Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-02-21, 19:02   #31
ulak7
Przyczajenie

Dot.: Trycholog-Warszawa/poszukuję

Byłam w Hair Medica 2 razy. I nic mi ich porady na włosy nie pomogły. Dziś byłam z innym problemem u dermatologa, który sam zwrócił mi uwagę, że mam androgenowe łysienie. A pani trycholog nawet nie zasugerowała nic takiego i nie skierowała na konsultacje to lekarza. A dermatolog zanim dobrze weszłam do gabinetu od razu zwrócił na to uwagę. Żałuję, że w ogóle poszłam do tej kliniki ale cieszę się, że nie wykupiłam tych produktów, które mi polecali. Tylko bym pieniądze straciła. Dobrze, że w porę, niestety przypadkiem, się dowiedziałam o moim problemie.
ulak7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 16:46   #32
miss_bennet
Rozeznanie

Cześć dziewczyny, podbijam temat. Polecacie jakiegoś sensownego lekarza/trychologa?

Mało się nie nacięłam na tych w Hair Medica, ale na szczęście postanowiłam poszperać głębiej w odmętach internetu. Faktycznie mają dobre pozycjonowanie i ciężko znaleźć rzetelne informacje na ich temat, oprócz tych, które chyba sami sobie wystawili. Ale... wizaż zawsze na straży.
Stary 2015-08-12, 19:44   #33
Lulu na moście
Raczkowanie

To i ja się wypowiem w temacie Kliniki Hair Medica.
Byłam pod koniec lipca tego roku, przypadkiem trafiłam w internecie na darmowe wizyty.
Pierwsze wrażenie było dość dziwne. Gabinet to duże słowo, raczej pokój z wyglądu mało lekarski. Biurko, laptop, krzesło. Młoda osoba w kitlu lekarskim. Badanie trwało dość krótko, może 10 minut wszystkiego. Zero założenia karty pacjenta. W innym wątku napisałam co mi zaleciła, ale powtórzę i tutaj. Po pierwsze stwierdziła, że mam łojotok i nim muszę się zająć w pierwszej kolejności. Zaleciła robienie peelingu 2 razy w tygodniu, do tego branie cynku, picie pokrzywy, mycie szamponem przeciwłojotokowym po peelingu, a w pozostałe dni szamponem wzmacniającym. I zaleciła kolejną wizytę za miesiąc. Niczego nie próbowała mi wcisnąć, żadnych kosmetyków.
O peelingu skóry głowy usłyszałam pierwszy raz - to na plus wizyty. Cynk i pokrzywa też do mnie przemówiły pozytywnie.
Wyszłam z mieszanymi uczuciami, z jednej strony byłam zadowolona z wizyty, z drugiej miałam wrażenie, że nie byłam u lekarza tylko ... hm, sama nie wiem u kogo.
W każdym razie zastosowałam się do zaleceń i zapisałam się na kolejną wizytę pod koniec sierpnia. Wydaje mi się, że powinna być również za darmo, bo w ramach przecież finansowania z UE ;-).
Ale, gdybym miała zapłacić za taką wizytę to na pewno wyszłabym z niedosytem, jeśli nie zła na siebie, że dałam się nabrać, bo rzeczywiście całe miejsce jest mało lekarskie. Nie pachnie kliniką.
Po kolejnej wizycie, zdam relację, co i jak.

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

Cytat:
Napisane przez miss_bennet Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, podbijam temat. Polecacie jakiegoś sensownego lekarza/trychologa?
W innym wątku bardzo dużo pozytywnych opinii jest o dr Adriannie Rakowskiej z Grójeckiej. Jest dermatologiem, specjalizującym się w chorobach skórnych głowy. Dziewczyny wypowiadają się w samych superlatywach.
Lulu na moście jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 10:58   #34
szmeterling
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lulu na moście Pokaż wiadomość
W innym wątku bardzo dużo pozytywnych opinii jest o dr Adriannie Rakowskiej z Grójeckiej. Jest dermatologiem, specjalizującym się w chorobach skórnych głowy. Dziewczyny wypowiadają się w samych superlatywach.

a ja się nie zgodzę z tymi pozytywnymi opiniami. kilku innych lekarzy, którzy widzieli moje badania i wyniki stwierdziło, że niepotrzebnie dostałam od niej kurację hormonalną (prolaktyna minimalnie ponad progiem). kuracja rzeczywiście nie pomogła, a tylko rozregulowała mi organizm. więcej pożytku miałam z naturalnych metod niż leków danych przez p. Rakowską
szmeterling jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 19:57   #35
kasiulek1551
Przyczajenie

Byłam jakiś tydzień temu we wspomnianej "klinice" Hair Medica. Skusiła mnie oczywiście darmowa wizyta refundowana przez UE. Po wejściu do gabinetu zastanawiało mnie gdzie są wszystkie sprzęty itp., bo zastałam tylko biurko, laptopa i kwiatek

Pani przepisała mi ok. 10 różnych specyfików, w tym kolosalnie drogi peeling i kapsułki do wcierania. Na moje szczęście, zanim kupiłam to wszystko, zajrzałam tutaj i się ogarnęłam. Szukam więc dalej lekarza, który mi pomoże.

Cytat:
Napisane przez zonatoma Pokaż wiadomość
Proponuję zapisać się na pierwszą wizytę w klinice leczenia włosów w mswia na ul. Wołoskiej. Co prawda bardzo długo się czeka, ale potem wizyty są regularne, bez kolejek, bezpłatnie i do specjalistów. Trycholog też jest.
Wiecie coś więcej o tej klinice?
kasiulek1551 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 12:14   #36
michalina01
Przyczajenie

Witam, ja rowniez byłam w Hair Medice a wlasciwie chodze tam regularnie od trzech miesiecy i kończe kuracje. Trafiłam tam z wypadajcymi włosami, dzis wypada mi po kilka włosów dziennie. Nie rozumiem tych złych opinii. Rzeczywiscie kuracje sa dośc drogie, ale kazdy trycholog pracuje na swoich kosmetykach. Wydałam troche pieniedzy, ale jestem bardzo zadoowolona z efektu. No bo własciwie czyms trzeba leczyć prawda? A aptece i kazdym sklepei tez sie placi za produkty. Nie rozumiem tej złosci. Moja koleznka chodziłła do trychologa na bonifraterskiej i wydawała dwa razy wiecej plus placi za wizyte 150 zł a efekty mizerne. Ja jestem zadowlona i nie sugeruje sie wpisami hejetreskimi nigdzie dopoki sama nie sprawdzę
michalina01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 23:30   #37
Anixot
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 3
GG do Anixot

Cytat:
Napisane przez michalina01 Pokaż wiadomość
Witam, ja rowniez byłam w Hair Medice a wlasciwie chodze tam regularnie od trzech miesiecy i kończe kuracje. Trafiłam tam z wypadajcymi włosami, dzis wypada mi po kilka włosów dziennie. Nie rozumiem tych złych opinii. Rzeczywiscie kuracje sa dośc drogie, ale kazdy trycholog pracuje na swoich kosmetykach. Wydałam troche pieniedzy, ale jestem bardzo zadoowolona z efektu. No bo własciwie czyms trzeba leczyć prawda? A aptece i kazdym sklepei tez sie placi za produkty. Nie rozumiem tej złosci. Moja koleznka chodziłła do trychologa na bonifraterskiej i wydawała dwa razy wiecej plus placi za wizyte 150 zł a efekty mizerne. Ja jestem zadowlona i nie sugeruje sie wpisami hejetreskimi nigdzie dopoki sama nie sprawdzę
Szanowna pani Michalino, ma pani jedną wiadomość i mam uwierzyć, że nie jest pani podstawiona z Hair Medica? Trochę zabawnie brzmi pani wypowiedź w kontekście tego, co napisałam. To, że trycholog pracuje na własnych kosmetykach nie znaczy, że można je kupić dziwnym trafem tylko na recepcji tego przybytku. Poza tym żadna klinika nie mieści się w biurowcu z pierdyliardem innych firm.
Żałosna próba ratowania opinii.
Byłam tam ja, mój chłopak i naszych kilkoro znajomych. Zwykła ściema, a negatywne opinie o całej "klinice" giną w ciągu sekundu na facebooku. Serio...?
Stary 2015-11-18, 11:56   #38
Guska1979
Zadomowienie

Dokładnie nic dodać nic ująć, zwykła sprzedaż mega drogich nie działających kosmetyków przez młode dziewczyny poubierane w fartuchy. Ktos powinien takie rzeczy kontrolować! Wiem że trycholog to nie lekarz ale naciąganie zdesperowanych ludzi to dopiero tupet , tylko po to żeby samemu na nich zarobić.
Stary 2015-11-18, 13:25   #39
michalina01
Przyczajenie

Proszę Pani, ani nie jestem podstawiona, ani udawana, ani wymyślona. Napisałam swoją opinię bo zwyczajnie najnormalniej w świecie jestem zadowolona. Proszę nie doszukiwać się teorii spiskowej. Przykro mi, że Pani nikt nie pomógł z włosami i pewnie stad to rozgoryczenie w Pani wypowiedzi. Pozdrawiam i życzę trochę więcej optymizmu .
michalina01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 17:33   #40
MarinaKa
Przyczajenie

Ja osobiście polecam hair Medice trochę jestem zdziwioną ta opinią.
Co to znaczy ze są młode panienki 15 lat?? Ale mniejsza z tym.....Jak sie idzie z problemem to przecież jakoś trzeba zdziałać dlaczego Was dziwi ze takie akurat preparaty dają (to nie są leki jeśli o tym samym mowa ). Poszłam za namową mamy po wielu nieudanych wizytach u dermatologow i trychologow i jestem zadowolona. Pani jako jedyna zalecila badania i znalazła co się dzieje ze włosy tak leca. Dostalam ampulki i szampony z apteki i na prawdę jestem zadowolona jeszcze nie jest idealnie ale są efekty jakies. Myślę ze jak sie nie usłyszy tego co sie chce to takie niezadowolenie później trzeba pokazac na forach.
MarinaKa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 18:11   #41
broziak
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Anixot Pokaż wiadomość
... post usuniety.

hmmm trycholog nie jest lekarzem. jest specjalistą wiem bo mialam do czynienia z tą dziedziną i troszkę wiem, oni nie wróżą z włosów i nie przepisują byle czego na podstawie samej obserwacji. co do fejsa to nie wiem, nie śledzę HM tam, jedyne co to moge na bazie wlasnegho doswuiadczenia jedynie dodac, ze nie mam negatywnego zdania o klinice, wiem gdzie sie miesci, wiem, ze mieszczą sie tam tez inne firmy a;le jakby nie ma to nic do rzeczy, cytując Andy'ego Warhola : i co z tego ? ja na wizycie darmowej (faktycznie, darmowa) byłam we wrzesniu, nie wiem czemu przedłużyli ale znowuż nie wiem co to ma do rzeczy. Mi poradzono zrobić konkretne badania bo chyba coś z hormonami mam nie tak no i niestety troche mam przetłuszczoną skórę głowy. badanie to był konkret, "leków" nie dostałam, tam nie przepisują leków na recepte, tylko doradzają, co powinnaś uzywać. jesli nie chcesz używac to nie używaj, proste

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-11-25 o 14:54 Powód: cytat
broziak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-21, 13:04   #42
helenkabe
Raczkowanie

ja owszem, obserwuje ich na fb ale nie fanatycznie, darmowe wizyty były fajne - ja akurat już problemów z włosami nie mam ale ich kosmetyków dsd używam bo sa po prostu jakościowo bardzo dobre, takiego peelingu jaki mają w sprzedaży to nie zrobisz sama z domu - ja napierw myślalam ze tak zaoszczedze i robiłam sobie kawowy peeling ale rezultatów po nim nie było. raz na jakiś czaS mozna wydać kase, jesli produkt jest tego wart a dsd zdecydowanie jest, przynajmniej dla mnie i nie ma co robić dramy, nie każdemu pasują takie produkty cenowo i jak najbardziej to rozumiem, nie rozumiem tylko aż takiego hejtu
helenkabe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 15:13   #43
broziak
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez helenkabe Pokaż wiadomość
ja owszem, obserwuje ich na fb ale nie fanatycznie, darmowe wizyty były fajne - ja akurat już problemów z włosami nie mam ale ich kosmetyków dsd używam bo sa po prostu jakościowo bardzo dobre, takiego peelingu jaki mają w sprzedaży to nie zrobisz sama z domu - ja napierw myślalam ze tak zaoszczedze i robiłam sobie kawowy peeling ale rezultatów po nim nie było. raz na jakiś czaS mozna wydać kase, jesli produkt jest tego wart a dsd zdecydowanie jest, przynajmniej dla mnie i nie ma co robić dramy, nie każdemu pasują takie produkty cenowo i jak najbardziej to rozumiem, nie rozumiem tylko aż takiego hejtu

zgadzam sie, że peelingu tego typu w domu nie zrobisz - tzn on już ma zupełnie inne działanie ze względu na skład, w domu sobie nie wytrzasniesz kwasów owocowych czy kwasu salicylowego... chyba że masz zestaw małego chemika haha dsd to już są specjalistyczne kosmetyki i ze względu na taki a nie inny skład swoje musza kosztować.
Stary 2015-11-23, 10:41   #44
Guska1979
Zadomowienie

Na niektorych placebo też działa , tylko trzeba mu wmówić że to super skuteczny produkt.

Dziekuje pozbylam sie problemu wypadajacych włosów, ale nie dzięki tej pseudo klinice z naciągaczami.
Szkoda, że jeśli piszecie, że są tacy super to nikt nie zlecił mi żadnych badań, nie polecil konsultacji , nie chciał poznać przyczyn problemu który był od razu na bierwszy rzut oka duży, a celem było tylko wciśnięcie mi ich megadrogich produktów.
Tak jak kogos problem jest niewielki to peeling pomoże, a pewnie przeszlo by i samo za jakiś czas.....
Stary 2015-11-25, 11:26   #45
broziak
Raczkowanie

skład pewnych kosmetyków to jest fakt, a nie placebo, ale rozumiem o co Ci chodzi. to ciekawe, ze Ci nikt badań nie zlecił, nie dostałaś tej karty? przy wizycie każdy ;pacjent (i to nie ma znaczenia, czy wizyta jest z tego programu refundowanego czy nie) dostaje kaerte pacjenta, na której są zaznaczane badania jesli trychologowi coś sie nie podoba. ja mam zaznaczone żelazo, kortyzol, FT3, FT4, testosteron, androstendion i ATPO. PLUS zaznaczonego mam endokrynologa, do którego wciąż nie mam czasu iść...
Stary 2016-02-19, 16:47   #46
Sylwiawaw
Przyczajenie

Na samym wstępie człowiek czuje się oszukany czytając co piszą na FB o darmowych wizytach tylko do końca: grudnia, potem nagle stycznia, lutego i tak non stop.
Miałam badanie kamerką i usłyszałam , że mam problem. Wiem bo po to się tam zgłosiłam. Nie zlecono żadnych badań mimo, że zarówno włosy , jak i skóra głowy jest w stanie opłakanym. Dostałam ampułki i krem. Wtedy problem miałąm jeszcze większy. Nie wiem jak te środki działaja na zdrowe włosy ale do trychologa przychodza ludzie z problemem a nie ze zdrowymi, lśniącymi włosami. Włosy były tak splątane , że musiałam ściąć ...Chory chwyta się wszystkiego więc dałąm szansę szamponowi a tu w składzie SLS. Suche włosy stały się jednym kołtunem ot co. Wszystko odstawiłam. Nie ma co liczyć na szał moim zdaniem. Ludzie mają zróżnicowane problemy a tam każdy dostaje te same produkty bo wyboru dużego nie ma. Na kartce dostaje się listę co kupić u nich w recepcji. Ponadto szyld tego miejsca nazywa się inaczej. Jest to sprzedaż kosmetyków firmy i tyle. Po pierwsze podstawą są badania żeby znależć przyczynę problemu. Byłam 3 razy, dopytywałam ale nikt mnie na nic nie pokierował. W Końcu widze efekt po wizycie u dermatologa . Kupiłam świetny szampon w aptece, bardzo delikatny, bez SLS, który łągodzi stany zapalne i nie plącze włosów. Polecam picie skrzypu i pokrzywy; pomaga. Są do kupienia olejki też ze skrzypem, kompleks kilku olejków. tkzw olejowanie włosów super wygładza strukturę włosów. Jest to koszt około 30 pln a starcza nawet na rok.
Sylwiawaw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 18:03   #47
Sylwiawaw
Przyczajenie

dobra wiadomość. Moim zdaniem lekarz jest dobrą metodą walki z problemami skóry i włosów. Nie ma cudów, ważne żeby wzmacniać i leczyć od środka na pierwszym miejscu.
Sylwiawaw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 12:53   #48
Lilith33
Przyczajenie

Radzę trzymać się z daleko od Hair Medica.
Ponad miesiąc temu zauważyłam u siebie straszne wypadanie włosów do tego mały łysy placek na czubku głowy.
Zgłosiłam się tam licząc, że mi pomogą. Gabinet wygląda skromnie. Duży pokój a w nim tani obdrapany, biały stół i dwa krzesła. Przy nim siedzi dziewczyna z laptopem. Jedyne dodatkowe narzędzie to kamerka. Dowiedziałam się jedynie, że mam łojotok i łysienie (mam bardzo mało włosów na czubku głowy i po bokach) a włosy na placku juz odrastają więc nie ma się czym przejmować (!). Polecono mi zakup 3 rzeczy - szamponu (przeciwłojotokowego), spreju (na wypadanie włosów) i ampułek (na wzrost włosa). Za wszystko zapłaciłam 540 zł. Efektów nie ma żadnych. Włosy wypadają mi dalej garściami. Ampułki nie powodują, że odrastają mi włosy w łysych miejscach. Nie zlecono badań (robię prywatnie czytając na necie) zapisałam się teraz do innego lekarza, dermatologa. Zobaczymy. Jednak do Hair Medica nie pójdę już nigdy więcej. Sądzę, że czytając w necie te 500 zł przeznaczyłabym na coś zupełnie innego, coś co mi pomoże.
Lilith33 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-13, 00:23   #49
womenn
Przyczajenie

Exclamation Dot.: Trycholog-Warszawa/poszukuję

Cytat:
Napisane przez Lilith33 Pokaż wiadomość
Radzę trzymać się z daleko od Hair Medica.
Ponad miesiąc temu zauważyłam u siebie straszne wypadanie włosów do tego mały łysy placek na czubku głowy.
Zgłosiłam się tam licząc, że mi pomogą. Gabinet wygląda skromnie. Duży pokój a w nim tani obdrapany, biały stół i dwa krzesła. Przy nim siedzi dziewczyna z laptopem. Jedyne dodatkowe narzędzie to kamerka. Dowiedziałam się jedynie, że mam łojotok i łysienie (mam bardzo mało włosów na czubku głowy i po bokach) a włosy na placku juz odrastają więc nie ma się czym przejmować (!). Polecono mi zakup 3 rzeczy - szamponu (przeciwłojotokowego), spreju (na wypadanie włosów) i ampułek (na wzrost włosa). Za wszystko zapłaciłam 540 zł. Efektów nie ma żadnych. Włosy wypadają mi dalej garściami. Ampułki nie powodują, że odrastają mi włosy w łysych miejscach. Nie zlecono badań (robię prywatnie czytając na necie) zapisałam się teraz do innego lekarza, dermatologa. Zobaczymy. Jednak do Hair Medica nie pójdę już nigdy więcej. Sądzę, że czytając w necie te 500 zł przeznaczyłabym na coś zupełnie innego, coś co mi pomoże.

Widzę, że nie tylko ja zostałam nabita w butelkę. Też zakupiłam preparaty z Hair Medica w Katowicach-Bogucicach w salonie fryzjerskim z dodatkiem "usług trychologa" i bez efektów. Świetnie się reklamują, że badania za darmo po dofinansowaniu. Ja niestety zapłaciłam za wizytę darmową, która taką nie była o czym dowiedziałam się od Pani po wizycie. Pani z Hair Medica była bez wiedzy z zakresu leczenia, ale z zakresu sprzedaży tak. Chciala mnie jeszcze namówić na serię zabiegów fryzjerskich pod szyldem ratowania włosów, bo chyba to jej zapewne dobrze wychodzi. 30 minut spędzone z nastawieniem pozytywnym zakończyło się wielkimi przemyśleniami. A propos już gdzieś tu widziałam opinię o tej trycholog z Hair Medica, która była polecana przez Panią Junga Prezes Związku Trychologów. Moja noga tam na pewno nie stanie.
womenn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-13, 21:52   #50
komtesa
Rozeznanie

Dziewczyny, czy z tej Wołoskiej możecie polecić konkretną dermatolog?

W Hair Medica byłam. Kupiłam peeling, pozostałe kosmetyki z apteki (polecone przez trycholog z Hair Medica). Nic nie pomogło. Minął prawie rok.
komtesa jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 12:15   #51
Anixot
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 3
GG do Anixot

Hmm, dawno tu nie wchodziłam, ale widzę, że "KTOŚ" zgłosił moją pierwszą niepochlebną opinię o HM, zabawniusie. Firma krzaczysko nadal reklamuje się wszędzie z "darmowymi" wizytami, po których za "leczenie" płacisz tyle, ile ja w życiu nie zapłaciłam za wizytę u żadnego specjalisty (np. endokrynologa) razem z leczeniem. Szampon, ampułki i sprej za ponad 500zł? Przecież to zwyczajne naciągactwo i tak jak napisałam, żadna klinika nie mieści się w biurowcu w kilku pokoikach, w których młode siksy z laptopami i jedną kamerką udzielają "porad".
Ostatnio kolejna moja znajoma dała się nabrać, wydała mniej, a okazało się, że ten "cudowny szampon", który miał pomóc jej na łysienie androgeniczne i rzekomy łojotok ma taki sam skład jak zwykły szampon z drogerii.
No nic, moja opinia zapewne ponownie zostanie usunięta, bo ktoś z HM zgłosi, że mu nie leży prawda.
Stary 2016-08-18, 18:19   #52
Lora90
Raczkowanie

widzę, że bardzo zróżnicowane opinie o hair medica. Moja znajoma była na tych badaniach trychologicznych i była zadowolona. Jak się dowiem czegoś więcej to dam znać
Lora90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 21:32   #53
karmena09
Przyczajenie

ale to ktoś kogoś zmuszał to zakupów tych kosmetyków? Wydawało mi się, że to polega na tym, że oni ewentualnie proponują jakieś tak profesjonalne specyfiki - przynajmniej tak piszą niektóre dziewczyny np. na fejsie. Poza tym ja bym chętnie sama skorzystała z takiej porady co do włosów
karmena09 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 21:01   #54
Lilith33
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez karmena09 Pokaż wiadomość
ale to ktoś kogoś zmuszał to zakupów tych kosmetyków? Wydawało mi się, że to polega na tym, że oni ewentualnie proponują jakieś tak profesjonalne specyfiki - przynajmniej tak piszą niektóre dziewczyny np. na fejsie. Poza tym ja bym chętnie sama skorzystała z takiej porady co do włosów

Nikt nie zmuszał, oczywiście, że nie. Jednak idąc tam jesteś praktycznie zdesperowana. Wypadają Ci włosy i się najnormalniej w świecie boisz.
Trafiasz do miejsca w którym masz ogromną nadzieje, że pomogą.
Dostajesz ogromny zawód, tracisz masę pieniędzy a dostajesz szampon czy inny specyfik który w żaden sposób nie pomoże....
To nie jest tak, że Cię zmuszają... ale mówią "TO Z PEWNOŚCIĄ POMOŻE" i Ty kupujesz bo myślisz, że tak będzie.
Lilith33 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 08:17   #55
karmena09
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Lilith33 Pokaż wiadomość
Nikt nie zmuszał, oczywiście, że nie. Jednak idąc tam jesteś praktycznie zdesperowana. Wypadają Ci włosy i się najnormalniej w świecie boisz.
Trafiasz do miejsca w którym masz ogromną nadzieje, że pomogą.
Dostajesz ogromny zawód, tracisz masę pieniędzy a dostajesz szampon czy inny specyfik który w żaden sposób nie pomoże....
To nie jest tak, że Cię zmuszają... ale mówią "TO Z PEWNOŚCIĄ POMOŻE" i Ty kupujesz bo myślisz, że tak będzie.

wiesz wydaje mi się, że każda z nas jest dorosła i może podejmować racjonalne decyzje. Wiem, że "tonący brzytwy się chwyta" no ale bez przesady. Jeśli zdajesz sobie sprawę, że coś więcej kosztuje, może nadwyrężyć twój budżet czy coś to warto sprawę zakupu przemyśleć. To jest właśnie błąd: kupowanie pod wpływem emocji :P Poza tym zawsze trzeba poczekać na działanie - chyba żadna z nas nie wierzy, że po jednym zastosowaniu szamponu będzie miała piękne włosy
sprawa zakupów to jest śliski temat, jednak ja zawsze byłam zdania, że to MY podejmujmy decyzję o zakupie
karmena09 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 08:03   #56
Astridd
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Dziewczyny, zrobil sie tutaj watek o HM ale czy (jak w temacie) znacie jakiegos sensownego trychologa w Warszawie? A moze polecicie miejsce gdzie robia dobre zobiegi z osoczem?
Fajnie, ze jest klinika na Woloskiej ale moze cos wiecej?

--------------------------------------------------------
Perfumy - nie perfum, perfuma, perfumik
Astridd jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 11:46   #57
soleil1985
Raczkowanie

Ja chodzę do trychologa na fasolowej, ogólnie jestem zadowolona z tego jak się mną tam "zaopiekowano", nie zostałam naciągnięta na żadne kosmetyki, a efekty to chyba bardzo indywidualna sprawa, ja powoli po 5 zabiegu karboksyterapii zaczynam widzieć efekty, na temat zabiegów z osoczem się nie wypowiem, ale sama o tym myślę.
soleil1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 12:04   #58
Astridd
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Soleil, dzieki. Czy moglabys napisac cos wiecej o karboksyterapii? Jaka jest u Ciebie przyczyna slabej kondycji wlosow?

--------------------------------------------------------
Perfumy - nie perfum, perfuma, perfumik
Astridd jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 13:34   #59
soleil1985
Raczkowanie

Tak szczerze to chyba jeszcze nie doszłam do przyczyny. Kilka lat temu poroniłam i wtedy zaczęły mi wypadać włosy, pomyślałam, że to normalne, na początku wspomagałam się różnymi tabletkami, było raz lepiej raz gorzej (po Revalidzie lepiej), ale włosy nigdy nie wróciły do poprzedniej kondycji, a miałam ich kiedyś tyle, że ciężko było mi je czymkolwiek spiąć. Rok temu zaczęły mi wypadać naprawdę dużo intensywniej, w maju poszłam do trychologa w Polsce, porobiłam badania, mam duże niedobory B12 i D3, wysoki kortyzol, ale badałam go kilka razy i lekarz powiedział że cykl jest prawidłowy, endokrynolog tez stwierdził, że wszystko jest w porządku, także tyle się dowiedziałam. Karboksyterapię mam robioną nieregularnie, ale po 5 zabiegu zaczynam widzieć efekty. Aha i jeszcze dermatolog u której byłam ostatnio stwierdziła tak "na oko" że jej to wygląda na łysienie androgenne, jednak mi włosy lecą z całej głowy i trycholog to wykluczyła, także sama nie wiem, dermatolog dała mi Loxon 5% i Alpicort E, które stoją sobie i czekają aż odważę się po nie sięgnąć, teraz będę mieć jeszcze dwa ostatnie zabiegi karbo i zobaczę co dalej. Jak masz jakieś konkretne pytania odnośnie karbo to odezwij się może na priv bo nie wiem o czym tu napisać

Jeszcze co do przyczyny, to jakieś 1,5 roku temu zaczęłam farbować włosy, pierwszy raz zrobiła mi to fryzjerka, potem cały czas kupowałam farbę Loreal Casting Cream bez amoniaku rzecz jasna żeby sobie nie zaszkodzić i teraz trochę pluję sobie w brodę bo każdym farbowaniu tą farbą leciało mi mnóstwo włosów ale myślałam że to normalne, każdy kogo pytałam mówił że mu lecą włosy po farbowaniu. Dopiero niedawno trafiłam w sieci na wypowiedzi dziewczyn które miały różne przeboje po tej konkretnej farbie. Myślę że u mnie zgrało się w jednym czasie kilka rzeczy, a tego z farbą mogłam na początku nie wychwycić, bo włosy mniej lub bardziej(ale i tak ponad 100 dziennie) wypadały mi już od dłuższego czasu.

Edytowane przez soleil1985
Czas edycji: 2016-09-14 o 13:44
soleil1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-01, 00:02   #60
wojtek1302
Przyczajenie

Jako facet też chętnie podzielę sie opinią o HM. Byłem ostatnio na 'dofinansowanej' wizycie za która zapłaciłem 60 zł ( Kraków ). Po wypełnieniu formularza w recepcji zostałem poproszony o przejście na wyższe piętro w kamienicy na wizyte do Pani trycholog. Coś tu jest nie tak. Na klatce schodowej ciemno jak w jakimś horrorze. Czułem jakbym przechodził z mieszkania do mieszkania. Co już na samym początku wydaje się dziwne i nieprofesjonalne. Ogólnie to sama ' klinika' nie nazywa się Hair Medica tylko Beauty coś tam, jakis salon piękności ale jak sie okazało to jednak było to. Nie ważne. Wchodzę do mieszkania na wyższym pietrze, Pani trycholog otwiera i zaprasza do dużego pokoju w którym jest mały stolik z laptopem i kamera do włosów. To wszystko. Oto cała klinika. Opowiadam o swoim problemie że mam łysienie androgenowe, o tym jakich preparatów używałem i że za wiele mi nie pomogły dlatego do nich przyszedłem po porade. Pani robi mi badanie kamerką i pokazuje na zdjeciach że mam cienkie włosy ( do tego nie trzeba było kamery ). Pytam się co mi poradzi czy jakaś kuracja czy może powinienem zastanowić się juz nad przeszczepem włosów. Pani trycholog za bardzo nie wie. Odpowiada mi że wszystkie metody maja plusy i minusy i trzeba zdać sobie sprawę że włosy nawet po przeszczepie trzeba pielegnować i odżywiać specjalnymi specyfikami. Tu przechodzimy do jej propozycji. Przedstawia mi 5 specyfików ( peeling, szampon, ampułki itp. itd ) za 550 zł. Co ciekawe pod szybą na jej stoliku widnieje lista tych specyfików wraz z cenami. Pytam ją szczerze czy to ma sens i jak było z jej pacjentami i jakie były efekty. W tym momencie stała sie rzecz najważniejsza a mianowicie mowa ciała Pani trycholog. Oczy zaczeły latać po całym pokoju. Nie była w stanie utrzymać kontaktu wzrokowego opowiadając o tym że 'większości pacjentów to pomogło, że na pewno będzie widać poprawe po 1,5 miesiaca ale cudó w postaci lwiej grzywy nie należy sie spodziewać'. Tak naprawdę przez więkoszośc czasu omawialiśmy tylko produkty które mam zakupić nie skupiając sie na przyczynie problemu. Po tym jak powiedziałem ze sie zastanowię, Pani powiedziała zebym wcześniej zadzwonił bo nie wiadomo czy produkty będą na stanie bo bardzo szybko im schodza a teraz była właśnie dostawa - swietny sprzedawca . Oczywiście w recepcji mamy możliwość zobaczenia całej szafy wypełnionej szamponami za 100 zł czy ampułkami za 200. Niestety na ich stronie nie ma możliwości podglądnąć co to za produkty, sprawdzić ich składu i ewentualnie poszukać tańszych zamienników.

HM nie wzbudziło mojego zaufania. Pojawiajace sie co miesiac oferty wizyty po niższej cenie to tylko dostarczanie im klientów którzy może zdecyduja się na zakup ich produktów. Produkty pewnie nie są złe ale bądźmy szczerzy że wszystkim nie pomogą bo lekarze tam pracujący nie dobieraja ich indywidualnie, nie robią specjalistycznych badań. HM robi otoczkę profesjonalnej kliniki która niestety nie jest. Kto jest zdesperowany pewnie kupi ich produkty. Ale jeśli spodziewacie się że po tej wizycie dowiecie się czegoś więcej to na to nie liczcie. Lepiej poczytać różne fora niż iść tam na wizytę, bo wiedza lekarzy tam pracujących jak i możliwości HM jest bardzo niska. Sprzedaż, sprzedaż jeszcze raz sprzedaż
wojtek1302 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości