Krem matujący - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-02-11, 15:01   #61
red_tea
Wtajemniczenie

Dot.: Krem matujący dla cery tłustej ?

jeśli chodzi o krem matujący, to u mnie na pierwszym miejscu jest ten: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,13...-matujacy.html
matuje i jest tani, polecam
Stary 2014-02-14, 18:36   #62
panna lucy
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Muffinka1 Pokaż wiadomość
Hejj Mam cerę tłustą. Wszystko co używam (podkład, puder, krem, żel do mycia) jest do cery tłustej , troche nawilża , itp, ale nie do końca się sprawdza. Szukam naprawdę dobrego kremu matującego w cenie do 40 zł, którego będę mogła znaleźć np., w Rossmanie.
Masz cerę tłustą, a wszystko, czego używasz jest dedykowane cerze tłustej- czyli pewnie głównie ma absorbować nadmiar sebum.
Na Twoim miejscu raczej zastanowiłabym się nad nawilżaniem cery (nie natłuszczaniem) jakimś dobrym specyfikiem. Matujesz, matujesz, a skóra walczy o swoje prawa i masz dodatkowy efekt błyszczenia.
Kiedyś też mi się wydawało, że świecę się jak miliony monet, więc próbowałam cerę matowić. Trzeba znać potrzeby swojej skóry i odpowiadać na te potrzeby. Czy oby na pewno masz cerę tłustą, błyszczącą się również na policzkach? Czy może bardziej w strefie T?
Tak czy siak, polecam artykuły z tego bloga*:
http://kosmostolog.blogspot.com/
Jest tam świetnie opisany każdy typ cery i porady, jak ją pielęgnować. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. "cera tłusta".

*nie reklamuję, próbuję pomóc, więc proszę- nie banujcie!
panna lucy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 12:02   #63
gwiazdka93
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez red_tea Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o krem matujący, to u mnie na pierwszym miejscu jest ten: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,13...-matujacy.html
matuje i jest tani, polecam
O tak!
Stary 2014-02-16, 16:57   #64
adri_
BAN stały

tak jak napisala panna lucy- zajmij sie nawilzeniem skory a wszystko wroci do normy. ciagle uzywanie kremu matujacego moze okazac sie tragiczne w skutkach dla skory, wiem po sobie. i po umyciu twarzy pamietaj o toniku bezalkoholowym. po prostu znajdz krem nawilzajacy lub nawilzajaco-matujacy, ktory nie bedzie zbyt tlusty
adri_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 17:26   #65
gwiazdka93
Zakorzenienie

Unhappy Dot.: Krem matujący dla cery tłustej ?

Cytat:
Napisane przez adri_ Pokaż wiadomość
tak jak napisala panna lucy- zajmij sie nawilzeniem skory a wszystko wroci do normy. ciagle uzywanie kremu matujacego moze okazac sie tragiczne w skutkach dla skory, wiem po sobie. i po umyciu twarzy pamietaj o toniku bezalkoholowym. po prostu znajdz krem nawilzajacy lub nawilzajaco-matujacy, ktory nie bedzie zbyt tlusty
Dobry nawlizajaco- marujacy krem ciezko znalezc. Ale owszem, trzeba pamietac o nawilzaniu, bo sam k. matujacy moze wysuszac. Ja uzywam matujacego na dzien i intensywnie nawilzajacego na noc.
Stary 2014-02-16, 18:53   #66
adri_
BAN stały

tak, wiem, sama takiego szukam chcialabym cos nawilzajacego pod makijaz, ale najczesciej takie kremy slizgaja sie i sa tluste, swiece sie zaraz po nalozeniu...
Stary 2014-02-16, 21:47   #67
gwiazdka93
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez adri_ Pokaż wiadomość
tak, wiem, sama takiego szukam chcialabym cos nawilzajacego pod makijaz, ale najczesciej takie kremy slizgaja sie i sa tluste, swiece sie zaraz po nalozeniu...
U mnie bylo tak samo, ale znalazlam sposob na dlugotrwaly, matowy makijaz: krem Siarkowa Moc, podklad Skin Balance i puder Stay Matte. Min 8 h nie pojawia sie swiecenie Na noc obowiazkowo krem intensywnie nawilzajacy
Stary 2014-02-17, 06:45   #68
adri_
BAN stały

zastanawiam sie nad ta Siarkowa Moca teraz...
ja jakis czas uzywalam na krem bb Bio essence pudru transparentnego z Art deco, ale obsesyjnie go nakladalam tzn nakladalam go w sporych ilosciach w nadziei ze bedzie lepiej utrzymywac makijaz i nie bede sie swiecic przez dluzszy czas i troche bielil przez to :/ zimą jeszcze mozna to przezyc ale latem kiedy jestem opalona wyglada to nieciekawie :/
a teraz przerzucilam sie na krem cc z bielendy i klade na niego puder Isa dora- kupilam go latem i ma ciemny odcien, ale nakladam go leciutko pedzlem, lekko przykladam go do twarzy doslownie i kolor zupelnie nie odcina sie od cery i skora jest matowa, a po poprawkach nie wyglada nieswiezo
+od kiedy regularnie uzywam toniku po myciu twarzy moja skora coraz mniej sie swieci
a przy okazji mam do was pytanie- czy pod krem bb / cc trzeba uzywac kremu normalnego, nawilzajacego? jakos dziwnie mi nic nie klasc na skore po umyciu przed makijazem... ale w sumie to polaczenie kremu z podkladem. teraz mam krem z filtrem 38 It's skin ale powoli sie konczy a nie ma juz go w sklepie online i z bólem stwierdzam, ze musze rozejrzec sie za jakims konkretnym kremem pod makijaz
Odpowiedz

Tagi
krem matujący, niedrogi, tani

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości