Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-01-12, 09:23   #151
Harika
Zadomowienie

Dot.: obwód kucyka

Ja mam między 7,5 a 8cm, ale w ogóle nie chce mi się w to wierzyć! Dbam o włosy na poważnie od zaledwie 2 miesięcy, wcześniej wypadały na potęgę...
Harika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 14:39   #152
greta_garbo
Przyczajenie

Cześć, Dziewczyny!
Fajny wątek, dopisuję się
15 cm. Lekko cieniowane, z prostą grzywką, ciężkie, grube, gęste, żadnych loków nie akceptują - proste z tendencją do lekkiej fali (czasem).
Na tę szczecinę nie narzekam, ale czasem chciałoby się mieć cieńsze, podatne na układanie.
greta_garbo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 15:07   #153
szmyrk
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez greta_garbo Pokaż wiadomość
Cześć, Dziewczyny!
15 cm. Lekko cieniowane, z prostą grzywką, ciężkie, grube, gęste, żadnych loków nie akceptują - proste z tendencją do lekkiej fali (czasem).
Na tę szczecinę nie narzekam, ale czasem chciałoby się mieć cieńsze, podatne na układanie.
Pokaż
Stary 2014-01-12, 17:33   #154
trihomonas
Zadomowienie

U mnie +/- 10 cm. co mnie zaskoczylo pozytywnie
Wlosy proste,naturalne a kolor hmmm nie wiem chyba ciemny blond
trihomonas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 19:39   #155
Sowa06
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez greta_garbo Pokaż wiadomość
Cześć, Dziewczyny!
15 cm? Nie wierzę ;_;

U mnie to będzie jakieś 12-13 cm, zmierzyłam też obwód grzywki.
Sowa06 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 10:41   #156
emerka89
Raczkowanie

Cześć dziewczyny,

U mnie obwód wynosi 11 cm + dość gęsta grzywka 4 cm.
Kiedyś było 14cm, ale wtedy nie wypadały... może to i dobrze bo łatwiej nad nimi zapanować

Edytowane przez emerka89
Czas edycji: 2014-01-17 o 10:47
emerka89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 10:34   #157
sahana
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
wow! Ile baby hair
Co robiłaś,że tak ładnie odrosły? I można wiedzieć co to za choroba była?

U mnie niecałee 3 cm. Przez 2 lata niecałe straciłam 10cm.
choroba łuszczyca.
pomógł jantar (co ciekawe stary skład nic mi nie działał zaś ten nowy - właśnie tak, jak na zdjęciu )

dodatkowo moge powiedzieć, że od 1 stycznia używam wcierki kulpol l-102 - po nim równiez zauważyłam mase kolejnych włosków, maja tak 1-2 cm więc to ewidentnie od tego

aha, jatara wtedy wcierałam co drugi dzien (przed myciem na kilka godzin) zaś tego kulpola teraz wcieram codziennie.

sahana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 12:23   #158
Sowa06
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez emerka89 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

U mnie obwód wynosi 11 cm + dość gęsta grzywka 4 cm.
Kiedyś było 14cm, ale wtedy nie wypadały... może to i dobrze bo łatwiej nad nimi zapanować
Sowa06 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 15:24   #159
Ola_00
Przyczajenie

9 cm+ grzywka
Ola_00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 22:15   #160
Harutobi89
Rozeznanie

Przed mega wypadaniem miałam obwód 12 cm a teraz 4,5....

ciekawe czy jeszcze kiedyś odzyskam dawną gęstość.... :conf used: :conf used:

---------- Dopisano o 00:15 ---------- Poprzedni post napisano o 00:12 ----------

Cytat:
Napisane przez sahana Pokaż wiadomość
no i ja po niecałym roku tez odnotowałam przyrost grubości!
wtedy pamiętam że właśnie tak za każdym pomiarem wychodzilo mi troszkę różnie, teraz wychodzi też troszkę różnie, ale są to wahania 6 - 6.3 cm!!!
a w lipcu przez durną chorobę straciłam straszną mase włosów, miałam wtedy wielka akcje ratowania wszystkiego, co mi zostało na głowie i obecnie, po nieclym pół roku mam tyle baby hair że szok...
z reszta załączam zdjęcie tych baby hair :P to wszystko, co widać pod światło, to one - nie mam grzywki :P
wow, pięknie Ci włosy odrastają , super baby hair ! Mam pytanie czy zauwazyłaś wysyp baby hair naraz czy stopniowo, widzialas przyrost wlosow w roznych czesciach skalpu ?
Harutobi89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 12:14   #161
sahana
Raczkowanie

Harutobi89 - wiesz co nie oglądam całego swojego skalpu regularnie zauważylam pojawienie się baby hair i tyle. no nie było tak, że najpierw po prawej stronie a np po 3 miesiącach po lewej, no, ogolnie na głowie w miare w jednym czasie wyrosły... chyba nie do końca łapie o co ci chodzi :P

Stary 2014-01-28, 13:58   #162
cire
Raczkowanie

Odważyłam się zmierzyć wreszcie, no i wynik 11 cm + dość gruba grzywka. Czyli nie jest tak źle Grzywkę zapuszczam, więc za jakiś czas zrobię aktualizację
Moje kłaki - efekty zapuszczania
Denko: 7/11

Nie ma wolności dla człowieka, jak długo nie pokonał on strachu przed śmiercią.
cire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 14:31   #163
Harutobi89
Rozeznanie

Cytat:
Harutobi89 - wiesz co nie oglądam całego swojego skalpu regularnie zauważylam pojawienie się baby hair i tyle. no nie było tak, że najpierw po prawej stronie a np po 3 miesiącach po lewej, no, ogolnie na głowie w miare w jednym czasie wyrosły... chyba nie do końca łapie o co ci chodzi :P
No właśnie o to chodzi czy zauważyłąś nagle wysyp baby hair czy baby hair pojawialy sie stopniowo, najpierw z tylu potem z przodu. Mojej kolezance najpierw odrastaly z tylu poźniej z przodu wiec sie zastanawiałam jak jest u Ciebie bo masz super baby hair.
Też bym takie chciala
narazie wcieram jantar
Stary 2014-01-28, 14:54   #164
sahana
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Pokaż wiadomość
No właśnie o to chodzi czy zauważyłąś nagle wysyp baby hair czy baby hair pojawialy sie stopniowo, najpierw z tylu potem z przodu. Mojej kolezance najpierw odrastaly z tylu poźniej z przodu wiec sie zastanawiałam jak jest u Ciebie bo masz super baby hair.
Też bym takie chciala
narazie wcieram jantar
nie mam pojęcia jakie mam z tyłu bo sie nie widze xD i nie mam jak tego sprawidzic :P od przodu ogolnie je widze ale z tyłu to nie mam pojęcia co tam jest i czy cokolwiek :P

Stary 2014-01-28, 16:57   #165
Harutobi89
Rozeznanie

Cytat:
nie mam pojęcia jakie mam z tyłu bo sie nie widze xD i nie mam jak tego sprawidzic :P od przodu ogolnie je widze ale z tyłu to nie mam pojęcia co tam jest i czy cokolwiek :P
Ale masz mega baby hair.... ! Co oprocz Jantaru stosowałas ? jakieś sumplemetny ?
Stary 2014-01-28, 17:03   #166
myszka2020
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20

U mnie marniutko teraz
Przed ciążą miałam dość gęste, 9-10cm, po ciążowym, rocznym wypadaniu zostało jakieś 6-7 cm
Stary 2014-01-28, 17:19   #167
sahana
Raczkowanie

Cytat:
Ale masz mega baby hair.... ! Co oprocz Jantaru stosowałas ? jakieś sumplemetny ?
te baby hair co sa widoczne na tamtym zdjęciu to efekt tylko nowego jantaru (nawet nie wiedziałam że zmienili skład, ale to by wyjaśnialo, dlaczego wcześniej na mnie nie dzialał a wtedy "nagle" jednak tak )

obecnie po prawie miesiącu wcierania kulpola l-102 tez widze sporo baby hair ale sa one za krociotkie na razie żeby było je widac na zdjęciu, musicie mi uwierzyć na słowo że sie pojawily

Stary 2014-01-28, 19:22   #168
Harutobi89
Rozeznanie

Cytat:
te baby hair co sa widoczne na tamtym zdjęciu to efekt tylko nowego jantaru (nawet nie wiedziałam że zmienili skład, ale to by wyjaśnialo, dlaczego wcześniej na mnie nie dzialał a wtedy "nagle" jednak tak )

obecnie po prawie miesiącu wcierania kulpola l-102 tez widze sporo baby hair ale sa one za krociotkie na razie żeby było je widac na zdjęciu, musicie mi uwierzyć na słowo że sie pojawily
Moge zapytać ile czasu wcierałaś Jantar ? masz jakieś sposoby na wcieranie go ? Ja dopiero zaczęłam z Jantarem

Gratuluje że udało Ci się uzyskać tyle baby hair! Gdybym takie miala jak Ty skakałabym z radośći !

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
U mnie marniutko teraz
Przed ciążą miałam dość gęste, 9-10cm, po ciążowym, rocznym wypadaniu zostało jakieś 6-7 cm
To jeszcze nie jest wcale tak mało , ja miałam 12 a po niecałych 4 miesiącach wypadania została 4 cm w obwodzie kucyka....

Ale nie martw sie po ciazy odrastaja wlosy. Mojej cioci po ciazy kucyk zrobil sie grubosci palca. A po roku wypadania zaczely odrastac dzis ma mega gesta szope w wieku 42 lat
Stary 2014-01-28, 19:51   #169
sahana
Raczkowanie

jedną butelke miałam, wcierałam co drugi dzień, czasem codziennie - w zależności od mycia głowy, ale najczęsciej co drugi dzień, na miesiąc starczyło mniej więcej. metoda przedziałkowa i chyba tyle z jakis zaskakaujących rzeczy :P

Stary 2014-01-28, 21:37   #170
myszka2020
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20

Cytat:

To jeszcze nie jest wcale tak mało , ja miałam 12 a po niecałych 4 miesiącach wypadania została 4 cm w obwodzie kucyka....

Ale nie martw sie po ciazy odrastaja wlosy. Mojej cioci po ciazy kucyk zrobil sie grubosci palca. A po roku wypadania zaczely odrastac dzis ma mega gesta szope w wieku 42 lat
A to mnie pocieszyłaś, dziękuję
Stary 2015-06-07, 17:29   #171
kroliczka4
Raczkowanie

GG do kroliczka4

Moje drogie! Nie wiem jak odbierać grubość swojego kucyka ;_; Mam włosy cienkie (w sumie nie wiem czy to prawda, po prostu są delikatne i każdy mi mówił w dzieciństwie, że takie są, no i wykazują właściwości włosów cienkich tzn. bez objętości, podatne na układanie, ale szybko tracące forme itp. ale na pewno nie są grube) ale bardzo gęste. Nie robię z nimi od jakiegoś roku kompletnie nic, z czystego lenistwa, wcześniej trochę weszłam w włosomaniactwo, by odzyskały gęstość grubość mojego kucyka po wypadaniu. Grubość kucyka wtedy wynosiła 7,5cm bez grzywki, bo była za krótka i nie miałam jak jej w to wliczyć. Dzisiaj zapuszczam grzywkę, włosy nie wypadają, grzywka już wchodzi w skład kucyka, ale kucyk ciągle wynosi 7,5cm.... chciałam zyskać bardziej rzetelną grubość, bo jest to po prostu niemożliwe i podzieliłam włosy na dwa kucyki, zmierzyłam oba i dodałam, potem powtórzyłam to kilka razy, tak by kucyki były w różnych miejsach i za każdym razem grubość wynosiła 11cm. Byłam zszokowana, więc podzieliłam włosy na 3 kucyki i wtedy włosy wynosiły 14cm. Oprócz tego włosy mierzę za gumką a nie przed, bo są zbyt śliskie, by je poluzować i zmierzyć tak żeby nic się nie rozwaliło. Mogę jeszcze dodać, że kucyk który zrobie zaraz przy karku (ale wtedy odpada część włosów cieniowanych i cała grzywka) wynosi 7cm. Co robię źle?! Dodam, że moim marzeniem jest kucyk grubości 10-12cm ;_; Chcę zacząć z powrotem dbać o włosy i je farbować bezbarwną henną by zyskały na grubości. Jest to może ktoś kto hennuje włosy i powie mi ile zyskał dzieki temu ?

Edytowane przez kroliczka4
Czas edycji: 2015-06-07 o 17:35
kroliczka4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 21:01   #172
Christina94
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez kroliczka4 Pokaż wiadomość
Moje drogie! Nie wiem jak odbierać grubość swojego kucyka ;_; Mam włosy cienkie (w sumie nie wiem czy to prawda, po prostu są delikatne i każdy mi mówił w dzieciństwie, że takie są, no i wykazują właściwości włosów cienkich tzn. bez objętości, podatne na układanie, ale szybko tracące forme itp. ale na pewno nie są grube) ale bardzo gęste. Nie robię z nimi od jakiegoś roku kompletnie nic, z czystego lenistwa, wcześniej trochę weszłam w włosomaniactwo, by odzyskały gęstość grubość mojego kucyka po wypadaniu. Grubość kucyka wtedy wynosiła 7,5cm bez grzywki, bo była za krótka i nie miałam jak jej w to wliczyć. Dzisiaj zapuszczam grzywkę, włosy nie wypadają, grzywka już wchodzi w skład kucyka, ale kucyk ciągle wynosi 7,5cm.... chciałam zyskać bardziej rzetelną grubość, bo jest to po prostu niemożliwe i podzieliłam włosy na dwa kucyki, zmierzyłam oba i dodałam, potem powtórzyłam to kilka razy, tak by kucyki były w różnych miejsach i za każdym razem grubość wynosiła 11cm. Byłam zszokowana, więc podzieliłam włosy na 3 kucyki i wtedy włosy wynosiły 14cm. Oprócz tego włosy mierzę za gumką a nie przed, bo są zbyt śliskie, by je poluzować i zmierzyć tak żeby nic się nie rozwaliło. Mogę jeszcze dodać, że kucyk który zrobie zaraz przy karku (ale wtedy odpada część włosów cieniowanych i cała grzywka) wynosi 7cm. Co robię źle?! Dodam, że moim marzeniem jest kucyk grubości 10-12cm ;_; Chcę zacząć z powrotem dbać o włosy i je farbować bezbarwną henną by zyskały na grubości. Jest to może ktoś kto hennuje włosy i powie mi ile zyskał dzieki temu ?
Matematyka...
Jeśli powierzchnie okręgu zmniejszymy dwukrotnie to nie znaczy, że obwód też zmniejszy się dwukrotnie.Zmniejszy się (pierwiastek z dwóch) razy. To tak jak ze skalą na geografii. U Ciebie by to się nawet zgadzało: podzieliłaś kucyk na pół, mamy więc połowę objętości starego, czyli obwód dzielimy przez sqrt(2): 7,5/sqrt(2)=5,3. Co jest równe Twojemu wynikowi, bo 11 cm dla dwóch kucyków daje nam po 5,5cm na jeden.

Matematyka przydaje się w życiu
Christina94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 17:47   #173
kroliczka4
Raczkowanie

GG do kroliczka4

Gdyby uczyli mnie takich rzeczy w szkole ;_; Więc powinnam sie pogodzić z liczbą 7,5?
Stary 2015-06-08, 19:38   #174
Christina94
Przyczajenie

Niekoniecznie. Myślę, że zmiana o 2-3 cm jest możliwa. Może henna? Słyszałam, że pogrubia włosy i obwód kucyka się zwiększa
Christina94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 15:39   #175
201607040946
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez kroliczka4 Pokaż wiadomość
Gdyby uczyli mnie takich rzeczy w szkole ;_; Więc powinnam sie pogodzić z liczbą 7,5?
A co jest złego w 7.5? Ja miałam tyle na początku zapuszczania, włosy wcale nie były cienkie
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 16:27   #176
kroliczka4
Raczkowanie

GG do kroliczka4

Ano to, że w sumie nie przejmowałam się grubością mojego kucyka dopóki nie poznałam mojego już niestety byłego chłopaka i koleżanki z obecnej klasy. On ma kucyk grubości 10-11cm, w dodatku piękne falki, żaden włosek nie porozdwajany a włosy tylko myje, a ona kucyk 16cm (!) a i tak włosy są mocno powycinane, bo jest ich tak dużo, że musi się co jakiś czas ich pozbywać. Gdybyście widziały tą burze włosów - mega, w dodatku pojedynczy włos jest gruby jak włos koński. Akurat 16 to chyba byłoby dla mnie za dużo, ale nie pogardziłabym pięknymi, długimi włosami z obwodem kucyka na 10-12cm.[COLOR="Silver"]
Kaguya ile obecnie masz w kucyku ?

Edytowane przez kroliczka4
Czas edycji: 2015-06-09 o 16:29
Stary 2015-06-10, 16:10   #177
201607040946
Konto usunięte

Włosy są różne: cienkie, średnie, grube - to, że on takie ma, nie znaczy, że ty też będziesz

Ja nie wiem, ile teraz mam, nie mierzyłam.
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 17:35   #178
kroliczka4
Raczkowanie

GG do kroliczka4

Ależ ja zdaję sobie sprawę z tego, że włosy są różne. Po prostu chcę o nie z powrotem zadbać i przy okazji dążyć do właśnie takiej burzy włosów i szacuję moje szanse. Jak na razie jestem w jakimś dole, do którego mnie jeszcze bardziej zaciąga prokrastynacja i nie robię ze sobą kompletnie nic - źle sie odżywiam, włosy niszczę poprzez używanie prostownicy i spaniem w mokrych włosach... Chcę sie w końcu ogarnąć i zaczynam chyba od włosów ;_;'
Stary 2015-08-27, 12:12   #179
mooving
Przyczajenie

Mój kucyk niestety ma tylko 6 cm mam manie patrzenia na inne kituchy porażka jak ktoś narzeka na 10 cm dla mnie to marzenie Wypadają jak każdemu ta 100 dziennie niestety ubywa.
Może po odstawieniu farb zdrowej diecie i suplementach dobije chociaż do standardowych 8 cm. Włsy ciemny brąz strasznie cieniutkie
mooving jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 16:40   #180
Kitty_91
Raczkowanie

Na wstępie muszę przeprosić za swój sprośny umysł, ale jak zobaczyłam wątek dotyczący porównywania obwodów to... od razu zaczęłam się zastanawiać jak by to mogło wyglądać na jakimś męskim forum ale nieważne... do rzeczy:

Włosy mierzyłam bez grzywki bo nie jestem w stanie jej zebrać, jak się patrzy na głowę z góry to zaczyna się mniej więcej od połowy, poza tym z tyłu głowy mam 3 dredy, a więc: z dredami wyszło 8cm, bez dredów jakieś 6,8cm. Nie mam pojęcia ile by było z grzywką i jakbym miała niezdredowane włosy. Swoją drogą myślałam, że mam gęste ale jak patrze, że tutaj średnia to 10cm to... chyba czas się zacząć wstydzić

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości