lub samym miodem moja skora jest najładniejsza, najlepiej nawilżona.

Nie próbowałam jeszcze kurkumy, muszę ją koniecznie kupić.

I mam comiesięczny kryzys. A było już tak pięknie!
To się chyba namyślę, mam nadzieję, że nie jest takie mocna jak Chandrika http://www.helfy.pl/mydelko-chandrik...-ajurwedyjskie (świetnie oczyszcza, ale mnie trochę podrażniło, może za sprawą drzewa sandałowego czy cynamonu). Co do płatków, to ja wykorzystałam co było pod ręką, czyli otęby owsiane i też skóra była ładnie oczyszczona i nawilżona. Kurkume polecam

Edytowane przez Loonita
Czas edycji: 2013-02-21 o 20:34
Stary 2013-02-24, 22:46   #247
Ommmmmmmm
Przyczajenie

Witajcie Króciutko i grzecznie poproszę o jakąś małą poradę dot. kremów nawilżających (lub niekoniecznie?) na dzień i noc, jako że stosując się do waszych propozycji zafundowałam sobie ostatnio mocno wysuszające mydło siarkowe, które nawiasem mówiąc jest cudowne Mojemu doświadczeniu niestety nie ufam więc byłabym wdzięczna za jakieś nazwy firm, poszczególnych przykładów. Do tej pory używałam całej serii under twenty, co z tego co czytam było dużym błędem. Dodam że wiosen liczę 16 więc prawdopodobnie nie trafiłam w moją kategorię wiekową, ale pięknie podziękuję ze każdą pomoc
Ommmmmmmm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 23:25   #248
rashette
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ommmmmmmm Pokaż wiadomość
Witajcie Króciutko i grzecznie poproszę o jakąś małą poradę dot. kremów nawilżających (lub niekoniecznie?) na dzień i noc, jako że stosując się do waszych propozycji zafundowałam sobie ostatnio mocno wysuszające mydło siarkowe, które nawiasem mówiąc jest cudowne Mojemu doświadczeniu niestety nie ufam więc byłabym wdzięczna za jakieś nazwy firm, poszczególnych przykładów. Do tej pory używałam całej serii under twenty, co z tego co czytam było dużym błędem. Dodam że wiosen liczę 16 więc prawdopodobnie nie trafiłam w moją kategorię wiekową, ale pięknie podziękuję ze każdą pomoc
Witaj!
Mydło siarkowe naprawdę bardzo fajnie, ale też bardzo wysusza z czasem. Ja swoją pielęgnację skóry tak bardzo zaniedbałam, ze myslałam, ze jak będe stosowac wszystko co wysuszy syfy to pryszcze znikną i nie używałam zadnego kremu nawilżającego, przez co mam teraz wiele zaskórników...
Jesli o mnie chodzi to stosuję krem nivea baby - u mnie powoduje, że zaskórniki wychodzą na wierzch, zamieniają się w małe pryszcze i wkrótce znikają, więc jestem mu wdzięczna
Under twenty to zuuu!

Dziewczyny, mija kolejny tydzień... Jak Wasza walka z potworami? Jest poprawa? Mam nadzieję, że tak Czekam na Wasze posty
Jeśli o mnie chodzi, to piję bratka lekko ponad tydzień , 2 lub 3 herbatki dziennie. Lekki wysyp mam, ale jest minimalny, myślałam, że będzie gorzej... Moze to dopiero cisza przed burzą :P
Krem nivea stosuję stopniowo na nowe części twarzy i obserwuję naprawdę ciekawe zjawisko... Tam gdzie go stosuję na zaskórniki, one po kilku dniach wychodzą, robią się z nich małe pryszcze takie z żółtawą końcówką i traktuję je sudocremem później i znikają W ten sposób wyczyściły mi się skronie Ciekawe, mam nadzieję, ze nadal tak będzie i skończę z zaskórnikami Ogólnie zauważyłam, ze na policzkach i na czole jest ich mniej, ale teraz na czole są te małe syfki już powoli znikome
Niestety po bokach twarzy jak było tak jest... Może jest lekka poprawa, ze niektóre gule wychodzą na wierzch, już nawet wróciłam do masci cynkowej :P Dziś użyję mydełka siarkowego
Poza tym poczytałam, ze dobrze jest myc twarz albo wodą mineralną albo wodą przegotowaną co o tym sądzicie? Ja od dziś zaczynam myc wodą przegotowaną, moze coś pomoże Gorzej będzie z mycie twarzy rano - czekac aż woda ostygnie a na 8 do skzoły xD

- Walczę z trądzikiem - Epiduo, 2 miesiace!
- Zmieniam styl!
- Skalpel
- Killer
- Brzuszki
- Hula hop
- Bieganie
- Rolki
- Basen

Edytowane przez rashette
Czas edycji: 2013-02-24 o 23:54
rashette jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 21:01   #249
shedub
Raczkowanie

Ja od tygodnia używam AcneDerm i czekam na efekty Mam nadzieję, że mi pomoże bo patrzeć na siebie nie mogę :P Najgorzej jest z... w sumie całą buzią! Czoło... Skronie... Broda... Troszke policzki... Może powrócę do pasty cynkowej na noc na te świństwa?! Nie wiem tylko co zrobić z "rogami" które mi na czole wychodzą... Ani to wycisnąć ani nic, bo jest "gula" i boli jak jasny gwint ;/ i to mam takie co najmniej dwie.. Jedne zejdą to i za chwilę drugie wyłażą... I jeszcze jakby mi ślady po tych brzydalach zeszły to była bym wniebowzięta
Stary 2013-02-26, 21:11   #250
Skarfejs
Zakorzenienie

Cytat:
Ja od tygodnia używam AcneDerm i czekam na efekty Mam nadzieję, że mi pomoże bo patrzeć na siebie nie mogę :P Najgorzej jest z... w sumie całą buzią! Czoło... Skronie... Broda... Troszke policzki... Może powrócę do pasty cynkowej na noc na te świństwa?! Nie wiem tylko co zrobić z "rogami" które mi na czole wychodzą... Ani to wycisnąć ani nic, bo jest "gula" i boli jak jasny gwint ;/ i to mam takie co najmniej dwie.. Jedne zejdą to i za chwilę drugie wyłażą... I jeszcze jakby mi ślady po tych brzydalach zeszły to była bym wniebowzięta
A stosowałaś może maść Cepan? Ze świeżymi śladami radzi sobie bardzo dobrze.
Stary 2013-02-27, 09:49   #251
pannaagacinska
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
Cepan moze zapychac :/ u mnie bynajmniej tak bylo.

Zlikwiduj słowo „marzenie" i zastąp je słowem „plan".
pannaagacinska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 10:20   #252
Skarfejs
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pannaagacinska Pokaż wiadomość
Cepan moze zapychac :/ u mnie bynajmniej tak bylo.
Nakładany punktowo na ślady nie powinien zapchać
Stary 2013-02-27, 10:35   #253
abrakatabra
Zakorzenienie

Cytat:
Miejscowo możesz stosować maść ichtiolową (sporo już było o niej napisane), dobrze działa na wypryski (ropne szybko pękają a jeżeli są we wczesnym stadium to szybko znikają). Jakie masz ślady? Jeżeli lekkie przebarwienia to może pomóc kwas migdałowy, stosowałam 2 razy i świeże, lekkie przebarwienia praktycznie usnął a ciemne rozjaśnił. Na blizny nie pomaga.
abrakatabra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 15:18   #254
SzukajacyDrogi
Przyczajenie

Witam was serdecznie

Na wstępie napiszę że jestem chłopakiem 31 lat więc już sporo lecz trądzik mnie nie opuszcza, nie miałem nigdy dużych problemów, jednak jest obecny ze mną od zawsze co zawsze mi przeszkadzało.
Postanowiłem oczywiście zabrać się za to dobrze więc wyszukałem dermatologa z dobrymi opiniami i ruszyłem do dzieła, zjadłem przeróżne antybiotyki jakie mi zaserwowano, różne maści i specyfiki i nic. Efekty były ale tymczasowe i wszystko wracało czasem nawet bardziej niż na starcie co spowodowało tylko depresje, ponieważ świadomość że sobie szkodzę zamiast pomagać była druzgocąca.
Ostatecznie miałem dostać izotek, jednak jak przeczytałem co to jest zrezygnowałem, skutki uboczne i możliwość nie udania się kuracji są miażdżące dla mnie.

Sam problem to łojotok, rozszerzone pory, ropne niespodzianki, gule, czyli cały asortyment.

Postanowiłem się nie poddawać i odrzucić tą całą chemię w cholerę, skierowałem się na naturę.
Zacząłem od picia ziół, aby maksymalnie oczyścić organizm od środka i od dwóch miesięcy z okładem piję bratek, pokrzywa, zielona herbata, wierzbownica, aloes - codziennie. Sok z marchewki 2-3 razy w tygodniu. Tu już się chyba nie da więcej zrobić. Nie jestem w stanie określić na ilę to pomaga, ale piję bo mi to nawet smakuje

Zażywam OLIMP Vita-Min Multiple Sport co zapewnia mi wszelkie witaminy, oraz od niedawno liść oliwny, jak pomoże na trądzik to dobrze jak nie to nic nie szkodzi, bo ma wiele pozytywnych właściwości.

I jeśli chodzi o taką pielęgnacje wewnętrzną to chyba robię wystarczająco, zastanawia mnie co robić zewnętrznie.

Obecnie w zasadzie przemywam twarz rano i wieczorem bratkiem, to co mi wyjdzie schodzi szybciej, skóra jest sciągnięta delikatnie, pory się zmniejszają, przynajmniej na jakiś czas.
Na świecenie używam kremu matującego Bioderma i się sprawdza, nie mniej drogi jak cholera 30ml/50zł

I to wszystko, przypuszczam że powinienem używać czegoś złuszczającego jakiś peeling, ale boję się że rozniosę trądzik który się zmniejszył po twarzy i boję się tego robić.
Ale gdy w trakcie kuracji chemią to robiłem używałem Eucerin, bardzo delikatni, nigdy nie miałem żadnych podrażnień. Ale czy mogę to robić teraz gdy mam troszkę niespodzianek?
Do mycia twarzy używałem też żelu Eucerin, ale od skąd zacząłem przemywać twarz bratkiem machnąłem na niego ręką.

Proszę o ocenę, skarcenie głupoty jeli taką wykazuję lub doradzenie co powinienem zrobić.

PS
Co do skutków jakie zaobserwowałem:
Ropnych wyprysków jest mniej, a nawet jak wychodzą szybciej się goją. Wcześniej raz na 2 tygodnie + miałem wysyp na brodzie dużych ropnych gul, teraz wyszła 1-2 taka duże w ciągu 2+ miesięcy i szybko znika, nie zaognia się.

Ogólnie jest lepiej, na tyle lepiej że coraz bardziej pozytywnie na to patrzę. Zdaje sobie sprawę że zioła to zabawa długo terminowa, ale widzę różnicę więc to mnie tylko bardziej motywuje do cierpliwości.
Chciał by mimo to zrobić więcej i dlatego proszę was o radę co mam robić.
SzukajacyDrogi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 17:33   #255
Skarfejs
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SzukajacyDrogi Pokaż wiadomość
Witam was serdecznie

Na wstępie napiszę że jestem chłopakiem 31 lat więc już sporo lecz trądzik mnie nie opuszcza, nie miałem nigdy dużych problemów, jednak jest obecny ze mną od zawsze co zawsze mi przeszkadzało.
Postanowiłem oczywiście zabrać się za to dobrze więc wyszukałem dermatologa z dobrymi opiniami i ruszyłem do dzieła, zjadłem przeróżne antybiotyki jakie mi zaserwowano, różne maści i specyfiki i nic. Efekty były ale tymczasowe i wszystko wracało czasem nawet bardziej niż na starcie co spowodowało tylko depresje, ponieważ świadomość że sobie szkodzę zamiast pomagać była druzgocąca.
Ostatecznie miałem dostać izotek, jednak jak przeczytałem co to jest zrezygnowałem, skutki uboczne i możliwość nie udania się kuracji są miażdżące dla mnie.

Sam problem to łojotok, rozszerzone pory, ropne niespodzianki, gule, czyli cały asortyment.

Postanowiłem się nie poddawać i odrzucić tą całą chemię w cholerę, skierowałem się na naturę.
Zacząłem od picia ziół, aby maksymalnie oczyścić organizm od środka i od dwóch miesięcy z okładem piję bratek, pokrzywa, zielona herbata, wierzbownica, aloes - codziennie. Sok z marchewki 2-3 razy w tygodniu. Tu już się chyba nie da więcej zrobić. Nie jestem w stanie określić na ilę to pomaga, ale piję bo mi to nawet smakuje

Zażywam OLIMP Vita-Min Multiple Sport co zapewnia mi wszelkie witaminy, oraz od niedawno liść oliwny, jak pomoże na trądzik to dobrze jak nie to nic nie szkodzi, bo ma wiele pozytywnych właściwości.

I jeśli chodzi o taką pielęgnacje wewnętrzną to chyba robię wystarczająco, zastanawia mnie co robić zewnętrznie.

Obecnie w zasadzie przemywam twarz rano i wieczorem bratkiem, to co mi wyjdzie schodzi szybciej, skóra jest sciągnięta delikatnie, pory się zmniejszają, przynajmniej na jakiś czas.
Na świecenie używam kremu matującego Bioderma i się sprawdza, nie mniej drogi jak cholera 30ml/50zł

I to wszystko, przypuszczam że powinienem używać czegoś złuszczającego jakiś peeling, ale boję się że rozniosę trądzik który się zmniejszył po twarzy i boję się tego robić.
Ale gdy w trakcie kuracji chemią to robiłem używałem Eucerin, bardzo delikatni, nigdy nie miałem żadnych podrażnień. Ale czy mogę to robić teraz gdy mam troszkę niespodzianek?
Do mycia twarzy używałem też żelu Eucerin, ale od skąd zacząłem przemywać twarz bratkiem machnąłem na niego ręką.

Proszę o ocenę, skarcenie głupoty jeli taką wykazuję lub doradzenie co powinienem zrobić.

PS
Co do skutków jakie zaobserwowałem:
Ropnych wyprysków jest mniej, a nawet jak wychodzą szybciej się goją. Wcześniej raz na 2 tygodnie + miałem wysyp na brodzie dużych ropnych gul, teraz wyszła 1-2 taka duże w ciągu 2+ miesięcy i szybko znika, nie zaognia się.

Ogólnie jest lepiej, na tyle lepiej że coraz bardziej pozytywnie na to patrzę. Zdaje sobie sprawę że zioła to zabawa długo terminowa, ale widzę różnicę więc to mnie tylko bardziej motywuje do cierpliwości.
Chciał by mimo to zrobić więcej i dlatego proszę was o radę co mam robić.

Samym bratkiem nie oczyścisz twarzy! Przecieraj nim buzię po umyciu jakimś delikatnym środkiem. Jeśli chodzi o złuszczanie możesz stosować peelingi enzymatyczne/ gommage. Nie wymagają one mechanicznego tarcia więc nie rozniesiesz bakterii.
Stary 2013-02-28, 07:41   #256
SzukajacyDrogi
Przyczajenie

Jasna sprawa, tak po prawdzie to buzie myłem żelem oczyszczającym Eucerin Dermo Purifyer, ale tak od dwóch tygodni nie używam w formie sprawdzianu czy to w ogóle coś zmienia.
Ale skoro piszesz z wykrzyknikiem to rozumiem, że to błąd

Żel o którym wspomniałem jest bardzo łagodny i nie przesusza mi skóry więc chyba jest dobry?

Jeśli idzie o peeling to nie wiedziałem, że coś takiego jest, czy jakaś dobry produkt moglibyście polecić do cery tłustej?
SzukajacyDrogi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 18:56   #257
Ommmmmmmm
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez rashette Pokaż wiadomość
Witaj!
Mydło siarkowe naprawdę bardzo fajnie, ale też bardzo wysusza z czasem. Ja swoją pielęgnację skóry tak bardzo zaniedbałam, ze myslałam, ze jak będe stosowac wszystko co wysuszy syfy to pryszcze znikną i nie używałam zadnego kremu nawilżającego, przez co mam teraz wiele zaskórników...
Jesli o mnie chodzi to stosuję krem nivea baby - u mnie powoduje, że zaskórniki wychodzą na wierzch, zamieniają się w małe pryszcze i wkrótce znikają, więc jestem mu wdzięczna
Under twenty to zuuu!
Kremy tego typu powodują potworne (przynajmniej u mnie...) przetłuszczanie się skóry w ciągu dnia, po 3 godzinach nie tyle się świecę, co nadaję do ponownego mycia. Takiej możliwości oczywiście nie ma... Pomijając już kwestię kremu, czy jest jakiś sposób na ograniczenie tego przetłuszczania się? Nie muszę chyba mówić że jest to ogromny problem, kto przez to przeszedł ten wie...

Co do kremu - czy zna ktoś może coś takiego, co nie będzie powodowało tego świecenia się?
Stary 2013-02-28, 19:22   #258
shedub
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
Nie słyszałam o tej maści. Spróbuję, jeśli po AC nic się nie będzie działo na plus

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Miejscowo możesz stosować maść ichtiolową (sporo już było o niej napisane), dobrze działa na wypryski (ropne szybko pękają a jeżeli są we wczesnym stadium to szybko znikają). Jakie masz ślady? Jeżeli lekkie przebarwienia to może pomóc kwas migdałowy, stosowałam 2 razy i świeże, lekkie przebarwienia praktycznie usnął a ciemne rozjaśnił. Na blizny nie pomaga.
Wiesz co, z tymi śladami mam tak, że mam czerwone plamki po brzydalach. I ciężko je podkładem przykryć
Ten kwas myślisz, że pomoże? Jak taki kwas się stosuje? Napisz mi, proszę, coś więcej
Stary 2013-02-28, 20:20   #259
abrakatabra
Zakorzenienie

Cytat:
Nie słyszałam o tej maści. Spróbuję, jeśli po AC nic się nie będzie działo na plus

Wiesz co, z tymi śladami mam tak, że mam czerwone plamki po brzydalach. I ciężko je podkładem przykryć
Ten kwas myślisz, że pomoże? Jak taki kwas się stosuje? Napisz mi, proszę, coś więcej
U mnie wypryski hormonalne(na szczęście pojawiają się coraz rzadziej) pozostawiają jakby podskórne czerwony plamy, ostatnio pojawiła się jedna na policzku. Jestem po dwóch peelingach kwasowych 20% i plama znacząco rozjaśniła się, pół-transparentny podkład przykrywa ją. Tutaj masz sposób przygotowania i stosowania peelingu:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501676
abrakatabra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 09:52   #260
Puszyslawa
Rozeznanie

Cytat:
Acne Derm chyba właśnie działa w ten sposób, że wyciąga wszystko na zewnątrz :/ Nie kombinuj z jednoczesnym nakładaniem jego i czegoś innego, jak coś to na jedną noc AD na drugą pasta cynkowa czy coś. Ja tak robiłam w tym tygodniu, a właściwie go odstawiłam na 5 dni, bo skumulowało mi się to z okresem :/

Cytat:
My tu jesteśmy chyba niewiele starsze od Ciebie (przynajmniej ja). A używasz po tym mydle toniku?

Cytat:
Kremy tego typu powodują potworne (przynajmniej u mnie...) przetłuszczanie się skóry w ciągu dnia, po 3 godzinach nie tyle się świecę, co nadaję do ponownego mycia. Takiej możliwości oczywiście nie ma... Pomijając już kwestię kremu, czy jest jakiś sposób na ograniczenie tego przetłuszczania się? Nie muszę chyba mówić że jest to ogromny problem, kto przez to przeszedł ten wie...

Co do kremu - czy zna ktoś może coś takiego, co nie będzie powodowało tego świecenia się?
Jakie kremy? Under Twenty? Im częściej myjesz twarz, tym szybciej skóra będzie się przetłuszczać. Broni się przed zdzieraniem całej ochronnej warstwy z niej. Powinno pomóc nawilżanie lub olejowanie od razu po myciu. A krem powinien Ci się całkowicie wchłonąć, jeżeli tak się nie dzieje pewnie jest zbyt ciężki (olejowy). I wiadomo, że nic nie wchłonie się do takiego matu, jaki daje krem matujący czy puder. Ale tak nawet nie powinno być, przecież naturalnie skóra nie jest w 100%, tylko w tych 98 matowa
Stary 2013-03-02, 15:20   #261
Ommmmmmmm
Przyczajenie

Cytat:
My tu jesteśmy chyba niewiele starsze od Ciebie (przynajmniej ja). A używasz po tym mydle toniku?

Jakie kremy? Under Twenty? Im częściej myjesz twarz, tym szybciej skóra będzie się przetłuszczać. Broni się przed zdzieraniem całej ochronnej warstwy z niej. Powinno pomóc nawilżanie lub olejowanie od razu po myciu. A krem powinien Ci się całkowicie wchłonąć, jeżeli tak się nie dzieje pewnie jest zbyt ciężki (olejowy). I wiadomo, że nic nie wchłonie się do takiego matu, jaki daje krem matujący czy puder. Ale tak nawet nie powinno być, przecież naturalnie skóra nie jest w 100%, tylko w tych 98 matowa
Toniku nie używam ostatnio, stwierdziłam że i to i mydło to za dużo. Powinnam? Czy under twenty się w tej sytuacji nada?
Zwykle myję twarz rano i wieczorem, ostatnio zaczęłam też po szkole, kiedy wrócę do domu, bo po prostu była straszna. Nie mam w ogóle pomysłu co z nią zrobić, jeśli posmaruję czymś tłustym rano to wiadomo, świecę się jeszcze wcześniej a potem jest jeszcze gorzej. Tak jak pisała rashette, zaopatrzyłam się w krem nivea baby, to właśnie o nim mówiłam że też powoduje przetłuszczanie się; czasem używam też nivea soft.
Częste mycie twarzy, co przez to rozumiesz? 3x na dzień to za dużo, mam zostawić ją świecącą się do wieczora?

Co z kremami matującymi? Podejrzewam że skoro nie nawilżają a nawet gorzej, wysuszają to pewnie nie pomogą a tylko pogorszą sytuację..

I na jakiej zasadzie działają oleje i jak ich używać? Odpowiedź znalazłam na blogu, dziękuję Jedyne pytanie, może coś przeoczyłam - czy nadaje się toto do skóry trądzikowej?

Edytowane przez Ommmmmmmm
Czas edycji: 2013-03-02 o 18:17
Stary 2013-03-02, 21:31   #262
rashette
Raczkowanie

A ja mam takie pytanie... Co stosujecie na blizny po trądziku??
Bo obserwuję twarz bardzo dokładnie i niby poprawa jest, ale co z tego jeżeli na policzkach zostały mi duże blizny... I tak trzeba je ukryc pod makijażem... Teraz z tym się męczę, nie wiem czym na nie działac. Na razie na jedną z nich stosuje masc z witaminą A.
Ogólnie to jestem załamana. Chyba mam dzis jakiś bardzo zły dzień. Pokłóciłam się z mamą, bo chciałam zrobic sobie maseczkę z aspiryny a jak mama sie dowiedziała, to mnie pokrzyczała :P I tak ją dziś zrobię, bo ostatnio ja robiłam chyba w listopadzie i efekty były świetne! Stosowałam też ostatnio maseczkę dermablin przeciwtrądzikową i też mogę polecic
Ironia losu, ale wróciłam już nawet do benzacne. Stosuję go drugi dzień na takie 3 podskóne gule zlokalizowane obok siebie i wreszcze wychodzą one na zewnątrz. Również masc cynkowa pomogła mi, wyleczyc te gule podskórne.
Właściwie to wiekszośc tych syfów podskórnych (z którymi miałam na początku ogromny) została wyeliminowana tak w 80%. Zaskóniki wychodzą mi na wierzch i powoli znikają - myślę, ze idzie to w dobrym kierunku, ale jest to męczące... Najgorsze są teraz te BLIZNY! Nie wiem co z nimi robic, bo gdyby nie one, moja twarz naprawdę wyglądałaby teraz dobrze... Znacie jakieś dobre specyfiki na blizny?
Oprócz tego zmieniłam nieco dietę. Nie jem już słodyczy od prawie 2 tygodni (doszłam do wniosku z mamą, ze kiedy w październiku zaczęłam "100 dni bez słodyczy", które trwalo do świąt skóra wyglądała lepiej), zrezygnowałam z napoi gazowanych, piję dużo zielonej herbaty + bratek + dużo wody, piję też mleko (piłam go bardzo bardzo dużo rok temu i nie miałam na twarzy prawie w ogóle trądziku), zero fast-foodów.

Cytat:
Acne Derm chyba właśnie działa w ten sposób, że wyciąga wszystko na zewnątrz :/ Nie kombinuj z jednoczesnym nakładaniem jego i czegoś innego, jak coś to na jedną noc AD na drugą pasta cynkowa czy coś. Ja tak robiłam w tym tygodniu, a właściwie go odstawiłam na 5 dni, bo skumulowało mi się to z okresem :/
Poczytałam trochę o Acne Derm i miałam nawet zamiar załatwic go sobie, ale boję się kolejnego wysypu, a czytałam że taki bywa podczas stosowania

Cytat:
Ja też jestem niewiele starsza

- Zmieniam styl!
- Skalpel
- Killer
- Brzuszki
- Hula hop
- Bieganie
- Rolki
- Basen

Edytowane przez rashette
Czas edycji: 2013-03-02 o 21:37
Stary 2013-03-03, 17:51   #263
Puszyslawa
Rozeznanie

Cytat:
Toniku nie używam ostatnio, stwierdziłam że i to i mydło to za dużo. Powinnam? Czy under twenty się w tej sytuacji nada?
Zwykle myję twarz rano i wieczorem, ostatnio zaczęłam też po szkole, kiedy wrócę do domu, bo po prostu była straszna. Nie mam w ogóle pomysłu co z nią zrobić, jeśli posmaruję czymś tłustym rano to wiadomo, świecę się jeszcze wcześniej a potem jest jeszcze gorzej. Tak jak pisała rashette, zaopatrzyłam się w krem nivea baby, to właśnie o nim mówiłam że też powoduje przetłuszczanie się; czasem używam też nivea soft.
Częste mycie twarzy, co przez to rozumiesz? 3x na dzień to za dużo, mam zostawić ją świecącą się do wieczora?

Co z kremami matującymi? Podejrzewam że skoro nie nawilżają a nawet gorzej, wysuszają to pewnie nie pomogą a tylko pogorszą sytuację..

I na jakiej zasadzie działają oleje i jak ich używać? Odpowiedź znalazłam na blogu, dziękuję Jedyne pytanie, może coś przeoczyłam - czy nadaje się toto do skóry trądzikowej?
Niby 3x dziennie to dużo, ale dla mnie oczywiste jest, że muszę umyć twarz zaraz po obudzeniu, wieczorem również (szczególnie przed nałożeniem jakiegoś specyfiku) i demakijaż po przyjściu do domu. I zdecydowałam się na używanie micela z biedronki (bardzo delikatny) rano i wieczorem, a potem na sucho do demakijażu, po spłukaniu myję twarz mydłem - inaczej zostają resztki podkładu. Po mydle trzeba koniecznie i bezwzględnie używać toniku.

Nivee raczej na pewno są tłuste, tym bardziej te dla dzieci. Niektórym służą, mnie nie. Matujące kremy też niektórzy sobie chwalą, szczególnie ten barwy, ale moja skóra protestowała podczas jego używania. Skóra nie świeci mi się po użyciu kremu czysto nawilżającego (trzeba na składy patrzeć, zimą ciężko mi było coś znaleźć takiego), a mojego ulubionego już nie produkują. Możesz też od czasu do czasu przecierać skórę naparami z ziół, to nie zaszkodzi raczej (chyba, że jesteś uczulona)

Do skóry trądzikowej polecany jest olej tamanu. Podobno działa genialnie, nie miałam go niestety okazji przetestować, bo zawsze, gdy składam zamówienie, jest niedostępny

Poczytaj też może porady na blogach (dwa adresy podawałam już wcześniej). Są bardzo ciekawe porady, życiowe takie. Można się dużo dowiedzieć.

Cytat:
A ja mam takie pytanie... Co stosujecie na blizny po trądziku??
Bo obserwuję twarz bardzo dokładnie i niby poprawa jest, ale co z tego jeżeli na policzkach zostały mi duże blizny... I tak trzeba je ukryc pod makijażem... Teraz z tym się męczę, nie wiem czym na nie działac. Na razie na jedną z nich stosuje masc z witaminą A.
Ogólnie to jestem załamana. Chyba mam dzis jakiś bardzo zły dzień. Pokłóciłam się z mamą, bo chciałam zrobic sobie maseczkę z aspiryny a jak mama sie dowiedziała, to mnie pokrzyczała :P I tak ją dziś zrobię, bo ostatnio ja robiłam chyba w listopadzie i efekty były świetne! Stosowałam też ostatnio maseczkę dermablin przeciwtrądzikową i też mogę polecic
Ironia losu, ale wróciłam już nawet do benzacne. Stosuję go drugi dzień na takie 3 podskóne gule zlokalizowane obok siebie i wreszcze wychodzą one na zewnątrz. Również masc cynkowa pomogła mi, wyleczyc te gule podskórne.
Właściwie to wiekszośc tych syfów podskórnych (z którymi miałam na początku ogromny) została wyeliminowana tak w 80%. Zaskóniki wychodzą mi na wierzch i powoli znikają - myślę, ze idzie to w dobrym kierunku, ale jest to męczące... Najgorsze są teraz te BLIZNY! Nie wiem co z nimi robic, bo gdyby nie one, moja twarz naprawdę wyglądałaby teraz dobrze... Znacie jakieś dobre specyfiki na blizny?
Oprócz tego zmieniłam nieco dietę. Nie jem już słodyczy od prawie 2 tygodni (doszłam do wniosku z mamą, ze kiedy w październiku zaczęłam "100 dni bez słodyczy", które trwalo do świąt skóra wyglądała lepiej), zrezygnowałam z napoi gazowanych, piję dużo zielonej herbaty + bratek + dużo wody, piję też mleko (piłam go bardzo bardzo dużo rok temu i nie miałam na twarzy prawie w ogóle trądziku), zero fast-foodów.

Poczytałam trochę o Acne Derm i miałam nawet zamiar załatwic go sobie, ale boję się kolejnego wysypu, a czytałam że taki bywa podczas stosowania

Ja też jestem niewiele starsza
Acne Derm i ogólnie kwasy są na blizny. Retinoidy zewnętrzne też. To takie cięższe. A poza tym są różne sera, kremy depigmentacyjne i takie cuda. Nie znam się na tym jeszcze, ale można poczytać np. o właściwościach niektórych składników na jakimś zrobsobiekrem czy coś. I przy okazji coś zamówić

Maść z wit. A kupiłam, ale moja skóra na twarzy za nią nie przepada i bardzo szybko się przyzwyczaiła. Stosuję do rąk - jest świetna!

Tak myślałam o tej Nivei na zaskórniki i stworzyłam taką teorię: może ona aż tak bardzo zapycha, że one są aż przezapchane i wychodzą na zewnątrz? Może uczyniłaś nowe, ogromne odkrycie forumowo-internetowe?
Stary 2013-03-04, 10:29   #264
shedub
Raczkowanie

Cytat:
Nie nie, nie mieszam AC z innymi maściami A teraz jeszcze jestem przed okresem i połowa tego świństwa wyszła właśnie z tego powodu. Nic. Czas pokaże A teraz wracam do Greya
Stary 2013-03-04, 13:05   #265
cytrynnnka
Raczkowanie

GG do cytrynnnka

Ooooo, jak dawno mnie tu nie było
Własnie czytam, że zastanawiacie się na Acne-Dermem.
Ja właśnie skończyłam 2 i pół miesięczna kurację tym lekiem.
Na poczatku mnie po nim wywaliło. Potem zeszło ale nie tak żebym miała buzię czystą. Zawsze coś gdzieś wylazło, rzecz jasna duzo mniej niż po tym "wywaleniu" Czy działa na blizny? Hmm po takim czasie musze z przykrościa stwierdzić, że u mnie nie podziałał. Ani na stare, ani na świeże. Nie wiem czy za krótko go używałam ale dermatolog powiedziała, że już po miesiącu powinno byc widać rozjaśnienie blizn. U A u mnie nic Aha i najzabawniejsze jest to, że w trakcie jego stosowania cały czas mi cos wyskakiwało a jak go odstawiłam już mi nie wychodza ropne pryszcze mam tylko problem z zaskórnikami
cytrynnnka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 18:52   #266
apows
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Witajcie Wizażanki!
Jesteście dla mnie niezastąpione i już wiele razy znalazłam pomoc na tym forum, więc moze znajdę i tym razem
Już od podstawówki mam trądzik i wypróbowałam już masę kosmetyków. Jednak ostatnio stan mojej cery polepszył się tzn. nie pojawiają mi się już duże wypryski, gule podskórne, również liczba wągrów uległa redukcji. Nawet zaskórniki, które miałam na brodzie zniknęły. Jednakże nie zawsze miałam cierpliwosc i teraz mam trochę blizn na twarzy po wyciskaniu, ale już są leczone i robią sie coraz jaśniejsze ! Byłam głupia, bo próbowałam wyciskac tez te okropne zaskórniki i przez to mam brzydkie slady na policzku, ale jest juz lepiej, ręce trzymam już z dala od twarzy
Liczba zaskórników zmniejszyła się szczególnie jak już pisałam na brodzie, ale i na czole, ale za to pojawiła się MASA NOWYCH po bokach twarzy, bliżej uszu... Po prostu nie wiem co mam z tym robic!

Przeczytalam masę wątków na forum m.in. dotyczących domowych sposobów na trądzik. Wyprobowałam już:

- tonik pichtowy: po nim miałam niesamowity wysyp pryszczy! Codziennie rano budziłam się z 4 nowymi potworami na twarzy, jednak po ok. 2 tygodniach cera się uspokoiła i dzięki niemu czoło mi sie wyleczyło, więc osobiście polecam
- maseczka z sody oczyszczonej: niezła, troszke piecze, jednak nie miałam po niej czerwonej cery, jak to wyczytałam po niektórych opiniach. W sumie nie wiem czy pomogła, nie zauwazyłam różnicy
- czosnek: pomógł mi na większe gule podskórne, całkiem niezły.
- maseczka aspirynowa: niesamowita! Moje największe odkrycie tego forum! Cera rozświetlona, zmniejszone wągry, rozjaśnione blizny, po prostu super! I zauważyłam, ze po niej nie pojawiają mi się nowe wypryski
- mleko: miałam wysyp pryszczy, jednak cera była rozswietlona. Stosowałam dwa tygodnie, ale nie urzekło mnie

Jak widzicie sporo tego wypróbowałam
Teraz jedynie stosuję maseczke aspirynową 2-3 razy w tygodniu

Oprócz tego stosuję:
- tonik z apteki: stosuję dobrych kilka lat, ale nie widze specjalnie efektów.... Może powinnam go wyeliminowac... (?) Jednak nie wiem czym zastąpic...
- mydło siarkowe: rano i wieczorem.
- sudocrem: stosuje rano , nawilżam nim skórę, i stosuję pod makijaż, jest świetny
- masc z witaminą A: pomaga mi w leczeniu blizn
- masc cynkowa: szczerze mówiąc, żeby usunąc dużego pryszcza, muszę go smarowac maścią przez kilka dobrych dni...

Poza tym, zamieniłam zwykłe mleczko do demakijażu na płyn micelarny.
Używam kosmetyków antybakteryjnych, nie zapychają mnie, nie wyskakują mi po nich pryszcze, już są przeze mnie wypróbowane

Zwracam się do Was z prośbą, jak wyleczyc te okropne zaskórniki... Niedługo studniówka, moze udałoby się do tego czasu Jakie są Wasze doswiadczenia? Czy popełniam jakieś błędy? Co o tym myślicie? Licze na Wasze opinię i na dyskusję

Pozdrawiam!
Witaj, bardzo skutecznym lekiem na zaskórniki jest lek duac lub acmenycin plus. Polecam go szczerze.
Stary 2013-03-05, 15:27   #267
rashette
Raczkowanie

Cytat:
Acne Derm i ogólnie kwasy są na blizny. Retinoidy zewnętrzne też. To takie cięższe. A poza tym są różne sera, kremy depigmentacyjne i takie cuda. Nie znam się na tym jeszcze, ale można poczytać np. o właściwościach niektórych składników na jakimś zrobsobiekrem czy coś. I przy okazji coś zamówić

Maść z wit. A kupiłam, ale moja skóra na twarzy za nią nie przepada i bardzo szybko się przyzwyczaiła. Stosuję do rąk - jest świetna!

Tak myślałam o tej Nivei na zaskórniki i stworzyłam taką teorię: może ona aż tak bardzo zapycha, że one są aż przezapchane i wychodzą na zewnątrz? Może uczyniłaś nowe, ogromne odkrycie forumowo-internetowe?
Jak na razie wykonuję peeling enzymatyczny i raz miałam na sobie maseczkę z aspiryny Musze chociaż odrobinkę je wyleczyc, bo znowu wyjeżdżam Czytałam tez nieco o cytrynie... Ach gdyby nie te blizny to byłabym już wniebowzięta!

Ta teoria jest bardzo możliwa!!! Haha, ale to jest naprawdę ciekawe zjawisko, trochę denerwuje bo wychodzi często coś, ale równie szybko znika i miałam kilka zaskórników dookoła ust i juz ich nie ma, nawet blizn nie ma

Cytat:
Ooooo, jak dawno mnie tu nie było
Własnie czytam, że zastanawiacie się na Acne-Dermem.
Ja właśnie skończyłam 2 i pół miesięczna kurację tym lekiem.
Na poczatku mnie po nim wywaliło. Potem zeszło ale nie tak żebym miała buzię czystą. Zawsze coś gdzieś wylazło, rzecz jasna duzo mniej niż po tym "wywaleniu" Czy działa na blizny? Hmm po takim czasie musze z przykrościa stwierdzić, że u mnie nie podziałał. Ani na stare, ani na świeże. Nie wiem czy za krótko go używałam ale dermatolog powiedziała, że już po miesiącu powinno byc widać rozjaśnienie blizn. U A u mnie nic Aha i najzabawniejsze jest to, że w trakcie jego stosowania cały czas mi cos wyskakiwało a jak go odstawiłam już mi nie wychodza ropne pryszcze mam tylko problem z zaskórnikami
O to dobrze, że nam o tym napisałaś, bo znalazłam i wiele złych opinii...

Przestałam używac mydełka biały jeleń, wróciłam do siarkowego, ale tylko raz dziennie go stosuję

- Zmieniam styl!
- Skalpel
- Killer
- Brzuszki
- Hula hop
- Bieganie
- Rolki
- Basen

Stary 2013-03-05, 16:40   #268
Puszyslawa
Rozeznanie

Cytat:
Jak na razie wykonuję peeling enzymatyczny i raz miałam na sobie maseczkę z aspiryny Musze chociaż odrobinkę je wyleczyc, bo znowu wyjeżdżam Czytałam tez nieco o cytrynie... Ach gdyby nie te blizny to byłabym już wniebowzięta!
Właśnie sobie przypomniałam o cytrynie. Czytałam o tym, żeby na plasterek nałożyć łyżeczkę miodu i masować. Sprowadza się to do peelingu mechanicznego, ale cytryna faktycznie bardzo ładnie rozjaśnia. Na razie nie mogę użyć go ponownie, przez ten przeklęty AcneDerm, ale na pewno do niego wrócę, a na razie może jakiś tonik czy coś. Poza ty pietruszka mi urosła, więc może pietruszkowy
Stary 2013-03-05, 20:52   #269
Loonita
Namaste ^^

A propos cytryna & miód, kiedyś natknęłam się na taką oto maseczkę: http://www.youtube.com/watch?v=0EeNfHT8FxE, i faktycznie skóra miała zdrowy koloryt i była taka mięciutka a co do samej cytryny to przecierałam te malutkie czarne kropeczki na nosie (te na prawdę maluśkie) i ładnie je cytrynka zniwelowała
Stary 2013-03-11, 11:47   #270
cytrynnnka
Raczkowanie

GG do cytrynnnka

Cytat:
Właśnie sobie przypomniałam o cytrynie. Czytałam o tym, żeby na plasterek nałożyć łyżeczkę miodu i masować. Sprowadza się to do peelingu mechanicznego, ale cytryna faktycznie bardzo ładnie rozjaśnia. Na razie nie mogę użyć go ponownie, przez ten przeklęty AcneDerm, ale na pewno do niego wrócę, a na razie może jakiś tonik czy coś. Poza ty pietruszka mi urosła, więc może pietruszkowy
Próbowałam cytryny. Rozjasnia skórę, ale hmm jakby to powiedzieć "całą". Chodzi mi o to, że wszystko zrobi sie jasniejsze nie tylko blizny i ślady, a ślady nie znikaja całkowicie tylko z czerwonych/ciemno różowych zrobią się blado różowe. Nadal będą na buzi z tym, że może łatwiej je zakryć pod jakimś make-upem bo już nie maja takiego pigmentu Aha i cyryna ładnie tez "wybiela" wągry
cytrynnnka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
problem, trądzik, wągry, zaskórniki

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości