Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Wymiana doświadczeń, porady

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-12-28, 19:30   #1
Riv
Raczkowanie

Nadżerka, zapalenie dróg moczowych i znów grzybica?

Witam,

Zacznę od tego, że ponad rok temu, po uprawianiu pettingu z ówczesnym chłopakiem, pojawiło się u mnie swędzenie wejścia do pochwy, prawie nie do wytrzymania. Trwało to parę dni i przeszło. Po około pół roku, po podobnych zabawach znów pojawił się problem ze swędzeniem nie do wytrzymania oraz doszedł do tego ból przy oddawaniu moczu. Piłam wtedy dużo preparatów z żurawiny i objawy przeszły. Po około następnym pół roku(ok. pół roku temu od teraz), zaczęłam życie seksualne z nowym chłopakiem. Najpierw pojawiły się straszne bóle przy oddawaniu moczu, 2 razy krew w moczu, parcie, itp. Poszłam do lekarza, zapisał mi furagin(bez żadnych leków osłonowych). Przez okres brania antybiotyku, objawy ustąpiły, ale jakieś 4 dni po tym znów pojawiła się krew w moczu i straszny ból. Tym razem lekarz przepisał mi jakiś antybiotyk na C. Trwało to ok. miesiąca. Po tym pierwszy raz współżyłam. W sumie od samego początku piekło mnie w pochwie podczas stosunku, później odczuwałam świąd wejścia do pochwy itp. Po dwóch miesiącach poszłam do ginekologa. Zapisał mi clotrimazol, 2 globułki. Zrobił mi USG, powiedział, że wykrył małą nadżerkę, ale na razie chce doleczyć tą infekcję.
Mój chłopak w dniu kiedy byłam u ginekologa powiedział, że zaobserwował czerwone plamki na penisie i świąd. Smarował kilka razy clotrimazol maścią i przeszło.

Po użyciu globułek nie uprawiałam seksu około 2 tygodnie, ze względu na okres i pobyt w domu.
Kiedy wróciłam, to pierwszy raz w życiu nic mnie nie bolało przy uprawianiu seksu, nic nie piekło, nie przeszkadzało... ZUPELNIE. Uprawiałam seks 4 razy dziennie, a wcześniej nie było o tym mowy, bo po 1 razie już strasznie mnie piekła pochwa.
Jednak przez cały ten czas od wzięcia antybiotyku na zapalenie dróg moczowych, odczuwam ból przy oddawaniu moczu do teraz. Czasem jest bardzo łagodny, ale czasem, jak jest zimno na zewnątrz silny.
Mocz oddaje po każdym stosunku.

Ok. tydzień temu uprawiałam seks ostatni raz. 3 dni po tym pojawiło się delikatne swędzenie wejścia u pochwy i nasilało się przez następne dni.
Ten ostatni raz był bardzo długi i gwałtowny, więc na początku myślałam, że to może podrażnienia. Jestem ok. 5 dni przed okresem i mam dość dużo śluzu(nie umiem rozróżnić czy to są upławy). Nie ma zapachu nieprzyjemnego(a wtedy jak byłam i ginekologa miał zapach dość kwaśny), konsystencja jest raczej gęsta a kolor biały o leciutkim zabarwieniu na żółto.

Nie wiem już naprawdę, czy to jest kolejny nawrót grzybicy... Swędzenie jest do wytrzymania, ale po prostu czuję dyskomfort i mi przeszkadza...
Miałam w grudniu iść na cytologię, ale ze względu na to, że byłam w domu, przesunęłam to na styczeń i później pójdę do ginekologa.

Nie wiem skąd ten wieczny ból przy oddawaniu moczu, a przecież brałam już 2 antybiotyki i nic się nie zmieniło poza tym, że aż tak strasznie ten ból nie jest silny, jak był kiedyś. Tylko w tej chwili martwi mnie bardziej to swędzenie... I nie wiem co mam myśleć o tej nadżerce.
Dołączę jeszcze w załączniku to co napisał ginekolog na karcie. Ja do końca nie umiem wszystkiego rozczytać :/

Dodam, że mam 22 lata i współżyję od 3 miesięcy, jeśli to istotne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (11,7 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (19,6 KB, 20 załadowań)

Riv jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 09:03   #2
miska203
Raczkowanie

Dot.: Nadżerka, zapalenie dróg moczowych i znów grzybica?

Widocznie masz ten problem co ja Męczyłam się z takimi objawami bardzo długo, tydzień temu znowu mialam nawrót...powiem Ci jak ja sobie z tym radzę, znalazłam sposób, zeby co chwilę nie latac do ginekologa..

Mi prolemy z grzybicą zaczęły się jak zaczęłam brać tabletki anty... Myślałam, że się tego nie pozbędę dopóki nie odstawie tabsów, ale spróbowwalam innych sposobow i udalo się a oto one :

Zapobiegawczo przez cały czas robię tak :

-raz na tydzień używam globulki dopochwowej lactovaginal z kwasem mlekowym ( uzupełnia braki we florze bakteryjnej)(bz recepty),
- do mycia używam zwyklego mydła protex albo glicerynowego , albo bialy jeleń, nie mydła w plynie ani żadne żele do higieny intymnej
- bielizne staram się prasować po każdym praniu, ale ostatnio to zaniedbałam
- podczas podcierania się pamiętaj żeby zawsze robić to od pochwy do odbytu, nigdy w drugą stronę
- przez ok 3 miesiące jadłam BARDZO malo slodyczy, prawie w ogóle, i wtedy objwy przeszły momentalnie
- staram się spać bez majtek

Kiedy jednak złapie mnie infekcja, tak jak stało się to parę dni temu, ( głownie przez to ze w Swieta zjadlam masę słodyczy i nie dbałam za bardzo o to zeby bielizna byla wyprasowana i byłam u gosci, co wiaze się z uzywaniem innych recznikow itd) robię tak :

- maść clotrimazulm (bez recepty) , przy pierwszych objawach zaczynam smarować te miejsca, które swędzą
- tantum rosa w saszetkach - podmywam się raz dziennie
- szczesliwe mam fajne Panie w aptece obok ktore bez recepty wydaja mi globulki clotrimazolum 100g , uzywam je przez 3 dni 2 razy na dobę,
-oczywiscie zero seksu w tym czasie
- uzywam osobnego recznika do miejsc tam na dole i do reszty ciala
- zmiana diety - mniej slodyczy itd

jak na razie pomaga mi to, i wiem ze duzo zalezy od tego co jem i jak trzymam się higieny. Aha - no i oczywiscie Twoj partner tez musi w tym wypadku brac jakies leki albo chociaz stsowac masc clotrimazolum, bo on to bedzie caly czas nosil w sobie i nawet jak Ty się wyleczysz, prawdopodobnie za chwilę znowu Cię zarazi... Te wszystkie sposoby konsultowalam z ginekologiem i sam wiele z nich pochwalil, wiec mysle ze to co napisalam moze Ci pomoc
miska203 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 23:11   #3
paulinkka
Zadomowienie

Jak przyjmujesz globulki czy masci na grzybice to trzeba brac tez lacibios femina albo cos podobnego, na odbudowanie flory. Moze dlatego Ci to nawraca. Cytologie to raczej bedziesz mogla zrobic jak calkowicie sie wyleczysz.
paulinkka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 09:52   #4
szeos
Przyczajenie

z tego co mi wiadomo z grzybicy jak z hemorojdów, nigdy sie nie wyleczysz do końca
szeos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 08:20   #5
lalika
Rozeznanie

bierz regularnie Lacibios Femina albo cos podobnego. Kup w aptece Albothyl - jest bardzo skuteczny.
Jesli chcesz sprobowac naturalnych sposobow to polecam nasiadowki (szczegoly mozna znalesc w internecie).
Do higieny intymnje nalezy stosowac specjalne zele o kwasnym pH (np Laktacyd) bledem jest stosowanie mydel antybakteryjnych lub zyklych mydel, poniewaz zaburzaja naturalne, kwasnie pH. Grzybica lubi sie rozijac wlasnie wtedy kiedy pH jest wyzsze (w aptece sa dostepne specjalne testy - wkladki, ktorymi mozna sprawdzic pH wydzieliny).

Powodzenia
lalika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 12:48   #6
kizdaM
Zadomowienie

Hej dziewczyny, mam problem z grzybicą pochwy, mogłybyście mi coś doradzić, byłam wczoraj u ginekologa, objawy wszystkie już ustąpiły także niewiele mógł zdziałać, akurat święta sylwester to nie było mnie na miejscu, i wybrałam się do niego dopiero wczoraj, powiedział, że ogólnie jest w porządku, przepisał mi jednorazowo Flumycon w kaps. 150 mg i maść Pimafucort ( mam smarować na noc, nic nie powiedział ile czasu, ale na ulotce było napisane, że nie dłużej jak 14 dni) i do tego przepisał mi Lactovaginal, który mam stosować po współżyciu lub po basenie itp. Zastanawia mnie jednak czy mogę współżyć czy muszę odczekać te 14 dni ? Proszę pomóżcie
P.S. dodam również, że lekarz sam spytał mnie czy partner nie ma żadnych problemów/objawów czy cokolwiek, powiedziałam, że nie i spytałam czy to może być przyczyną, a on powiedział, że niekoniecznie i nic nie wspomniał o zaprzestaniu współżycia, ale czytam już dużo o tym i sama nie wiem co robić, niby powiedział, że po stosunku mam stosować Lactovaginal, to tak jakbym mogła współżyć, co o tym sądzicie ?

Edytowane przez kizdaM
Czas edycji: 2013-01-03 o 12:51
kizdaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 14:14   #7
miska203
Raczkowanie

Mi lekraz ostatnio przepisał doklądnie to co Tobie i powiedzial ze przez ten czas nie mam uprawiac seksu..tylko ze ja mialam to stosowac tylko 7 dni, wiec nie wiem
Stary 2013-01-03, 14:23   #8
kizdaM
Zadomowienie

no własnie i tu pojawia się pytaniem czy skoro Ty masz na 7 dnii a ja jednorazowo, to czy to też wyklucza stosunek czy nie ? no chyba, że chodziło Ci o maść a nie o kaps ?
kizdaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 17:51   #9
miska203
Raczkowanie

Tak, chodziło mi o maść bo kapsułki też miałam jednorazowe. U mnie głownie chodziło o to że oprócz swędzenia zawsze przy grzybicy mam poranione weście do pochwy i chodzilo o to zeby to zaleczyc.. Wiec jesli u Ciebie nie ma zadnych takich objawow typu bol czy krew to chyba mozesz wspolzyc
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości