W這sy na blond farbujemy i o 篡ciu dyskutujemy. Cz窷 XXII - Strona 101 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Zamknij w徠ek

Narz璠zia
Stary 2013-02-05, 11:55   #3001
Emilia1
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 927
Dot.: W這sy na blond farbujemy i o 篡ciu dyskutujemy. Cz窷 XXII

No wiem 瞠 to o niczym nie 鈍iadczy... niestety....

Aniu, lekarz wyt逝maczy Ci dlaczego puste??? Mi powiedzia, 瞠 natura sama eliminhjr s豉be zarodki, 瞠 to by豉 ci捫a biochemiczna czy co takiego...

Przegl康a豉m bloga Bunny ale nie rzuci豉 mi si 瘸dna farba kt鏎 mo積a po rozja郾ianiu k豉嗆, pami皻asz co takiego????

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

Kitulka ja robi豉m drug pr鏏 a10 na pasemku . Rozrobilam malutko i pach na k璠ziora
Emilia1 jest offline  
Stary 2013-02-05, 12:04   #3002
exclusivee
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 195

Kitka czy瘺y chcia豉 testowa ombraska?

Jasny popielaty br您
exclusivee jest offline  
Stary 2013-02-05, 12:06   #3003
kitkulka
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 18 974

Cytat:
Napisane przez exclusivee Poka wiadomo嗆
Kitka czy瘺y chcia豉 testowa ombraska?
no tak kusi mnie, nie chc by mi瘯k faj ale zrobi porz康nie dzisiaj nie zd捫, jutro sobie strzel mam nadziej, 瞠 moje w這sy to prze篡j, bo s troch suche mo瞠 dzisiaj strzel mask albo od篡wk nawil瘸j帷 na ko鎍e a jutro zadzia豉m?
kitkulka jest offline  
Stary 2013-02-05, 12:14   #3004
Emilia1
Zakorzenienie

Lepiej na spokojnie, co nagle to po diable, jak dzi郾ie zd捫ysz to nie zabieraj sie bo nie daj Bo瞠 poprawianie zajmie Ci wi璚ej czasu ni sama robocizna.
Emilia1 jest offline  
Stary 2013-02-05, 12:16   #3005
kitkulka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Poka wiadomo嗆
Lepiej na spokojnie, co nagle to po diable, jak dzi郾ie zd捫ysz to nie zabieraj sie bo nie daj Bo瞠 poprawianie zajmie Ci wi璚ej czasu ni sama robocizna.
nie nie, dzisiaj na pewno nie zd捫 jutro z rana si tym zajm

kochane, jak zapiszecie si do newslettera H&M to dostaniecie zni磬 -25% na jeden produkt tylko do wykorzystania przez 3 tygodnie, wi璚 lepiej obcyka w sklepie co chcia這by si kupi ze zni磬, a p騧niej j wydrukowa
jeden email=jeden kupon (if you know what I mean )
https://www.hm.com/pl/newsletter
kitkulka jest offline  
Stary 2013-02-05, 12:16   #3006
xSheWolf
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 115

Dziewczyny pomocy jestem za豉mana....
Do wczoraj mia豉m po wielu trudach rozja郾iania pi瘯ny blond... (joanna srebrny py ostatnia farba jak nak豉da豉m), nie spiera si, nic. Na noc u篡豉m po raz pierwszy na w這sy oleju lnianego Dzi umy豉m w這sy... i.... w niekt鏎ych miejscach s 鄴速o rudawe jak to w og鏊e mo磧iwe? my郵alam 瞠 鄴販i pozby豉m si ju na dobre... Czy to mo磧iwe 瞠 olej lniany a tak po鄴販i mi w這sy.... czy to farba si wyp逝ka豉 (czy wog鏊e farba rozja郾iaj帷a mo瞠 wyp逝ka si do 鄴販i? )
Nie wiem co teraz zrobi, w這sy farbowa豉m w czwartek wi璚 kolejne m璚zenie ich farbami nie wchodzi w gr, tym bardziej 瞠 sa ju strasznie zniszczone
Stary 2013-02-05, 12:20   #3007
asiabb1983
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 942

Cytat:
Napisane przez kitkulka Poka wiadomo嗆

[/COLOR]Dziewczyny a ja mam mo瞠 g逝pie pytanie natury technicznej

jak niekt鏎e z Was robi造 pr鏏 farby na pasemku? Rozrabia造軼ie ca這嗆 i p騧niej tylko nak豉da造軼ie na pasemko czy jak?
ja robi豉m po tyle samo mniej wi璚ej farby i oks. odrobina tego i odrobina tamtego
Cytat:
Napisane przez xSheWolf Poka wiadomo嗆
Dziewczyny pomocy jestem za豉mana....
Do wczoraj mia豉m po wielu trudach rozja郾iania pi瘯ny blond... (joanna srebrny py ostatnia farba jak nak豉da豉m), nie spiera si, nic. Na noc u篡豉m po raz pierwszy na w這sy oleju lnianego Dzi umy豉m w這sy... i.... w niekt鏎ych miejscach s 鄴速o rudawe jak to w og鏊e mo磧iwe? my郵alam 瞠 鄴販i pozby豉m si ju na dobre... Czy to mo磧iwe 瞠 olej lniany a tak po鄴販i mi w這sy.... czy to farba si wyp逝ka豉 (czy wog鏊e farba rozja郾iaj帷a mo瞠 wyp逝ka si do 鄴販i? )
Nie wiem co teraz zrobi, w這sy farbowa豉m w czwartek wi璚 kolejne m璚zenie ich farbami nie wchodzi w gr, tym bardziej 瞠 sa ju strasznie zniszczone
mo磧iwe niestety

by這 - 1 czerwiec 2013 -36 cm
jest- 1 marzec 2014 - 48,5 cm
po podci璚iu 5 marzec - 47 cm

CEL 60 cm

aerobik 2x w tygodniu + Mel B totally fit ! 20 min trening ca貫go cia豉
asiabb1983 jest offline  
Stary 2013-02-05, 12:22   #3008
anias2
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 009

Cytat:
No wiem 瞠 to o niczym nie 鈍iadczy... niestety....

Aniu, lekarz wyt逝maczy Ci dlaczego puste??? Mi powiedzia, 瞠 natura sama eliminhjr s豉be zarodki, 瞠 to by豉 ci捫a biochemiczna czy co takiego...

Przegl康a豉m bloga Bunny ale nie rzuci豉 mi si 瘸dna farba kt鏎 mo積a po rozja郾ianiu k豉嗆, pami皻asz co takiego????

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

Kitulka ja robi豉m drug pr鏏 a10 na pasemku . Rozrobilam malutko i pach na k璠ziora
No dok豉dnie to samo, ze nie wiadomo jakie sa przyczyny tego. Ale ze czesto sie to zdarza....
anias2 jest offline  
Stary 2013-02-05, 12:33   #3009
kitkulka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez asiabb1983 Poka wiadomo嗆
ja robi豉m po tyle samo mniej wi璚ej farby i oks. odrobina tego i odrobina tamtego
hmmm tylko tutaj b璠zie gorzej, bo jest te jaki proszek rozja郾iaj帷y a tego... jakbym jutro rozrobi豉 ca這嗆 i na這篡豉 tylko troszk na pasemko to reszta mo瞠 posta z godzink? a sprawdz czy warto k豉嗆 na ca貫 w這sy?
kitkulka jest offline  
Stary 2013-02-05, 12:33   #3010
Emilia1
Zakorzenienie

Wolf, nie weim jak kremy na w這sy, ale oleje mog zmienia kolor.mo瞠 poszoruj w這sy p-lupie穎wym??

Aniu, a m闚i co o prawdopodobie雟twie wyst徙ienia tego zjawiska w nast瘼nej ci捫y????
Emilia1 jest offline  
Stary 2013-02-05, 12:37   #3011
milka_m
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 518

Hej!

Cytat:
Napisane przez ankaa86 Poka wiadomo嗆
Dziewczyny, musz si z wami podzieli moim zachwytem t oto od篡wk http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,55...iwych-len.html Jest naprawd super. Jak ona nawil瘸, a jak pi瘯nie w這sy po niej b造szcz. Cudo U篡豉m j dopiero 3 razy, ale za ka盥ym razem efekt ten sam. Jak zu篡j ca陰, to wystawi recenzj na KWC.

A mam jeszcze do was pytanko. U篡wa kto z was kt鏎捷 od篡wk, lub szampon z Timotei z Jericho? Sk豉d maj fajny. Ciekawe czy dobrze nawil瘸j
Lubie produkty Farmony ale jako nigdy nie zwr鏂i豉m uwagi na ich produkty do w這s闚. Najpierw zu篡je te od篡wki co mam a p騧niej kupi t co polecasz

Cytat:

Dziewczyny a ja mam mo瞠 g逝pie pytanie natury technicznej

jak niekt鏎e z Was robi造 pr鏏 farby na pasemku? Rozrabia造軼ie ca這嗆 i p騧niej tylko nak豉da造軼ie na pasemko czy jak?
Ja zawsze rozrabia豉m tak sam malutk ilo嗆 farby i oxy, po dok豉dnym wymieszaniu nak豉da豉m na pasemko, jak rozrobisz ca這嗆 to Ci do jutra wywietrzeje. Trzymam kciuki, 瞠by wysz這 dobrze

Blog

milka_m jest offline  
Stary 2013-02-05, 12:37   #3012
Emilia1
Zakorzenienie

Kitulka. Ten zestaw do ombre to jest poprosti rozja郾iacz??!!:/:
Emilia1 jest offline  
Stary 2013-02-05, 12:39   #3013
milka_m
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 518

Cytat:
hmmm tylko tutaj b璠zie gorzej, bo jest te jaki proszek rozja郾iaj帷y a tego... jakbym jutro rozrobi豉 ca這嗆 i na這篡豉 tylko troszk na pasemko to reszta mo瞠 posta z godzink? a sprawdz czy warto k豉嗆 na ca貫 w這sy?
To dodaj jeszcze troszeczk tego proszku, nie wiem czy mo瞠 sta godzin, ja bym jednak najpierw zrobi豉 tak ilo嗆, 瞠by starczy這 na pasemko a jak wyjdzie to dopiero reszt

Blog

milka_m jest offline  
Stary 2013-02-05, 12:41   #3014
kitkulka
Zakorzenienie

Cytat:
Kitulka. Ten zestaw do ombre to jest poprosti rozja郾iacz??!!:/:
tak

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Cytat:
Napisane przez milka_m Poka wiadomo嗆
To dodaj jeszcze troszeczk tego proszku, nie wiem czy mo瞠 sta godzin, ja bym jednak najpierw zrobi豉 tak ilo嗆, 瞠by starczy這 na pasemko a jak wyjdzie to dopiero reszt
oki, tak zrobi
kitkulka jest offline  
Stary 2013-02-05, 12:46   #3015
anias2
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 009

Cytat:
Wolf, nie weim jak kremy na w這sy, ale oleje mog zmienia kolor.mo瞠 poszoruj w這sy p-lupie穎wym??

Aniu, a m闚i co o prawdopodobie雟twie wyst徙ienia tego zjawiska w nast瘼nej ci捫y????
Nic nie mowil na ten tamat, tylko kazal sie juz starac :P ( tzn. min. pol roku po) kazal zrobic badanie nasienia mojego meza i hormony tarczycy i plciowe

u mnie w maju minie rok od zabiegu..

Duzo czytalam na ten temat i wyczytalam ze zadko zdarza sie to samo drugi raz...
A Ty mialas to samo??
anias2 jest offline  
Stary 2013-02-05, 12:47   #3016
Emilia1
Zakorzenienie

To tylko ta szczoteczka jest co warta z tego zestawu do ombre hehe. My郵a豉m, 瞠 to co lepszego ni tylko rozja郾iacz, szczerze m闚i帷.
Emilia1 jest offline  
Stary 2013-02-05, 12:50   #3017
kitkulka
Zakorzenienie

Cytat:
To tylko ta szczoteczka jest co warta z tego zestawu do ombre hehe. My郵a豉m, 瞠 to co lepszego ni tylko rozja郾iacz, szczerze m闚i帷.
opakowanie jest jeszcze 豉dne - w c皻ki
kitkulka jest offline  
Stary 2013-02-05, 12:51   #3018
exclusivee
Zakorzenienie

Cytat:
no tak kusi mnie, nie chc by mi瘯k faj ale zrobi porz康nie dzisiaj nie zd捫, jutro sobie strzel mam nadziej, 瞠 moje w這sy to prze篡j, bo s troch suche mo瞠 dzisiaj strzel mask albo od篡wk nawil瘸j帷 na ko鎍e a jutro zadzia豉m?
Hihi, to nie-mi瘯kafajo powodzenia jutro

Cytat:
kochane, jak zapiszecie si do newslettera H&M to dostaniecie zni磬 -25% na jeden produkt tylko do wykorzystania przez 3 tygodnie, wi璚 lepiej obcyka w sklepie co chcia這by si kupi ze zni磬, a p騧niej j wydrukowa

Oo dobrze wiedzie

Jasny popielaty br您
exclusivee jest offline  
Stary 2013-02-05, 12:57   #3019
kitkulka
Zakorzenienie

Dziewczyyyyny, t逝sty czwartek pojutrze
kitkulka jest offline  
Stary 2013-02-05, 13:17   #3020
exclusivee
Zakorzenienie

Cytat:
Dziewczyyyyny, t逝sty czwartek pojutrze
Dzie w kt鏎ym kobiety z豉mi zasady swojej diety

Swoj drog- UWIELBIAM P。ZKI

Jasny popielaty br您

Edytowane przez exclusivee
Czas edycji: 2013-02-05 o 13:19
exclusivee jest offline  
Stary 2013-02-05, 13:21   #3021
kitkulka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez exclusivee Poka wiadomo嗆
Dzie w kt鏎ym kobiety z豉mi zasady swojej diety

Swoj drog- UWIELBIAM P。ZKI
ja si bardziej nie mog doczeka fawork闚
kitkulka jest offline  
Stary 2013-02-05, 13:22   #3022
Emilia1
Zakorzenienie

Tak, te mia豉m puste jajo, ale u mnie tez wszystki b eolno sie rozwija這, beta wzrastala wolnk i pokazywa這 mi 瞠 ci捫a ma ca造 czas okolo 2 - 3 tygodnie. .. do tego 3 razy bylam na sor z krwawienien, p騧niej by zabieg :-(, ale teraz jestrm pewna 瞠 b璠zie dobrze. Nie czekali鄉y p馧 roku, to dla nas za d逝go. Porobilam wszystki badania: toxoplazmoza, tarczyca przeciwcia豉 kardiolopine, hormon jaki jakis terytro co tam, czy co takiego, na r騜yczke, cytomegalia , morfologie, wszystkie badania wysz造 ok. Po zasz豉m po 2 miesi帷zkach. W 3 miesi帷u od zabiegu. Teraz jestem dopiero w 5 tygodniu
Emilia1 jest offline  
Stary 2013-02-05, 13:23   #3023
Ninedin
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 886

Emilia ja przekona豉m si, 瞠 tak powiem "na w豉snej sk鏎ze" Jak ju ci wcze郾iej pisa豉m fryzjerka nak豉da豉 mi rozja郾iacz- zmywa豉, nak豉da豉 jak捷 tam maseczk i po wysuszeniu nak豉da豉 farb Po rozja郾iaczu mia豉m 鄴速ego kurczaka, ale farba wychodzi豉 w zimnym odcieniu. Do czasu Pomijam, 瞠 ten zimny kolor wyp逝kiwa si i 鄴趾造 z czasem, ale przy kolejnym farbowaniu na這篡豉 mi jaki kolor z 8poziomu - mia by jasny, ale nie platynowy I niestety nie uda這 si U fryzjera by這 jeszcze ok - bo co mi tam na這篡豉, ale jak umy豉m raz, drugi, trzeci to si zacz掖 robi koszmarek Poszuka豉m w necie i si dowiedzia豉m, 瞠 nie ka盥 farb mo積a dawa na rozja郾ione w這sy. Niemo磧iwe 瞠by fryzjerka tego nie wiedzia豉
Dopytasz bunny, jak si pojawi Bo szczerze m闚i帷 to sama nie wiem dlaczego tak si to farbowanie nie uda這
Stary 2013-02-05, 13:25   #3024
xSheWolf
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 115

Cytat:
To si wkopa豉m, zachcia這 mi si olejowania

Ile mam jeszcze odczeka do kolejnego farbowania? Bo z 鄴速ymi w這sami nie chc chodzi a te nie chc 瞠by mi wypad造 w這sy...
Ehhh... i jakiej farby u篡 Palette C10, A10? Czy joanna srebrny py po raz kolejny? Zale篡 mi na jak najch這dniejszym odcieniu blondu...
Stary 2013-02-05, 13:29   #3025
ewelinka01
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 99

Cytat:
ja ju niestety nic, musisz poczeka cierpliwie na Bunny
A jak cz瘰to Bunny tu zagl康a ? Jejku ja juz nie wiem co mam robic, nie chce rezygnowac z blondu ale z czyms takim na glowie tez nie za bardzo chce chodzic
ewelinka01 jest offline  
Stary 2013-02-05, 13:33   #3026
exclusivee
Zakorzenienie

Cytat:
ja si bardziej nie mog doczeka fawork闚
A ja z wyprzedzeniem- od wczoraj zajadam chru軼iki

Cytat:
Tak, te mia豉m puste jajo, ale u mnie tez wszystki b eolno sie rozwija這, beta wzrastala wolnk i pokazywa這 mi 瞠 ci捫a ma ca造 czas okolo 2 - 3 tygodnie. .. do tego 3 razy bylam na sor z krwawienien, p騧niej by zabieg :-(, ale teraz jestrm pewna 瞠 b璠zie dobrze. Nie czekali鄉y p馧 roku, to dla nas za d逝go. Porobilam wszystki badania: toxoplazmoza, tarczyca przeciwcia豉 kardiolopine, hormon jaki jakis terytro co tam, czy co takiego, na r騜yczke, cytomegalia , morfologie, wszystkie badania wysz造 ok. Po zasz豉m po 2 miesi帷zkach. W 3 miesi帷u od zabiegu. Teraz jestem dopiero w 5 tygodniu
A w niczym to nie przeszkadza? 疾 szybciej zasz豉 w ci捫? Bo wydaje mi si 瞠 po co jest te p馧 roku, i lekarze od tak by sobie tego nie m闚ili

Cytat:
Napisane przez xSheWolf Poka wiadomo嗆
To si wkopa豉m, zachcia這 mi si olejowania

Ile mam jeszcze odczeka do kolejnego farbowania? Bo z 鄴速ymi w這sami nie chc chodzi a te nie chc 瞠by mi wypad造 w這sy...
Ehhh... i jakiej farby u篡 Palette C10, A10? Czy joanna srebrny py po raz kolejny? Zale篡 mi na jak najch這dniejszym odcieniu blondu...
Ja bym wzi窸a chyba joa鄂 srebrny py jak narazie, a potem za miesi帷 jak捷 konkretniejsz farb

Jasny popielaty br您
exclusivee jest offline  
Stary 2013-02-05, 13:36   #3027
Ninedin
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 886

Emilia
allwaves ma 11.2 super rozja郾iaj帷 per喚. Jest te 10.0 bardzo jasny blond extra I z super rozja郾iaj帷ych takie jak na foto
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg 283_974.jpg (63,3 KB, 36 za豉dowa)
Stary 2013-02-05, 13:49   #3028
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ninedin Poka wiadomo嗆
Emilia ja przekona豉m si, 瞠 tak powiem "na w豉snej sk鏎ze" Jak ju ci wcze郾iej pisa豉m fryzjerka nak豉da豉 mi rozja郾iacz- zmywa豉, nak豉da豉 jak捷 tam maseczk i po wysuszeniu nak豉da豉 farb Po rozja郾iaczu mia豉m 鄴速ego kurczaka, ale farba wychodzi豉 w zimnym odcieniu. Do czasu Pomijam, 瞠 ten zimny kolor wyp逝kiwa si i 鄴趾造 z czasem, ale przy kolejnym farbowaniu na這篡豉 mi jaki kolor z 8poziomu - mia by jasny, ale nie platynowy I niestety nie uda這 si U fryzjera by這 jeszcze ok - bo co mi tam na這篡豉, ale jak umy豉m raz, drugi, trzeci to si zacz掖 robi koszmarek Poszuka豉m w necie i si dowiedzia豉m, 瞠 nie ka盥 farb mo積a dawa na rozja郾ione w這sy. Niemo磧iwe 瞠by fryzjerka tego nie wiedzia豉
Dopytasz bunny, jak si pojawi Bo szczerze m闚i帷 to sama nie wiem dlaczego tak si to farbowanie nie uda這
A to tego nie wiedzialam, Bunny ju chyba tu do nas nie zagl康a, tetaz to mnie og逝pi豉 z farbami....
Emilia1 jest offline  
Stary 2013-02-05, 13:50   #3029
Kotka17
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 586

hejka! ale dzi mam szalony dzie! a zacz窸am od zaspania do pracy!!!!

Cytat:
Napisane przez asiabb1983 Poka wiadomo嗆

dziewczyny czy kt鏎a z was wie jak odczytuje si dat wa積o軼i na pude趾ach farb loreala konkretnie preference bo s jakie dziwne numerki i nie mam poj璚ia jak to odczyta
kiedy w豉郾ie szukalam na kilku farbach i nie by這 i okaza這 sie ze oni daja dat tylko na pude趾ach zbiorowych w kt鏎ych wysy豉j do sklep闚

Cytat:
znalaz豉m

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Dziewczyny a ja mam mo瞠 g逝pie pytanie natury technicznej

nie calej nie mieszaj troche farby i troche wody w r闚nych proporcjach tak z paznokie tego i tego

Cytat:
nie nie, dzisiaj na pewno nie zd捫 jutro z rana si tym zajm

ju zapisuj
od篡wianie w這sk闚
Kotka17 jest offline  
Stary 2013-02-05, 13:53   #3030
Emilia1
Zakorzenienie

Ex, lekarze m闚i 瞠 najlepiej pk p馧 roku, a najszybciej po 3 miesi帷ach, tak te my鄉y zrobili. Chodzi o macice zeby odpocze豉 po skrobance. A i zapomnialam- robi豉m te badanie czy nie mam baktetii po zabiegu.
Emilia1 jest offline  
Zamknij w徠ek

Tagi
blond, farba do w這s闚, koloryzacja, koszmar, proble, rozjasnianie wlosow, rozja郾iacz, rozja郾ianie, rozja郾ianie w這s闚, rudy, w這sy, w這sy blond

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 4 (0 u篡tkownik闚 i 4 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:31.