Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-10-17, 21:00   #61
Lora90
Raczkowanie

Dot.: Trycholog-Warszawa/poszukuję

kurde to zupełnie inne wspomnienia ma moje koleżanka (pisałam wcześniej), ale ona była w Warszawie i była zadowolona z wizyty. Może jednak to kwestia właśnie placówki, sama nie wiem:P
Lora90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 21:50   #62
Aziddee
Zadomowienie

Widzę, że wątek się trzyma. To ja napiszę o swojej wizycie pare lat temu na Świętokrzyskiej. Nasłuchałam się, że mam "młody zdrowy organizm" i kosmetyki na pewno mi pomogą. Kupiłam lotion, ampulki, szampon, peeling... Oczywiście nic nie pomogło, bo cierpię na łysienie androgenowe. Dopiero cudowna dermatolog pomogła. Natomiast jesli chodzi o ich komsetyki dsd to jest tylko jeden, którego jak dotąd nie zastąpił żaden inny i jest to peeling. Po nim dużo lepiej działają wcierki od dermatolog i łojotok jest przy okazji opanowany.
Także jak ktoś chce tylko zobaczyć swoje mieszki pod kamerką to może się przejść, ale jak ma poważny problem to lepiej od razu wybrać się do dermatologa
Stary 2016-10-17, 22:53   #63
lydzbix
Przyczajenie

Możesz zrobić badania na tarczyce i poziom żelaza
lydzbix jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 22:38   #64
Alessis
Przyczajenie

Przestrzegam przed Hair Medica.
Przyjmujący ala trycholodzy, to tylko przeszkolone dziewczyny zaraz po maturze bez żadnej wiedzy w temacie.
Zaraz po wizycie młoda panna prowadzi Cię do recepcji celem zakupu drogich kosmetyków. W Polsce nie są dystrybuowane, znalazłam jest na stronie słowackiego dystrybutora za prawie połowie ceny.
Generalnie Hair Media to firma sprzedająca drogie kosmetyki do włosów przez przeszkolonych przez siebie młodych ludzi bawiących się w trychologa.
Alessis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 20:41   #65
haru_haru
Rozeznanie

Szkoda, że nie zajrzałam na ten wątek przed wizytą w HM.
Jedyna dobra rzecz jakiej się dowiedziałam, to fakt, że mam zdrowe włosy i zdrową skórę głowy. Niestety firma-krzak: brak recepcji, nie dostałam paragonu za wizytę (!), brak dostępności produktów na ich stronie internetowej. Wizyta miała być bezpłatna, a de facto kosztowała mnie 70 zł plus próbowano mi wcisnąć szampon za 100 zł - spisałam jego nazwę i nawet google milczą na ten temat, w składzie sls, o którym wspominałam, że mi szkodzi. Na temat mojego wypadania włosów nic się nie dowiedziałam. Moim zdaniem nie warto, więcej się dowiedziałam na blogach i vlogach niż w HM.
haru_haru jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 12:35   #66
Ferrivia
Raczkowanie

Ja wczoraj byłam w HM w Warszawie i tak naprawdę nie mogę im nic zarzucić. Wizyta dofinansowana faktycznie, nic nie musiałam płacić. Personel faktycznie młody, ale dziewczyna, u której byłam na badaniu bardzo miła i nie naciskała na ich produkty. Zaleciła mi dane zabiegi, ale jako, że powiedziałam, że możliwe, że mam Hashimoto to dodała, że przy chorobach autoimmunologicznych się tego nie zaleca. No i w sumie to tyle, spytano mnie o moją pielęgnację, zbadano i chwilę z nią pogadałam. Jak dla mnie całkiem sympatycznie
Ferrivia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 19:11   #67
foorkotka
Przyczajenie

Aziddee - jaka to cudowna dermatolog w Warszawie? Podziel się namiarem. Ja mam prawdopodobnie androgynowe, ŁZA i buk wie co jeszcze. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko gruźlicy.
foorkotka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-29, 19:26   #68
Aziddee
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez foorkotka Pokaż wiadomość
Aziddee - jaka to cudowna dermatolog w Warszawie? Podziel się namiarem. Ja mam prawdopodobnie androgynowe, ŁZA i buk wie co jeszcze. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko gruźlicy.
dr Monika Słowińska gdyby nie ona już byłabym łysa.
Stary 2016-10-30, 08:52   #69
foorkotka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
dr Monika Słowińska gdyby nie ona już byłabym łysa.
A z czego Cię wyprowadziła, jeśli mogę zapytać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
foorkotka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 09:31   #70
Roksana121
Przyczajenie

kochani,czy możecie mi powiedzieć jak się nazywa ten peeling z HM???jakaś pani pisała,że znalazła...na str zagranicznej te produkty za połowe ceny.prosze o odpowiedz
Roksana121 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 18:23   #71
Rozalia92
Przyczajenie

Witam, też szukam kogoś kto poradziłby coś na łysienie androgenowe. Byłam kiedyś u trychologa w szpitalu MSWiA ale leczenie loxonem 5 nie pomogło. Czy u kogoś terapia przyniosła efekty i może dać namiary?
Rozalia92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 12:29   #72
Superpunia123
Przyczajenie

Od lat pielęgnowałam swoje włosy domowymi metodami, użyłam już chyba wszystkiego od olejków z kokosa po różnego rodzaju drogie kosmetyki znalezione w internecie, w większosci były to krótkotrwałe efekty :/ Mam okropnie złuszczoną skórę i rozdwojone końcówki Byłam w HM ponad dwa tygodnie temu, wizyta była w pełni darmowa. Po wizycie miałam mieszane uczucia, suplementy są drogie, ale po dwóch tygodniach codziennej pielęgnacji jestem zadowolona, będę jeszcze pisała o wszelkich zmianach :P Pani Trycholog mówiła, że peeling z dsd1.3 nie jest już dostępny, czy orientujecie się kochane czy jest tego jakiś substytut(o podobnym działaniu i składzie)? Pozdrawiam Was
Superpunia123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 12:38   #73
Ewuniaa15
Przyczajenie

Witaj superpunia123, ja również byłam ostatnio na wizycie w hair medica i jestem ogólnie zadowolona. Pani przepisała mi zamiennik o nazwie rebitalia detoxy lotion, podobno ma takie samo działanie jak wspomniany dsd 1.3. Teraz musimy poczekać na efekty, ale jestem dobrej myśli, bo lekare sprawiają wrażenie ludzi z doświadczeniem w zwalczaniu chorób skóry głowy. Pozdrawiam ciepło
Ewuniaa15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 13:13   #74
Superpunia123
Przyczajenie

Wink Dot.: Trycholog-Warszawa/poszukuję

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa15 Pokaż wiadomość
Witaj superpunia123, ja również byłam ostatnio na wizycie w hair medica i jestem ogólnie zadowolona. Pani przepisała mi zamiennik o nazwie rebitalia detoxy lotion, podobno ma takie samo działanie jak wspomniany dsd 1.3. Teraz musimy poczekać na efekty, ale jestem dobrej myśli, bo lekare sprawiają wrażenie ludzi z doświadczeniem w zwalczaniu chorób skóry głowy. Pozdrawiam ciepło
Dziękuje Ci kochana
Stary 2016-12-13, 08:34   #75
Aziddee
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez foorkotka Pokaż wiadomość
A z czego Cię wyprowadziła, jeśli mogę zapytać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Łysienie androgenowe i ŁZS. Niestety nie trzymałam się zaleceń przez ostatnich kilka miesięcy i muszę się przykładać na nowo :P

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Superpunia123 Pokaż wiadomość
Od lat pielęgnowałam swoje włosy domowymi metodami, użyłam już chyba wszystkiego od olejków z kokosa po różnego rodzaju drogie kosmetyki znalezione w internecie, w większosci były to krótkotrwałe efekty :/ Mam okropnie złuszczoną skórę i rozdwojone końcówki Byłam w HM ponad dwa tygodnie temu, wizyta była w pełni darmowa. Po wizycie miałam mieszane uczucia, suplementy są drogie, ale po dwóch tygodniach codziennej pielęgnacji jestem zadowolona, będę jeszcze pisała o wszelkich zmianach :P Pani Trycholog mówiła, że peeling z dsd1.3 nie jest już dostępny, czy orientujecie się kochane czy jest tego jakiś substytut(o podobnym działaniu i składzie)? Pozdrawiam Was

No pewnie... Jak coś od nich działało to wycofali

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa15 Pokaż wiadomość

Dwa totalnie różne składy :/

DSD peeling: AQUA (WATER), CETEARYL ALCOHOL, PROPYLENE GLYCOL, PRUNUS ARMENIACA (APRICOT SEED POWDER). ALCOHOL DENAT., CETRIMONIUM CHLORIDE, HYDROLYZED KERATIN, CAPSICUM (CAPSICUM FRUTESCENS) EXTRACT. THIAMINE HCL, RIBOFLAVIN, PYRIDOXINE, FAEX (YEAST) EXTRACT. NIACINAMIDE, LANOLIN, EUCALYPTOL, MENTHOL, MALIC ACID, GLYCOLIC ACID, SALICYLIC ACID, TARTARIC ACID. PHOSPHORIC ACID, QUATERNIUM-80, LACTIC ACID, HYDROXYETHYLCELLU- LOSE, PROPYLPARABEN. METHYLPARABEN, CITRIC ACID, PARFUM [FRAGRANCE), BENZYL SALICYLATE. LINALOOL, HEXYL CINNAMAL, D-LIMONENE,CITRAL

Rebitalia peeling: ALCOHOL DENAT., AQUA, GLYCERIN, MENTHOL, SALYCILIC ACID, LACTIC ACID, CITRUS MEDICA LIMONUM PEEL EXTRACT, CHAMOMILIA RECUTITA EXTRACT, SALVIA OFFICINALIS EXTRACT, ARCTIUM LAPPA EXTRACT, EUCALYPTUS GLOBULUS OIL, PINUS SYLVETRIS LEAF OIL, CITRUS MEDICA LIMONUM OIL, ORIGANUM VULGARE OIL, CYSTEINE HCL, LIMONENE, LINALOOL, CITRAL

To są zupełnie różne produkty...
Stary 2017-01-05, 11:55   #76
Superpunia123
Przyczajenie

Hej, byłam dzisiaj u Pani Trycholog i poprosiłam o wyjaśnienie tego, co napisałaś powyżej :P
Dostałam informacje, że oba produkty są oparte na kwasach AHA, stąd wynika podobne działanie. dsd1.3 był w formie kremu, natomiast detoxy jest w formie płynnej, stąd skład nie może się poktywać. Kwasy się powtarzają, a jest to najważniejsza rzecz w tym produkcie.
Nie znam się na chemii, ale działanie (przynajmniej na moim przykładzie) jest praktycznie identyczne
Pozdrawiam
Stary 2017-01-06, 09:57   #77
Aziddee
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Superpunia123 Pokaż wiadomość
Hej, byłam dzisiaj u Pani Trycholog i poprosiłam o wyjaśnienie tego, co napisałaś powyżej :P
Dostałam informacje, że oba produkty są oparte na kwasach AHA, stąd wynika podobne działanie. dsd1.3 był w formie kremu, natomiast detoxy jest w formie płynnej, stąd skład nie może się poktywać. Kwasy się powtarzają, a jest to najważniejsza rzecz w tym produkcie.
Nie znam się na chemii, ale działanie (przynajmniej na moim przykładzie) jest praktycznie identyczne
Pozdrawiam
No niestety u mnie to tak nie działa, bo DSD działało u mnie jak żaden inny produkt, między innymi przez połączenie kwasu z tartymi pestkami moreli :/
Stary 2017-01-27, 09:55   #78
catherine_cardellino
Przyczajenie

Ja byłam kilka dni temu w HairMedica. To prawda, że nie wygląda to na klinikę. Podczas potwierdzającego telefonu zapytałam czy wizyta jest na pewno bezpłatna i czy jest jakiś haczyk w tej "bezpłatności' ? Odpowiedź była, że nie ma żadnych opłat.
Co do samej diagnozy, to okazało się że mam strasznie przetłuszczoną skórę głowy - na to dostałam piling - do kupienia w aptece, szampon "selsum blue" - również z apteki i .... ampułki "red...." -do kupienia w tejże "klinice" za bagatela 260 zł.
I mam do Was pytanie, czy któraś z Was może nabyła te kapsułki i mogła by podpowiedzieć dokłądną ich nazwę ?
Ciekawa jestem, czy dostepne są w zagranicznych aptekach i w jakiej cenie. Dzięki z góry

Edytowane przez catherine_cardellino
Czas edycji: 2017-01-27 o 10:00
catherine_cardellino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 23:39   #79
Aziddee
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez catherine_cardellino Pokaż wiadomość
Ja byłam kilka dni temu w HairMedica. To prawda, że nie wygląda to na klinikę. Podczas potwierdzającego telefonu zapytałam czy wizyta jest na pewno bezpłatna i czy jest jakiś haczyk w tej "bezpłatności' ? Odpowiedź była, że nie ma żadnych opłat.
Co do samej diagnozy, to okazało się że mam strasznie przetłuszczoną skórę głowy - na to dostałam piling - do kupienia w aptece, szampon "selsum blue" - również z apteki i .... ampułki "red...." -do kupienia w tejże "klinice" za bagatela 260 zł.
I mam do Was pytanie, czy któraś z Was może nabyła te kapsułki i mogła by podpowiedzieć dokłądną ich nazwę ?
Ciekawa jestem, czy dostepne są w zagranicznych aptekach i w jakiej cenie. Dzięki z góry
Jaki peeling Ci zalecili? Akurat jedyny ich produkt, który mi pasował to był właśnie peeling i go wycofali
Wszystkie ich produkty są na stronie sklep.realbeauty.pl a ich produkty to DSD de Luxe. Miałam ich Lotion 1.4 - porażka, szampon 1.1 - bez szału, peeling 1.3 - moja miłość, mimo ceny oraz ampułki 3.4 albo 3.4.1 - fajne składy, ale na moją androgenówkę nie pomogły, mimo zapewnień kobiety od nich.
Stary 2017-01-31, 16:37   #80
catherine_cardellino
Przyczajenie

zwykły piling do włosów farmaceris - użyłam go dopiero raz, więc za wcześnie o opinie.

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Aziddee Pokaż wiadomość
Jaki peeling Ci zalecili? Akurat jedyny ich produkt, który mi pasował to był właśnie peeling i go wycofali
Wszystkie ich produkty są na stronie sklep.realbeauty.pl a ich produkty to DSD de Luxe. Miałam ich Lotion 1.4 - porażka, szampon 1.1 - bez szału, peeling 1.3 - moja miłość, mimo ceny oraz ampułki 3.4 albo 3.4.1 - fajne składy, ale na moją androgenówkę nie pomogły, mimo zapewnień kobiety od nich.
zwykły piling do włosów firmy farmaceris
catherine_cardellino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 19:42   #81
kastja26
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez catherine_cardellino Pokaż wiadomość
REBITALIA ?12 ampułek x 0,23 fl. może i ja opiszę swoją przygodę z HM. W wielkim skrócie moje problemy z wypadaniem włosów zaczęły się gdy miałam 13 lat- łysienie plackowate standardowo dwie plamy. Niestety mieszkam w małej miejscowości gdzie dermatolog nazywając rzeczy po imieniu eksperymentował na mnie...w wyniku błędu w sztuce lekarskiej - złej dopasowanej wcierki,spalono mi dosłownie głowę (dodam, że miałam piękne grube włosy do pasa których nie jedna dziewczyna mi zazdrościła) leżałam na oddziale dermatologicznym gdzie pielęgniarka smarowała mi dwa razy na dzień głowę nie pozwalając jej umyć gdy mówiłam, że mnie piecze oni twierdzili, że tak musi być( umyć mogłam raz w weekend). W bardzo szybkim tempie na głowie miałam jeden wielki strup-krwi i jakby ropy. Rodzice widząc co się dzieje zabrali mnie do kliniki w Bydgoszczy nie mniej jednak było za późno. Tam mi pomogli zaleczyli skórę i po 3 latach zaczeły odrastać włosy. Przez kilka następnych lat cieszyłam się, że w ogóle mam włosy i nie wyglądają źle. w 2015 roku przez przypadek zgłosiłam się na wizytę do HM- pomyślałam, że może da się coś jeszcze zrobić z plackiem który został mi z tyłu głowy. Faktycznie kliniki to nie przypomina, standardowy pokój i przebieg wizyty, łacznie z kosmetykami z apteki, badaniemi prywatnie wykonywanymi zapłaciłam ok 1200 zł. Stał się cud moja plama po tylu latach zarosła. Cieszyłam się jak dziecko. Gdy kosmetyki się skończyły już nie kupowałam od nich nic tylko wszystkie te z apteki. Koniec roku 2016. Włosy leciały mi garściami,a zakola zrobiły mi się jak u mężczyzny, umówiłam się na wizytę w HM. Zapytałam pani "trycholog" czy mogę mieć nadzieje na to, że włosy mi odrosną stwierdziła "widziałam gorsze przypadki które dzis maja bujną czuprynę". Zaleciła mi ampułki z seri Rebitalia, szampon + lioton (w promocji 620 zł). Kupiłam, bo tonący brzytwy się chwyta. W piątek tj 10.03.2017 byłam na kolejnej wizycie, bo te super specyfiki nie działają. Przyjęła mnie inna pani niż ta do której się umawiałam, Opowiedziałam jej co brałam, co mi pomogło, a co nie, po czym zapisała mi znów ampułki Rebitalia i bardziej z mojej inicjatywy 3.4.3A DSD. Rozmawiałyśmy jeszcze o badaniach jakie robiłam o wynikach które są w normie, zapytałam co jeszcze powinnam zbadać ( pytanie w sumie pozostało bez odpowiedzi) za 1,5 miesiąca jak przyjadę na kontrolę to wtedy pomyśli. Kupiłam u nich tylko 3.4.3A DSD i tyle bez sensu miałam znów kupować specyfiki Rebitalia skoro na mnie nie działają. 3.4.3A kupiłam, żeby zanim znajdę kogoś (prawdziwego specjalistę) żebym miała czym smarować. Kiedyś używałam jeszcze BIOXSINE i byłam zadowolona. Może pomyślicie, że jestem głupia i nie mam na co kasy wydawać-mam utrzymuje się sama, mam 30 lat jestem singlem wstydzę się gdziekolwiek wychodzić z kimś umawiać, nawet w pracy ludzie zauważyli i słyszę jakieś komentarze. Nie chcę mieć długich włosów chciałabym tylko żeby nie było mi widać zakoli, placu z tyłu i żeby resztka tych co mam się utrzymała. Może ktoś miał podobny problem i mógłby mi pomóc ?Gdzie mam się zgłosić? jakie badania zrobić ?
kastja26 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości