Kosmetyki M.A.C. cz.7 - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-09-06, 13:32   #2041
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
Nie smutaj się , M.A.C. otwierają w Gdyni, w rozbudowywanym centrum Wzgórze, teraz to chyba Riviera ma być
też mi to MACówki mówiły, jak po wakacjach przyleciałam się stęskniona przywitać

mhm0808 jest offline  
Stary 2013-09-06, 14:16   #2042
OlaM
Moderator

Cytat:
Napisane przez GretchenSp Pokaż wiadomość
Ha ha popłakałam się ze śmiechu

W końcu ją kliknęłam, choć mam wciąż trochę obaw co do tego koloru. No ale raz się żyje

BTW, przefarbowałam jakiś czas temu włosy na jasny brąz i kiedy wczoraj pomalowałam się Flamingo, doszłam do wniosku, że strasznie się z tymi moimi włosami "gryzie". Oczywiście moją intencją było uzyskanie na głowie ciemnego blondu w chłodnym odcieniu. A fryzjerowi wyszedł brąz z pomarańczowymi tonami. Żaden szampon ani płukanka niestety nie dają rady schłodzić koloru i zneutralizować tych rudawych tonów. Przyciemnienie akurat byłabym skłonna przeżyć, gdyby tylko nie ta pomarańczka
To trzymam kciuki, żeby FtS ładnie zgrała się z Twoim kolorytem ust i żebyś była po prostu zadowolona .

W sumie to jest kwestia przyzwyczajenia do tego typu odcieni. Np. jak przez jakiś czas noszę na ustach czerwienie, fuksje czy inne intensywne kolory, to każda zmiana w kierunku pasteli czy nudziaków powoduje, że własna twarz wydaje mi się bezbarwna. Potem to wrażenie mija. Poza tym zawsze można walnąć dla równowagi mocniejszy kolor na policzki .

A z włosami to współczuję .
(Najlepiej mieć czarne, żadnej niespodzianki nie ma po farbowaniu . Choć raz przez przypadek kupiłam granatową czerń i do pierwszego mycia po farbownaiu miałam iście atramentowy przedziałek .)
Mimo wszystko wydaje mi się, że Flamingo z ciepłym kolorem włosów nie powinna się kłócić .
OlaM jest offline  
Stary 2013-09-06, 15:07   #2043
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪

Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
To trzymam kciuki, żeby FtS ładnie zgrała się z Twoim kolorytem ust i żebyś była po prostu zadowolona .

W sumie to jest kwestia przyzwyczajenia do tego typu odcieni. Np. jak przez jakiś czas noszę na ustach czerwienie, fuksje czy inne intensywne kolory, to każda zmiana w kierunku pasteli czy nudziaków powoduje, że własna twarz wydaje mi się bezbarwna. Potem to wrażenie mija. Poza tym zawsze można walnąć dla równowagi mocniejszy kolor na policzki .

A z włosami to współczuję .
(Najlepiej mieć czarne, żadnej niespodzianki nie ma po farbowaniu . Choć raz przez przypadek kupiłam granatową czerń i do pierwszego mycia po farbownaiu miałam iście atramentowy przedziałek .)
Mimo wszystko wydaje mi się, że Flamingo z ciepłym kolorem włosów nie powinna się kłócić .
Problem polega chyba na tym, że ten kolor jest naprawdę dziwny i oprócz tego że ma pomarańczowe tony (których nie znoszę), w niektórych miejscach zaczyna wypłukiwać się na żółto. U góry przy przedziałku to prawie kasztan, potem brąz, końcówki i niektóre pasma - złotawe

Na FtS czekam jak na szpilkach. Jeśli nie będzie pasować, to będzie pretekst do kolejnych zakupów

GretchenSp jest offline  
Stary 2013-09-06, 15:23   #2044
MissScareAll
Zakorzenienie

Dziewczęta! Piszcie na PW, która co chce, postaram się upolować. U mnie były jeszcze wszystkie Paintpoty.

A Stormy Pink kupiłam jako pierwszy i nie mogę się nim nacieszyć, szarobury wrzos przełamany różem, pięknie podkreśla oko, nawet niebieskie.

Edytowane przez MissScareAll
Czas edycji: 2013-09-06 o 15:24
MissScareAll jest offline  
Stary 2013-09-06, 15:39   #2045
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość

A Stormy Pink kupiłam jako pierwszy i nie mogę się nim nacieszyć, szarobury wrzos przełamany różem, pięknie podkreśla oko, nawet niebieskie.
Też go macałam tam... tylko trochę się obawiam o te różowe tony, czy to nie podkreśli zaczerwienień oka?
jak sądzisz? Miewasz z tym problem?

mhm0808 jest offline  
Stary 2013-09-06, 18:09   #2046
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
zbadaj, jakim jesteś typem
wątek o analizie kolorystycznej
są w nim linki do zagranicznych stron, niektóre podają odcienie pomadek pasujące poszczególnym typom
Wizazanka, która tam się udziela prowadzi świetnego bloga o analizie kolorytycznej.
Najbliżej mi do wiosny, ale ogólnie jestem mieszańcem.

Cytat:
Ja to aż tak się nie znam, to co piszę, to takie moje teorie . KNK to specjalista, on na pewno lepiej doradzi .
Mnie się wydaje, że do takiej cery jak Twoja to pasowałoby coś w typie Sunny Seoul lub Flamingo, czyli w tonacji koralowej, ale z nutą różu a nie cegły . Może ewentualnie Pretty Please? Niestety ja głównie używam typowo zimnych odcieni, dlatego trudno mi doradzić konkretne odcienie z tonacji cieplejszych, bo nie jestem w nich rozeznana, wymieniłam Ci wyżej te, które znam, bo mam .
Fajna szminka jest z Bobbi Brown (seria Rich Lip Color), nazywa się Bikini Pink. U mnie nie jest ani różowa ani pomarańczowo - koralowa, tylko taka dość neutralna, ale jasna.
O, dzięki sprawdzę. Sama jakoś doradzić sobie nie umiem a uroda trudna, bo jak Hermiony z Harry'ego Pottera - ciemne oczy a włosy średni blond. Ciężko i z doborem szminek, i cieni, bo łatwo można wyglądać na zmęczoną.
Stary 2013-09-06, 18:48   #2047
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Dziewczęta! Piszcie na PW, która co chce, postaram się upolować. U mnie były jeszcze wszystkie Paintpoty.

Ja bym wziela stormy pink, ale na poł z kims ze słoiczkiem razem

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 61 087 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Corii jest offline  
Stary 2013-09-06, 19:17   #2048
OlaM
Moderator

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Ja bym wziela stormy pink, ale na poł z kims ze słoiczkiem razem
Zgadnij kto też by chciał (PW do MissScareAll już wcześniej skrobnęłam ).

Edit - oczywiście połowa zaspokajałaby mnie całkowicie

Edytowane przez OlaM
Czas edycji: 2013-09-06 o 19:24
OlaM jest offline  
Stary 2013-09-06, 19:26   #2049
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Zgadnij kto też by chciał (PW do MissScareAll już wcześniej skrobnęłam ).

Edit - oczywiście połowa zaspokajałaby mnie całkowicie
Ha ha, czyli robimy deal?

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 61 087 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Corii jest offline  
Stary 2013-09-06, 19:44   #2050
OlaM
Moderator

Cytat:
Ha ha, czyli robimy deal?
Jak nam MissScareAll pomoże, to tak
OlaM jest offline  
Stary 2013-09-06, 20:27   #2051
Młoda86
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
Po waszych zachwytach zachciało mi się paintpota Stormy Pink, ale w Krakowie już go nie ma
Szkoda, że nie pisałaś. Byłam w salonie w środę ponownie i mogłam Ci kupić.

Cytat:
Napisane przez GretchenSp Pokaż wiadomość
BTW, przefarbowałam jakiś czas temu włosy na jasny brąz i kiedy wczoraj pomalowałam się Flamingo, doszłam do wniosku, że strasznie się z tymi moimi włosami "gryzie". Oczywiście moją intencją było uzyskanie na głowie ciemnego blondu w chłodnym odcieniu. A fryzjerowi wyszedł brąz z pomarańczowymi tonami. Żaden szampon ani płukanka niestety nie dają rady schłodzić koloru i zneutralizować tych rudawych tonów. Przyciemnienie akurat byłabym skłonna przeżyć, gdyby tylko nie ta pomarańczka
Mam to samo, też chciałam chłodny jasny brąz a mam rudo-żółto-brązowe. Teraz się już wypłukała farba to dopiero jest rudość. Ja teraz ufarbuję się za tydzień Inoa na poziomie 7 i zobaczymy co z tego mi wyjdzie.

Cytat:
Nie kuś!
Stary 2013-09-06, 20:45   #2052
Iwi82
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 2
GG do Iwi82

Cytat:
Napisane przez Młoda86 Pokaż wiadomość
Szkoda, że nie pisałaś. Byłam w salonie w środę ponownie i mogłam Ci kupić.
Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że go będę chcieć Dopiero później mu się przyjrzałam dokładniej i dodatkowo zachęciły mnie jeszcze wasze relacje, no i zachciało mi się go
Stary 2013-09-06, 21:10   #2053
luciasabogal
Zakorzenienie

Dziewczyny znajde tanszy odpowiednik pomadki MAC lipstick matte w kolorze klasycznej czerwieni Russian Red?
luciasabogal jest offline  
Stary 2013-09-06, 21:31   #2054
Młoda86
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że go będę chcieć Dopiero później mu się przyjrzałam dokładniej i dodatkowo zachęciły mnie jeszcze wasze relacje, no i zachciało mi się go
Jak chcesz to spytaj w którym salonie w Wawie mają to podjadę Ci kupić
Stary 2013-09-07, 11:22   #2055
Iwi82
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 2
GG do Iwi82

Cytat:
Napisane przez Młoda86 Pokaż wiadomość
Jak chcesz to spytaj w którym salonie w Wawie mają to podjadę Ci kupić
wysłałam PW
Stary 2013-09-07, 13:39   #2056
Burbery
Zadomowienie

Widzę że całkowicie przez przypadek kupiłam całkiem porządany i trudnodostępny produkt.. na pełnej nieświadomce.

Jeszcze przy okazji że robiłam wpis to wrzucam dla Was zdjęcia zakupów + bonusik swatch stormy pink
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mac 034.jpg (96,1 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mac 037.jpg (61,2 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mac 013.jpg (38,8 KB, 42 załadowań)
Burbery jest offline  
Stary 2013-09-07, 15:09   #2057
kasiaj85
Moderator

Cytat:
piękny jest )

i ja byłam w MACu ) Paint Potom sie zdecydowanie przyjrzę jeszcze bo póki co capnęłam tylko Perky Za to spoza listy chwyciłam jeszcze konturówkę Dynamo (po tą czerwoną jeszcze wrócę w przyszłym miesiącu!) i drugiego fluidline'a Deliciously Rich. No i cień Sex & The Oyster, który jest na żywo bajeczny po prostu!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC09214.jpg (52,3 KB, 55 załadowań)

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline  
Stary 2013-09-07, 15:52   #2058
OlaM
Moderator

Kasiu, jakie cudne łupy .
A co z Lopeza wzięłaś?
Ja z nowych nabytków jestem bardzo zadowolona z Perky. Daję na całą powiekę, a na to jeszcze jakiś prasowany cień. Dziś np. na Perky dałam Yogurt, a jako ciemniejszego użyłam Palace Pedigreed i bardzo spodobało mi się to zestawienie. Palace, wbrew moim obawom, bardzo ładnie się blenduje, ma dobrą pigmentację, no i kolor śliczny. Ponoć w tej edycji jest lepszy niż w quadzie .
OlaM jest offline  
Stary 2013-09-07, 16:43   #2059
kasiaj85
Moderator

Cytat:
A co z Lopeza wzięłaś?
Ja z nowych nabytków jestem bardzo zadowolona z Perky. Daję na całą powiekę, a na to jeszcze jakiś prasowany cień. Dziś np. na Perky dałam Yogurt, a jako ciemniejszego użyłam Palace Pedigreed i bardzo spodobało mi się to zestawienie. Palace, wbrew moim obawom, bardzo ładnie się blenduje, ma dobrą pigmentację, no i kolor śliczny. Ponoć w tej edycji jest lepszy niż w quadzie .
to co planowałam - fioletową szóstkę podoba mi się na razie - fajnie skomponowana, od najjaśniejszego do no dobra, Carbona, ale taka w sumie spoko paleta żeby wziąć gdzieś ze sobą bo taka kompletna mi się wydaje
Palace jest również dla mnie, wielbicielki fioletów, strzałem w sedno, choć nie wiem czy MAC właśnie nie zmienił formuły bo jak palace był w quadach z Fabulous Felines to też słyszałam o nim właśnie że słabo napigmentowany, kredowy, tępy. Nie zauważyłam w nim takich właściwości tym razem

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline  
Stary 2013-09-07, 20:11   #2060
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Dziewczyny, ja dalej chetnie przygarnę połowe Perky i połowe Stormy Pink, jak coś to pw pls

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2013-09-07, 20:22   #2061
Burbery
Zadomowienie

Dziewczyny jak stosujecie mineralize skinfinish? Tylko jako rozświetlacz czy także na całą twarz?
Burbery jest offline  
Stary 2013-09-07, 20:30   #2062
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Napisane przez Burbery Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak stosujecie mineralize skinfinish? Tylko jako rozświetlacz czy także na całą twarz?
Tylko rozświetlacz, chyba ze bym chciała wyglądac jak choinka noworoczna, wtedy na cała buzię przynajmniej co do mieszanej cery i Lightscapade

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2013-09-07, 20:42   #2063
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪

Ja też zdecydowanie jako rozświetlacz Swoją drogą, niektóre kolory (np. Stereo Rose) musiałyby wyglądać komicznie nałożone na całą twarz

GretchenSp jest offline  
Stary 2013-09-07, 21:17   #2064
panna mrau
Zakorzenienie

GG do panna mrau

Cytat:
A co z Lopeza wzięłaś?
Z 4 cieni, które wzięłam z Indulge Palace Pedigreed jest moim numere 1, zakochałam się bezproblemowo się rozciera, pigmentację ma zabójczą - dawno nie byłam tak z cienia zadowolona

blog. I am Paula
TOP 5: produkty do konturowania
#newin: Rossmann -40%, MAC, KOBO, Inglot
MAC Wash & Dry
panna mrau jest offline  
Stary 2013-09-07, 21:27   #2065
OlaM
Moderator

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
to co planowałam - fioletową szóstkę podoba mi się na razie - fajnie skomponowana, od najjaśniejszego do no dobra, Carbona, ale taka w sumie spoko paleta żeby wziąć gdzieś ze sobą bo taka kompletna mi się wydaje
Palace jest również dla mnie, wielbicielki fioletów, strzałem w sedno, choć nie wiem czy MAC właśnie nie zmienił formuły bo jak palace był w quadach z Fabulous Felines to też słyszałam o nim właśnie że słabo napigmentowany, kredowy, tępy. Nie zauważyłam w nim takich właściwości tym razem
Czyli fiolety nadal rządzą .

Cytat:
Dziewczyny, ja dalej chetnie przygarnę połowe Perky i połowe Stormy Pink, jak coś to pw pls
Jak uda mi się go zdobyć (nie bez pomocy dobrej duszyczki ), to Stormy Pink podzielę się z Tobą.
Perky dzielę z siostrą, więc nic nie odstąpię, wybacz .

Cytat:
Napisane przez panna mrau Pokaż wiadomość
Z 4 cieni, które wzięłam z Indulge Palace Pedigreed jest moim numere 1, zakochałam się bezproblemowo się rozciera, pigmentację ma zabójczą - dawno nie byłam tak z cienia zadowolona
Czyli zła sława tego cienia nie zasłużona, przynajmniej z edycji Indulge.
I proszę, nie zachwalajcie już pozostałych cieni, bo zaraz zacznę żałować, że nie wzięłam więcej (żart - piszcie i pokazujcie, to lubię!).
OlaM jest offline  
Stary 2013-09-07, 21:30   #2066
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Jak uda mi się go zdobyć (nie bez pomocy dobrej duszyczki ), to Stormy Pink podzielę się z Tobą.
Perky dzielę z siostrą, więc nic nie odstąpię, wybacz .
Olu
To co do Stormy czekam na info

A jesli chodzi o Perky, to rozumiem i mam nadzieje, ze ktoś inny ma i chętnie połowy się pozbędzie

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2013-09-07, 21:41   #2067
OlaM
Moderator

Cytat:
Olu
To co do Stormy czekam na info

A jesli chodzi o Perky, to rozumiem i mam nadzieje, ze ktoś inny ma i chętnie połowy się pozbędzie
Ok

Ładna ta Twoja paletka. Trzy górne cienie wzięłabym od razu. Dolne nie dla mnie niestety.

Edytowane przez OlaM
Czas edycji: 2013-09-07 o 21:43
OlaM jest offline  
Stary 2013-09-08, 00:08   #2068
Pakipsi
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
piękny jest )

i ja byłam w MACu ) Paint Potom sie zdecydowanie przyjrzę jeszcze bo póki co capnęłam tylko Perky Za to spoza listy chwyciłam jeszcze konturówkę Dynamo (po tą czerwoną jeszcze wrócę w przyszłym miesiącu!) i drugiego fluidline'a Deliciously Rich. No i cień Sex & The Oyster, który jest na żywo bajeczny po prostu!
ile kosztują cienie? ten pierwszy z lewej bardzo mi się podoba
Pakipsi jest offline  
Stary 2013-09-08, 00:17   #2069
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Ok

Ładna ta Twoja paletka. Trzy górne cienie wzięłabym od razu. Dolne nie dla mnie niestety.
Porównywałam Carbonized w niej i ten z poprzedniej LE i róznia się wyraźnie. Coś mi sie zdaje, że repromote u MAC-a już nie jest identyczną kopią wczesniejszego

Prawdę mówiąc bardziej podobała mi się paleta tealowa, ale znięchęciła mnie w niej ilość "lustrzaków"
Z kolei fioletowa jest taka wtórna - kojarzy mi się z fioletami Archiego.

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2013-09-08 o 00:19
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Corii jest offline  
Stary 2013-09-08, 00:32   #2070
OlaM
Moderator

Cytat:
Porównywałam Carbonized w niej i ten z poprzedniej LE i róznia się wyraźnie. Coś mi sie zdaje, że repromote u MAC-a już nie jest identyczną kopią wczesniejszego

Prawdę mówiąc bardziej podobała mi się paleta tealowa, ale znięchęciła mnie w niej ilość "lustrzaków"
Z kolei fioletowa jest taka wtórna - kojarzy mi się z fioletami Archiego.
Z tego co słyszałam/czytałam, to często zdarza się, że te same odcienie potrafią mieć różną formułę, w zależności od edycji. Osobiście nie mam nic przeciwko, pod warunkiem, że trafi mi się ta lepsza wersja .

Lustrzaków też zasadniczo nie lubię.
Poza tym sukcesem u mnie jest, że potrafię skutecznie oprzeć się fioletowym paletkom (z Archiego też nie wzięłam, choć rozważałam), wolę już pojedyncze cienie w takim odcieniu fioletu, którego jeszcze nie mam, stąd Palace Pedigreed, z którego cieszę się bardziej, niż zakładałam .

---------- Dopisano o 00:32 ---------- Poprzedni post napisano o 00:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Pakipsi Pokaż wiadomość
ile kosztują cienie? ten pierwszy z lewej bardzo mi się podoba
74 zł.
Ten pierwszy z lewej to Sex & The Oyster, jak mniemam.

Edytowane przez OlaM
Czas edycji: 2013-09-08 o 00:33
OlaM jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
cienie, cienie mac, mac, oszustwo, palety cieni mac, pigment, porada, szminka pomadka

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości