Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-02-10, 08:30   #331
Nicola_17
Raczkowanie

Dot.: Cała Prawda O Grzywkach

dzięki.. a wiesz co nie polecam nikomu takich włosów jakie ja mam .. od niedawna zaczęły mi się tak trochę kręcić.. i muszę je ciągle prostować a i tak to mało pomaga, bo jak wyjdę na dwór i jest wilgotno czy jakiś deszczyk, to mam takie loki potem, że szok :P
Nicola_17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 09:48   #332
Tehya
Raczkowanie

Ja mam grzywkę postrzępioną, rzadką, takie "ząbki" - myślę że taka pasuje do mojego kształtu twarzy (dłuuuuga, niestety, aż za bardzo), ale troszkę mi się znudziła. Myślałam o klasycznym bobie z grzywką, w stylu retro. Czy będzie mi pasować?
Może lepiej opiszę, bo jest wiele wcieleń boba.
Włosy obcięte równo, do linii ust, lekko podwinięte, z tyłu chyba ciut krótsze, grzywka lekko zaokrąglona. Kolor czarny, oczywiście, albo ciemny brąz - jedyny, w jakim czuję sie dobrze
Tehya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 09:51   #333
Tehya
Raczkowanie

Hmm... nie załączyło mi zdjęć? Jeszcze raz, przepraszam że post pod postem.

___

Edit 3: Więc jak myslicie - do kształtu mojej twarzy pasowałby klasyczny, retro bob czy raczej nie?
Myślałam też o zapuszczeniu włosów - ja to mam 100 pomysłów na minutę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg as1a.jpg (67,2 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg as2.jpg (64,0 KB, 51 załadowań)

Edytowane przez Tehya
Czas edycji: 2008-02-11 o 09:43
Tehya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 20:48   #334
klajdla
Wtajemniczenie

1. GRZYWKA A PRZETŁUSZCZAJĄCE SIE WŁOSY
Ja myje wlosy codziennie, wiec u mnie nie ma z tym problemu. Tylko w ramach ciekawostki powiem, ze akurat teraz moje wlosy "maja" 2 dzien, bo nie chcialo mi sie ich myc i co najdziwniejsze prawie cale wlosy u nasady mam przetluszczone... tylko nie grzywke Nawet ona nie jest przetluszczona u nasady! Dziwne to

2. GRZYWKA A ZWIĄZANE / UPIĘTE WŁOSY
Mam wyprostowana grzywke na bok/ukos i wiaze wlosy w przerozny sposob. Albo prostuje cale wlosy, albo prostuje tylko grzywke a reszta wlosow to lekkie fale, albo wyprostowane wlosy wiaze w konski ogon (kucyk) i prosta grzywke puszczam luzno, albo spinam wlosy w kok a grzywke puszczam tak jak w przypadku kucyka. Prawde mowiac do kazdej takiej fryzury pasuje moj rodzaj grzywki. Przynajmniej mi sie tak bardzo podoba i od wielu znajomych tez uslyszalam takie opinie, ze ta grzywka mi pasuje do wszystkich tych fryzur ktore opisalam.

3. GRZYWKA A KSZTAŁT TWARZY
Ja mam owalny ksztalt twarzy, wiec ponoc taki uniwersalny. W sensie prawie kazda fryzura/grzywka do niej pasuje. Co pewnie tez sie laczy z pkt 2, czyli ze chyba w przypadku takiej twarzy wiekszosc zwiazanych/upietych fryzur pasuje do grzywki na bok.

4. GRZYWKA A OKULARY
Nie widze ty zadnych zastrzezen No moze tylko nie widzi mi sie opcja: gesta, gruba, prosta grzywka siegajaca troche za brwi i do tego okulary z grubymi oprawkami Jakos tak nie moge sobie tego w mysli pogodzic

5. GRZYWKA A GĘSTOŚĆ WŁOSÓW
Rowniez nie powinno tu byc wiekszych problemow z roznymi rodzajami wlosow. No tylko ja jestem przypadkiem gdzie mam grube i geste wlosy, wiec tutaj moje grzywka wymaga chociaz minimalnego prostowania w celu zmniejszenia objetosci tej grzywki.

6. GRZYWKA A KOLOR WŁOSÓW
Wg mnie kolor wlosow nie ma tu zadnego znaczenia

7. GRZYWKA A JEJ UKŁADANIE SIĘ
Rzeczywiscie mi na poczatku oddzielao sie jedno pasmo od grzywki, ktore wczesniej bylo za pierwotnym przedzialkiem. Jednak juz po kilku dniach to pasmo sie zdyscyplinowalo
klajdla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 21:26   #335
kaczuszkaa
Raczkowanie

Ja mam dosyć niskie czoło i noszę na stałe okulary. Czy mogę sobie pozwolić na grzywkę. Jak tak to na jaką??
kaczuszkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 22:22   #336
klajdla
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kaczuszkaa Pokaż wiadomość
Ja mam dosyć niskie czoło i noszę na stałe okulary. Czy mogę sobie pozwolić na grzywkę. Jak tak to na jaką??
Ze wzgledu na niskie czolo wydaje mi sie, ze prosta na cale czolo raczej odpada Ale mysle, ze lekka grzywka na bok/ukos byla by dobra

A masz moze jakies swoje zdjecie? Wtedy by bylo troszke latwiej ocenic
klajdla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 00:29   #337
OoVeritatiSoO
Przyczajenie

Ja zastanawiam się nad grzywką...tylko że nie wiem jaka by do mnie pasowała a raczej jaka pasowałaby do mojej okrągłej buzi;P Pomożcie proszę
Moje zdj na fotce.pl^^ adres http://ooveritatisoo.fotka.pl

www.OoVeritatiSoO.fotka.pl

OoVeritatiSoO jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 18:30   #338
ilonka122
Przyczajenie

Ja mam grzywke... Niestety przetłuszcza mi sie predzej niz reszta włosów (może dlatego ze ją prostuje i mam ja zniszczoną. dodam ze reszty wlosow nie prostuje). co do spiętych wlosow to uwazam ze grzywka wyglada swietnie... nie zauwazylam czy grzywke trzeba dobrać do kształtu twarzy ale wydaje mi sie ze nie polaczenie okularow i grzywki wyglada super... wiem bo sama nosze! A kolor wlosow wydaje mi sie ze jest niewazny!!! do kazdego pasuje!!!! A korzystając z okazji nie macie czasem jakichkolwiek zdjec z okularami i grzywka???? Bo juz od roku mam tą samą grzywke i juz mi sie nudzi dziekuje
ilonka122 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 13:34   #339
Morellaa
BAN stały

POMOCY ! Grzywka ;/

Dziewcznyny Co ja mam zrobic . Moja grzywka jest straszna ... nie chce sie wcale ukladac i jest paskudna ! Jak ja spinac ? Mam jakies krostki na czole ktore mi sie wcale nie podobaja dlatego spinanie w gore odpada ;( Prosze o pomoc !
Morellaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 14:12   #340
IR1988
Zakorzenienie

Dot.: POMOCY ! Grzywka ;/

Hmm a mozesz dac jakeis foto jak ona wogole wyglada?

25.01.2014 - Pawełek
IR1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 14:24   #341
vixen_
Przyczajenie

Jeśli masz grubą, ciężką grzywkę to proponowałabym ją wycieniowac i suszyc tak żeby układała się na bok + utrwalić lakierem? Albo dobrze trzymającą opaską do góry?
W moim przypadku grzywka tylko pogarszała stan krostek na czole..
vixen_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 14:34   #342
Morellaa
BAN stały

Jest gesta No i sie nie chce ukladac . Jest taka NIBY na bok ;( nie wiem co z nia robic ;(
Stary 2008-05-03, 14:39   #343
vixen_
Przyczajenie

Ja tak zaszalałam z grzywką w poprzednie wakacje, nigdy jej nie zapomnę.. i nie są to raczej dobre wspomnienia grzywka się kompletnie nie ukłądała a ja wyglądałam jak kleopatra (czekoladowy brąz wyglądał jak czarny)
Po paru dniach zdecydowałam się coś z nią zrobić, żeby jakoś się na ulicy pokazac. No i było odrobinę lepiej Jesli chesz poszukam zdjęć
vixen_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 14:42   #344
kilianna
Zakorzenienie

Moja siostra była ostatnio u dermatologa i powiedział jej, że grzywka prowokuje powstawanie nowych krost i nie zaleca się noszenia grzywki, gdy ma się problemy z trądzikiem / krostkami. Zaczęła spinać grzywkę i od tej pory jest naprawdę znacznie lepiej! Wydaje mi się,że włosy pocierają o skorę i szkodzą krostkom. Wiem, że narazie cięzko Ci pokazywać krostki, ale przecież możesz je zatuszować jakimś lekkim pudrem antybakteryjnym, żeby nie rzucały się tak w oczy, spiąć grzyweczkę do góry i poczekac aż troszkę odrośnie, a później jakoś ladnie wycieniować, żeby tylko nie opadała na czoło.

Edytowane przez kilianna
Czas edycji: 2008-05-03 o 14:43 Powód: literówka
kilianna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 16:02   #345
Morellaa
BAN stały

Jasne ze chce , jesli mozesz to poszukaj zdjęć Dziekuje za porade kilianna ! Zatuszuje ... Chyba zakupie korektor Pozdrawiam serdecznie
Stary 2008-05-03, 16:09   #346
guantanamera
Zakorzenienie

GG do guantanamera

zakrywanie krostek grzywką jeszcze pogorszy sprawe
Stary 2008-05-03, 16:13   #347
Steniorinka
Rozeznanie

ja przed zrobieniem grzywki też sie bałam wysypu krostek, ale o dziwo było całkiem na odwrót wszystko mi sie zagoiło i teraz rzadziej cos mi na czole wyskakuje, pewnie dlatego, że teraz nie 'macam' sie po czole rękami żeby nie przetłuszczyc grzywki wiec bakterie z rąk na czółko nie przeskakują ;P

Edytowane przez Steniorinka
Czas edycji: 2008-05-03 o 16:14 Powód: literówka
Steniorinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 20:49   #348
Sofrozyna
Przyczajenie

Steniorinko bardzo słuszna uwaga
A Tobie Morelloo polecam wypić mleko z drożdżami, bo jak dla mnie to jest genialne w sprawie krostek. Kiedyś sama miałam podobny problem, ale dzięki temu, że wypiłam kilka dobrych razy drożdże z mlekiem, teraz już nie mam takiego problemu.
A co do grzywki.. nie wiem z jakiego powodu Ci się nie układa, czy dlatego że być może Twoje włosy są sztywne i sterczące, czy dlatego, że na grzywce masz wicherka.. hm..
Mimo wszystko radze po umyciu głowy, w pierwszej kolejności zając sie grzywką, czyli wyciągnąc ja np na szczotke, gdyz mokre wlosy sa podatniejsze na ukladanie, niz takie juz podeschniete.
W razie dalszych problemów, polecam konsultacje u fryzjerki, ktora z bliska obada cala sytuacje.
Mam nadzieje, ze troche pomoglam
Pozdrawiam
Sofrozyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 18:49   #349
monic_a
Raczkowanie

Hm, mi sie grzywka już znudziła i czekam aż odrośnie. Na razie kombinuje, spinam na różne sposoby, zeby wyglądać normalnie. I dopóki nie było grzywki - nie było krost na czole. Teraz niestety są, ale walcze z nimi
Pozdrawiam : )
monic_a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 15:43   #350
kasia5500
Przyczajenie

zastanawiałam się nad zrobieniem grzywki ale nie mam pojęcia jaką . może doradzicie proszę

Edytowane przez kasia5500
Czas edycji: 2009-09-19 o 09:33
kasia5500 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 19:12   #351
Deborah100
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasia5500 Pokaż wiadomość
zastanawiałam się nad zrobieniem grzywki ale nie mam pojęcia jaką . może doradzicie proszę
Myślę, że grzywka na ukos byłaby odpowiednia, zaczynając cieniować dość wysoko

Oj tez myślę nad zmianą grzywki, moja półokroągła mi się znudziła. Chciałabym zrobić przedziałek bardziej na boku i wtedy coś kombinować
Deborah100 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 08:23   #352
Emilcia_1616
Zakorzenienie

a co poradzicie na to, mam grzywke na cale czolo a ona po ulozyeniu wystarczy ze dotkne reka to odrazu leci na bok, robi sie przedzialek i grzywki nie ma....

24.03.2016

Emilcia_1616 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 12:40   #353
untouchable
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
a co poradzicie na to, mam grzywke na cale czolo a ona po ulozyeniu wystarczy ze dotkne reka to odrazu leci na bok, robi sie przedzialek i grzywki nie ma....
jesli masz od niedawna grzywke to normalne. wlosy za jakis czas sie przyzwyczaja ukladaj ją na szczotce podczas suszenia i spryskaj odrobina lakieru
Stary 2008-07-28, 14:39   #354
Emilcia_1616
Zakorzenienie

ale grzywke mam odkad posiadam, zauwazylam ze jak mam krotsza to sie tak nie robi tylko ze ja juz nie chce miec krotkiej

24.03.2016

Emilcia_1616 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 14:47   #355
aanika
Zakorzenienie

Wcześniej miałam tak, że pasma ze środka grzywki szły mi do góry i rozchodziły się. Zaczęłam suszyć grzywkę i przeczesywać ją grzebieniem, trochę ją wyciągam i przygniatam u góry i nic mi nie odstaj. Teraz włosy się już przyzwyczaiły i nie mam tego problemu
aanika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 18:35   #356
untouchable
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
ale grzywke mam odkad posiadam, zauwazylam ze jak mam krotsza to sie tak nie robi tylko ze ja juz nie chce miec krotkiej
moja jak jest dluzsza tez sie rozjezdza. jesli myjesz wlosy wieczorem to podczas spania grzywka moze sie jakos niekorzystnie ''uformowac''. najlepiej myć ranem (chociażby samą grzywke) i susząc suszarką zaczesywać okrągłą szczotką na przód. potem wyprostować prsotownicą (jeśli masz taka koniecznosc) i utrwalic gumą + lakier.

jesli to nic nie daje to moze sprobuj ją delikatnie wycieniować? bo jak wlosy są grube, gęste to trudno będzie nad nimi zapanować. jak mialam prostą grzywke bez cieniowania to rozwala sie na boki. wystarczyly degazowki zeby warstwa wlosow sie uniosla i bylo lepiej
Stary 2008-07-28, 18:51   #357
3432554545656
Przyczajenie

1. GRZYWKA A PRZETŁUSZCZAJĄCE SIE WŁOSY
Przetłuszczają sie tak samo szybko jak reszta włosów.

2. GRZYWKA A ZWIĄZANE / UPIĘTE WŁOSY
Nie pasuje... przynajmniej u mnie. Ale ja i tak lubię rozpuszczone włosy więc to nie stanowi dla mnie problemu ; )) .

3. GRZYWKA A KSZTAŁT TWARZY
Grzywka napewno pasuje do owalnej twarzy.

4. GRZYWKA A OKULARY
Oczywiście ,że pasuje : )) A tym bardziej do długiej grzywki..

5.GRZYWKA A GĘSTOŚĆ WŁOSÓW
Grzywka pasuje do każdego rodzaju włosów.

6. GRZYWKA A KOLOR WŁOSÓW
Hm, raczej jest to obojętne.

7. GRZYWKA A JEJ UKŁADANIE SIĘ
Są małe problemy, ale wystarczy jeden ruch szczotką i wszystko jest ok. Można również użyć lakieru albo pianki do włosów.
3432554545656 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 21:12   #358
lidkawojciech21
Raczkowanie

Smile Dot.: Cała Prawda O Grzywkach

Hej Dziewczyny Wkrotce przedluzam wlosy i niewiem czy do dlugich bedzi mi pasowac prosta grzywka.teraz jestem blondi ale bede tez zmieniac kolor tzn przyciemniac tak zeby powstal balejaz brazowy z blondem.Nosilam dosc dlugo taka prosta grzywke, ale przy krotkich wlosach i niewiem czy przy dlugich nie lepiej bedzie wygladala taka na bok, lekko zachodzaca na czolo.Dolaczam kilka swoich zdjec , w ,,starym" balejazu i z grzywka , blond krotkie +grzywka itd.Teraz bedzie balejaz dlugie+co???No wlasnie pomozcie!!!!!!!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zmiana rozmiarupolanka nowe 143.jpg (40,7 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oslo 2007 007.jpg (49,9 KB, 90 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wszystkie 003.jpg (79,7 KB, 119 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0229501404.jpg (150,4 KB, 178 załadowań)
lidkawojciech21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 21:26   #359
untouchable
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lidkawojciech21 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny Wkrotce przedluzam wlosy i niewiem czy do dlugich bedzi mi pasowac prosta grzywka.teraz jestem blondi ale bede tez zmieniac kolor tzn przyciemniac tak zeby powstal balejaz brazowy z blondem.Nosilam dosc dlugo taka prosta grzywke, ale przy krotkich wlosach i niewiem czy przy dlugich nie lepiej bedzie wygladala taka na bok, lekko zachodzaca na czolo.Dolaczam kilka swoich zdjec , w ,,starym" balejazu i z grzywka , blond krotkie +grzywka itd.Teraz bedzie balejaz dlugie+co???No wlasnie pomozcie!!!!!!!!
wedlug mnie na bok lepsza. w tych blond z prosta grzywka troche jak peruka
Stary 2008-07-31, 22:29   #360
Hipnagogia
Zadomowienie

Hmmm co do kształtu twarzy to powszechnie wiadomo że do okrągłej/kwadratowej twarzy prosta, długa grzywka nie pasuje. Ja mam właśnie okrągłą twarz i prostą grzywke do brwi. Wcześniej nie miałam grzywki, później miałam na bok, ukośną, az wkonu prostą i taka pasuje mi najbardziej.. KAżdy tak mówi bez wyjatku ^^ Ale z prostą grzywką jest duzo zachodu, mimo ze mam wlosy proste to grzywka się zakręca, podwija, trzeba ją ciagle prostowac=/ Ogólnie to nie wiem od czego zalezy to komu jaka grzywka pasuje, bo raczej nie od kształu twarzy, moze bardziej od jej rysów? HM....
Hipnagogia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
grzywka, moda na grzywkę???, opadająca grzywa, włosy

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości