przebarwienia (((?))) - Forum Wizaz.pl
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-08-18, 13:38   #1
17milena
Przyczajenie

GG do 17milena
Arrow przebarwienia (((?)))

Hej! mam taki "mały" problem, pozniewaz od dluzszego czasu zaczely pojawiac sie na mojej twarzy i dekoldzie takie plamki małe, raczej wyglada to na małe pieprzyki, szczegolnie na policzkach i czole, ostatnio juz mnie zaczely naprawde denerwowac bo staja sie barzdiej wyrazne i jest ich coraz wiecej, zauwazylam niestety ze jest to zwiazne głownie z opalaniem, bo gdy wracam z nad morza to juz po miesiacu widze kilka nowych sztuk no i jeszcze uzywam tabletek antykoncepcyjnych co tez slyszalam wplywa niekorzystnie. I zastanaiwm sie czy sa na to jakies dobre sprawdzone kremy czy inne specyfiki, bo wlasnie tak sobie mysle czy ten moj problem mozna w ogole zaliczyc do przebarwień?!

gdybyscie dziewczyny mialy jakies sugestie to prosze poratujcie!
17milena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 20:35   #2
AGIX
Przyczajenie

Dot.: przebarwienia (((?)))

A jakiego koloru masz te przebarwienia? Słyszałam, że jak bierze sie tabletki i dużo korzysta ze słońca, to pojawiają się przebarwienia. Czytałam o takich problemach. Jedni mówią, że od tabletek i słońca nie pojawiają się takie rzeczy. Ja niestety nie jestem tego przykładem, bo sama nabawiłam się brzydkich przebarwień.
AGIX jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 09:23   #3
17milena
Przyczajenie

GG do 17milena

ja bym powiedziala ze są to takie małe pieprzyki, jasno brązowe, własnie nie wiem czy można to zaliczyc do przebarwień, bo w koncu nie wiem czy te kremy na przebarwienia daly by jakis efekt czy nie. Ja mysle ze tabletki i słonce maja decydujacy wpływ na to niestety, ale ani z jednego ani z drugiego nie chcialabym rezygnowac

hm zastanawiam sie teraz nad kupnem kremu vichy novadiol na przebarwienia... czy ktos moze stosował i widzi efekty, w koncu to dobra firma wiec chyba zaufam, ostatnio kupilam krem za 79 zł ale nie dal efektow:/
17milena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 15:07   #4
Justy
Zakorzenienie

vichy novadiol Ci nie pomoże.
jeśli już vichy na te przebarwienia, to ich krem-żel z SPF60.

przy przebarwieniach/pieprzykach obowiązują najwyższe filtry przez cały rok, stosowane grubą warstwą i dodatkowo unikanie słońca. bez tego żadne wybielacze nie dadzą efektu.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 15:20   #5
Kavala
Rozeznanie

To ja się podepnę. Po słońcu i pigułce mam przebarwienia na policzkach w postaci dużych rozlanych jasnobrązowych piegów. Jaki polecacie krem? Dlaczego nie nowadiol? A mela-D. Który najskuteczniejszy?
Kavala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 20:36   #6
Justy
Zakorzenienie

Novadiol przeciw przebarwienio nie zawiera skutecznego środka wybielającego, ani dobrego filtra (całe spf15...)- pic na wodę za prawie 100zł.
Mela-D byłby ok, gdyby nie to, że jego spf15 to żałośnie mało przy przebarwieniach.

Moża wziąć pod uwagę np. SVR Clairal i dobry filtr 50+, Melora D4 i dobry filtr 50+, Unifiance Isis i dobry filtr 50+, coś z neostraty i dobry filtr 50+. Filtry od: Vichy, La Roche Posay, Avene, SVR, Biodermy.
Stary 2005-08-20, 18:10   #7
aniolek-tasmanski
generał brygady milicji obywatelskiej ds. forum, przeglądarek oraz gotowania trolli na parze

Bardzo dobrym i skutecznym kremem na przebarwienia sloneczne jest:
Thiospot krem ( Dermokosmetyki :: Thiospot :: General Topics )
cena w aptece to ok: 77 zl - krem, Thiospot płyn z aplikatorem - 51 zl, niestety nie w kazdej aptece mozna go kupic sama sie o tym przekonalam
tutaj mozesz przeczytac o nim troszke i sprawdzic w jakich aptekach jest dostepny:
http://www.consultronix.com.pl/derma...i/thiospot.php
Bardzo dokladny opis dzialania kremu jest w zalaczonej ulotce razem z kremem ( opakowanie posiada hologram)

Krem nie tylko likwiduje przebarwienia, ale takze leczy przyczyne, pod warunkiem, ze bedzie stosowany ok 2-3 mc.
Konieczne jest rowniez stosowanie na dzien bardzo duzego kremu z filtrem, polecam Photoderm MAX Fluide SPF 100 - delikatne mleczko ( cena w aptece ok 50 zl) lub Photoderm MAX SPF 100 Creme Teintee ( cena ok. 55 zl)- krem tonujacy maskujacy przebarwienia - jak dobry podklad

Wszystkich kosmetykow uzywam ( mam podobny problem) polecil mi je lekarz dermatolog - efekt rewelacyjny po miesiacu stosowania

Zobacz tez topic: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=36193
(post "maga")

pozdrawiam
aniolek-tasmanski jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 18:23   #8
~Słoneczko18~
Raczkowanie

A co pomoze na przebarwienia po tradziku?
~Słoneczko18~ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 18:25   #9
Kavala
Rozeznanie

A po co przy kremach na przebarwienia trzeba stosować inne kremy z filtrami? Profilaktycznie, żeby nie powstały nowe przebarwienia, czy dlatego ze tych kremów nie mozna wystawiać na słońce?
Kavala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 19:31   #10
Justy
Zakorzenienie

po co krem z filtrem?
promienie UV pobudzają produkcję melaniny znacznie bardziej niż kremy hamują jej powstawanie. bez kremu z filtrem wybielanie jest nieskuteczne.
dodatkowo, jeśłi pozbędziemy się przebarwienia, to nieużywanie filtrów sprawi, że przebarwienie powróci w tym miejscu.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości