Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-01-10, 00:16   #1
CoffeeLatte
Przyczajenie

Question

Trycholog-Warszawa/poszukuję

Bardzo chciałabym się udać do trychologa, gdyż mam dosyć już swoich problemów z włosami, wypadają, łamią się, katastrofa....Drogie wizażystki, czy znacie kogoś dobrego, trychologa w Warszawie? Już nie wiem gdzie szukać pomocy, jestem prawie łysa, hormony są ok, dieta jest ok, badania inne są ok, stresu nie mam...nie wiem co może być przyczyną wypadania włosów, męczę się już ponad 3 lata z tym
CoffeeLatte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 07:32   #2
mela14kosmo
Rozeznanie

Dot.: Trycholog-Warszawa/poszukuję

a łykałaś skrzyp polny ? Mi to pomogło.
mela14kosmo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 01:23   #3
CoffeeLatte
Przyczajenie

oczywiście, łykalam pelno roznych specyfikow, nawet wcieralam sterydy w skore glowy-aplicort e ..niestety nic nie pomoglo dlatego nie wiem co jest grane bo to nie mozliwe by z bujnej fryzury nagle stracic tyle wlosow na dluzej...
Stary 2013-01-12, 15:09   #4
ciderwithrosie
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez CoffeeLatte Pokaż wiadomość
Bardzo chciałabym się udać do trychologa, gdyż mam dosyć już swoich problemów z włosami, wypadają, łamią się, katastrofa....Drogie wizażystki, czy znacie kogoś dobrego, trychologa w Warszawie? Już nie wiem gdzie szukać pomocy, jestem prawie łysa, hormony są ok, dieta jest ok, badania inne są ok, stresu nie mam...nie wiem co może być przyczyną wypadania włosów, męczę się już ponad 3 lata z tym
Badałaś poziom ferrytyny?
ciderwithrosie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 12:04   #5
CoffeeLatte
Przyczajenie

Ferrrytyne?na pewno badalam jakis czas temu bo z problemem wypadajacych wlosow zmagam sie od kilku lat...wtedy stwierdzono ze podobno jeest z nia wszystko ok:/
Stary 2013-01-13, 15:46   #6
mela14kosmo
Rozeznanie

Cytat:
oczywiście, łykalam pelno roznych specyfikow, nawet wcieralam sterydy w skore glowy-aplicort e ..niestety nic nie pomoglo dlatego nie wiem co jest grane bo to nie mozliwe by z bujnej fryzury nagle stracic tyle wlosow na dluzej...
moja koleżanka leczyła się na Mokotowie na ulicy Witosa 31 i powoli wraca do swojej dawnej fryzury
Stary 2013-01-13, 16:57   #7
Klinika Urody Estheme
SPAMER
Nieopłacona reklama

Cytat:
Droga Coffee Latte chciałam Cię zaprosić do naszej Kliniki Urody Estheme (www.estheme.pl) . Pani trycholog przyjmuje codziennie od poniedziałku do soboty. Myślę, iż znajdzie się rozwiązanie Twojego problemu. Powodzenia i raz jeszcze zapraszamy.
Klinika Urody Estheme jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 22:33   #8
CoffeeLatte
Przyczajenie

Czy jeszcze polecicie mi jakąś trycholog ktora wyprowadzila Wasze wlosy? nie ukrywam ze chce z polecenia gdyz jak placic to za efekty rowniez a nie tylko uslugi i material...
Stary 2013-01-14, 22:33   #9
CoffeeLatte
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez mela14kosmo Pokaż wiadomość
moja koleżanka leczyła się na Mokotowie na ulicy Witosa 31 i powoli wraca do swojej dawnej fryzury
A co to za klinika?
Stary 2013-01-16, 15:48   #10
mela14kosmo
Rozeznanie

to jest gabinet i w nim przyjmuje lekarz
Stary 2013-01-18, 21:26   #11
zonatoma
Przyczajenie

Proponuję zapisać się na pierwszą wizytę w klinice leczenia włosów w mswia na ul. Wołoskiej. Co prawda bardzo długo się czeka, ale potem wizyty są regularne, bez kolejek, bezpłatnie i do specjalistów. Trycholog też jest.

Przy okazji zajrzyj tutaj:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post38727503
zonatoma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 12:16   #12
zagli_ewa
Przyczajenie

Wink Dot.: Trycholog-Warszawa/poszukuję

W przyszłym tygodniu planuję iść tu:
http://www.realbeauty.pl/
i zakupić całą serię do przetłuszczających się włosów. Jestem troszkę zdesperowana

Oby te kosmetyki warte 350zł coś dały
zagli_ewa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 22:17   #13
mika_1989
Przyczajenie

Taaa powodzenia z tymi kosmetykami. Ja już tak się raz dałam nabrać. Ponad rok temu poszłam na Czerniakowskiej i po dwóch minutach jeżdżenia kamerą po głowie, pani wcisnęła mi kosmetyki za pięć stów. Głupia kupiłam. Na wiosnę koleżanka z pracy powiedziała mi, że z dzieckiem była u trychologa na fasolowej. A że, podobno coś tam pomogło to też się zapisałam. Zdziwiłam się bo babeczka na pierwszej wizycie zapisała mi szereg badań do wykonania. Pomyślałam, że jakaś potłuczona ale badania zrobiłam. Okazało się, że w moim przypadku powód był w hormonach. Po ich uregulowaniu faktycznie pomogło.
mika_1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 22:12   #14
zagli_ewa
Przyczajenie

Powiem tak... Te kosmetyki to faktycznie sciema, jeśli chodzi o leczenie, natomiast pielegnacynie są ok. Mi pami tez wcisnęła kosmetyki za 500zl, przy okazji informujac mnie, że skóra głowy jest bardzo w porządku i pomocy wymaga łojotok twarzy. Poszłam na kwasy, cera mi się polepszyła, wlosy przestały zbierać łój z buzi i jest w miare ok. W miarę, bo przy tak cienkich włosach i noszeniu czapki, nigdy cudów nie będzie... (Chyba?)
zagli_ewa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 14:38   #15
Iverka
Raczkowanie

Jestem bardzo zdziwiona tymi opiniami, bo sama korzystałam dokładnie z tych kosmetyków i pomogły mi pozbyć się ogromnego kłopotu z łupieżem, podczas gdy inne preparaty dawały tylko krótkotrwałe efekty. To prawda, że nie należą do najtańszych, ale to dlatego, że są kosmetykami leczniczymi i pielęgnacja jest tu kwestią drugorzędną, choć i na tym polu nie miałam do nich żadnych zastrzeżeń. Ja kupowałam je przez internet z polecenia przyjaciółki, ale teraz z ciekawości sprawdziłam i z tego co widzę ich gabinet jest przy ulicy Świętokrzyskiej, nie Czerniakowskiej, coś mi tutaj nie pasuje.
Iverka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 21:24   #16
anetkamal1990
Przyczajenie

czy ktoś mi może polecić mi jakieś takie kosmetyki od wypadania włosów, takie na studencką kieszeń tylko najlepiej z apteki bez recepty o bardzo silnym działaniu, bo byłam na tej świętokrzyskiej i już od wejścia jakiś gościu mi wciskał na siłę magiczne szampony za siedem stów
anetkamal1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 10:41   #17
donatellaaa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez anetkamal1990 Pokaż wiadomość
czy ktoś mi może polecić mi jakieś takie kosmetyki od wypadania włosów, takie na studencką kieszeń tylko najlepiej z apteki bez recepty o bardzo silnym działaniu, bo byłam na tej świętokrzyskiej i już od wejścia jakiś gościu mi wciskał na siłę magiczne szampony za siedem stów

Haha...skąd ja to znam...ja również byłam tam ,bo mieli promocję na badanie trychologiczne...i dalej mają do końca sierpnia...ale radzę uważać!

Już samo miejsce daje do myslenia...kilka lichych pokoików w wielkim gmachu z wieloma firmami.Wygląda to bardzo amatorsko.Już wtedy powinnam dać sobie spokój.

Miałam ze sobą szereg badań,wykonanych wczesniej prywatnie (hormony,morfologię,żelaz o,ferrytynę itd-wszystkie mieszczące się w normach).Pani trycholog poleciła wykonanie kolejnych...Po moim stwierdzeniu,że wydaje mi się,że przerzedziły mi się włosy na zakolach,rozmowa zmierzała tylko w jednym kierunku->łysienie androgenowe.Nie było już pytań o dietę itd.bo po co?

Badanie trichoskopowe-szybkie przelecenie po głowie kamerką.
Trichogram-po wyrwaniu kilku włosów z kilku miejsc strategicznych stwierdzenie ,że jest 45% telogenowych w porównianiu do anagenowych.Nie wiem jakim cudem to obliczyła,skoro również było to robione na kolanie w pospiechu.A gdzie mowa o katagenowych,dystroficzny ch i dysplastycznych??? Nie dostałam też żadnego profesjonalnego opisu,tylko wszystko "na gębę".

Oczywiscie zostały mi zaproponowane ich "magiczne" kosmetyki za kilkaset zł miesięcznie!!!!! dostałam też rozpiskę kiedy i jak mam używać tych kosmetyków!!! A przecież nie wyraziłam nawet chęci ich zakupu!!!Bo powiedziałam,że chcę jeszcze "dobadać" resztę hormonów.

Po wizycie i po tym wszystkim co usłyszałam,byłam załamana...łzy same cisnęły mi się do oczu...ale po ochłonięciu dotarło do mnie,że pani trycholog bazując na strachu pacjentów chce po prostu wcisnąć im produkty, z których sprzedaży jest pewnie później rozliczana....

A co do kosmetyków aptecznych może wypróbuj szampony seboradin?proponuję również pić ziółka-pokrzywę,skrzyp.
A jesli masz problemy z łojotokiem to podobno wierzbownica drobnokwiatowa pomaga(tylko nie przestrasz się,bo jest wskazana głównie dla mężczyzn na prostatę ale ponoć też zmniejsza wydzielanie łoju i powoduje upłynnienie łoju zapobiegając powstawaniu zaskórników. Zamierzam dopiero przetestować.
donatellaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 18:30   #18
bim bam bom
Przyczajenie

Dziewczyny macie może jakieś doświadczenie z dr Warszawik? Chciałam zapisać się do innego lekarza, ale z uwagi na urlop i na wyjazd termin byłby bardzo odległy. Zamiast czekania zaproponowano mi wizytę u tej właśnie Pani.
bim bam bom jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 17:59   #19
VelKobialka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez donatellaaa Pokaż wiadomość
Badanie trichoskopowe-szybkie przelecenie po głowie kamerką.
Trichogram-po wyrwaniu kilku włosów z kilku miejsc strategicznych stwierdzenie ,że jest 45% telogenowych w porównianiu do anagenowych.Nie wiem jakim cudem to obliczyła,skoro również było to robione na kolanie w pospiechu.A gdzie mowa o katagenowych,dystroficzny ch i dysplastycznych??? Nie dostałam też żadnego profesjonalnego opisu,tylko wszystko "na gębę".
Powiem tak, to co się tam wyrabia woła o pomstę do nieba. Szczególnie mam do nich żal, że przyjechałam na wizytę aż z Lublina.

Nabrałam się na te niby dofinansowane wizyty. Że niby z funduszy europejskich, proszę Was… Jest to oczywiście chwyt marketingowy aby przyciągnąć klienta, zastraszyć problemem z włosami i wcisnąć z wielką natarczywością kosmetyki.

Klienci przyjmowani są w zatęchłej klitce, na poczekalni nie ma nawet gdzie usiąść. Siedź sobie drogi kliencie na podłodze. Krótkie jego pytanie – co mi dolega. Pięć sekund miziania kamerką po głowie, pan już zdiagnozował łysienie androgenowe i proponuje rewelacyjne kuracje. A jeśli ich nie kupię to efekt wypadania włosów się pogłębi. Akwizycja trwa. Pierwsze lepsze pytanie o TSH, powoduje że facet zmienia temat rozmowy.

Po niespełna dziesięciu minutach, dochodzi do wniosku, że nic mi jednak nie wciśnie. Arrivederci drogi kliencie i zapraszamy następnego naiwniaka. Tak to było w moim przypadku.
VelKobialka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 18:23   #20
donatellaaa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez VelKobialka Pokaż wiadomość
Powiem tak, to co się tam wyrabia woła o pomstę do nieba. Szczególnie mam do nich żal, że przyjechałam na wizytę aż z Lublina.

Nabrałam się na te niby dofinansowane wizyty. Że niby z funduszy europejskich, proszę Was… Jest to oczywiście chwyt marketingowy aby przyciągnąć klienta, zastraszyć problemem z włosami i wcisnąć z wielką natarczywością kosmetyki.

Klienci przyjmowani są w zatęchłej klitce, na poczekalni nie ma nawet gdzie usiąść. Siedź sobie drogi kliencie na podłodze. Krótkie jego pytanie – co mi dolega. Pięć sekund miziania kamerką po głowie, pan już zdiagnozował łysienie androgenowe i proponuje rewelacyjne kuracje. A jeśli ich nie kupię to efekt wypadania włosów się pogłębi. Akwizycja trwa. Pierwsze lepsze pytanie o TSH, powoduje że facet zmienia temat rozmowy.

Po niespełna dziesięciu minutach, dochodzi do wniosku, że nic mi jednak nie wciśnie. Arrivederci drogi kliencie i zapraszamy następnego naiwniaka. Tak to było w moim przypadku.
Niestety oni ciągle stosują ten chwyt reklamowy na dofinansowanie ...do lipca było za darmo,do sierpnia 30 zł,teraz widzę,że 40....dlatego zdecydowałam się napisać o tym aby przestrzec,szczególnie zdesperowane osoby,które są bardziej podatne na takie "cuda wianki".
Stary 2014-10-03, 15:38   #21
Gosc34
Przyczajenie

Promocja trychologiczna z udziałem Unii Europejskiej na Świętokrzyskiej trwa dalej, teraz do końca października..
Dzięki za ostrzeżenie, już prawie tam zlądowałam, bo są dobrze spozycjonowani w googlach i najpierw ich wyrzuca.

Ale wiecie, w sumie to się cieszę. Naiwna jestem i pomyślałam, że kretynizm użytkowania funduszy unijnych osiągnął maksimum

Poszukam czegoś innego i dam znać.
Gosc34 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 20:24   #22
Guska1979
Zadomowienie

dokładnie hair-medica to mega ściema!!!!!
młoda laska nic nie mająca pojęcia o tym co mówi, spojrzała na moje badania, minutę pojeździła kamerą po głowie, wyjęła wpadające włosy i tyle...jaki trichogram??? diagnoza? musi pani kupić ampułki na zatrzymanie wypadania 200, szampon 100 i masażer 70 a potem ampułki na odrost 200 itd....
młoda laska, nie wyglądająca nawet profesjonalnie, w jakiś glanach , zatrudniona do sprzedaży tych "kosmetyków" ...
żerują na desperacji ludzi szukających pomocy! uważajcie
Stary 2015-01-03, 00:04   #23
donatellaaa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Guska1979 Pokaż wiadomość
dokładnie hair-medica to mega ściema!!!!!
młoda laska nic nie mająca pojęcia o tym co mówi, spojrzała na moje badania, minutę pojeździła kamerą po głowie, wyjęła wpadające włosy i tyle...jaki trichogram??? diagnoza? musi pani kupić ampułki na zatrzymanie wypadania 200, szampon 100 i masażer 70 a potem ampułki na odrost 200 itd....
młoda laska, nie wyglądająca nawet profesjonalnie, w jakiś glanach , zatrudniona do sprzedaży tych "kosmetyków" ...
żerują na desperacji ludzi szukających pomocy! uważajcie
W ogóle dziwię się,że ten ich "biznes" nadal istnieje....jest to zwykła akwizycja jak już wcześniej wspomniano a nie fachowa medyczna pomoc.

Ja żałuję nawet tych 30 zł po "wielkim unijnym dofinansowaniu" ,nie mówiąc już o reszcie kosztów,na które są naciągane zdesperowane osoby.

UWAŻAJCIE I NIE DAJCIE SIĘ NABIERAĆ!!!
Stary 2015-01-04, 11:24   #24
Guska1979
Zadomowienie

Cytat:
W ogóle dziwię się,że ten ich "biznes" nadal istnieje....jest to zwykła akwizycja jak już wcześniej wspomniano a nie fachowa medyczna pomoc.

Ja żałuję nawet tych 30 zł po "wielkim unijnym dofinansowaniu" ,nie mówiąc już o reszcie kosztów,na które są naciągane zdesperowane osoby.

UWAŻAJCIE I NIE DAJCIE SIĘ NABIERAĆ!!!
ale za to jakie piękne opisy...pełna diagnoza, współpraca z lekarzami różnych specjalności, badania.... nie wiem czy ta dziewczyny chociaż miała skończone jakieśkolwiek studia, bo wyglądała może na 21 lat ..pewnie sobie dorabia do studiów...
Stary 2015-01-05, 00:08   #25
donatellaaa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Guska1979 Pokaż wiadomość
ale za to jakie piękne opisy...pełna diagnoza, współpraca z lekarzami różnych specjalności, badania.... nie wiem czy ta dziewczyny chociaż miała skończone jakieśkolwiek studia, bo wyglądała może na 21 lat ..pewnie sobie dorabia do studiów...
No czymś ludzi muszą przyciągnąć

Ta "klinika"od razu wydała mi się podejrzana jak tylko weszłam do ich pożal się boże "siedziby" powinnam była zaufać intuicji i wyjść tak szybko jak weszłam ale zdesperowana osoba chwyci się wszystkiego i nawet straci chwilowo rozum dobrze chociaż,że go odzyskałam nie dając zarobić tym oszustom na "cudownej kuracji".

Apropo wielkich Pań trycholożek to też żadna nie wydała mi się profesjonalna,a kitel lekarski nikogo nie czyni lekarzem więc nie pozostaje nic innego jak przestrzegać innych przed tymi akwizytorami

Edytowane przez donatellaaa
Czas edycji: 2015-01-05 o 00:14
Stary 2015-01-28, 12:38   #26
Betelgeuse
Przyczajenie

Cool Dot.: Trycholog-Warszawa/poszukuję

Tak się składa że byłam w Hair Medice pod koniec listopada, po 6 latach zmagań z łysieniem, gdzie wystosowałam wszelkie możliwe, droższe, tańsze szampony, wcierki, maski, odżywki, tabletki i suplementy, więc już mi nie zależało ile wydam, a chciałam usłyszeć cos konkretnego o swoich włosach (od dermatologów usłyszałam jedynie "odrosną").

Dostałam zalecenie ampułek (192 zł), peeling do skóry głowy (160 chyba) i dermaroller za 70 zł. Oprócz tego kazała mi kupić 3 szampony, 1 bazowy i dwa zamienne, stosować je w cyklu 1+2, 1+3 itd. revalid, cynk, po dwóch miesiącach zmiana suplementów, po dwóch kolejnych znów.

Mam mieszane uczucia po tym co napisałyscie, ale powiem krótko - peeling działa, pozbyłam się łojotoku i nie muszę myć głowy codziennie. Jedna tuba powinna starczyć na około 3-4 miesiące.
Dermaroller - nienawidzę go używać, nakłuwam skórę głowy i nie jest to fajne, ale moja mama biolożka powiedziała że faktycznie mieszki zarastają i to może pomóc, w połączeniu z ampułkami swędzi mnie skóra głowy (ponoć dobry objaw, cos się dzieje).

Nie wiem jak będzie dalej, ale mimo, że jest ich mało to włosy są piękne, odżyły. A same kosmetyki może troche ratować fakt, że są z placentą - są ponoć ampułki z placentą na allegro, które są niedrogie, zamierzam je wypróbować jak skończą mi się te z RealBeauty. Wiele osób twierdzi, że placenta pomaga na porost - zobaczymy.

Podsumowując, trafiłam na nich przypadkiem, gdy już miałam zamiar wywalić 400 zł na Vichy neogenic, finansowo wyszło podobnie, ale przynajmniej mam dopasowane do siebie szampony. Ocenię ich jak mi cos na głowie wyrosnie.

P.s. Jak Wam wypadają włosy - nie farbujcie ich, choćby nie wiem jak farba była delikatna i "bez amoniaku". Casting miał być taki łagodny - po któryms farbowaniu połamały mi się włosy, z których farba nie zeszła.Nie farbowałam częsciej niż 3 razy w roku. Pozdrawiam i życzę powodzenia

J. R. R. Tolkien
Betelgeuse jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 21:21   #27
jjoasiek
Przyczajenie

Cytat:
No czymś ludzi muszą przyciągnąć

Ta "klinika"od razu wydała mi się podejrzana jak tylko weszłam do ich pożal się boże "siedziby" powinnam była zaufać intuicji i wyjść tak szybko jak weszłam
Donatellaaa, pewnie, że to wielka ściema. Od końca 2013 roku nie ma funduszy unijnych, Polska ciągle czeka na uruchomienie nowej perspektywy 2014-2020, a tu proszę „Wizyty dotowane przez EU”. No rewelacja Hair-Medica ma większe układy z Brukselą niż nasz PARP. Program „Zdrowe Włosy”!! Woow!!
jjoasiek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 09:43   #28
donatellaaa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez jjoasiek Pokaż wiadomość
Donatellaaa, pewnie, że to wielka ściema. Od końca 2013 roku nie ma funduszy unijnych, Polska ciągle czeka na uruchomienie nowej perspektywy 2014-2020, a tu proszę „Wizyty dotowane przez EU”. No rewelacja Hair-Medica ma większe układy z Brukselą niż nasz PARP. Program „Zdrowe Włosy”!! Woow!!
No proszę... takie rzeczy to tylko u nich
Stary 2015-02-17, 22:04   #29
Casssssie
Raczkowanie

Dziewczyny, a tak wracając do tematu - poradzicie mi kogoś ?
Stan mojego skalpu zaczyna mnie denerwować... Wcześniej wykryto u mnie ŁZS do tej pory stan był opanowany (przez prawie 3 lata) i już miałam nadzieję, że objawy nie wrócą ... Może nie ma tragedii, ale nie chce wrócić do tego co przeżywałam 3 lata temu
Błagam Was jeśli macie kogoś godnego polecenia, to bardzo proszę...
Casssssie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 09:22   #30
Betelgeuse
Przyczajenie

I może są oszustami ale te ich ampułki działają, odkąd wypadł mi włosy 7 lat temu nareszcie zaczeły mi odrastać.

J. R. R. Tolkien
Betelgeuse jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości