zawijające się paznokcie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-02, 21:00   #31
Pleple
Raczkowanie

Czy jest rada na zginające się pazury?

Bo mnie wkurzają strasznie! Nie mogę mieć przez to długich paznokci, bo jak osiagają długość ponad 1 mm ponad płytkę, zaczynają się zginać do wewnątrz. I to, uwaga, tylko kciuki oraz wskazujący i środkowy lewej dłoni. Czy którą z was też jest takim mutantem, jak ja?
Pleple jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 21:01   #32
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk
Dot.: Czy jest rada na zginające się pazury?

To często się zdarza.
Poza utwardzeniem żelem lub załozeniem tipsów nie ma na to rady.

Polecam wyszukiwarkę
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 21:38   #33
Pleple
Raczkowanie

No to w takim razie chyba dam za wygrana, bo nie spieszy mi się do tipsów
Pleple jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 22:54   #34
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Pleple
Bo mnie wkurzają strasznie! Nie mogę mieć przez to długich paznokci, bo jak osiagają długość ponad 1 mm ponad płytkę, zaczynają się zginać do wewnątrz. I to, uwaga, tylko kciuki oraz wskazujący i środkowy lewej dłoni. Czy którą z was też jest takim mutantem, jak ja?
Jeżeli Ci się zginają, to znaczy, że są słabe i cieniutkie (pewnie lakier z nich też szybko odpryskuje) możesz wypóbować tego typu specyfiki:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=152128
Mi super działa na paznokcie INGLOT SILK WRAP-obecnie nazwany jako preparat podkładowy, pierwotnie to była odżywka z jedwabiem. Nie dość, że lakier dłużej się na niej trzyma, to jeszcze troszke utwardza paznokcie
Stary 2006-11-03, 10:35   #35
La Monica
La Moderatoiure

oblabobla oj tu się nie zgodzę, przynajmniej w moim przypadku Moje paznokcie sa twarde jak skała, a i tak się zaginają. To jest chyba uwarunkowane genetycznie
No i podpisuję się pod Paulą, tipsy są rozwiązaniem
A co do Silk Wrapa to sie nie wypowiem, bo nie używałam
Oblabobla, a w jakiej on jest cenie ten Silk Wrap??

Gotuję
La Monica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 11:08   #36
Angel@
Zakorzenienie

Moje pazury są rekordowo twarde i mocne a zawijaniem mam mega problemy. Próbowałam wszystkiego co tylko jest możliwe ale nic nie działa. Chyba że tak jak napisała Paula
Angel@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 11:38   #37
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Cytat:
Napisane przez ...:::oblabobla:::... Pokaż wiadomość
Jeżeli Ci się zginają, to znaczy, że są słabe i cieniutkie (pewnie lakier z nich też szybko odpryskuje)
No..raczej się nie zgodzę
Z moich obserwacji wynika coś zupelnie odwrotnego - pazurki zawijające się, są zazwyczaj szalenie mocne i wytrzymałe.
Tak jak piszą dziewczyny
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 17:57   #38
Aquamarine
Rozeznanie

GG do Aquamarine

No, moje też się zawijają, a są naprawdę wytrzymałe. Przy tym mam zero problemów z odpryskiwaniem lakieru - obojętne, czym je pomaluję. Myślę, podobnie zresztą jak moje poprzedniczki, że to, jak rosną, mamy juz w sobie zakodowane. Ja bym za żadne skarby nie chciała innych - uwielbiam takie trochę podwiniete.
Aquamarine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 21:47   #39
halucynka
Rozeznanie

GG do halucynka

No to ja jestem dziwna bo mi jakies pol roku temu pazurki zakrzywialy sie strasznie ale to starsznie, starsznie (tak ze wskazujacy to wydladal jakby byl na szpica spilowany a mam kwartaciki ). A teraz o niebo lepiej! Mozna obejrzec ksztalt na moich pazurkach w watku, fakt wskazujacy dalej sie troszkeczke zagina ale o 5 tysiecy razy mniej. Nie wiem czym to moze byc spowodowane, moze tym ze wlasnie wtedy zaczelam stosowac odzywke SH nailgrowth miracle i pazurki sie od tego wzmacniania podprostowaly Ja sie nie znam ale moze jakas spec. moze to wyjasnic

halucynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 19:20   #40
Julkap2
Przyczajenie

Dot.: Paznokcie zawijajace sie do srodka ;(

Witam dziewczyny. Też mam problem z zawijaniem się paznokci. Mówicie, że chyba taka ich uroda. Ale ja mam długie paznokcie od kilkunastu lat, a zawija mi się zaczęły dopiero od wakacji. Kiedyś miałam jeszcze dłuższe. Dodam, że zawsze malowałam lakierami i teraz też maluję. Co tym myślicie?
Julkap2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 21:46   #41
Alien :*
Zakorzenienie

Ja tez miałam tak problem jak Wy,zawijały się tak że aż się łamały te "rogi" końcówek,ale zniknął gdy zrobiłam paznokciom porządną kurację wzmacniającą i zaczęłam malować je utwardzaczem
Alien :* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 11:28   #42
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ntl Pokaż wiadomość
Ja tez tak mam. Na palcacu wskazującym szczegółnie widoczne jest to u prawej ręki. Mam na ten temat teorię. Wydaje mi sie że jest to spowodowane naciskiem kciuka na palec wskazujący np/ podczas pisania długopisem. Mam dosyć cienkie paznokcie i jak pisze to kciuk naciska na paznokiec i ten biedny sie zawija.
ja mam to samo!!!na palcu wskazujacym i środkowym prawej ręki paznokcie podwijają mi się z lewej str. pod spoód, najbardziej widoczne jest to gdy pomaluje je perłowym lakierem...najgorzej jest ze środkowym palcem:na nim paznokieć jakby 'opada' na lewą stronę, nie wiem czy ma to jakis związek z tym, że zrobił mi się kiedyś pod tym paznokciem zastrzał i dziwne rzeczy działy sie wtedy z opuszkiem palca i paznokciem( z całego opuszka zeszła mi skóra a razem z nim iczęść paznokcia) i od tej pory cały opuszek jest jakby 'upośledzony'(krzywy paznokieć i zwiekszona wrażliwośc na ból opuszka palca).
loss_lauri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 12:51   #43
La Monica
La Moderatoiure

Dziewczyny nic nie da się z tym zrobić niestety.
Mi tez się zawijają i założyłam sobie żeliki i po problemie

Gotuję
La Monica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 14:10   #44
Angel@
Zakorzenienie

Czasami takie zawijanie może być spowodowane wysuszeniem paznokci, wtedy nawilżanie powinno pomóc . Ale w niektórych przypadkach tego nie da się wyeliminować bo paznokcie po prostu takie są - ja tak mam . Mam twarde i naprawdę mocne paznokcie, nawilżam je ale to nic nie daje. Próbowałam wszystkich możliwych metod ale po dłuższym czasie nie zauważyłam żadnych rezultatów i też postawiłam na żel .
Stary 2008-01-05, 13:21   #45
Julkap2
Przyczajenie

Pogodziła bym się z tym zawijaniem, gdyby tak było zawsze. Ale tak jak pisałam wyżej długie paznokcie mam od zawsze, a problem z zawijaniem pojawił się od wakacji. Chyba spróbuję nawilżać. O rezultatach Was powiadomię Pozdrawiam!
Stary 2008-01-06, 11:42   #46
Angel@
Zakorzenienie

Julkap2 jeśli tak to pewnie przesuszenie. Nawilżaj
Stary 2008-01-07, 15:55   #47
martusia810
Raczkowanie

Ja miałam ten problem, ake odkąd codziennie maniakalnie wcieram w paznokcie oliwkę (kilka razy dziennie) problemu juz nie mam. Polecam!
martusia810 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 11:58   #48
elaine-blath
Zakorzenienie

GG do elaine-blath

wcieranie oliwki) tylko regularnie

https://instagram.com/rudymspojrzeniem
http://www.rudymspojrzeniem.pl

Galeria pazurkowa:
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=1692
elaine-blath jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 17:12   #49
Julkap2
Przyczajenie

Dzieki dziewczyny za radę. Będę "oliwkować"paznokcie do skutku.
Pozdrawiam
Stary 2008-01-08, 22:07   #50
velvet
Przyczajenie

Kiedy pazurek rośnie oddala sie od paluszka i nic go tak na prawde nie natłuszcza i nie nawilza, dlatego nalezy własnie wcierac oliwke, ni etrzeba tez zmywac lakiery mozna nakładac olejek od srodka pazurka.
moje natyralne paznokcie lubiły sie zwijac w ruloniki, początkowo nawet akryl nie pomagał ( kiedy masa była na całym juz odrosnietym naturalnym pazurku, boczki i tak sie zawijały i to dopiero było... ale na szczescie przeszło nic mi si ejuz pod masa nie odwija
velvet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 13:44   #51
Idril
Raczkowanie

Moje pazurki też się zawijają... jak przeczytałam gdzieś, ze to dlatego, ze wysychają to pobiegłam po Capivit hydro control. I pomogło Po jednym opakowaniu pazurki przestały się zawijać I NIE zrobiły mi sie z nich łopaty takie jak po kąpieli Teraz znowu się zawijają, bo od kilku miesięcy nie brałam Capivitu, ale on naprawdę działa
Idril jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 02:22   #52
m.a.r.t.a
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ja mam to samo!!!na palcu wskazujacym i środkowym prawej ręki paznokcie podwijają mi się z lewej str. pod spoód, najbardziej widoczne jest to gdy pomaluje je perłowym lakierem...najgorzej jest ze środkowym palcem:na nim paznokieć jakby 'opada' na lewą stronę, nie wiem czy ma to jakis związek z tym, że zrobił mi się kiedyś pod tym paznokciem zastrzał i dziwne rzeczy działy sie wtedy z opuszkiem palca i paznokciem( z całego opuszka zeszła mi skóra a razem z nim iczęść paznokcia) i od tej pory cały opuszek jest jakby 'upośledzony'(krzywy paznokieć i zwiekszona wrażliwośc na ból opuszka palca).
A ja mam tak na palcach wskazujących i serdecznym prawej ręki. . Jak ja tego nie cierpię, zwłaszcza, że lubię długaśne, naturalne paznokcie

Cytat:
Napisane przez martusia810 Pokaż wiadomość
Ja miałam ten problem, ake odkąd codziennie maniakalnie wcieram w paznokcie oliwkę (kilka razy dziennie) problemu juz nie mam. Polecam!
Spróbuje, może pomoże

Cytat:
Napisane przez Idril Pokaż wiadomość
Moje pazurki też się zawijają... jak przeczytałam gdzieś, ze to dlatego, ze wysychają to pobiegłam po Capivit hydro control. I pomogło Po jednym opakowaniu pazurki przestały się zawijać I NIE zrobiły mi sie z nich łopaty takie jak po kąpieli Teraz znowu się zawijają, bo od kilku miesięcy nie brałam Capivitu, ale on naprawdę działa
Trochę o nim poczytam i może też się skuszę.
Stary 2010-10-14, 20:54   #53
AgusiaGda
Raczkowanie

Question Zawijające się paznokcie???

Mam problem - nie wiem czemu ale od jakiegoś czasu mam problem z paznokciami - szczególnie jest to widoczne na kciukach i wskazujących - paznokcie nie są w "przekroju" (patrząc na ich brzeg) jak taki lekki półksiężyc, tylko jedna połowa ostro zawija się w dół

na kciukach to wygląda jakby były w połowie przełamane i bardziej tworzą > niż C :/ na wskazujących - brzeg od strony palca środkowego jest ok, po czym ten od strony kciuka podwija się do dołu

co to? spotkałyście się z czymś takim?

od bardzo dawna(ponad 1,5 roku) nic nie robię z pazurkami - jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży przestałam robić sobie akryl teraz Syn ma już roczek, cały czas biorę witaminy dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - więc to chyba nie jest brak jakiś witamin czy mikroelementów?
AgusiaGda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 00:38   #54
Dizzzy87
Raczkowanie

Dot.: Zawijające się paznokcie???

Może jakieś zdjęcia? Bo trudno mi to sobie wyobrazić
Dizzzy87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 07:42   #55
AgusiaGda
Raczkowanie

bardzo ciężko złapać ostrość na brzegu paznokcia dlatego fotki trochę rozmyte :P ale mam nadzieję, że widać o co mi chodzi

specjalnie brzegi pazurków pomalowałam czarnym mazakiem, żeby było widać jak się układają...

moje jedyne "cośrobienie" to skracanie paznokci - spiłowywanie
AgusiaGda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 23:41   #56
Lady_Huncwot
Przyczajenie

AgusiaGda, mam podobny problem.
Na palcu środkowym paznokieć zawija mi się do dołu (nie chodzi o zawijanie się boków paznokcia, tylko odrośnięty od ciała czubek płytki zawija się do dołu, w stronę opuszka palca".
Wygląda to nieładnie, też szukam rady co z tym zrobić???
Lady_Huncwot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 10:18   #57
Mortyshia
Raczkowanie

GG do Mortyshia
Thumbs up Dot.: podwijanie sie pazkonci

Cytat:
Napisane przez molly_20 Pokaż wiadomość
Udalo mi sie zapuscic pazurki, ale niestety zaczely sie juz podwijac po bokach co mozna zrobic by byly proste i sie nie podwijaly pozdrawiam
witaj, przeczytałam chyba wszystkie wypowiedzi jakie tutaj są ale mogę Ci powiedzieć że co do sprawy nawilżania to jest właśnie to. Zobacz jak się zachowuje kwiat czy jak napisałaś liść jak jest suchy to się zawija i tutaj jest to samo tylko jeszcze jedna sprawa nie można przesadzić. podpowiedz Ci jak ja sobie radze z paznokciami i jest suuper podgżany olej (nawet słonecznikowy zwykły) trzymam jakieś około 20 sekund ( zanurzam palec od paznokcia aż do pierwszego stawu palca powyżej paznokcia ) następnie do cytryny ( jak wyciskam cytrynę do herbaty to potem zostaje taka skórka tylko z resztkami cytryny oczywiście musi być to z jak najświeższą cytryną maksymalnie na drugi dzień po wyciśnięciu ) wcieram coś jak nacieranie kija do bilarda kredą. Chyba sama wiesz jak. Potem nad kilkoma warstwami papierowych ręczników oparte tylko dłonie na nadgarstkach trzymam około do 30 sekund ( aż poczuje taką jakby skorupę wyschniętą na paznokciu i palcu ) i potem płuczę pod letnia wodą i jedynie gdzie mocniej ścieram ręcznikiem to skórki a pozostałą część paznokcia ręcznikiem poleruję. Fakt czasochłonne ale warto.
Stary 2011-12-27, 23:45   #58
iwi13
Przyczajenie

Mnie robi się tak na kciuku u lewej ręki niby nie powinno mi to przeszkadzać, ale zawsze paznokieć łąmie się w tym miejscu co mam robić ? Macie jakieś sposoby ?
iwi13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 09:05   #59
jolanp
Raczkowanie

Dot.: zawijające się paznokcie

To nie kazdemu sie tak podwijaja? Zylam w blogiej nieswiadomosci, ze cos z nimi jest nie tak
jolanp jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 13:07   #60
IwonKaaa00
Raczkowanie

Dot.: zawijające się paznokcie

zaczelam stosowac przed wczoraj regenerum do paznokci i smarowalam nim 3-4 razy dziennie i powiem Wam ze jest spoko ale głownie zauwazyłam ze przestały mi sie zawijac paznokcie wiec pewnie prawda jest ze trzeba je nawilzyc i odzywic zeby przestaly byc takie zawiniete
IwonKaaa00 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości