podklad, puder do mieszanej cery(czesto wysuszonej) ale na goracy klimat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-08-18, 19:04   #1
monis1981
Raczkowanie

GG do monis1981

podklad, puder do mieszanej cery(czesto wysuszonej) ale na goracy klimat

dziewczyny...przejrzalam wszystkie mozliwe watki o pudrach ale jesli juz mowicie ze dobrze pokrywa to tez mowicie ze za ciezki na lato...
co zrobic jesli chce zeby pokryl ale i sprawdzil sie w temperaturze 30paru stopni(non stop)?
monis1981 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 11:28   #2
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca
Dot.: podklad, puder do mieszanej cery(czesto wysuszonej) ale na goracy klimat

Hmmm, a może jakiś pudrowy kompakt? Jak jest bardzo gorąco, wszystko mi na twarzy ciąży. Bardziej kryjący podklad nie może być lekki - te dwie rzeczy się automatycznie wykluczają. Na mojej skórze najlepiej trzymają się najlżejsze podkłady takie o konsystencji wody - Lancome Photogenic Ultra Light czy Kanebo Liquid Finish. Tak lekkie podkłady nie kryją ale możesz uzyć korektora zamiast pudru sypkiego możesz zmatowić twarz mączką ziemniaczaną, jest tu na forum wiele zachwytów nad nią, bo niweluje blysk o wiele lepiej niż niejeden markowy puder
Ja w upały jednak stawiam na pudrowy kompakt - zawsze to na twarzy nieco lżej, mat dobry, a niektóre świetnie kryją. Polecam Matmate Givenchy i Chanel Double Perfection
Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 04:23   #3
monis1981
Raczkowanie

GG do monis1981

smoczyco maczki naprawde nie chce mi sie szukac ale w dobry puder chetnie zainwestuje
tylko najpierw musze sie znalesc najodpowiedniejszy
Stary 2005-08-20, 05:13   #4
CzarnyElf
Zakorzenienie

Ja zawsze polecam Neutrogene clean tint-to jest moj ulubiony podklad teraz-bardzo lekki dobry na lato-dobry do cery tradzikowej,kryje srednio-no niestety nie mozna miec wszytkiego.Ja mam cere mieszana ze sklonnoscia do tradziku,wrazliwa ale raczej nie mam sklonnosci do wysuszania.

Neutrogena tez ma inne lekkie podklady

Ten nadawalby sie bardziej do skory skonnej do wysuszenia ( 1 zdjecie)

Jak nie uzywam podkladu to uzywam pudru transparentnego(nie widac go na twarzy-ale dobrze matuje) polecam Burts bees vanishing powder.(2 i 3 zdjecie)
Stary 2005-08-20, 07:25   #5
monis1981
Raczkowanie

GG do monis1981

czarny elfiku no wlasnie problem w tym ze swiece sie a jednoczesnie wysuszam az do tego stopnia ze jak drapne sobie twarz to az sie sypie, i tak na zmiane...do tego niedlugo przeprowadzamy sie na floryde a tam to ja sie poce niesamowicie i nawet kremy matujace nie pomagaja...kupilam wczoraj bibulki matujace clear&clear, troche pomagaja, ale nic innego do utrwalenia makijazu nie moglam znalesc
aaa mialam raz saszetke neutrogena i swiecilam sie jak wariat a potem wyskoczylo mi grono podskorniakow, ze mna jest tak ze ladna buzia jest po polgodzinie na sloncu bez ochrony, ale wiadomo ze tak nie mozna
Stary 2005-08-20, 08:12   #6
CzarnyElf
Zakorzenienie

Z drozszych podkladow dziewczyny na MUT(MakeupTalk) polecaja Biotherm Sense Matte Foundation-podobno dobra dla skory sklonnej do podraznien.
A nawilzasz dostatecznie twarz?Moze sprobuj pouzywac maseczek intensywnie nawilzajacych,moze bedzie poprawa?i ten podklad matujacy...

http://www.biotherm-usa.com/_us/_en/makeup/index_seg.aspx?CatCode=AX E_MAKEUP^F1_COL_Face^F2_C OL_Foundation&TopCat=F2_C OL_Foundation&

Slyszalam ze rice paper Palladio do matowania i wykonczenia makijazu jest dobry-dostepny w sklepie sallys supply.
Stary 2005-08-20, 08:14   #7
kocie_oko
Raczkowanie

Witam
Mam porodny problem - świecę się okrutnie i mam rozszerzone pory.
Po przeprowadzonych testach na produktach clinique, lancome, shiseido, biotherm stwierdzam, że odpowiadają mi: por minimizer lotion a potem por minimizer perfector. Niestety oba te preparaty moga zatykać pory. Moga i jest to indywidualne. Używam drugi miesiąć i mogę powiedzieć, że mnie nie zatka
Makijaż wykonany ok. 6 rano trzyma się przez 12h. Fakt, w bardzo gorące dni troszkę się świecę, ale to jest minimum.
Mąki ziemniaczanej się boję Zresztą puder nie wygląda dobrze na mojej twarzy. A może nie trafiłam na odpowiedni ... Całkiem możliwe.

Z bibułek polecam shiseido - pureness oil-control blotting paper retouche matifiante. trochę ściągają podkład, ale nie istnieje tego typu produkt idealny.
kocie_oko jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości