proszę o rady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-01-23, 13:44   #1
Aggus70
Przyczajenie

proszę o rady

Witam! Od pewnego czasu przyglądam się temu, co się dzieje na tym forum, no i postanowiłam się Was poradzić.
Pierwsze zdjęcie - to jeszcze w naturalnych włosach, teraz od kilku miesięcy mam blond pasemka. Na okrągło chodzę w okularach - jestem krótkowidzem - ale dla porównania wysyłam także zdjęcie bez nich.
Cieni nie używam prawie wcale, jak już, to coś z tonacji różów i fioletów.
Wszystkie eksperymenty z mocniejszym makijażem (z reguły przed jakąś imprezą)kończą się tak samo - nie mogę na siebie patrzeć, zmywam wszystko ze złością i maluję się "jak zwykle" (co notabene zajmuje tylko 5 minut - ileż to czasu zaoszczędzonego
Czy znalazłby się jakiś mocniejszy i pasujący do mnie makijaż? Czy powinnam pozostać przy delikatnym?
Aha - i w jakich włoskach jest mi lepiej, czy pasowałoby mi je całkowicie rozjaśnić ? Czy może, jak znudzą mi się pasemka - wrócić do ciemniejszych kolorów?
Za wszystkie rady z góry dziękuję, no i z niecierpliwością czekam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg HPIM0085.JPG (94,5 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg HPIM1204.jpg (62,4 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg HPIM1316.jpg (40,6 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg HPIM1337.jpg (38,9 KB, 23 załadowań)
Aggus70 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-23, 15:05   #2
Tygrys
Maskotka Wizaz.pl

Wpisy w blogu: 1
Re: proszę o rady

Moim, niefachowym zdaniem obserwatora, myślę że jasne pasemka dodają twojej twarzy uroku, ale nie wiem czemu od razu przyszedł mi na myśl dwukolorowy balejaż... ale w końcu moje zdanie bierz jako ostatnie pod uwagę. Na temat makijażu wogóle się nie wypowiem, bo mylę kredkę z pomadką

Ti.
Stary 2004-01-23, 16:55   #3
sharoon
Raczkowanie

Aggus, ślicznie Ci w pasemkach, nie rezygnuj z nich! Masz subtelną urodę i w delikatnym makijażu na pewno Ci bardziej do twarzy, niż w mocnym. To, co rzuca sie w oczy, to Twoje brwi. Radziłabym delikatnie je wyregulować. Poza tym dużo się uśmiechaj, bo masz śliczny uśmiech! I cierpliwie czekaj na rady fachowców. Pozdrawiam!
sharoon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-23, 22:58   #4
Aggus70
Przyczajenie

Z brwiami to u mnie jest tak, że ja je reguluję - normalnie są o wiele bardziej krzaczaste i niesforne. Jednak robię to sama, więc efekt może nie zawsze jast taki, jak być powinien.
Dziękuję za posty, ale wciąż czekam na odpowiedź w sprawie makijażu dla okularnika!
Poradzi mi ktoś?
Stary 2004-01-23, 23:09   #5
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Mnie się podobasz bardziej jako blondynka i w okularkach Makijażu Ci nie doradzę niestety tak tylko wyraziłam swoja opinie jakby co a uśmiech masz rzeczywiście uroczy

NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-25, 13:35   #6
Camilla
Zakorzenienie

Witam.
Będąc krótkowidzem powinnaś położyć nacisk na mocniejsze podkreślenie oka. Możesz je obrysować szarą bądź niebieską konturówką, z tym, że masz oczy dosyć blisko siebie osadzone, więc zrób te kreseczki do połowy oka zaczynając od zewnętrznego kącika. Możesz zrobić je też przy pomocy szarego bądź niebieskiego cienia, a następnie delikatnie rozetrzeć. Jeśli chodzi o cienie to mogą już być w delikatniejszych odcieniach typu rozbielone róży, jasne fiolety, wypróbuj też beże, lub np. szaro-srebrny na wieczorne wyjścia.
Kości policzkowe zaakcentuj różem, żeby ładnie ożywić twarz np. w kolorze brzoskwini lub jasnego (delikatnego) różu. Możesz też musnąć je pudrem brązującym.
Usta maluj jasnymi, cielistymi kolorami, a np. na wieczór może w tonacji różu, lub czerwieni (ale nie jaskrawej).
Co do brwi, to ja również uważam, że są zbyt szerokie, może pójdziesz do kosmetyczki, która nada im odpowiedni kształt?
Co do włosków to zostaw tak jak jest, bardzo ładnie Ci w blond pasemkach .
Pozdrawiam serdecznie
Kamila

jesteśmy razem

Camilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-27, 08:54   #7
Aggus70
Przyczajenie

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź ! A może ktoś jeszcze ma jakieś sugestie?
Stary 2006-03-06, 15:53   #8
evi_motylek
Raczkowanie

Dot.: Re: proszę o rady

Aggus70 masz bardzo ładne brwi gdyby nadac im jeszcze cienszego kształtu oczywiscie nie do przesady ciekniego nie wchodzą w gre zadne niteczki a nic nic tylko ciut cieniej.
Moze bardziej wycieniowac wloski na calej dlugosci aby na gorze były krutsze optycznie zwiekszy sie ich ilosc na czubku głowy slicznie ci w blondzie to taka moja mala sugestia co do twojego wygladu pozdrawiam pochwal sie efektami zmian
evi_motylek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 18:17   #9
Mariti
Wtajemniczenie

Dot.: proszę o rady

Mam tylko jedną sugestię, nie napisałaś, bądż ja nie doczytałam jaki masz kolor oczu. Na zdjęciach tego nie widać, a cienie i kredka powinny byc dopasowane głównie do nich.Jesli są bowiem zielone, a tak mi się wydaje, choć jako krótkowidz pewnie sie mylę to powinnas zrezygnować z doradzanej Ci przez Camillę kredki niebieskiej, a nawet szarej i raczej stosować brązową a z cieni kolorki :fiolety ,mocny , ale brudny róż, brązy , śliwki itp. Jeśli masz oczka innego koloru to już inna sprawa

Marilyn Monroe
Mariti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 21:15   #10
Joey
Zakorzenienie

Dot.: proszę o rady

Dziewczyny, ale wy widzicie, że to jest wątek sprzed dwóch lat...?
Joey jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości