Podkład prosze o pomoc i wyjaśnienie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-08-19, 20:44   #1
bardotka_a
Wtajemniczenie

Podkład prosze o pomoc i wyjaśnienie.

Witajcie. Przeczytałam już chyba wszystko o podkładach i często piszecie o podkładzie kryjącym mogłybyście mi napisać czym się on charakteryzuje?
Szukam dobrego podkładu do mojej cery i moje dotychczasowe wybory były złe a moje fundusze nie pozwalają mi na takie dalsze poszukiwania Mam cere hmm... normalna jednak czasami jest lekko sucha Najbardziej przeszkadza mi to że moja cera jest taka szara Ostatnio używałam podkładu Lirene ( po nim skóra tylko przez chwile wyglądała ładnie później znikał) i Musu Maybelline jednak ten za bardzo wysuszył mi cere po nim się łuszczyła i wyglądało to okropnie
Mogłybyście mi coś doradzić? Chciałabym aby podkła był trwały zamaskował "ziemistą" cere i nie powodował efektu maski .Cena do 30 zł (więcej niestety nie moge wydać) Mam nadzieje że coś poradzicie
bardotka_a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 22:37   #2
Pomadka
Pomadkorator

Wpisy w blogu: 3
Dot.: Podkład prosze o pomoc i wyjaśnienie.

Podkład kryjacy to taki, który dobrze tuszuję niedoskonałości na buzi. Wszelkiego rodzaju krosty... Dobrze "wyrównuje" cere i nie "wsiąka" w buzie [skórę] jak woda w gąbkę. Taki który jest gęsty i jego zbyt duże nałożenie na twarz powoduję maskę. Niestety z podkładami kryjącymi trzeba uważać, bo można sobie zrobić tzw. tapetę. Jest jakby zupełną odwrotnością podkładu lekkiego, któy tylko wyrónuję cere i koloryt.

Nie wiem jaki byłby dla ciebie idealny podkład? Wynika z tego co piszesz, że masz cerę poddatną na przesuszenia, tak jak ja. MNie bardzo służy Dream Matte [piankowy], ale TObie niekoniecznie, szkoda, bo to fajny puderek.
Dobrym źródłem wiedzy jest KWC, tam dziewczyny dogłębnie opisują wady i zalety danego podkładu. Naprawde polecam lekturę KWC.

Tak sobie myślę, skoro mówisz, że masz cere ziemistą, to może dobrym-odpowiednim kolorem byłby jakis zbliżony, pochodny/łamany kolor od różu. Bo na logikę jeśli na ziemistą cere nałożysz podkład z palety brązów-beżów, to ta cera będzie jeszcze bardziej przygaszona. Tak mi się wydaję.
No zaczekajmy na to, co napiszą jeszcze dziewczyny, byc może one będą miały jakiś genialny podkład dla Ciebie?
Stary 2005-08-20, 00:41   #3
Rybkas20
Raczkowanie

GG do Rybkas20

Cytat:
Napisane przez bardotka_a
Witajcie. Przeczytałam już chyba wszystko o podkładach i często piszecie o podkładzie kryjącym mogłybyście mi napisać czym się on charakteryzuje?
Szukam dobrego podkładu do mojej cery i moje dotychczasowe wybory były złe a moje fundusze nie pozwalają mi na takie dalsze poszukiwania Mam cere hmm... normalna jednak czasami jest lekko sucha Najbardziej przeszkadza mi to że moja cera jest taka szara Ostatnio używałam podkładu Lirene ( po nim skóra tylko przez chwile wyglądała ładnie później znikał) i Musu Maybelline jednak ten za bardzo wysuszył mi cere po nim się łuszczyła i wyglądało to okropnie
Mogłybyście mi coś doradzić? Chciałabym aby podkła był trwały zamaskował "ziemistą" cere i nie powodował efektu maski .Cena do 30 zł (więcej niestety nie moge wydać) Mam nadzieje że coś poradzicie
Jesli cera jest szara proponowalabym Ci jakis fluid rozświetlający.Tak jak prosilas podaje prodkt w przystepnej cenie.Oto moja propozycja
Vipera - Fluid rozświetlający
Rzeźbi światłem modelując twarz półprzeźroczystą poświatą. Substancje zawarte we Fluidzie regulują gospodarkę wodno – tłuszczową, zapobiegając utracie wilgoci, neutralizują wolne rodniki, działają nawilżająco i uelastyczniająco na naskórek. Idealny do każdego typu cery, sprawia, że cera jest świeża i promienna. Dostępny jest w trzech kolorach:
•Klasyczny najjaśniejszy – pokrywa cerę lekką, opalizująca mgiełką, rozjaśnia cerę, sprawia, że wygląda na wypoczętą i promienną
•Morelowy – pokrywa cerę połyskująca różowo – złotą mgiełką, dodaje blasku, sprawia, że wygląda na zdrowa i ładnie zaróżowioną
•Bursztynowy – pokrywa cerę złocistą mgiełką, nadaje skórze odcień opalenizny (przy jasnej karnacji) lub rozświetla (przy ciemnej karnacji)
Cena:11 zł
Rybkas20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 01:00   #4
capuccino
z innej bajki

Bodajze Oceanic mial jakies rozswietlające, ale mala gama kolorow (chyba 3 )- napewno nie przekroczy 20 zł
capuccino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 11:23   #5
bardotka_a
Wtajemniczenie

[QUOTE=Pomadka]Podkład kryjacy to taki, który dobrze tuszuję niedoskonałości na buzi. Wszelkiego rodzaju krosty... Dobrze "wyrównuje" cere i nie "wsiąka" w buzie [skórę] jak woda w gąbkę. Taki który jest gęsty i jego zbyt duże nałożenie na twarz powoduję maskę. Niestety z podkładami kryjącymi trzeba uważać, bo można sobie zrobić tzw. tapetę. Jest jakby zupełną odwrotnością podkładu lekkiego, któy tylko wyrónuję cere i koloryt.

Dziekuje za wyjaśnienie A mogłabyś polecić jakiś kryjący do 30 zł?
Stary 2005-08-20, 12:46   #6
Pomadka
Pomadkorator

Wink Dot.: Podkład prosze o pomoc i wyjaśnienie.

[QUOTE=bardotka_a]
Cytat:
Napisane przez Pomadka
Podkład kryjacy to taki, który dobrze tuszuję niedoskonałości na buzi. Wszelkiego rodzaju krosty... Dobrze "wyrównuje" cere i nie "wsiąka" w buzie [skórę] jak woda w gąbkę. Taki który jest gęsty i jego zbyt duże nałożenie na twarz powoduję maskę. Niestety z podkładami kryjącymi trzeba uważać, bo można sobie zrobić tzw. tapetę. Jest jakby zupełną odwrotnością podkładu lekkiego, któy tylko wyrónuję cere i koloryt.

Cytat:
Dziekuje za wyjaśnienie A mogłabyś polecić jakiś kryjący do 30 zł?
Hmm, a jak u Ciebie z podkładami Maybelline? Lubisz, miałaś jakieś? BO wg. mnie nawet w miarę dobry jest Wonder Finish i cena będzie do 30,o zł.
Max Factor Lasting Performance, ale cena ok. 50,oo zł Chyba, że kupisz na Allegro, to wjdzie taniej.

Dobre krycie dają pudry w kompakcie.

Bardzo MOCNO kryjący jest Dermacol, ale naprawdę wygląda jak pasta i kryje wszystko. Nadaję się jako korektor. Jest niesamowicie kryjący, wydajny i tani, bo cena jego ok. 13,o zł. Może wysuszać cere.
Poza tym chcę CIe zapytać czy Twoja cera rzeczywiście wymaga takiego krycia? Być może wystarczy lżejszy podkład?

Zachęcam Cię do przegladnięci KWC w dziale z podkładami! Jest tam masa opinii, dziewczyny napisały dużo rzetelnych recenzji o podkładach [i nie tylko] Wraz z zaletami i wadami danego pudru --> masz linkę http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...&category_id=5

Stary 2005-08-20, 12:49   #7
Pomadka
Pomadkorator

Wink Dot.: Podkład prosze o pomoc i wyjaśnienie.

Cytat:
Napisane przez capuccino
Bodajze Oceanic mial jakies rozswietlające, ale mala gama kolorow (chyba 3 )- napewno nie przekroczy 20 zł
Oceanik ma fludi rozświetlający, ale mało kolorów [4] i wszystkie te kolory są okropnie ciemne, ziemiste i żółtawe. Słabo kryją, a nie o takie chodzi.
Stary 2005-08-20, 16:00   #8
bardotka_a
Wtajemniczenie

Pomadko ja cały czas eksperymentuje z podkładami dużo już tego było I dotychczas nie znalazłam tego jedynego , idealnego Dermacol mam ale używam go tylko jako korektora zresztą chyba nie musze tłumaczyć dlaczego Postanowiłam że kupie ten max factora na allegro tylko musze przejść sie do sklepu aby wybrac odpowiedni kolorek. KWC już przeszukałam do tego dokupie ten Vipery który ktoś tu wcześniej mi polecił mam nadzieje że będzie ok
Dziękuje za zainteresowanie i pomoc
Stary 2005-08-20, 16:20   #9
Pomadka
Pomadkorator

MF ma fajny kolor 105 jeśli jesteś bladolica, tak jak ja. A L'oreala próbowałaś tego nowego T. Match?

Rzeczywiscie ciężko trafic na ideał wśród podkładów. Ja na razie jestem zadowolona z Dream Matte. Podchodi mi i nie narzekam na niego.

Na pewno górna półka powyżej - ok. 100,oo zł ma jakiś dobry podkład, ale to już jest drogo...Jak dla mnie.
Stary 2005-08-21, 00:18   #10
czarna.noc
Wtajemniczenie

Bardotko, opisalas swoja cere i wynika z tego jasno, ze NIE kryjacego podkladu potrzebujesz, ale lekkiego i rozswietlajacego. Kryjacy podklad jest przydatny gdy ma sie krosty, przebarwienia itd.
Jesli masz cere ziemista i bez blasku, wybierz podklad z drobinkami (zlotawymi) Takie ma podklad Loreal Translucide. Byc moze w ogole nie potrzebujesz podkladu a jedynie bazy rozswietlajacej, nadajacej skorze zdrowy koloryt. Takie bazy (lekko rozowawe, zlotawe) ma Sephora i Avon.
Mozesz tez zainwestowac z krem z vit.C, nadaje buzi blask.
PS. Ziemistej cery sie nie "maskuje", tylko odpowiednimi kosmetykami nadaje jej blasku.
czarna.noc jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 12:10   #11
bardotka_a
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez czarna.noc
Bardotko, opisalas swoja cere i wynika z tego jasno, ze NIE kryjacego podkladu potrzebujesz, ale lekkiego i rozswietlajacego. Kryjacy podklad jest przydatny gdy ma sie krosty, przebarwienia itd.
Jesli masz cere ziemista i bez blasku, wybierz podklad z drobinkami (zlotawymi) Takie ma podklad Loreal Translucide. Byc moze w ogole nie potrzebujesz podkladu a jedynie bazy rozswietlajacej, nadajacej skorze zdrowy koloryt. Takie bazy (lekko rozowawe, zlotawe) ma Sephora i Avon.
Mozesz tez zainwestowac z krem z vit.C, nadaje buzi blask.
PS. Ziemistej cery sie nie "maskuje", tylko odpowiednimi kosmetykami nadaje jej blasku.
Kupie sobie ten max factora kryjący (to tak w razie jakieś niespodzianki ) i ten rozświetlający Vipera (na KWC ma dobre recenzje) jeśli chodzi o witaminke C mam Juvit i jak dla mnie jest bardzo dobra
Dziewczyny jesteście niezastąpione
Stary 2005-08-21, 13:47   #12
Pomadka
Pomadkorator

Bardotko jak już kupisz i poużywasz trochę tego podkładu rozświetlającego Vipery to bądź tak miła i napisz w tym wątku swoje odczucia. Też się zastanawiam nad nim, chyba mi się spodobał.

Dzięki.
Stary 2005-08-21, 17:48   #13
bardotka_a
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Pomadka
Bardotko jak już kupisz i poużywasz trochę tego podkładu rozświetlającego Vipery to bądź tak miła i napisz w tym wątku swoje odczucia. Też się zastanawiam nad nim, chyba mi się spodobał.

Dzięki.
Nie ma sprawy jutro wybieram sie do miasta i poszukam. Jak go przetestuje napisze
Stary 2005-08-22, 17:02   #14
bardotka_a
Wtajemniczenie

Pomadko byłam dziś w drogerii i Pani powiedziała mi że Vipera już nie produkuje tych fluidów rozświetlających Nie wiem czy to prawda czy tylko tak mi powiedziała bo akurat ich nie miała , chciała mi wcisnąć coś innego zaraz poszperam po necie i poszukam strony Vipera jeśli takowa isnieje napisze do nich i sie zapytam

pozdrawiam
Stary 2005-08-22, 17:09   #15
Pomadka
Pomadkorator

Cytat:
Pomadko byłam dziś w drogerii i Pani powiedziała mi że Vipera już nie produkuje tych fluidów rozświetlających Nie wiem czy to prawda czy tylko tak mi powiedziała bo akurat ich nie miała , chciała mi wcisnąć coś innego zaraz poszperam po necie i poszukam strony Vipera jeśli takowa isnieje napisze do nich i sie zapytam

pozdrawiam
Bardotko dzięki za info. Napisz później co odp. Vipera. CHętnie się dowiem co oni na to?
Ja na dniach, może nawet jutro, przejdę się po kosmetycznych sklepach i poszukam tego fluidu. Przyznam, że jakby był fajny to kupiłabym sobie go.
Zdam relację z poszukiwań, jak już coś będę wiedzieć.

Stary 2005-08-23, 12:07   #16
bardotka_a
Wtajemniczenie

Pomadko dziś dostałam wiadomość od bardzo miłej Pani z Vipery (widać że zależy im na klientach ) ale niestety tego fluidu już nie produkują

Oglądałam jeszce te podkłady mac factora i nie moge się zdecydować co do koloru dla mnie dobre są 105 i 106. 105 ciut za jasny natomiast 106 taki różowy kolorek ma.Teraz znów mam dylemat czy jak nałoże ten 106 na buźke też będzie taki różowy?? To troszke tanie nienaturalne jest
Stary 2005-08-23, 12:12   #17
Mirabilka
Zakorzenienie

znam ten problem z suchą skórą-sama dlugo szukała fluidu który nawilży i ukryje co ma ukryć...i znalazłam nie drogi fluid nawilzający z oriflame (nie jestem zadną konsultantką haha to nie jest reklama ). Podklad kosztuje w promocji ok 20 zł ja jestem z niego zadowolona, moze bedzię sluzył takze Tobie.
pozdrawiam

Mirabilka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 12:44   #18
Pomadka
Pomadkorator

Cytat:
Pomadko dziś dostałam wiadomość od bardzo miłej Pani z Vipery (widać że zależy im na klientach ) ale niestety tego fluidu już nie produkują

Oglądałam jeszce te podkłady mac factora i nie moge się zdecydować co do koloru dla mnie dobre są 105 i 106. 105 ciut za jasny natomiast 106 taki różowy kolorek ma.Teraz znów mam dylemat czy jak nałoże ten 106 na buźke też będzie taki różowy?? To troszke tanie nienaturalne jest
Ok. to już wiemy co na to Vipera. Idę za 2 godz. na miasto to zapytam jeszcze, może został im się jakiś przeterminowany fluid?

Ja miałam MF nr 105. Też nie mogłam się zdecyować na kolor i w końcu poszłam do sklepu poprosiłam od odlanie kilku ml do słoiczka po kremie [wcześniej słoiczek odp. umyłam] i w ten sposób dowiedziałam się, ze ten fluid nie jest dla mnie [nie spodobał mi się TAK bardzo - średni] i tym samym zaoszczędziłam prawie 45,o zł. Ot zwykły przypadek zadecydował, o tym, że go nie kupiłam... Pewnie gdybym miała od razu upatrzony-odpowiedni kolor, to kupiłabym fluid i męczyła go, a tak udało się bez bólu...

Ja jestem bledziuchem i 105 była dla mnie dobra. Zrób tak jak ja. Weź sobie jakiś słoiczek, pudełeczko po kremie i poproś w sklepie o te dwa upatrzone nr. W ten sposób przekonasz się najbardziej, który kolor jest odpowiedni dla twojej buzi.

Stary 2005-08-23, 22:15   #19
migavka_n
Przyczajenie

a ja polecam podklad firmy Revlon Diffusing Tint - mam go kilka dopiero dni i jestem zachwycona jesli chodzi o rozswietlenie. nie ma moze wlasciwosci superkryjacych no ale nie o to chodzi - od czego jest korektor... jednym z jego skladnikow jest sproszkowana macica perlowa dlatego efekt rozswietlenia jest naturalny. owszem tez mam 'ziemisty' odcien cery szczegolnie gdy nie jest ona pokryta lekka opalenizna i czytalam iz w takich wypadkach Bron boze nie stosowac podkladow o wiekszej zawartosci rozowej barwy, ze sie tak wyraze mam nadzieje ze wiecie o co chodzi no i jeszcze cena - w sklepie kolo 70zl allegro - 36zl. naprawde sie oplaca i polecam. choc to co sluzy innym nie musi koniecznie miec na Ciebie zbawienny wplyw. ocena tego podkladu jest przepelniona subiektywizmem dlatego polecam poczytac KWC
migavka_n jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości