Czuję się taka nijaka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-01-17, 13:21   #1
Lilium00000
Przyczajenie

Czuję się taka nijaka

Hej, od jakiegoś czasu źle się czuję w swoim ciele, jakaś taka nijaka. Mam wrażenie, że nie podobam się otoczeniu, a najgorsze mojemu chłopakowi. Czasem mam wrażenie, że ludzie postrzegają mnie przez pryzmat noo miła dziewczyna, ale taka sobie. Chciałabym poczuć się kobieco, aby ludzie to zauważyli, zwrócili uwagę na moją zmianę. Nie chcę ścinać jakoś radykalnie włosów, bo już raz to zrobiłam i żałowałam. Zawsze marzyłam, żeby pofarbować się na jakiś ciepły brąz, bo wyglądałabym bardziej stanowczo i wyraziście, ale wszyscy wokoło mi to odradzają, bo moje naturalne blond włosy są podobno ładne i szkoda ich niszczyć. Jednak ja naprawdę potrzebuję zmiany. Pomóżcie...
na 1 zdjęciu moje prawdziwe włosy
na 2 przerobione w takim programie brąz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1010172.jpg (118,1 KB, 968 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg TAAZ-makeover.jpg (80,2 KB, 792 załadowań)
Lilium00000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 14:02   #2
kasztanka3
Pani Mizantrop

Dot.: Czuję się taka nijaka

W brązowych włosach Ci o wiele lepiej.
Jesteś bardzo ładną dziewczyną, powinnaś tylko bardziej podkreślać swoją urodę.
Przyciemnione włosy dodadzą Ci pazura. Zainwestuj tez w jakiś róż do policzków w ciepłym, brzoskwiniowym odcieniu i podkreślaj oczy cieniami w kolorach beżu i brązu
kasztanka3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 14:25   #3
Lilium00000
Przyczajenie

Załączam też oryginalne zdjęcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1011477.jpg (118,5 KB, 434 załadowań)
Stary 2013-01-17, 14:28   #4
lowe_krowe
Raczkowanie

Nie farbuj włosów!!!!!!!!!!!!!
lowe_krowe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 14:55   #5
kasztanka3
Pani Mizantrop

Myślę, że dobrze Ci będzie w krótszych włosach. Blond Ci pasuje, bo w końcu jest naturalny, ale w takim kolorze jesteś "rozmyta", jeżeli chcesz wyglądać bardziej wyraziście, pomyśl o brązowych włosach
Zadbaj też o gładką cerę, dbaj o regularne oczyszczanie i kup dobrze dobrany kolorystycznie podkład lub krem tonujący, który wyrówna koloryt Twojej buzi.
Wrzucam zdjęcia fryzury i koloru włosów (jedno i drugie na pierwszym zdjęciu) i przykładowych codziennych makijaży.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bob1.jpg (56,0 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg makijaz-codzienny+10.jpg (18,3 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg makijaz.jpg (30,1 KB, 37 załadowań)
kasztanka3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 14:59   #6
Renfrii
Raczkowanie

W blondzie jest Ci o wiele ładniej! Ja na Twoim miejscu używałabym prostownicy i bardziej podkreśliła oczy i brwi. Są trochę za jasne na tym pierwszym zdjęciu. Ciemniejsze brwi i rzęsy, może jakiś cień na powieki, dodadzą Ci wyrazistości.

Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo, odleci. Jeśli ją ściśniesz za mocno, umrze.

- T. Hall
Renfrii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 15:21   #7
apple_p
Przyczajenie

100 razy lepiej wyglądasz w blond włosach. Odradzałabym farbowanie na ciemniejszy kolor. W jasnych włosach wyglądasz młodo i bardziej świeżo.
apple_p jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 19:03   #8
dorsar
Przyczajenie

dziewczyno, jesteś śliczna. Bron boże nie farbuj włosów, ten kolor jest piękny a jeśli naturalny, to już w ogóle. I bardzo Ci w nim do twarzy, w brązie wyglądasz zwyczajnie, jak co druga dziewczyna na ulicy. Ten kolor to twój ogromny atut. Jeśli chcesz podkręcić pobaw się makijażem, zrób sobie przydymione oko albo fajną wyrazistą kreskę. Możesz przyciemnić brwi, najlepiej u profesjonalisty, ciemne brwi przy jasnych włosach dają naprawdę mocny, rockowy efekt. Na pewno nie przejdziesz niezauważona. Możesz też pomalować usta na czerwono, pan Bóg po to wymyślił czerwoną szminkę, żeby dziewczyny w tym stanie ducha sobie mogły zrobić dobrze Oczywiście nie wszystko na raz Albo oczy albo usta. Bardziej radykalna zmiana to skrócenie włosów, bob albo może nowoczesne cięcie, z tyłu krótko z dłuższą grzywką.
A jeśli już koniecznie musisz spróbować tego brązu, co odradzam, to spróbuj maską koloryzującą. Kilka firm ma takie cudo np. Artego, maska its color i jeszcze inna firma, nie pamiętam nazwy, ale tańsza i ma dobre recenzje na KWC. To jest zmywalne i nie niszczy włosów, a jestem pewna że będziesz chciała wrócić do blondu. Zaufaj starszej koleżance - zdrowe, naturalne włosy zawsze są w cenie, a już taki kolor to skarb
dorsar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 19:57   #9
pepperpotts
Przyczajenie

Również uważam, że farbowanie nie jest konieczne, masz piękny naturalny kolor włosów, do którego dążą tysiące blondynek! Jeśli pofarbujesz tak radykalnie, czyli na brąz, ciemna otoczka Cię przytłoczy. Masz delikatną, dziewczęcą twarz. Sugerowane krótkie brązowe boby postarzą Cię horrendalnie! Przyciemnienie brwi i podkreślone oko stuprocentowo nada Twojej twarzy wyrazistości, podpisuję się pod tymi poradami Jeśli faktycznie tak bardzo marzysz o ciemniejszych włosach, to najlepiej idź do dobrego fryzjera, żeby przyciemnił Ci lekko, chociaż do ciemnego blondu. Powodzenia
pepperpotts jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 20:07   #10
Nevermindowa
Raczkowanie

GG do Nevermindowa

Nie farbuj włosów, absolutnie!
Zrobisz sobie tylko niepotrzebną krzywdę. Masz piękne włosy i to nieprawda, że brąz pasuje Ci bardziej. Fakt, brąz dodaje charakteru, ale Ty to wszystko mogłabyś osiągnąć dobrym makijażem . Tak jak dziewczyny wcześniej radziły- podkreślaj brwi i oczy.

PS Na pierwszym zdjęciu z herbatką wyglądasz nieziemsko .

Wakacje 2013 przybywam !
Nevermindowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 20:07   #11
apows
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Lilium00000 Pokaż wiadomość
Hej, od jakiegoś czasu źle się czuję w swoim ciele, jakaś taka nijaka. Mam wrażenie, że nie podobam się otoczeniu, a najgorsze mojemu chłopakowi. Czasem mam wrażenie, że ludzie postrzegają mnie przez pryzmat noo miła dziewczyna, ale taka sobie. Chciałabym poczuć się kobieco, aby ludzie to zauważyli, zwrócili uwagę na moją zmianę. Nie chcę ścinać jakoś radykalnie włosów, bo już raz to zrobiłam i żałowałam. Zawsze marzyłam, żeby pofarbować się na jakiś ciepły brąz, bo wyglądałabym bardziej stanowczo i wyraziście, ale wszyscy wokoło mi to odradzają, bo moje naturalne blond włosy są podobno ładne i szkoda ich niszczyć. Jednak ja naprawdę potrzebuję zmiany. Pomóżcie...
Witaj, mnie się podobasz bardziej w blondzie i proponuję nie zmieniać koloru. A myślałaś o bardziej odważnej fryzurze? Może grzywka?
Stary 2013-01-17, 20:31   #12
Ismena1990
Raczkowanie

Aaaa ale masz piękny kolor wlosów!!! Ja biedna muszę się tlenić, żeby osiagnąc taki efekt. Zgadzam się co do tego, że nie powinnaś farbować się na brąz, a podkreślić oprawę oczu. Może henna na brwi? I makijaż. I w żadnym wypadku nie jesteś nijaka. Masz bardzo delikatną i subtelną urodę. Taka laleczka Pozdrawiam
Ismena1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 20:34   #13
SweetChoco
Zadomowienie

GG do SweetChoco

Szkoda farbować włosy, zwłaszcza że jest jeszcze na to czas Mi osobiście w oczy rzucają się brwi, ja bym poszła do kosmetyczki i zafarbowała je na szarawy odcień, żeby oprawa oczu zyskała na wyrazistości. Makijaż, proponuję kreskę na górnej powiece, żeby powiększyć optycznie oko. Jeżeli chodzi o fryzurę, to grzywka na bok i lekkie fale na końcach. Tak byłoby i ładnie i praktycznie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg emma-stone-medium-blonde-sophisticated-hairstyle-bangs.jpg (32,1 KB, 46 załadowań)
Stary 2013-01-17, 20:35   #14
Ismena1990
Raczkowanie

(dziewczyny nie bijcie - edycji nie moge znaleźć o.O) jeszcze jedna rada - jeżeli chcesz nadać wlosom polysk i stać się mniej "nijaka" jak twierdzisz polecam loreal casting w którymś z odcieni blondu
Ismena1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 21:58   #15
Holly85
Zadomowienie

wow przepiękny naturalny kolor!
Słuchaj nie jestem jakąś nawiedzoną przeciwniczką farbowania włosów (sama farbuję), ale jak położysz brązową farbę to zrobisz sobie krzywdę.
Cięzko jest osiągnąć chłodne kolory zarówno w blond jak i w brązie, bo brązy w szczególności mają dużo ciepłych pigmentów, które nie będą Ci pasować!
W moim odczuciu po tym co widzę na zdjęciach jesteś na 90% typ urody "jasne lato-light summer" także dla twojego dobra podstawowa zasada to żadnych dużo ciemniejszych kolorów i żadnych ciepłych (typu rude, rdzawe brązy).
Bajki o tym, że przyciemnienie koloru u jasnych blondynek nadaje wyrazistości bawią mnie tak samo jak dowcipy o teściowych. Twarz zniknie w towarzystwie takich włosów zaczniesz się sobie wydawać bledsza, szara i nijaka. taki jest ten efekt. dokladnie to samo mają dziewczyny w typie "stłumione lato" które farbują się na czarno.
Dodaj proszę więcej zdjęć dobrej jakości, takiej jak to na fotelu.
Nie maluj oka na dolnej powiece, rysuj kreske tylko na górnej, lekko podkreśl brwi, fajnie będziesz wyglądać też w wysokim kucyku. mam do Ciebie bardzo podobną koleżankę i stosuje wlasnie takie triki.
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 22:37   #16
MissChievousTess
Zakorzenienie

Masz ładny, naturalny blond. Raczej odradzam farbowanie. Jeśli już to raczej rudości niż brązy. Brąz przy Twojej jasnej karnacji może okazać się przytłaczający. A rudości pasują do bladej cery. Zadbaj o ujednolicenie cery- dobry podkład. Chcesz być bardziej wyrazista? naucz się makijażu ze smokey eyes.
I dbaj o makijaż brwi- bo masz bardzo jasne. Może zrób hennę w gabinecie?
Albo kup dobrą paletkę do makijażu brwi. I przydałby się róż- bo jesteś bardzo bledziutka.
MissChievousTess jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 01:53   #17
Lilium00000
Przyczajenie

Macie rację, farbowanie to nie jest dobry pomysł. Załączam kolejne zdjęcia, na prośbę Holly85. Wiecie może jak podkreślić moją urodę, jaki makijaż dobrać? Jestem blada jak ściana, więc bardzo ciężko jest dobrać mi podkład, używam Max Factor Lasting Performance 100 (najjaśniejszy), ale to od większych wyjść, na codzień maluję się tylko tuszem i pudrem. Co do brwi, to boję się, że jeżeli użyję henny, to będą się bardzo odznaczały i będą sztuczne. Jaki kolor henny wybrać? Do tego mam cienkie włosy, z którymi chyba nic już się nie da zrobić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3738.jpg (50,9 KB, 407 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P8281920.jpg (92,8 KB, 399 załadowań)
Stary 2013-01-18, 09:30   #18
dorsar
Przyczajenie

Na nowych zdjęciach widać więcej, bardzo dobrze Wg mnie powinnaś skupić się na brwiach, mają ładny kształt i potencjał ale chyba coć tam skubałaś. Spróbuj trochę zapuścić a potem znajdź DOBRĄ kosmetyczkę żeby je podregulowała i przyciemniła. Nie bój się przyciemnienia, brwi mają się odznaczać, dobre brwi "robią" całą twarz. Druga rzecz, modelowanie twarzy. Masz dość okrągłą buzię, trzeba wydobyć kości policzkowe. Kup sobie bronzer i maluj linię od góry ucha w stronę zewnętrznego kącika ust, poniżej kości policzkowych. Masz bardzo ładne, pełne usta, podkreślaj je łyszczykiem i dbaj żeby były zadbane. Na dzienny makijaż wystarczy Ci tusz do rzęs, dobry podkład, trochę błyszczyka i bronzer. Same kości możesz podkreślić różowym różem to sprawia, że twarz wydaje się świeża. I zadbaj o cerę. Powodzenia
Stary 2013-01-18, 09:50   #19
dorsar
Przyczajenie

I jeszcze jedno, pooglądaj sobie w necie zdjęcia Claire Danes, macie podobny typ urody, możesz się poduczyć na cudzych błędach, bo nawet znana aktorka, ze sztabem stylistów na niektórych zdjęciach ma fatalny makijaż albo fryzurę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (10,9 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg images1.jpg (9,6 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Claire-claire-danes-5318620-1280-1024.jpg (104,8 KB, 39 załadowań)
Stary 2013-01-18, 11:35   #20
Lanessa
Zadomowienie

Po pierwsze, nie farbuj drastycznie włosów. Jeśli już, zadbaj o nie. Maski naturalne, itd.
Druga propozycja, to, zebyś starała się dodać swojej fryzurze objętości. Brakuje jej i wydaje się być przyklapnięta.
Potem brwi. Koniecznie delikatnie je podkreśl, ktoś wspominał o grafitowym podkreśleniu - najlepiej cieniem do brwi- to dobry pomysł.
Nie radzę Ci podkładu, masz ładną cerę, po prostu o nią dbaj. Zdaje się być tak jasna i cienka, że make up może po prostu Cię oszpecić, a trudno dobrać do takiej karnacji odcień.
Eyeliner grafitowy lub zgaszony brąz. Ładna kreska i rozświetlenie, plus delikatny róż na policzkach i błyszczyk, powinnaś wyglądać pięknie. Jesteś delikatnym typem, mocny makijaż nie będzie Ci pasował, a jeśli - to musi być bardzo dobrze wykonany.

Z urody przypominasz mi Taylor Swift, Amandę Seyfried, Nicole Kidman, Jessikę Chastain. Tutaj fantastyczny tutorial dla tego typu:
http://www.youtube.com/watch?v=xVlkFaA-gN0
Można się wiele nauczyć

Proszę, nie postarzaj się, tylko podkreśl swoją urodę, jesteś naprawdę urocza.
Lanessa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 16:15   #21
WhiteCherry
Zakorzenienie

przede wszystkim nie farbuj włosów, masz piękny kolor, w brązie znikniesz.
zacznij się malować, będziesz wyrazistsza
Stary 2013-01-18, 16:23   #22
niepa
Catleesi Morza Kocimiętki

Dziewczyno, nie farbuj włosów!!!
Miałam podobny odcień, trochę ciemniejszy, rzadko spotykany i ach, zachciało mi się CZERNI! A same włosy miałam do pasa. 2 lata walczyłam z odrostami, dekoloryzacjami, wyrównywaniem koloru... Przy takim blondzie jak u Ciebie nawet najmniejsze odrosty będą wyglądały jakbyś łysiała. Teraz mam już same naturalne włosy, ale są niestety ciemniejsze niż były, teraz mam bardziej ciemny blond wpadający w kasztan.
A chłopakowi na pewno strasznie się podobasz
niepa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 21:44   #23
Skczat
Rozeznanie

NIE FARBUJ WŁOSÓW, BO SĄ PRZEPIĘKNE!!!

przypominasz urodą Scarlett Johansson. ona też przefarbowała się na brąz, i wg mnie straciła połowę swojej urody. to właśnie szatynki są pospolite - chociaż sama jestem szatynką i lubię swój kolor włosów.

natura obdarzyła Cię kolorem, dla którego inne kobiety wydają majątek na fryzjerów i wypalają sobie włosy!

jeśli chcesz coś w sobie zmienić, postaw raczej na makijaż i garderobę. przy Twojej delikatnej urodzie pięknie wyglądałabyś w przydymionym, mglistym makijażu i zwiewnych ubraniach. widzę Cię w popielu, chłodnym różu itp.

Zrezygnuj z tej kreski na dolnej powiece, nie pasuje Ci. raczej postaw na grafitową, miękką kreskę lub cienie na górnej. podkreśliłabym też delikatnie brwi - polecam kredkę do brwi dla blondynek z Avonu, moja mama ma podobny odcień włosów i ta kredka wygląda super naturalnie. może być też cień w kolorze średniego beżu. ale ręce precz od czerni i brązów! i koniecznie zainwestuj w dobry, nie za ciemny korektor oraz rozświetlacz. poczytaj jak maskować cienie pod oczami oraz zaczerwikenienia, zamaskowanie ich to chwilka a całkowicie odmienia twarz!

pozdrawiam

pozdrawiam!

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

(nie mogę edytować)

wydaje mi się, czy Twoje włosy są falowane? na wizażu jest podforum dla kręconowłosych, znajdziesz tam sposoby na podkreślenie skrętu fal
Skczat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 23:25   #24
Holly85
Zadomowienie

jak dla mnie Twoje brwi już się odznaczają, no chyba, ze na tej focie z plaży są farbowane. nie wiem jakiej są naturalnie grubości, ale jeśli są grubsze to można ich nie depilować mocno i tak będą ładne. grubsze brwi to wlasnie więcej wyrazistości.

super, że dodałaś zdjęcia. piękny kolor i super typ urody! nie fabuj włosów!
makijaż to tak jak mówiłam, kreska na górnej powiece (delikatnie) trochę tuszu i podkład jeśli naprawdę sie upierasz, ale jak tak na Ciebie patrzę, to bez makijażu wyglądasz świetnie, zrobisz jak uważasz..
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 19:34   #25
MorganLeFay
Wtajemniczenie

GG do MorganLeFay

Cytat:
Napisane przez Lilium00000 Pokaż wiadomość
Może zmień chłopaka a nie wygląd? Chyba za bardzo się przejmujesz tym co myślą o Tobie inni... To czy będziesz "stanowcza, wyrazista, zauważalna" nie bierze się ze zmiany koloru włosów ale z wnętrza...
Wg mnie wyglądasz ślicznie w blondzie, zwykle bardziej podobają mi się ciemne włosy, ale Tobie blond bardzo pasuje.
MorganLeFay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 21:05   #26
kasiastrunin
BAN stały

nie farbuj sie !!!!!

100000 x lepiej wygladasz jako blondynka, tak mlodo, swiezo, delikatnie, super !
kasiastrunin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 12:02   #27
LaGooona CrAZY
Przyczajenie

GG do LaGooona CrAZY

To ja też się wypowiem, mam podobny problem i zszarzałam, zestarzałam się itd. choć mam dopiero 20 lat. Ale wracając do Ciebie jesteś naprawdę śliczna i moim zdaniem nic nie musisz zmieniać. Na pewno nie zmieniaj za nic koloru włosów. Przyznam, że mnie też już to korciło, tyle, że mi się wydaje, iż mam już dosyć siwe....i ja myslałam o rudym. Serio, ale ze mną to same dziwne rzeczy się dzieją. Dlatego zostań blondynką i koniec kropka. O makijażu możesz pomyśleć, ale niekoniecznie. Zamiast się skupiać nad sobą i wyszukiwać wad zajmij się czymś, żeby zająć czas i myśli. Pozdrawiam
Stary 2013-01-21, 06:59   #28
uca
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Może zmień chłopaka a nie wygląd? Chyba za bardzo się przejmujesz tym co myślą o Tobie inni... To czy będziesz "stanowcza, wyrazista, zauważalna" nie bierze się ze zmiany koloru włosów ale z wnętrza...
Wg mnie wyglądasz ślicznie w blondzie, zwykle bardziej podobają mi się ciemne włosy, ale Tobie blond bardzo pasuje.
Dokladnie, autorko watku jestes przepiekna i pamietam cie, mialas juz kiedys watek tutaj i glosy byly takie same. Blondynka tez moze byc stanowcza, wyrazista i zauwazalna (btw. blondynki ZAWSZE bardziej rzucaja sie w oczy).
uca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 18:08   #29
moniq60
Raczkowanie

nie farbuj włosów, masz bardzo ładny kolor.W ogóle jesteś bardzo ładna, kwestia podkreslenia swoich atutów makijażem.wyraźniejsze oczy , może przedłuż sobie rzęsy?Moja koleżanka przedłużyła, tez jest jasną blondynką i swietnie wygląda.A jak już bardzo chcesz się przefarbować, to może zrób sobie ombre?Albo końcówki przyciemnij..Ale twój naturalny kolor jest piękny, rób sobie płukanki z rumianku, albo używaj odżywek do blond włosów, by wydobyć fajne refleksy
moniq60 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 19:54   #30
WhySoSerious
multitasking ninja

Moim zdaniem wyglądasz trochę nijako, bo się nie malujesz. Ładny makijaż oczu potrafi czynić cuda i dodać naprawdę fajnego pazura.
Co do włosów, zarówno w wersji blond jak i brązowej jest ładnie, ale powinnaś je jakoś ładnie uczesać, bo takie pozostawione samopas wyglądają trochę ni w de ni w oko. Wyciągnij je na szczotce, wyprostuj albo jakoś fajnie wymodeluj - od razu będzie lepiej.

UWAŻAJ NA PISOWNIĘ!
bynajmniej ≠ przynajmniej
karze ≠ każe (jedno oznacza wymierzać karę, drugie rozkazywać)
a sex to jest w anglojęzycznych pornosach w języku polskim nazywa się to SEKS
WhySoSerious jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości