Problem z pryszczami, pomocy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-01-06, 23:25   #1
drivensp
Przyczajenie

Unhappy

Problem z pryszczami, pomocy.

Witam,

Na początku chciałbym napisać, że szukałem informacji na forum, ale wolałem sam napisać by obeznana osoba mogła mi pomóc indywidualnie w moim problemie.

Chodzi o to, że pod zjedzeniu, np. słodkich oraz pikantnych rzeczy wyskakują mi pryszcze (bolące) - nie wyciskam ich, ni nic, bo strasznie boli, dopiero po kilku dniach wychodzi ropień.

Nawet i bez słodyczy wyskakują.

Bardzo brzydko to wygląda i jest uciążliwe, ponieważ mam taką pracę, gdzie jest stały kontakt z ludźmi i muszę jakoś wyglądać.

Chciałbym się spytać czy jest na to jakaś rada?
Maść, żel czy krem?
Co polecacie, bo się kompletnie nie znam... Do tej pory używałem jakiś żeli do czyszczenia twarzy, teraz mam nivea.

Pozdrawiam
drivensp jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 10:01   #2
Sylwia_pk
Raczkowanie

Dot.: Problem z pryszczami, pomocy.

Nie polecam stosowania kosmetyków Nivea do walki z Twoim problemem. Często w skład wchodzą składniki, które przy stosowaniu z zaleceniami producenta zamiast leczyć mogą zniszczyć cerę . Absolutnie nie działaj na cerę kosmetykami z dodatkiem alkoholu.
Sylwia_pk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 14:09   #3
POLKA_84
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez drivensp Pokaż wiadomość
Witam,

Na początku chciałbym napisać, że szukałem informacji na forum, ale wolałem sam napisać by obeznana osoba mogła mi pomóc indywidualnie w moim problemie.

Chodzi o to, że pod zjedzeniu, np. słodkich oraz pikantnych rzeczy wyskakują mi pryszcze (bolące) - nie wyciskam ich, ni nic, bo strasznie boli, dopiero po kilku dniach wychodzi ropień.

Nawet i bez słodyczy wyskakują.

Bardzo brzydko to wygląda i jest uciążliwe, ponieważ mam taką pracę, gdzie jest stały kontakt z ludźmi i muszę jakoś wyglądać.

Chciałbym się spytać czy jest na to jakaś rada?
Maść, żel czy krem?
Co polecacie, bo się kompletnie nie znam... Do tej pory używałem jakiś żeli do czyszczenia twarzy, teraz mam nivea.

Pozdrawiam
myślę ze powinieneś zacząć od oczyszczania organizmu od wewnątrz - pij dużo wody mineralnej- ja piję dodatkowo aloes który pozwala na "wymiatanie" toksyn z organizmu- ale szukaj aloesu z samego miąższu a nie z całych liści, z całych liści działa przeczyszczająco. Postaraj sie też na początku nie jeść potraw które powodują wysypy. Nie wiem jaka jest Twoja cera ale ja nigdy nikomu nie polecam żeli drogeryjnych - warto pojsc do dermatologa i zapytać o łagodny srodek myjacy -czesto lekarze proponują CETAPHIL - którego swego czasu uzywałam - i uwazam ze nalezy do w miare dobrych kosmetyków mimo słabego składu na mnie działał OK, ja teraz uzywam olejów myjacych które kupuje sie w sklepach z naturalnymi kosmetykami- ale nie wiem czy Ty jako chłopak bedziesz chciał sie w to bawić - bo jak moj maz widzi ze troszke trzeba poswiecic czasu na zadbanie o cere to mówi ze jemu się nie chce i woli sie umyc zelem/mydlem itp. - do mycia uzywam szmatki muslinowej która jest delikatnie szorstka i działa troszkę peelingujaco- z oleju w połączeniu z woda robi się delikatny płyn który ładnie oczyszcza twarz z wszelkich zanieczyszczeń w moim przypadku również z makijazu. Polecam też zabiegi kwasami- ale to lekarz musi stwierdzić czy możesz z z takich skorzystać. Pierwszy krok to zawsze dobry dermatolog.
POLKA_84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 15:00   #4
drivensp
Przyczajenie

Czyli co mam stosować?
Stary 2013-01-07, 19:46   #5
patus12
Raczkowanie

Tak, przedewszystkim nie jedz slodkich/pikantnych rzeczy bo to powoduje wysyp na twarzy, tak samo Ci dermatolog powie Nie rob niczego na swoja reke, idz po prostu do dobrego dermatologa, ten Ci przepisze pare masci/zeli itp. i bedzie o wiele lepiej
patus12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 20:16   #6
drivensp
Przyczajenie

a co myślicie o maści benzacne 5% / 10%?
Stary 2013-01-07, 20:20   #7
Sylwia_pk
Raczkowanie

Mi benzacne nie pomógł, ale kiedyś używałam Skinoren i byłam zadowolona. Ale poleciła mi go moja Pani dermatolog. Dlatego podstawą jest udanie się do poradni dermatologicznej, a tam najlepiej pomogą
Sylwia_pk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 08:15   #8
POLKA_84
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez drivensp Pokaż wiadomość
a co myślicie o maści benzacne 5% / 10%?
wszelkie maści to środek doraźny na istniejące juz zmiany- zastanów sie czy chcesz zapobiegać czy tylko leczyć już istniejące zmiany skóry? Leczenie trądziku to długofalowy proces i moim zdaniem nalezy zaczać od oczyszczania wewnetrznego jak i zewnetrznego - z mojego doswiadczenia wynika że im mniej chemii w kosmetyku tym lepiej na mnie działa taka kuracja- (długofalowo) na efekty trzeba poczekać niestety bo organizm musi sie oczyscić. Oczywiscie masci pomoga wyleczyc powstałe zmiany ale problem nie zniknie. Każda choroba ma jakieś podłoże czy to bakterie czy hormony - Zawsze polecam dobrego dermatologa na początek- sporo lektury w internecie niestety tyle tego jest ze trudno wybrać co będzie dobre dla ciebie- to metoda prób i błędów. Nikt nie znjadzie dla ciebie Zlotego Srodka- moje doswiadczenie, pokazuje ze im bardziej dbam o swój organizm oczyszczając go od wewnątrz tym moja skóra wygląda ładniej. Przede wszytskim duzo wody - najlepiej z odrobina cytryny- oczyszcznie twarzy łagodnym srodkiem najleppiej jakims płynem micelarnym albo olejem-
Polecam stronę Biochemia Urody - Benzacne czy duac stosować po dobrym oczyszczeniu twarzy na istniejące zmiany. Pamiętać o nawilżeniu skóry i jej nie przesuszać-
POLKA_84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 11:45   #9
k arola
Przyczajenie

Tak! Idź do dermatologa. Jeśli będziesz leczyć skórę na własną rękę wydasz mnóstwo kasy na preparaty, które wcale Ci nie pomogą, a wręcz zaszkodzą. Dermatolog to najlepsze wyjście
k arola jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości