Jaka pokrywka do garnka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - Moje gotowanie

Notka

Kuchnia - Moje gotowanie Dzielimy się wiedzą jak przyrządzić, ugotować i upiec tak wspaniale jak nasze babcie!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-01-06, 00:26   #1
weraS
Przyczajenie

Jaka pokrywka do garnka?

Witam,
dojrzałam, by kupić sobie nowe gary. Po przestudiowaniu oferty, przeszpiegowaniu w czym gotuje bliższa i dalsza rodzina, uzgodnieniu z mężem budżetu, trafiło na garnki firmy na "B". I wszystko by poszło gładko, gdyby nie mały szczegół: pokrywka, a właściwie pokrywki. Poszczególne zestawy oprócz kształtów, rodzajów i wykonanie uchwytów, różnią się pokrywkami. Każda linia ma takie a nie inne pokrywki. Teraz pytanie, na które nie znajduję prostej odpowiedzi: - czy lepsza pokrywka metalowa, czy szklana? Mało tego, metalowe nie mają dziurki, a szklane mają. Czy ta dziurka jest bardzo istotna ? - teraz używam pokrywek szklanych z dziurkami i nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Garnki w ulotce reklamowej są polecane do "zdrowego" gotowania, bez, lub z niewielką ilością wody. Nie zamierzam tej możliwości wykorzystywać, wiec może każda pokrywka będzie dobra?
Z drugiej strony, z jakiegoś powodu robią w tych szklanych pokrywkach dziurki, a w metalowych nie
Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc
Weronika
weraS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 16:37   #2
paula78
Zakorzenienie

Dot.: Jaka pokrywka do garnka?

Nie przywiązuję wagi do dziurek, ważne jest dla mnie mozliwość chwycenia pokrywki bez rekawicy, czyli ten uchwyt nie może się nagrzewać.

paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 22:10   #3
ivonkapiwonka
Raczkowanie

Mam komplet garnków ze szklanymi pokrywkami i dziurką, bardzo je lubię.Wizualnie super, widać co w środku, nie trzeba podnosić pokrywki. Ale najlepsze moje gary firmy Z to mają metalowe pokrywki (bez dziurek). Myślę, ze chodzi o jak najdłuższe utrzymywanie temperatury potrawy i w tym są naprawdę świetne. Zupy, kasze, ryż gotuję najczęściej właśnie w tych na Z.
ivonkapiwonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 08:57   #4
gloria81
Rozeznanie

Ja już stłukłam dwie szklane więc następnym razem na pewno będę szukała innej alternatywy. Całe szczęście udało mi się dokupić!
gloria81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 20:58   #5
Ramona_85
Zakorzenienie

dla mnie najlepsze są pokrywki szklane, bo zawsze wszystko widać w garnku (czy się już gotuje, itp.) bez konieczności ich podnoszenia. Najlepsze są z rantem wokół metalowego brzegu, tak że pokrywka wchodzi w garnek, wtedy jest ona bardziej szczelny i wszystko szybciej się gotuje.
Moje pokrywki mają dziurkę i uważam, że jest to dobre rozwiązanie, chociażby dlatego, że nie trzeba odchylać pokrywki, gdy się coś gotuje, aby nie wykipiało, tylko para ma swobodne ujście. Co do uchwytu pokrywki, to wszystkie mam metalowe i o dziwo nie nagrzewają się, podobnie z metalowymi uszami garnków, co bardzo mnie cieszy.
Osobiście mam garnki firmy Florina, z warstwowym dnem (najlepsze, długo utrzymują ciepło, nic się w nich nie przypala), i nie ważne jaka firma (moje akurat były jedne z tańszych) ważne to co wytłuściłam.
Ponadto do wszystkich moich starszych garnków, do których nie było pokrywek metalowych, dokupiłam takie, właśnie z firmy Florina

Edytowane przez Ramona_85
Czas edycji: 2013-01-08 o 21:00
Ramona_85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 21:09   #6
Rena
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 6

ja wole szklane bo widac jak sie gotuje i tak jest szybciej niz podnosic pokrywke i zagladac. Dziurki sa by para miala ujscie i potrawy nie kipialy. Teraz mam garnki z ikea. Sa ok.
Rena jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 07:58   #7
Kucharka2013
Rozeznanie

Ja bym kupiła takie , które by mi pasowały do wyglądu kuchni, do pasujących garnków no i aby były funkcjonale do gotowania. Najlepsze są całe komplety garnków.
Kucharka2013 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - Moje gotowanie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości