Puder - cera sucha,odwodniona. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-27, 13:38   #1
nathloves
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 21

Puder - cera sucha,odwodniona.


Cześć )
możecie polecić mi jakiś puder (nie podkład!), który będzie ładnie krył niedoskonałości, wyrównywał koloryt ? (nie używam podkadu (po nałożeniu czuję dyskomfort), więc dobrze by było gdyby rzeczywiście ładnie wszystko krył)
mam cerę wrażliwą, suchą, odwodnioną. ( i tu moje drugie pytanie - jak pielęgnować taką cerę by odzyskała blask i promienność?)
do 100zł (ucieszyłabym się gdyby było coś godnego polecenia poniżej tej kwoty )) )
nathloves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 14:27   #2
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Puder - cera sucha,odwodniona.

Cytat:
Napisane przez nathloves Pokaż wiadomość
Cześć )
możecie polecić mi jakiś puder (nie podkład!), który będzie ładnie krył niedoskonałości, wyrównywał koloryt ? (nie używam podkadu (po nałożeniu czuję dyskomfort), więc dobrze by było gdyby rzeczywiście ładnie wszystko krył)
mam cerę wrażliwą, suchą, odwodnioną. ( i tu moje drugie pytanie - jak pielęgnować taką cerę by odzyskała blask i promienność?)
do 100zł (ucieszyłabym się gdyby było coś godnego polecenia poniżej tej kwoty )) )
jedyny puder który faktycznie kryje jak podkład to według mnie ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ietlajacy.html

odcień #04 jest najjaśniejszy, wszystkie kolory są w tonacji żółtawej. Ja kupiłam za 92zł ale ostatnio widziałam że są za 99zł w Douglasie

Do cery suchej(i nie tylko) gorąco polecam do demakijażu:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...zy-i-oczu.html

naprawdę po kilku dniach poprawia kondycję skóry i ją nawilża. Jak masz suche skórki i podrażnienia zawsze będę polecała to:
http://www.bangla.babyonline.pl/opin...n-alantan-plus

Jak wygląda teraz Twoja pielęgnacja? Czym myjesz buzię i jakiego kremu używasz?

Może dziewczyny zaproponują jeszcze jakiś tańszy puder który dobrze kryje
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 14:34   #3
nathloves
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 21
Dot.: Puder - cera sucha,odwodniona.

rano myję twarz wodą, potem przecieram tonikiem (ziaja, tonik bioaloesowy), nakładam krem nawilżający (nivea soft) albo krem soraya(kolagen elastyna - na suche partie skóry - kładę na całą twarz)
potem wykonuję codzienny makijaż (puder,bronzer,kredka,kol ektor,tusz).
Wieczorem myję twarz żelem micelarnym z biedronki ;D i smaruję się kremem.

dziękuję za odpowiedź!
nathloves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 15:01   #4
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Puder - cera sucha,odwodniona.

spróbuj może odstawić na parę dni wodę- znaczy tylko buzi nią nie myj

ja to mleczko Corine pierwszy raz wypróbowałam jakiś rok temu kiedy smarowałam twarz kwasem i miałam totalną masakrę, pustynię, wióry na policzkach bardzo pomogło mi w tamtym okresie a mam cerę mieszaną skłonną do zapychania a to jedyne mleczko które mnie nie zapycha(!), nie podrażnia
Miałam tonik bioaloesowy z Ziaji ale robiłam się po nim czerwona jak burak i ściągało mi skórę. Spróbuj Alantan Plus krem-kosztuje ok. 8zł w aptece, wchłania sie do mega matu, może dawać uczucie ściągnięcia nawet ale leczy buźkę błyskawicznie, likwiduje suchość żel z Biedry jest ok
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 12:44   #5
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Puder - cera sucha,odwodniona.

O, ja też bardzo długo nie mogłam się przekonać do podkładów - używałam wtedy wypiekanego pudru z Bourjois i byłam wtedy dość zadowolona z krycia ( plus miał jakies mikro gąbeczki nawilżające wg opisu producenta- cokolwiek to jest )

Do mycia buzi zamiast wody polecam micel z Avene, albo oleje [ np. mieszanki z Alterry ]. A jako krem nawilżający to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...#review-711847
- genialnie radzi sobie z suchą skórą.
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 18:21   #6
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Puder - cera sucha,odwodniona.

Moja sucha skóra odetchnęła z ulgą, gdy zrezygnowałam z toników na rzecz płynów micelarnych i wcale nie musi to być drogi płyn. Zniknęło odczucie ściągnięcia skóry.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 18:38   #7
Konsystencja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 93
Dot.: Puder - cera sucha,odwodniona.

Być może masz suchą cerę z natury i nie znajdziesz przyczyny w używanych kosmetykach, jednak dobrze, jakbyś się im przyjrzała. I rzeczywiście spróbuj nie myć buzi wodą z kranu, możesz ją zastąpić delikatnym tonikiem, oczywiście bez zawartości alkoholu. Jeśli chodzi o krem do bardzo suchej skóry, to polecam Cetaphil, dostępny w aptece
__________________
Mój link do katalogu wizażystek (Poznań): https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=610777

Edytowane przez Konsystencja
Czas edycji: 2013-01-04 o 18:40
Konsystencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.