Kosmetyki M.A.C. cz.7 - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2014-04-18, 10:24   #4441
OlaM
Moderator

Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Cytat:
Napisane przez panna mrau Pokaż wiadomość
Ad. 1 - tak, Archie's Girls i moja ukochana Ronnie Red
Ad. 2 - a nie Betty Bright, tylko Viva Glam Nicki pamiętam nawet, że Betty nie brałam własnie dlatego, że mi się wydawała zbyt podobna do Nicki
Tak właśnie mi się wydawało, że Ty z Archiego brałaś Ronnie Red (też ja bardzo lubię ), a nie Betty, ale mój strzał był blisko
OlaM jest offline  
Stary 2014-04-18, 12:11   #4442
kaja2301
Zakorzenienie

dziekuje dziewczyny

nawet pamiętam ta kolekcje, ale szminki niestety nie mam

co do samego deopotowania to nie odwazylabym się chyba
Stary 2014-04-18, 16:40   #4443
panna mrau
Zakorzenienie

GG do panna mrau

Mam pytanie odnośnie podkładu Prolongwear. Ostatnio kupiłam dla siebie NC15, wydawał się spoko, ale dziś już kolejny raz przyuważyłam, że jak on zastyga na twarzy to się utlenia i ciemnieje, wpadając w lekko pomarańczowe tony. Kiedyś dawno testowałam NC20 i NW20 i pamiętam, że one nie ciemniały i miały bardziej 'neutralne' odcienie w porównaniu do tego NC15...
Zdarzało Wam się, żeby Prolongwear ciemniał? nie wiem teraz czy dokupić jeszcze jaśniejszy NW13 i mieszać go, żeby zneutralizować ten pomarańcz czy co... Nie za bardzo uśmiecha mi się mieszanie go z białym F&B, z racji różnych formuł, a szkoda mi pozbywać się świeżego podkładu.

blog. I am Paula
TOP 5: produkty do konturowania
#newin: Rossmann -40%, MAC, KOBO, Inglot
MAC Wash & Dry
panna mrau jest offline  
Stary 2014-04-18, 16:51   #4444
ranka
Kici kici miau miau

Mi nie ciemnieje tez mam nc15
ranka jest offline  
Stary 2014-04-18, 17:25   #4445
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Mam pytanie odnośnie podkładu Prolongwear. Ostatnio kupiłam dla siebie NC15, wydawał się spoko, ale dziś już kolejny raz przyuważyłam, że jak on zastyga na twarzy to się utlenia i ciemnieje, wpadając w lekko pomarańczowe tony. Kiedyś dawno testowałam NC20 i NW20 i pamiętam, że one nie ciemniały i miały bardziej 'neutralne' odcienie w porównaniu do tego NC15...
Zdarzało Wam się, żeby Prolongwear ciemniał? nie wiem teraz czy dokupić jeszcze jaśniejszy NW13 i mieszać go, żeby zneutralizować ten pomarańcz czy co... Nie za bardzo uśmiecha mi się mieszanie go z białym F&B, z racji różnych formuł, a szkoda mi pozbywać się świeżego podkładu.
Mam i NC20 i NC 15 i żaden z nich nie ciemnieje ani nijak nie zmienia koloru na buzi
I wśró tych dóch kolorów, jesli już, to na swatchu na łapie to bardziej NC20 w pomarańcz moze wpaść niz 15-ka.

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2014-04-18 o 17:27
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 61 087 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Corii jest offline  
Stary 2014-04-18, 17:43   #4446
panna mrau
Zakorzenienie

GG do panna mrau

To nie wiem... Dziś nakładałam go na filtr Vichy SPF30, ale zachowuje się tak samo niezależnie od tego co mam pod spodem. Aż mi się wierzyć nie chce, że aż tak zbielałam ostatnimi czasy - zawsze byłam na poziomie 20 w zimę i 25 w lato, a teraz 15 miałłaby być za jasna? :niewiem:

blog. I am Paula
MAC Wash & Dry
panna mrau jest offline  
Stary 2014-04-18, 17:59   #4447
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
To nie wiem... Dziś nakładałam go na filtr Vichy SPF30, ale zachowuje się tak samo niezależnie od tego co mam pod spodem. Aż mi się wierzyć nie chce, że aż tak zbielałam ostatnimi czasy - zawsze byłam na poziomie 20 w zimę i 25 w lato, a teraz 15 miałłaby być za jasna? :niewiem:
Ale dlaczego nie? Ja zawsze byłam NC20 a teraz jestem 15

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 61 087 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Corii jest offline  
Stary 2014-04-21, 10:03   #4448
p4w
Zakorzenienie

dziewczyny, pomóżcie mi
chciałam kupić tusz do rzęs In Extreme Dimention 3d, ale na stronie Mac akurat jest wyprzedany, a na str Douglasa są 2 wersje kolorystyczne
https://www.douglas.pl/douglas/Makij...000070394.html
rozumiem, ze ten "różowy" na stronie douglasa jest odpowiednikiem tego na str mac http://www.maccosmetics.pl/product/s...RZS/index.tmpl

czy się mylę?
chciałam dobrać do darmowej wysyłki jeszcze pędzel, ale nie wiem czy brać sobie kolejny 217 czy moze jednak 224? warto mieć ten 224? jakiś taki zbyt "luźny" do blendowania mi się zawsze wydawał

3220g 54 cm

------------------
rekontrukcja piersi Sz-n dr A.Ś.
p4w jest offline  
Stary 2014-04-21, 12:00   #4449
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Wybieram sie jutro po Vegas Volt za B2M Ostanio ją tetsowalam i fajnie wygladała na ustach.

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2014-04-21, 12:12   #4450
kicia555
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Wybieram sie jutro po Vegas Volt za B2M Ostanio ją tetsowalam i fajnie wygladała na ustach.
mam i bardzo lubię niech Ci się dobrze nosi

GALAXIA

kicia555 jest offline  
Stary 2014-04-21, 12:39   #4451
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Napisane przez kicia555 Pokaż wiadomość
mam i bardzo lubię niech Ci się dobrze nosi
Jak będzie oczywiście ale dziekuję z tym, ze ja mam problem z takimi koralowymi odcieniami w macu - wszystkie one wygladaja na mnie jakby wlazily w zalamania jakiekolwiek mozliwe. W każdym razie nie jest to spojna warstwa na ustach(a nie jest to problem suchych ust, te mam wypielegnowane). Tak samo miałam z Watch Me Simmer, Force of Love, Nicky Minaj stad jeszcze się lekko waham

Za to pokochałam od peirwszego umalowania Hot Tahiti

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2014-04-21 o 12:40
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2014-04-21, 20:51   #4452
shamarh
Przyczajenie

Witajcie, dziewczyny
pewnie wiele z Was ma już przetestowane formuły podkładów z mac, dlatego mam pytanie jak podkłady zachowują sie na cerze, zależy mi by nie osiągnąć efektu tapety przy dobrym kryciu, do tej pory mam duży problem z dobraniem odcienia (jestem mega blada) i jakiś czas temu już miałam trafić do mac, ale zahaczyłam o douglasa i tak naciągnęłam sie na podkład z bobbi brown który po jakimś czasie zaczął mi sie utleniać na twarzy a że kupiłam bo tyle ze zględu na bardzo jasny odcień i naturalny wygląd teraz w ogóle sie nie sprawdza,
poradzicie coś ?
shamarh jest offline  
Stary 2014-04-21, 20:55   #4453
OlaM
Moderator

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
dziewczyny, pomóżcie mi
chciałam kupić tusz do rzęs In Extreme Dimention 3d, ale na stronie Mac akurat jest wyprzedany, a na str Douglasa są 2 wersje kolorystyczne
https://www.douglas.pl/douglas/Makij...000070394.html
rozumiem, ze ten "różowy" na stronie douglasa jest odpowiednikiem tego na str mac http://www.maccosmetics.pl/product/s...RZS/index.tmpl

czy się mylę?
chciałam dobrać do darmowej wysyłki jeszcze pędzel, ale nie wiem czy brać sobie kolejny 217 czy moze jednak 224? warto mieć ten 224? jakiś taki zbyt "luźny" do blendowania mi się zawsze wydawał
Tak, ten "różowy" na stronie Dougiego (nie mam pojęcia, co to za oznaczenie ), to 3D In Extreme Dimension. Zamawiałam go już ze strony Dougiego, mając wcześniej ten sam kupowany w salonie MAC, więc spokojnie, to ten sam, pomyłki nie będzie .
Z drugiej strony miałam obydwa (mam swój własny podział - w białe literki i w ciemne literki ) i wielkiej różnicy między nimi szczerze mówiąc nie widzę . Chyba ten 3D ma intensywniejszą czerń .

Co do pędzli - ja nie lubię 224, może ewentualnie bardziej do blendowania korektora pod oczami. Do rozcierania dla mnie jest za bardzo rozczapierzony i za sztywny. Ja bym wzięła 217-tkę.
OlaM jest offline  
Stary 2014-04-21, 21:30   #4454
p4w
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
Tak, ten "różowy" na stronie Dougiego (nie mam pojęcia, co to za oznaczenie ), to 3D In Extreme Dimension. Zamawiałam go już ze strony Dougiego, mając wcześniej ten sam kupowany w salonie MAC, więc spokojnie, to ten sam, pomyłki nie będzie .
Z drugiej strony miałam obydwa (mam swój własny podział - w białe literki i w ciemne literki ) i wielkiej różnicy między nimi szczerze mówiąc nie widzę . Chyba ten 3D ma intensywniejszą czerń .

Co do pędzli - ja nie lubię 224, może ewentualnie bardziej do blendowania korektora pod oczami. Do rozcierania dla mnie jest za bardzo rozczapierzony i za sztywny. Ja bym wzięła 217-tkę.
dzięki za pomoc , w takim razie poczekam aż tusz pojawi się na stronie mac, bo w Douglasie nie ma teraz 217 i musiałabym coś sztucznie dobrać do darmowej wysyłki

3220g 54 cm

------------------
rekontrukcja piersi Sz-n dr A.Ś.
p4w jest offline  
Stary 2014-04-21, 22:55   #4455
kaja2301
Zakorzenienie

Cytat:

Tez miałam na nia spora ochotę, jakis czas temu po obejrzeniu zdjec na temptalii. Ale niestety ja sie w niej nie czułam ostatecznie wybrałam Coral Bliss

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Stary 2014-04-22, 12:02   #4456
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

No i wróciłam za B2M z Vegas Volt i ... Film Noir Uwielbiam takie mroczne klimaty, ale szminka jakby pode mnie robiona

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2014-04-22, 12:29   #4457
NomadSoul
Rozeznanie

Cytat:
No i wróciłam za B2M z Vegas Volt i ... Film Noir Uwielbiam takie mroczne klimaty, ale szminka jakby pode mnie robiona
Jak Tobie się udaje tyle rzeczy z MAC'a zużywać ;O u mnie te produkty nie mają dna ;P
Stary 2014-04-22, 12:37   #4458
katiekatiekatie
Przyczajenie

[QUOTE=kaja2301;46120403]Tez miałam na nia spora ochotę, jakis czas temu po obejrzeniu zdjec na temptalii. Ale niestety ja sie w niej nie czułam ostatecznie wybrałam Coral Bliss

Kaja2301 jak tobie się nosi Coral Bliss? Zamówiłam go w ciemno ze strony douglasa bo kolorek w internecie wyglądał dość spokojnie. To jest dość mocny kolor czy na codzień normalnie można nosić?
katiekatiekatie jest offline  
Stary 2014-04-22, 12:50   #4459
iza89
Zakorzenienie

Mogłybyście polecić szminką zbliżoną do koloru ust? Czytałam, że Modesty najlepiej się sprawuje, są jeszcze jakieś odpowiedniki?
Stary 2014-04-22, 12:52   #4460
NomadSoul
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
Mogłybyście polecić szminką zbliżoną do koloru ust? Czytałam, że Modesty najlepiej się sprawuje, są jeszcze jakieś odpowiedniki?
Przecież każdy ma inny odcień ust
Stary 2014-04-22, 13:02   #4461
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Napisane przez NomadSoul Pokaż wiadomość
Jak Tobie się udaje tyle rzeczy z MAC'a zużywać ;O u mnie te produkty nie mają dna ;P
No ze szminkami ciezko, to fakt, większosc kolorów takich nietypowych, ciemnych to prędzej się zestarzeje niż zuzyje, ale w przypadku noszalnych, jak Pure Zen etc, to spokojnie mozna zuzyć używajac pare razy w tygodniu.
Ja ostatnio robiłam porządki szminkowe, sporo sprzedałam na all, a stare co miały ponad 3,5 roku wyrzuciłam, w sensie usunełam srodek,a opakowanie na B2M szło.
Teraz mi potrzebna jeszcze pusta 15-ka, bo mam trochę cieni do wydepotowania a wole je mieć w paletce niz luzem porozwalane po szufladzie, jak teraz
Cienie też mi sie ciezko skończyć, takie kolorowe, bo typy Brule, Vanilla, to jakoś idą pomału. Ale i tak przy takiej ilosci, jaką ich mam to....
Podkłądy, pudry, bazy, kremy, balsamy, zmywaki - to są rzeczy które z maca schodzą mi natomiast w miarę regularnie.

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2014-04-22 o 13:03
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2014-04-22, 13:16   #4462
kaja2301
Zakorzenienie

[QUOTE=katiekatiekatie;461 24928]
Cytat:
Napisane przez kaja2301 Pokaż wiadomość
Tez miałam na nia spora ochotę, jakis czas temu po obejrzeniu zdjec na temptalii. Ale niestety ja sie w niej nie czułam ostatecznie wybrałam Coral Bliss

Kaja2301 jak tobie się nosi Coral Bliss? Zamówiłam go w ciemno ze strony douglasa bo kolorek w internecie wyglądał dość spokojnie. To jest dość mocny kolor czy na codzień normalnie można nosić?

Super jest, ja wlasnie na dzien ja uzywam taki delikatny koral. VV była dla mnie za intensywna moze jak sie opale byłaby ok.

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Cytat:

Piękna ta film noir 😍

Stary 2014-04-22, 13:23   #4463
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

[QUOTE=kaja2301;46125387]
Cytat:
Napisane przez katiekatiekatie Pokaż wiadomość

Super jest, ja wlasnie na dzien ja uzywam taki delikatny koral. VV była dla mnie za intensywna moze jak sie opale byłaby ok.

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Piękna ta film noir 😍

A na jakim poziomie macowych kolorów podkładów jestes? Ja mam NC 15 i VV wygląda dobrze.

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2014-04-22, 13:34   #4464
kaja2301
Zakorzenienie

[QUOTE=Corii;46125536]
Cytat:

A na jakim poziomie macowych kolorów podkładów jestes? Ja mam NC 15 i VV wygląda dobrze.

Ja nie uzywalam nigdy na dluzej ich podkładów, ale jak testowalam studio fix, to pani mi dała próbkę bodajże nc 20, ale nie jestem pewna czy dobrze pamietam. Sprawdze w domu jesli jeszxze mam pudełeczko. Mi sie wydaje ze ona mnie postarzala

Stary 2014-04-22, 13:39   #4465
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Ja nie uzywalam nigdy na dluzej ich podkładów, ale jak testowalam studio fix, to pani mi dała próbkę bodajże nc 20, ale nie jestem pewna czy dobrze pamietam. Sprawdze w domu jesli jeszxze mam pudełeczko. Mi sie wydaje ze ona mnie postarzala

A moze tak Ci sie wydawało, ze postarzała? One przeciwnie - nadaje takiego promiennego wyglądu. Z drugiej strony chyba to też zalezy ogólnie do koloru włosów, oczy, etc. Mozliwe ze calosc u Ciebie nie komponowała się dobrze. U mnie tez nie wszystkie szminki dobrze wyglądaja. Przewaznie takie nudziakowe zlewaja sie z reszta twarzy, musze miec wyraziste kolory.

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2014-04-22, 13:44   #4466
kaja2301
Zakorzenienie

Kosmetyki M.A.C. cz.7

Cytat:
A moze tak Ci sie wydawało, ze postarzała? One przeciwnie - nadaje takiego promiennego wyglądu. Z drugiej strony chyba to też zalezy ogólnie do koloru włosów, oczy, etc. Mozliwe ze calosc u Ciebie nie komponowała się dobrze. U mnie tez nie wszystkie szminki dobrze wyglądaja. Przewaznie takie nudziakowe zlewaja sie z reszta twarzy, musze miec wyraziste kolory.

Ja tez lubie takie mocne kolorki, jedna z moich ulubionych szminek z MACa jest Candy yum yum moze to tez fakt, ze jak ja testowalam byłam dosc zmęczona i moze ten kolor sie tak odcinał. Napewno bede jeszcze sie jej przyglądać ale tez nie jestem pewna do konca czy po prostu pomarańcze to kolory szminek dla mnie...

Wpadła mi w oko tez ostatnio flat&fabulous ona mi sie u mnie bardzo podobała

Edytowane przez kaja2301
Czas edycji: 2014-04-22 o 13:46
kaja2301 jest offline  
Stary 2014-04-22, 13:48   #4467
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Ja tez lubie takie mocne kolorki, jedna z moich ulubionych szminek z MACa jest Candy yum yum moze to tez fakt, ze jak ja testowalam byłam dosc zmęczona i moze ten kolor sie tak odcinał. Napewno bede jeszcze sie jej przyglądać ale tez nie jestem pewna do konca czy po prostu pomarańcze to kolory szminek dla mnie...

Miałam Candy Yum Yum
Ale na nią tzez trzeba było miec dobry dzien, bo czasami nei pasowała
Wahałam sie ostatnio, czy nie wziac jej znowu za B2M, ale doszłam do wniosku, ze i tak ja bym nosiła raz na ruski rok, wiec odpuscilam.

Mnie w pomarańczach nie jest dobrze, takich typowych, bo typu VV pasują.

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Cytat:
Wpadła mi w oko tez ostatnio flat&fabulous ona mi sie u mnie bardzo podobała

Flat jest fajna Ona jest w stalej aktualnie? Bo sie już pogubiłam prawde mówiac

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2014-04-22, 14:01   #4468
panna mrau
Zakorzenienie

GG do panna mrau

Cytat:
Flat jest fajna Ona jest w stalej aktualnie? Bo sie już pogubiłam prawde mówiac
Ta kolekcja Retro Matte weszła do stałej - ja mam FOF i na ustach jest piękna, ale jak to te nowe maty mają w zwyczaju drastycznie wysusza usta i robi ciasto, jak się nałoży za grubą warstwę

Ja planuję wziąć sobie Kinda Sexy, ale szukam też jakiegoś fajnego odcienia typu mauve, który byłby ciemniejszy od moich ust, ale był bardziej 'wychodny' niż fuksje i fiolety, które u mnie jednak dominują ostatnio

blog. I am Paula
MAC Wash & Dry
panna mrau jest offline  
Stary 2014-04-22, 14:19   #4469
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Ta kolekcja Retro Matte weszła do stałej - ja mam FOF i na ustach jest piękna, ale jak to te nowe maty mają w zwyczaju drastycznie wysusza usta i robi ciasto, jak się nałoży za grubą warstwę

Ja planuję wziąć sobie Kinda Sexy, ale szukam też jakiegoś fajnego odcienia typu mauve, który byłby ciemniejszy od moich ust, ale był bardziej 'wychodny' niż fuksje i fiolety, które u mnie jednak dominują ostatnio
A to z tej kolekcji Szkoda, bo ostatnio z nich próbowałam testowac dwie inne i tragedia z nakłądaniem
A taki ma piękny kolor ta Flat ...ech..

Kinda Sexy nie znam Ale ze swatchy wyglada ciekawie.
Za to czekam z niecierpliwoscia na Flamingo w stałej

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2014-04-22, 14:22   #4470
panna mrau
Zakorzenienie

GG do panna mrau

Kinda Sexy to taki idealny dla mnie nudziak - idealna mieszanka beżu, pomarańczu i różu dla mnie, wygląda jak mój kolor ust tylko podkręcony

blog. I am Paula
MAC Wash & Dry
panna mrau jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
cienie, cienie mac, mac, oszustwo, palety cieni mac, pigment, porada, szminka pomadka

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości