Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Wymiana doświadczeń, porady

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-08-18, 13:38   #1
17milena
Przyczajenie

GG do 17milena
Arrow przebarwienia (((?)))

Hej! mam taki "mały" problem, pozniewaz od dluzszego czasu zaczely pojawiac sie na mojej twarzy i dekoldzie takie plamki małe, raczej wyglada to na małe pieprzyki, szczegolnie na policzkach i czole, ostatnio juz mnie zaczely naprawde denerwowac bo staja sie barzdiej wyrazne i jest ich coraz wiecej, zauwazylam niestety ze jest to zwiazne głownie z opalaniem, bo gdy wracam z nad morza to juz po miesiacu widze kilka nowych sztuk no i jeszcze uzywam tabletek antykoncepcyjnych co tez slyszalam wplywa niekorzystnie. I zastanaiwm sie czy sa na to jakies dobre sprawdzone kremy czy inne specyfiki, bo wlasnie tak sobie mysle czy ten moj problem mozna w ogole zaliczyc do przebarwień?!

gdybyscie dziewczyny mialy jakies sugestie to prosze poratujcie!
17milena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 20:35   #2
AGIX
Przyczajenie

Dot.: przebarwienia (((?)))

A jakiego koloru masz te przebarwienia? Słyszałam, że jak bierze sie tabletki i dużo korzysta ze słońca, to pojawiają się przebarwienia. Czytałam o takich problemach. Jedni mówią, że od tabletek i słońca nie pojawiają się takie rzeczy. Ja niestety nie jestem tego przykładem, bo sama nabawiłam się brzydkich przebarwień.
AGIX jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 09:23   #3
17milena
Przyczajenie

GG do 17milena

ja bym powiedziala ze są to takie małe pieprzyki, jasno brązowe, własnie nie wiem czy można to zaliczyc do przebarwień, bo w koncu nie wiem czy te kremy na przebarwienia daly by jakis efekt czy nie. Ja mysle ze tabletki i słonce maja decydujacy wpływ na to niestety, ale ani z jednego ani z drugiego nie chcialabym rezygnowac

hm zastanawiam sie teraz nad kupnem kremu vichy novadiol na przebarwienia... czy ktos moze stosował i widzi efekty, w koncu to dobra firma wiec chyba zaufam, ostatnio kupilam krem za 79 zł ale nie dal efektow:/
17milena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 15:07   #4
Justy
Zakorzenienie

vichy novadiol Ci nie pomoże.
jeśli już vichy na te przebarwienia, to ich krem-żel z SPF60.

przy przebarwieniach/pieprzykach obowiązują najwyższe filtry przez cały rok, stosowane grubą warstwą i dodatkowo unikanie słońca. bez tego żadne wybielacze nie dadzą efektu.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 15:20   #5
Kavala
Rozeznanie

To ja się podepnę. Po słońcu i pigułce mam przebarwienia na policzkach w postaci dużych rozlanych jasnobrązowych piegów. Jaki polecacie krem? Dlaczego nie nowadiol? A mela-D. Który najskuteczniejszy?
Kavala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 20:36   #6
Justy
Zakorzenienie

Novadiol przeciw przebarwienio nie zawiera skutecznego środka wybielającego, ani dobrego filtra (całe spf15...)- pic na wodę za prawie 100zł.
Mela-D byłby ok, gdyby nie to, że jego spf15 to żałośnie mało przy przebarwieniach.

Moża wziąć pod uwagę np. SVR Clairal i dobry filtr 50+, Melora D4 i dobry filtr 50+, Unifiance Isis i dobry filtr 50+, coś z neostraty i dobry filtr 50+. Filtry od: Vichy, La Roche Posay, Avene, SVR, Biodermy.
Stary 2005-08-20, 18:10   #7
aniolek-tasmanski
generał brygady milicji obywatelskiej ds. forum, przeglądarek oraz gotowania trolli na parze

Bardzo dobrym i skutecznym kremem na przebarwienia sloneczne jest:
Thiospot krem ( Dermokosmetyki :: Thiospot :: General Topics )
cena w aptece to ok: 77 zl - krem, Thiospot płyn z aplikatorem - 51 zl, niestety nie w kazdej aptece mozna go kupic sama sie o tym przekonalam
tutaj mozesz przeczytac o nim troszke i sprawdzic w jakich aptekach jest dostepny:
http://www.consultronix.com.pl/derma...i/thiospot.php
Bardzo dokladny opis dzialania kremu jest w zalaczonej ulotce razem z kremem ( opakowanie posiada hologram)

Krem nie tylko likwiduje przebarwienia, ale takze leczy przyczyne, pod warunkiem, ze bedzie stosowany ok 2-3 mc.
Konieczne jest rowniez stosowanie na dzien bardzo duzego kremu z filtrem, polecam Photoderm MAX Fluide SPF 100 - delikatne mleczko ( cena w aptece ok 50 zl) lub Photoderm MAX SPF 100 Creme Teintee ( cena ok. 55 zl)- krem tonujacy maskujacy przebarwienia - jak dobry podklad

Wszystkich kosmetykow uzywam ( mam podobny problem) polecil mi je lekarz dermatolog - efekt rewelacyjny po miesiacu stosowania

Zobacz tez topic: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=36193
(post "maga")

pozdrawiam
aniolek-tasmanski jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 18:23   #8
~Słoneczko18~
Raczkowanie

A co pomoze na przebarwienia po tradziku?
~Słoneczko18~ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 18:25   #9
Kavala
Rozeznanie

A po co przy kremach na przebarwienia trzeba stosować inne kremy z filtrami? Profilaktycznie, żeby nie powstały nowe przebarwienia, czy dlatego ze tych kremów nie mozna wystawiać na słońce?
Kavala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 19:31   #10
Justy
Zakorzenienie

po co krem z filtrem?
promienie UV pobudzają produkcję melaniny znacznie bardziej niż kremy hamują jej powstawanie. bez kremu z filtrem wybielanie jest nieskuteczne.
dodatkowo, jeśłi pozbędziemy się przebarwienia, to nieużywanie filtrów sprawi, że przebarwienie powróci w tym miejscu.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości