W這sy na blond farbujemy i o 篡ciu dyskutujemy. Cz窷 XXII - Strona 36 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Zamknij w徠ek

Narz璠zia
Stary 2013-01-21, 23:19   #1051
vermicelli
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 193
Dot.: W這sy na blond farbujemy i o 篡ciu dyskutujemy. Cz窷 XXII

Cytat:
Napisane przez guacamole Poka wiadomo嗆
Jezeli go dostaniesz, bo ostatnio ponoc tylko w sieci. Ja sama kupuje w necie i wyhodzi taniej niz w sklepie.
12.16 to kolor rozjasniajacy popielato-fioletowy - najlepszy przy wyjsciowym naturalnym kolorze 6. Jak uzyjesz do niego wody 12proc bedziesz miec odcien najbardziej jasny i bez uzycia rozjasniacza. Stosunek farba woda to 1:1,5.

Jednak, ja nigdy wody 12 nie uzywalam, najwyzej 9 i tez mi fajnie wychodzi. Mala roznica, ja nie daze do najjasniejszej niemal bieli.

To, czy kolor wyjdzie, czy nie zalezy od ilosci mieszanki i stanu wlosow (naturalki lub farbowane na jasne blondy - najlepiej, inne kolory trzeba niestety zdjac przed farbowaniem).

Ju kolorek 軼i庵a豉m, tydzie temu. Dzi瘯uj za odpowied. Jeste jedyn dziewczyn, kt鏎a odpowiedzia豉 na m鎩 post. Wezm sobie Twoje rady do serca.

.pomi璠zy "zostaj", a "nigdy wi璚ej" | <3

..and watchin you walk away..

WYMIANKA

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...4#post41491354
vermicelli jest offline  
Stary 2013-01-21, 23:25   #1052
Emilia1
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 927

Cytat:
Tak jak pisze Exclusivee, bedziesz mogla spoko farbowac.
Male uwagi: kupujesz te sama farbe na cala dlugosc wlosow, ale na odrost mieszasz te farbe z woda 9 proc, a po dlugosci dajesz farbe z woda 3-6 proc przy pierwszym farbowaniu odrostow i pasemek.
Potem przy drugim farbowaniu po kladzeniu pasemek kladziesz farbe tylko na odrost na 9 proc, a pod koniec, jakies 10 minut przed zmywaniem calosci, przeciagasz mieszanke na calej dlugosci wlosow mokrymi rekami. Mozesz nieco zwilzyc wlosy woda z kranu, by mieszanka sie rozeszla ladnie. Wtedy pasemka dostana nieco ozywienia, ale ich nie zmaltretujesz i nie zrobisz na szaro

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------

ooo, dzi瘯uj bardzo, Bo瞠 ile to zachodu z farbowaniem.... A powiedz mi jeszcze czy jak mi si rozja郾i w這sy do takiego rudzianego jak ko鎍闚ki to farba na poziomie 8 co poleci豉 Asiabb1983 nie wyjdzie mi za ciemno??☠

tak piszecie nami皻nie o farbach rozja郾iaj帷ych- czy w moim przypadku b璠zie dane ich uzywa??

Cytat:
Napisane przez asiabb1983 Poka wiadomo嗆
co z popielem na pewno jaka 8.1 albo ta http://www.rossnet.pl/Produkt/Syoss-...y-blond,114792
Syos闚 si boj, mozecie poleci co ze sprawdzonych Wellaton闚, albo Palletek????

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2013-01-21 o 23:31
Emilia1 jest offline  
Stary 2013-01-21, 23:28   #1053
Agatau88
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 13 007

Bunny oby wszystko sie ulozylo. Czekamy tu na Ciebie
Agatau88 jest offline  
Stary 2013-01-21, 23:31   #1054
czekoladowoo
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 24 763

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Poka wiadomo嗆
ooo, dzi瘯uj bardzo, Bo瞠 ile to zachodu z farbowaniem.... A powiedz mi jeszcze czy jak mi si rozja郾i w這sy do takiego rudzianego jak ko鎍闚ki to farba na poziomie 8 co poleci豉 Asiabb1983 nie wyjdzie mi za ciemno??☠

Syos闚 si boj, mozecie poleci co ze sprawdzonych Wellaton闚, albo Palletek????
Wellaton to 8/1, ale mi np nie podpasowa.
Kolor jak kolor, bylo ok ale paskudnie mi powysusza w這sy.
A Palette 鈔edni blond jaki ch這dny to ci篹ko moze byc znale潭.
Mo瞠 jeszcze Copenhauge 8.1 z L'oreala

Albo z fryzjerskich farb co. W zale積o軼i co ci wyjdzie, jakie 8.1, 8.21, 8.11?
czekoladowoo jest offline  
Stary 2013-01-21, 23:34   #1055
Agatau88
Zakorzenienie

CZEKOLADOWO
ja Ci powiem tak (napisz teraz bo jutro zapomne)
by豉m w albumie widzialam zdjecia. W tym jasnym jestes jak Charlize Theron, bardzo podobna. Blada, ale 豉dnie to wyglada, subtelnie.
Jednak zdrowo i zadziornie wygl康asz w tym ciemniejszym kolorze. On podchodzi pod rudy ale wyglada to bardzo dobrze.
Ja po sobie Ci powiem ze przyciemnialam i zalowa豉m-zawsze ten olor wychodzi jak he軛, brzydko wygladal. Teraz jestem dopiero zadowolona, bo mam te kilka kolorow, calosc ciemnawa ale i s refleksy blondu wiec nie jest mi tak smutno i teskno za jasnym kolorem
ale ja podjelam decyzje ze chce zapuscic troche naturalki, zobaczyc jak wygladaja jak sie b造szcza lub nie, jaka maja struktur.
Troche dosc mialam jasnego koloru, zolkl troche i mi jakos si przejadl. Dopiero teraz chyba podje豉m w miare swiadom decyzje 瞠 chc ciemniejszy. I nie mowilam fryzjerce ze ma nie byc ciemno. Powiedzialam ze najciemnje poziom 7, ciemniej nie chcialabym.
I tyle, nawet nie wiem co mi tam kombinowala, znam tylko te poziomy i jakie farby.
Ladnie Ci i w jasnych i ciemnych.
A jesli chcesz przyciemniac wez syossa bo on nie wychodzi szaro ani zielono. Moze przesuszyc, ale Ty masz zdrowe wlosy wiec nie sadze zeby zrobi krzywde.
Ja juz sie nie miotam jaki chce kolor, mam teraz chyba to co chce, a nawet jak sie rozmysle...postaram sie jednak wytrwa przy ciemniejszym ale jednak BLONDZIE. W koncu mamy przedzia od 7 poziomy do 12
Agatau88 jest offline  
Stary 2013-01-21, 23:39   #1056
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Poka wiadomo嗆

oczywi軼ie rozumiem, 瞠 i tak takiego koloru nie otrzymam na w這sach zdekoloryzowanych?? wyjdzie du穎 ciemniej?? Jak to zazwyczaj jest? Wy si znacie.

Jak ma wyj嗆 ciemniej du穎 to moze od razu r帳n望 na g這w 12????
Emilia1 jest offline  
Stary 2013-01-21, 23:44   #1057
czekoladowoo
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Agatau88 Poka wiadomo嗆
CZEKOLADOWO
ja Ci powiem tak (napisz teraz bo jutro zapomne)
by豉m w albumie widzialam zdjecia. W tym jasnym jestes jak Charlize Theron, bardzo podobna. Blada, ale 豉dnie to wyglada, subtelnie.
Jednak zdrowo i zadziornie wygl康asz w tym ciemniejszym kolorze. On podchodzi pod rudy ale wyglada to bardzo dobrze.
Ja po sobie Ci powiem ze przyciemnialam i zalowa豉m-zawsze ten olor wychodzi jak he軛, brzydko wygladal. Teraz jestem dopiero zadowolona, bo mam te kilka kolorow, calosc ciemnawa ale i s refleksy blondu wiec nie jest mi tak smutno i teskno za jasnym kolorem
ale ja podjelam decyzje ze chce zapuscic troche naturalki, zobaczyc jak wygladaja jak sie b造szcza lub nie, jaka maja struktur.
Troche dosc mialam jasnego koloru, zolkl troche i mi jakos si przejadl. Dopiero teraz chyba podje豉m w miare swiadom decyzje 瞠 chc ciemniejszy. I nie mowilam fryzjerce ze ma nie byc ciemno. Powiedzialam ze najciemnje poziom 7, ciemniej nie chcialabym.
I tyle, nawet nie wiem co mi tam kombinowala, znam tylko te poziomy i jakie farby.
Ladnie Ci i w jasnych i ciemnych.
A jesli chcesz przyciemniac wez syossa bo on nie wychodzi szaro ani zielono. Moze przesuszyc, ale Ty masz zdrowe wlosy wiec nie sadze zeby zrobi krzywde.
Ja juz sie nie miotam jaki chce kolor, mam teraz chyba to co chce, a nawet jak sie rozmysle...postaram sie jednak wytrwa przy ciemniejszym ale jednak BLONDZIE. W koncu mamy przedzia od 7 poziomy do 12
Dzi瘯uje za opinie

No ja sie motam motam i motam. Z jednej strony ten jasniejszy jest fajny, czuje sie fajna i sexy ale znowu czasem sie czuje jaka rozmyta, nienaturalna, chora Brakuje mi tej takiej zadziorno軼i.
Chyba najbardziej sie boje ze przy 9 poziomie bede mia豉 problem z szaro軼i i odrostem bo bedzie ciagle wychodzi 鄴速o albo rudo. A ciemniej nie chce Ciemniej to tylko br您.
Nie wiem bede my郵e i decydowa co i jak

Syossem bym zrobi豉 ale nie wiem czy te ja郾iutkie ruszy wog鏊e, a czasem g鏎a wyjdzie za ciemno.
Stresuje sie nie powiem, bo przyciemnianie do 9 poziomu konczylo sie u mnie zawsze pora磬

A tobie idealnie pasuje ten kolorek

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------

Cytat:
oczywi軼ie rozumiem, 瞠 i tak takiego koloru nie otrzymam na w這sach zdekoloryzowanych?? wyjdzie du穎 ciemniej?? Jak to zazwyczaj jest? Wy si znacie.

Nie wyjdzie du穎 ciemniej, zale篡 co ci wyjdzie wogole po tym sciaganiu koloru
Musisz sie przygotowac na stopniowe rozjasnianie i dochodzenie do blondu chyba ze chcesz mie masakre na glowie.
Mozesz 8 poziom z 9 zmiesza, ja tak zrobi豉m raz i wysz這 ok.

12 nie polecam bo zapewne na naturalnym odro軼ie wyjdzie ci jasniej a tych farbowanych prawie 瞠 nie ruszy w por闚naniu do tych u g鏎y. Wi璚 bedziesz mia豉 nier闚no bardzo
Stary 2013-01-21, 23:49   #1058
shizaxa
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 011

Cytat:
Napisane przez asiabb1983 Poka wiadomo嗆
stosuje zawsze po myciu na wilgotne ko鎍闚ki i nie mam rozdwojonych ko鎍闚ek mo瞠 jakie pojedy鎍ze by造 bo nie m闚ie ,瞠 wcale , ale ko鎍e s 豉dne i r闚ne
kurcze 幢e wrzuci豉m http://allegro.pl/wsuwka-z-kokardka-...907199517.html

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

o kurde jaki misz masz
wrzu kolorek jak wysz這
ja mieszam nieraz ,ale nie wi璚ej ni dwa rodzaje
kokardki tak, ale jednolity kolor, wg mnie. Dzi瘯i za opinie o tej joannie.
ja ju w tym miesi帷u tyle wyda豉m na kosmetyki a tu jeszcze nie koniec...za to ciuch闚 nie moge kupic
Cytat:
Babki, tez lubicie mieszac?
ja mieszam jak ju to tylko 2 farby
Cytat:
Napisane przez blond bunny Poka wiadomo嗆
mozesz asia mieszac je

dziewczyny ja odchodze z watku na jakis czas
nie radze sobie z zyciem prywatnym, choroba, rodzina...
musze skupic sie na sobie, na tym czego chce w zyciu...
wiele rzeczy, malo czasu...
takze milo mi sie klikalo z wami, nie wiem kiedy sie odezwe ale dziekuje wszystkim ktore poznalam i sie "zakumplowalam"
Bunny mam nadziej, 瞠 wszystko Ci si u這zy i jeszcze kiedy tu wr鏂isz trzymaj si ciep這
Cytat:
ζdny w sumie ten per這wy Tylko wtedy jak... z 3% bym go musia豉 da? A potem odrost juz tym kolestonem albo alfa jakby sie wymy這?

Nie wiem, szlag by to

Jutro zobacze jak to wyglada w swietle dziennym, bo te zdjecia to z wakacji, jasniejsze te wlosy chyba mia豉m niz teraz;>
Czeko ja bym robi豉 jakbym nie mia豉 prawie nic odrostu, wtedy na ca這嗆 na 3% i jest ztonowany kolor mo瞠 u Bunny na blogu co wi璚ej doczytasz?
Cytat:
Napisane przez buahhot Poka wiadomo嗆
Wlasnie znalzalam jedno ze swoich zdjec jak mialam ciemne wlosy, o ludzie, ale mialam pelna gebe niee, nie moge doprowadzic sie do takiego stanu a na drugim znowu mam tak wychudzona buzke ze az trojkatna
ja teraz jak mi ko鎍闚ki podci窸a to widze jak mam pe軟 g瑿 ale chodze na spinning i si這wni wi璚 z czasem si wysmukli dzi nie dotar豉m tam bo 3 razy zdrabywa豉m 0,5cm l鏚 z szyb auta i 4raz nie mia豉m ochoty ani nerw闚
Cytat:

poziom 12 nie wyjdzie Ci , k豉d 8, napierw wyjdzie ciemniej ale potem stopniowo jak b璠ziesz k豉d豉 8 i 9 to Ci zja郾ieje. Na tym etapie farbowania z ciemnych jest teraz Exclusivee

Zapuszczam w這sy:
by這 (stycze '13)-40cm
jest (pa寮ziernik'13)-50cm
b璠zie-55cm

Farbuj: wella koleston 12/89
shizaxa jest offline  
Stary 2013-01-21, 23:57   #1059
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:

Nie wyjdzie du穎 ciemniej, zale篡 co ci wyjdzie wogole po tym sciaganiu koloru
Musisz sie przygotowac na stopniowe rozjasnianie i dochodzenie do blondu chyba ze chcesz mie masakre na glowie.
Mozesz 8 poziom z 9 zmiesza, ja tak zrobi豉m raz i wysz這 ok.

12 nie polecam bo zapewne na naturalnym odro軼ie wyjdzie ci jasniej a tych farbowanych prawie 瞠 nie ruszy w por闚naniu do tych u g鏎y. Wi璚 bedziesz mia豉 nier闚no bardzo
Aha, czyli 12 b璠 mog豉 uzywa jak dojd juz wzgl璠nie do blondu, tak?? odrost mam standardowy- mysi blond - ciemno sredni blond, szarawy, pewnie jak wi瘯szos z Was z tego co sie zorientowa豉m.

---------- Dopisano o 23:57 ---------- Poprzedni post napisano o 23:53 ----------

Cytat:
Napisane przez shizaxa Poka wiadomo嗆
poziom 12 nie wyjdzie Ci , k豉d 8, napierw wyjdzie ciemniej ale potem stopniowo jak b璠ziesz k豉d豉 8 i 9 to Ci zja郾ieje. Na tym etapie farbowania z ciemnych jest teraz Exclusivee
Matko d逝uuga droga przede mn ... Farba na farb... a co ile mo積a k豉嗆 ? najlepiej raz w miesi帷u pewnie co?? w闚czas nie b璠zie strachu o w這sy, co??

Tak szczerze to tu na forum dowiedzia豉m si ze mo積a farbowa - rozja郾ia farbami a nie rozja郾iaczem tylko i wy陰cznie, aby trzyma blond
Emilia1 jest offline  
Stary 2013-01-22, 00:04   #1060
guacamole
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 006

Cytat:
Napisane przez vermicelli Poka wiadomo嗆
Ju kolorek 軼i庵a豉m, tydzie temu. Dzi瘯uj za odpowied. Jeste jedyn dziewczyn, kt鏎a odpowiedzia豉 na m鎩 post. Wezm sobie Twoje rady do serca.
Sluchaj, jezeli masz sciagany kolor, lepiej wez farbe nierozjasniajaca.
Zwlaszcza jezeli sciaganie bylo bez rozjasniacza, a za pomoca dekoloru co tylko sciaga sztuczny barwnik.
Gdyby wlosy byly naturalne lub jakis odcien blond, wtedy rozjasniajaca ok.
Poszukaj farby Koleston 9.16 - to wlasnie taka mieszanka popieli z fioletem - opal, albo 9.8 - perla - czyli mieszanka popieli z opalem. Ta druga moze wyjsc nieco cieplej, ale nie szkodzi.

Prosze

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:59 ----------

Cytat:
Jezeli decydujesz sie na pasemka - to mozesz spoko pozniej dawac te sama jasna farbe i na odrost i na dlugosc (troche Ci ruszy stara farbe, ale nie zrobi z niej czystego jasnego blondu). Zalezy o jaki kolor Ci docelowo chodzi.

Duzo kombinowania z farbowaniem nie ma. Chodzi tylko o to, bys za kazdym razem nie kladla silnej wody na calosc, a tylko na odrost. Reszta wlosow, juz raz zafarbowana potrzebuje slabszej wody, a silna by tylko niepotrzebnie wysuszyla

A co do farby, mozesz wziac poziom 8 albo 9, jak ktos pisal. Ja obstawiam przy 9, bo farby te bez rozjasniacza nie chwytaja jasniej niz poziom 8.
guacamole jest offline  
Stary 2013-01-22, 00:04   #1061
shizaxa
Wtajemniczenie

Cytat:
Aha, czyli 12 b璠 mog豉 uzywa jak dojd juz wzgl璠nie do blondu, tak?? odrost mam standardowy- mysi blond - ciemno sredni blond, szarawy, pewnie jak wi瘯szos z Was z tego co sie zorientowa豉m.

---------- Dopisano o 23:57 ---------- Poprzedni post napisano o 23:53 ----------

Matko d逝uuga droga przede mn ... Farba na farb... a co ile mo積a k豉嗆 ? najlepiej raz w miesi帷u pewnie co?? w闚czas nie b璠zie strachu o w這sy, co??

Tak szczerze to tu na forum dowiedzia豉m si ze mo積a farbowa - rozja郾ia farbami a nie rozja郾iaczem tylko i wy陰cznie, aby trzyma blond
w zale積o軼i od odrostu i od tego w jakiej kondycji masz w這sy
na pocz徠ku jak b璠ziesz mie ruda po鈍iat to mo瞠sz farbowa cz窷ciej, co 2-3tyg, potem w zale積o軼i od odrostu, ja farbuje raz na miesi帷 bo mi wolno rosn

Zapuszczam w這sy:
by這 (stycze '13)-40cm
b璠zie-55cm

shizaxa jest offline  
Stary 2013-01-22, 00:11   #1062
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:

Jezeli decydujesz sie na pasemka - to mozesz spoko pozniej dawac te sama jasna farbe i na odrost i na dlugosc (troche Ci ruszy stara farbe, ale nie zrobi z niej czystego jasnego blondu). Zalezy o jaki kolor Ci docelowo chodzi.

Duzo kombinowania z farbowaniem nie ma. Chodzi tylko o to, bys za kazdym razem nie kladla silnej wody na calosc, a tylko na odrost. Reszta wlosow, juz raz zafarbowana potrzebuje slabszej wody, a silna by tylko niepotrzebnie wysuszyla

A co do farby, mozesz wziac poziom 8 albo 9, jak ktos pisal. Ja obstawiam przy 9, bo farby te bez rozjasniacza nie chwytaja jasniej niz poziom 8.

pisz帷 "jasn farb i na odrost i na d逝go嗆 "masz na mysli t farb na poziomie 8- 9 tak??? czy juz t rozja郾iaj帷???

jutro si um闚i do fryzjerki by mi zrobi豉 gesto pasemek -, potem si Wam poka輳 i kupi farb

A kolor docelowy to platynowy blond- jaki wi瘯szo嗆 z Was tu pokazuje

Cytat:
w zale積o軼i od odrostu i od tego w jakiej kondycji masz w這sy
na pocz徠ku jak b璠ziesz mie ruda po鈍iat to mo瞠sz farbowa cz窷ciej, co 2-3tyg, potem w zale積o軼i od odrostu, ja farbuje raz na miesi帷 bo mi wolno rosn
i po ka盥ym farbowaniu b璠 si robi coraz ja郾iejsze tak??

W kwestii w這s闚 jestem totaln dup, wi璚

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2013-01-22 o 00:13
Emilia1 jest offline  
Stary 2013-01-22, 00:16   #1063
guacamole
Wtajemniczenie

Emilka, 12stka da bardzo duze rozjasnienie i jasny odrost bedzie sie strasznie odcinal od farbowanych na wczesniejsze kolory wlosow na dlugosci.

Mialam to samo co Ty i powiem, ze schodzilam z ciemnej farby pasemkami tylko robionymi na koronie. A potem na odrost dawalam farbe 9.1 lub 9.16 i pod koniec farbowania odrostow przeciagalam po pasemkach. Jak sie wloski podcina i lekko cieniuje to ta ciemna baza szybko znika

Jak odcien bedzie zbyt cieply, mozesz najwyzej nieco to wytonowac Color Touch 9.16 lub 10.16 na wodzie 2 proc. To tylko ochlodzi kolor, ale nie wystawi wlosow na dodatkowe traktowanie stezona woda.

Jak zejdziesz z tej starej farby, bedziesz spoko mogla sie farbowac farbami 12 nawet na wodzie 9, choc ogolnie zaleca sie 12.

---------- Dopisano o 00:16 ---------- Poprzedni post napisano o 00:12 ----------

Cytat:
pisz帷 "jasn farb i na odrost i na d逝go嗆 "masz na mysli t farb na poziomie 8- 9 tak??? czy masz na mys赧 juz t rozja郾iaj帷???
Farba z poziomu 8 czy 9 nie jest z natury rozjasniajaca. Farby z poziomu 11 czy 12 tak. Rozne marki maja swoje numeracje. Marki drogeryjne nie zalaczaja wody silniejszej niz 6 proc, wiec czasami trzeba wode dokupic.

Ja nie znam sie na drogeryjnych, sama farbowalam sie Voila i Kolestonem, ktory nigdy mnie nie zawiodl.

Jesli chcesz docelowo miec bardzo jasny blond, juz teraz postaw na farbe z poziomu 9, np. 9.16. A reszta... napisalam post wyzej Tylko nie farbuj swiezych pasemek, pozwol wlosom odrosnac Jakies chociaz 2 cm.
Z kazdym farbowaniem i przycinaniem ciemniejsze wlosy beda sie zmniejszaly, a farbowane beda jasne i chlodniejsze. Mozesz miec male ciepelko przy odroscie, ale gdy schodzisz z ciemnej farby, jej pozbycie jest wazniejsze, a odcien mozesz ew. schlodzic na rozne sposoby.

Jak te ciemne wlosy na koronie beda juz nieliczne, np. lekko zestopniujesz, wiec Ci one znikna, wtedy bedziesz mogla klasc farbe rozjasniajaca na korone i na odrosty. Inaczej nie ma sensu. Zbyt duzy kontrast.

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2013-01-22 o 00:26
guacamole jest offline  
Stary 2013-01-22, 00:23   #1064
czekoladowoo
Zakorzenienie

Cytat:

Czeko ja bym robi豉 jakbym nie mia豉 prawie nic odrostu, wtedy na ca這嗆 na 3% i jest ztonowany kolor mo瞠 u Bunny na blogu co wi璚ej doczytasz?
Tylko ze u mnie to jest to ze ja gore mam cieplejsza i ciemniejsza, zawsze te 4-5 cm od sk鏎y glowy, mam ciezki odrost do rozjasnienia i to jest jedyna opcja zeby mie blond. Przy przyciemnaniu do poziomu 9- a pr鏏owa豉m juz kilka razy - zawsze jest tak ze g鏎a wychodzi ciemniej i cieplej, a d馧 bardzo ch這dno,czasem wr璚z siwo. Oczywi軼ie ten d馧 sie wymywa do w miare ok koloru ale g鏎a pozostaje znowu ciemniejsza

Ostatnio sie Bunny pyta豉m jak to zr闚na u mnie to m闚i豉 瞠 10 na ca這嗆, albo do 8 poziomu przyciemnia.

Dlatego sie ta cykam tego przyciemniania bo tyle razy pr鏏owa豉m i zawsze to by豉 pora磬a

Cytat:
pisz帷 "jasn farb i na odrost i na d逝go嗆 "masz na mysli t farb na poziomie 8- 9 tak??? czy juz t rozja郾iaj帷???

jutro si um闚i do fryzjerki by mi zrobi豉 gesto pasemek -, potem si Wam poka輳 i kupi farb

A kolor docelowy to platynowy blond- jaki wi瘯szo嗆 z Was tu pokazuje

i po ka盥ym farbowaniu b璠 si robi coraz ja郾iejsze tak??

W kwestii w這s闚 jestem totaln dup, wi璚
B璠zie ok, spokojnie, jasniej niz 8 czy 9 poziom nie ma co k豉嗆. Wr璚z jestem pewna 瞠 9 poziom b璠zie ci na pocz徠ku za jasny bo wiem jak by這 u mnie, wtedy owszem te ja郾iejsze w這sy 豉dnie ci wych這dzi, a tych ciemniejszych nie ruszy i nadal b璠 rudawe czy 鄴速awe 8 z pocz徠ku wyjdzie ciemniej ale wymyje sie 豉dnie i bedziesz mog豉 dalej kombinowa.
Potem powklejam pare zdj耩 jak ja zesz豉m z czarnych i jeszcze jakie w這sy zapusci豉m, po drodze kilka razy podcinajac
Mo瞠 cie to zmotywuje ze sie da
Stary 2013-01-22, 00:31   #1065
exclusivee
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 195

Cytat:

Mi wellaton te zadzia豉 wysuszaj帷o na w這sy

Czeko ale ty jeste 豉dna kobitka Widzia豉m zdj璚ia w albumie i lekko bym Twoje w這sy przyciemni豉 na ten ponury okres zimowy Masz takie same oczyska jak ja

Cytat:
Oj tak

Cytat:
Ja ostatnio farbowa豉m w這sy tydzie temu, i teraz znowu b璠 farbowa w tym tygodniu, i pocz徠kiem lutego zn闚 Ale robi to na w豉sn odpowiedzialno嗆

Jasny popielaty br您
exclusivee jest offline  
Stary 2013-01-22, 00:38   #1066
Emilia1
Zakorzenienie

---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:32 ----------

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez exclusivee Poka wiadomo嗆

Ja ostatnio farbowa豉m w這sy tydzie temu, i teraz znowu b璠 farbowa w tym tygodniu, i pocz徠kiem lutego zn闚 Ale robi to na w豉sn odpowiedzialno嗆
o tym wellatonie 8 tez czyta豉m ze przesusza w這sy. a kladziesz na k豉ki taki sam poziom czy wy窺zy? Bo wie ze rozja郾ia豉 je dw鏦rotnie.

Cytat:

B璠zie ok, spokojnie, jasniej niz 8 czy 9 poziom nie ma co k豉嗆. Wr璚z jestem pewna 瞠 9 poziom b璠zie ci na pocz徠ku za jasny bo wiem jak by這 u mnie, wtedy owszem te ja郾iejsze w這sy 豉dnie ci wych這dzi, a tych ciemniejszych nie ruszy i nadal b璠 rudawe czy 鄴速awe 8 z pocz徠ku wyjdzie ciemniej ale wymyje sie 豉dnie i bedziesz mog豉 dalej kombinowa.
Potem powklejam pare zdj耩 jak ja zesz豉m z czarnych i jeszcze jakie w這sy zapusci豉m, po drodze kilka razy podcinajac
no , przyznam szczerze, ze jak czytam ile czasu potrzeba na blond to motywacja si przyda

Cytat:
Emilka, 12stka da bardzo duze rozjasnienie i jasny odrost bedzie sie strasznie odcinal od farbowanych na wczesniejsze kolory wlosow na dlugosci.

Mialam to samo co Ty i powiem, ze schodzilam z ciemnej farby pasemkami tylko robionymi na koronie. A potem na odrost dawalam farbe 9.1 lub 9.16 i pod koniec farbowania odrostow przeciagalam po pasemkach. Jak sie wloski podcina i lekko cieniuje to ta ciemna baza szybko znika

Jak odcien bedzie zbyt cieply, mozesz najwyzej nieco to wytonowac Color Touch 9.16 lub 10.16 na wodzie 2 proc. To tylko ochlodzi kolor, ale nie wystawi wlosow na dodatkowe traktowanie stezona woda.

Jak zejdziesz z tej starej farby, bedziesz spoko mogla sie farbowac farbami 12 nawet na wodzie 9, choc ogolnie zaleca sie 12.

---------- Dopisano o 00:16 ---------- Poprzedni post napisano o 00:12 ----------

Farba z poziomu 8 czy 9 nie jest z natury rozjasniajaca. Farby z poziomu 11 czy 12 tak. Rozne marki maja swoje numeracje. Marki drogeryjne nie zalaczaja wody silniejszej niz 6 proc, wiec czasami trzeba wode dokupic.

Ja nie znam sie na drogeryjnych, sama farbowalam sie Voila i Kolestonem, ktory nigdy mnie nie zawiodl.

Jesli chcesz docelowo miec bardzo jasny blond, juz teraz postaw na farbe z poziomu 9, np. 9.16. A reszta... napisalam post wyzej Tylko nie farbuj swiezych pasemek, pozwol wlosom odrosnac Jakies chociaz 2 cm.
Z kazdym farbowaniem i przycinaniem ciemniejsze wlosy beda sie zmniejszaly, a farbowane beda jasne i chlodniejsze. Mozesz miec male ciepelko przy odroscie, ale gdy schodzisz z ciemnej farby, jej pozbycie jest wazniejsze, a odcien mozesz ew. schlodzic na rozne sposoby.

Jak te ciemne wlosy na koronie beda juz nieliczne, np. lekko zestopniujesz, wiec Ci one znikna, wtedy bedziesz mogla klasc farbe rozjasniajaca na korone i na odrosty. Inaczej nie ma sensu. Zbyt duzy kontrast.

Bardzo Ci dziekuj za wyt逝maczenie, pewnie fryzjerka b璠zie mi kit wciska ze tylko rozja郾iaczem zawsze i tylko mozna blond uzyskac a teraz bede wiedzia豉 ze juz nie. Moze uda mi si nawet zrobi jutro pasemka to Wam prze郵 zdj璚ie. i potem ju sama b璠 robi odrosty 9, jednak jesli b璠zie za du穎 ciemnych nadal, to umowi si ponownie, zeby wyjsc z ciemnych ca趾owicie,

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2013-01-22 o 00:41
Emilia1 jest offline  
Stary 2013-01-22, 00:40   #1067
exclusivee
Zakorzenienie

Nie mog si ju doczeka farbowania Nie chce mi si chodzi z marchew na g這wie

Jasny popielaty br您
exclusivee jest offline  
Stary 2013-01-22, 00:42   #1068
Emilia1
Zakorzenienie

a jaki poziom teraz kladziesz?? B璠ziesz na pocz徠ku lutego k豉嗆 wy窺zy poziom???
Emilia1 jest offline  
Stary 2013-01-22, 00:49   #1069
guacamole
Wtajemniczenie

Cytat:
Moje swiezo malowane chca juz isc spac . Jutro postaram sie uchwycic moj kolor z 4 roznych kolestonow .

A nie mozesz polozyc samego tonera na slabej wodzie albo farby 10.1 na pastelowo (3 proc)? By ostudzilo marchewe jak nic.

---------- Dopisano o 00:49 ---------- Poprzedni post napisano o 00:45 ----------

Cytat:
--
Bardzo Ci dziekuj za wyt逝maczenie, pewnie fryzjerka b璠zie mi kit wciska ze tylko rozja郾iaczem zawsze i tylko mozna blond uzyskac a teraz bede wiedzia豉 ze juz nie. Moze uda mi si nawet zrobi jutro pasemka to Wam prze郵 zdj璚ie. i potem ju sama b璠 robi odrosty 9, jednak jesli b璠zie za du穎 ciemnych nadal, to umowi si ponownie, zeby wyjsc z ciemnych ca趾owicie,
Kombinuj kombinuj, a bedzie dobrze
Zdejmowanie koloru btw, to nie tylko rozjasniacz na calosc. Fryzjerzy czesto klada rozjasniacz, bo im sie nie chce, albo nie potrafia uzywac dekoloryzatora, ktory zreszta jest lagodniejszy.
A te pasemka najpierw mozesz robic duzo cieniutkich albo kilka porzadnych grubasow, bo jak bedziesz miala rzadkie pasemka albo grubaski w duzych odleglosciach, to bedze sie odcinalo mocno . Sama mialam kilka grubaskow i przez to ladnie mi sie zlewaly z odrostem przy kolejnym farbowaniu

Pa! Lece w kimonko.
guacamole jest offline  
Stary 2013-01-22, 00:49   #1070
Emilia1
Zakorzenienie

ja tez zmykam spac. to do jutra, buzki!
Emilia1 jest offline  
Stary 2013-01-22, 00:49   #1071
exclusivee
Zakorzenienie

Cytat:
a jaki poziom teraz kladziesz?? B璠ziesz na pocz徠ku lutego k豉嗆 wy窺zy poziom???
Teraz robi syossem 8.52 + 9.1 (瞠by za ciemno nie wysz這), potem na pocz徠ku lutego garnierem nutrisse 91 (no chyba 瞠 co mi si odmieni i wezm loreal excellence 9.1), a ko鎍em lutego garnier nutrisse 81 (ew. odpowiednik koloru z loreal), i potem ju ca造 czas alfaparfem 8.1

Jasny popielaty br您
exclusivee jest offline  
Stary 2013-01-22, 00:51   #1072
guacamole
Wtajemniczenie

Cytat:
Teraz robi syossem 8.52 + 9.1 (瞠by za ciemno nie wysz這), potem na pocz徠ku lutego garnierem nutrisse 91 (no chyba 瞠 co mi si odmieni i wezm loreal excellence 9.1), a ko鎍em lutego garnier nutrisse 81 (ew. odpowiednik koloru z loreal), i potem ju ca造 czas alfaparfem 8.1
A Ty ciemniaski chesz A mi zal, ze nie mam dostepu do alfaparf czy artego
guacamole jest offline  
Stary 2013-01-22, 00:59   #1073
exclusivee
Zakorzenienie

Cytat:
Moje swiezo malowane chca juz isc spac . Jutro postaram sie uchwycic moj kolor z 4 roznych kolestonow .

A nie mozesz polozyc samego tonera na slabej wodzie albo farby 10.1 na pastelowo (3 proc)? By ostudzilo marchewe jak nic.
O fajnie, ciekawa jestem jak to wysz這

Ja si nie znam, z Bunny dogada造鄉y si 瞠 zrobi teraz syossami, a potem dzi瘯i radom dziewczynom jak i bunny wybra豉m farby na nast瘼ne farbowania Zobaczymy jak wyjdzie Zreszt ja i tak nie chc fest jasno, chodzi mi tylko o to 瞠by marchew ostudzi. Poziom 8, g鏎a 9 w zupe軟o軼i mi b璠zie wystarczy.

---------- Dopisano o 00:59 ---------- Poprzedni post napisano o 00:58 ----------

Cytat:
A Ty ciemniaski chesz A mi zal, ze nie mam dostepu do alfaparf czy artego
Tak w豉郾ie A z allegro nie wysy豉j zagranic?

Jasny popielaty br您
exclusivee jest offline  
Stary 2013-01-22, 00:59   #1074
shizaxa
Wtajemniczenie

Cytat:
Tylko ze u mnie to jest to ze ja gore mam cieplejsza i ciemniejsza, zawsze te 4-5 cm od sk鏎y glowy, mam ciezki odrost do rozjasnienia i to jest jedyna opcja zeby mie blond. Przy przyciemnaniu do poziomu 9- a pr鏏owa豉m juz kilka razy - zawsze jest tak ze g鏎a wychodzi ciemniej i cieplej, a d馧 bardzo ch這dno,czasem wr璚z siwo. Oczywi軼ie ten d馧 sie wymywa do w miare ok koloru ale g鏎a pozostaje znowu ciemniejsza

Ostatnio sie Bunny pyta豉m jak to zr闚na u mnie to m闚i豉 瞠 10 na ca這嗆, albo do 8 poziomu przyciemnia.

Dlatego sie ta cykam tego przyciemniania bo tyle razy pr鏏owa豉m i zawsze to by豉 pora磬a

To mo瞠 po堯 ten poziom 10 tylko nie wiem czy na takich jasnych przyciemni, ja si nie znam
jak ja z rozja郾ionych superjasnych schodzi豉m do ciemniejszego blondu to k豉d豉m r騜ne farby ale 瞠 nie zna豉m si na tym, ani na odcieniach ani na poziomach, wi璚 nie powiem teraz jakie to by造...ale moje w這sy s bardzo poddatne na koloryzacje np g逝pia szamponetka rudawa 4mycia do ko鎍a mi si nie wyp逝ka豉...
a jaki Ty masz poziom naturali?
Ile Ci zaj窸o zej軼ie z czarnych do blond czasowo?

Zapuszczam w這sy:
by這 (stycze '13)-40cm
b璠zie-55cm

Edytowane przez shizaxa
Czas edycji: 2013-01-22 o 01:00
shizaxa jest offline  
Stary 2013-01-22, 01:13   #1075
czekoladowoo
Zakorzenienie

Cytat:

Czeko ale ty jeste 豉dna kobitka Widzia豉m zdj璚ia w albumie i lekko bym Twoje w這sy przyciemni豉 na ten ponury okres zimowy Masz takie same oczyska jak ja

Oj tak

Dziekuje
Nie wiem jutro zobacze jak ten kolor wygl康a, bo teraz chyba mam ciut ciemniejsze i tak
Najchetniej bym przyciemni豉 ale sie troche boje co wyjdzie. Mo瞠 zaryzykuje Z tym syossem

Cytat:
---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:32 ----------

[/COLOR]

o tym wellatonie 8 tez czyta豉m ze przesusza w這sy. a kladziesz na k豉ki taki sam poziom czy wy窺zy? Bo wie ze rozja郾ia豉 je dw鏦rotnie.

no , przyznam szczerze, ze jak czytam ile czasu potrzeba na blond to motywacja si przyda

Zaraz cos powstawiam

Cytat:
To mo瞠 po堯 ten poziom 10 tylko nie wiem czy na takich jasnych przyciemni, ja si nie znam
jak ja z rozja郾ionych superjasnych schodzi豉m do ciemniejszego blondu to k豉d豉m r騜ne farby ale 瞠 nie zna豉m si na tym, ani na odcieniach ani na poziomach, wi璚 nie powiem teraz jakie to by造...ale moje w這sy s bardzo poddatne na koloryzacje np g逝pia szamponetka rudawa 4mycia do ko鎍a mi si nie wyp逝ka豉...
a jaki Ty masz poziom naturali?
Ile Ci zaj窸o zej軼ie z czarnych do blond czasowo?
Hmmm do takiego koloru ktory mozna bylo nazwac blondem i by這 ok tylko byla gora jasniejsza o ton czy dwa, to 3-4 miesi帷e. Przez kolejne 2-3 w miare wyr闚na豉m kolor A dalej to sie same odrosty robi這
Teraz w wakacje sobie zaszala豉m i lekko poja郾i豉m d馧 w這s闚 bo by這 mo瞠 p馧 tonu r騜nicy Ale og鏊nie w p馧 roku mozna juz miec w miare 豉dny blond, ja tak mia豉m

10 to mi tylko wyr闚na odcie tak jak chcia豉m i stonuje, nie przyciemni zbytnio.

Wklejam jak mi to poszlo z tym blondem Tylko lata pomyli豉m i na paru zdj璚iach jest 2010 zamiast 2011
Zdj璚ia od momentu jak juz czarny mia豉m 軼i庵ni皻y i na g這wie mia豉m ciemny miedziany blond
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg 2010.jpg (33,8 KB, 60 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg 2012.jpg (25,5 KB, 50 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg koleston5.jpg (29,4 KB, 52 za豉dowa)

Edytowane przez czekoladowoo
Czas edycji: 2013-01-22 o 01:44
Stary 2013-01-22, 07:08   #1076
Agatau88
Zakorzenienie

Cytat:
Kiedy malujesz (daty prosze)

Cytat:
Fajny bedzie kolor

---------- Dopisano o 07:05 ---------- Poprzedni post napisano o 07:03 ----------

Cytat:

Wklejam jak mi to poszlo z tym blondem Tylko lata pomyli豉m i na paru zdj璚iach jest 2010 zamiast 2011
Zdj璚ia od momentu jak juz czarny mia豉m 軼i庵ni皻y i na g這wie mia豉m ciemny miedziany blond
Dla mnie wlosy masz piekne i niezniszczone. Dlatego syossa bym sie nie ba豉. Wyszed ka盥ej z nas. Tyle ze podkreslam moze wysuszyc. No ale to nie regula, ja mialam roasjsniaczow po這w wlos闚 to wysuszyl a infatuated nic a nic.
A teraz po Welli miodzio lepsze mam wlosy.

---------- Dopisano o 07:05 ---------- Poprzedni post napisano o 07:05 ----------

Cytat:

Dla mnie wlosy masz piekne i niezniszczone. Dlatego syossa bym sie nie ba豉. Wyszed ka盥ej z nas. Tyle ze podkreslam moze wysuszyc. No ale to nie regula, ja mialam roasjsniaczow po這w wlos闚 to wysuszyl a infatuated nic a nic.
A teraz po Welli miodzio lepsze mam wlosy.

---------- Dopisano o 07:08 ---------- Poprzedni post napisano o 07:05 ----------

Wczoraj Mama odebrala mi to od fryzjerki.

http://haircompany.pl/

--> produkty-->double action--> ostatnia pozycja mousse
Jak sie spisze pozamawiam inne produkty tej firmy.

I jeszcze produkty TAHE. Malo znana firma, u nas chyba nie ma w sklepie. Keratynowe.
Agatau88 jest offline  
Stary 2013-01-22, 08:22   #1077
xXxKYLIExXx
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 457

dzien dobry
Bunny kochana moja

Zreszta ja tez mam ostatnio troche na glowie i bardzo malo czasu na wizaz
Mam nadzieje,ze to zrozumiecie, ze bede przez jakis czas wpadac z doskoku
xXxKYLIExXx jest offline  
Stary 2013-01-22, 08:41   #1078
guacamole
Wtajemniczenie

Cytat:
O fajnie, ciekawa jestem jak to wysz這

Ja si nie znam, z Bunny dogada造鄉y si 瞠 zrobi teraz syossami, a potem dzi瘯i radom dziewczynom jak i bunny wybra豉m farby na nast瘼ne farbowania Zobaczymy jak wyjdzie Zreszt ja i tak nie chc fest jasno, chodzi mi tylko o to 瞠by marchew ostudzi. Poziom 8, g鏎a 9 w zupe軟o軼i mi b璠zie wystarczy.

No to super Zmarchewa ciezko zyc i sie pogodzic . Ja dzis sie szykuje ote pstryknac, ale za oknem czern. Moze cisnie troche niebo sloncem do 11, bo jak nie, bede probowala w sztucznym swietle

Cytat:
Tak w豉郾ie A z allegro nie wysy豉j zagranic?
Ja glownie kupuje w sklepach online albo na ebay. Tansza przesylka z UK lub z DE niz z PL. Ale wlasnie, mam ograniczona palete marek i najwyzej Matrix, Loreal i Koleston. A bardzo bym chciala sprobowac wlskich farb. Artego ma az 150 ml pojemnosci i to tez bym chciala sprawdzic, bo bardzo oplacalny biznes
Patrzylam na alegro, ale jakos nie zauwazylam wysylek zagranicznych, raczej na Polske. Pszukam dalej, moze cos znajde

---------- Dopisano o 08:41 ---------- Poprzedni post napisano o 08:30 ----------

Cytat:
Dziekuje
Hmmm do takiego koloru ktory mozna bylo nazwac blondem i by這 ok tylko byla gora jasniejsza o ton czy dwa, to 3-4 miesi帷e. Przez kolejne 2-3 w miare wyr闚na豉m kolor A dalej to sie same odrosty robi這
Teraz w wakacje sobie zaszala豉m i lekko poja郾i豉m d馧 w這s闚 bo by這 mo瞠 p馧 tonu r騜nicy Ale og鏊nie w p馧 roku mozna juz miec w miare 豉dny blond, ja tak mia豉m

10 to mi tylko wyr闚na odcie tak jak chcia豉m i stonuje, nie przyciemni zbytnio.

Mozesz np. zmieszac neutralna 9 z jakims kolorem 10 (perla, irys czy popiel, zalezy od oczekiwanej temperatury) w relacji 1:2 lub 1:1 np. To nie bedzie rykowne, a troche pociemni. Rozjasnione wlosy przyciemnia sie dodajac naturanego odcienia, bo trzeba pigment uzupelnic. Efekt zwykle bywa lekko cieplejszy, ale mozna go skorygowac
guacamole jest offline  
Stary 2013-01-22, 10:20   #1079
Kotka17
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 586

Cytat:

o kurcze widz ze ty podobnie jak ja! niesamowita zmiana na lepsze! chcia豉m cie zobaczy z bu嶔a ale co nie mog zobaczy tych zdj耩 co wrzuci豉 nowych, a te starsze widz
od篡wianie w這sk闚
Kotka17 jest offline  
Stary 2013-01-22, 10:23   #1080
Ninedin
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 886

Kotka17 masz ju tego pieska?

Dzi wreszcie dostan moje farby , 幢e si czuj z 2 cm odrostem

Tagi
blond, farba do w這s闚, koloryzacja, koszmar, proble, rozjasnianie wlosow, rozja郾iacz, rozja郾ianie, rozja郾ianie w這s闚, rudy, w這sy, w這sy blond

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:56.