Prośba do stylistki (i wizażanek) o pomoc w zmianie monotonnej fryzury.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-01-17, 14:45   #1
Patrunia
Raczkowanie

Exclamation

Prośba do stylistki (i wizażanek) o pomoc w zmianie monotonnej fryzury..

Witam,
Mam dla Was nie lada wyzwanie, a mianowicie wielką prośbę! Od ponad dwóch lat zapuszczam włosy (które baaardzo powoli rosną) i nic z nimi nie robię. Miałam wcześniej dłuższą grzywkę na bok, ale z czasem jakoś urosła i stała się długa, którą bez problemu łapie w koński ogon. I to właśnie moja codzienna fryzura.. również w święta z braku weny nie wiem co z włosami robić żeby wyglądać w szybki sposób świeżo i efektownie Ta sama sytuacja tyczy się również mojej twarzy /makijażu/ też od lat stosuję ten sam styl, po prostu fluid Ingrid, na oczy brązowy cień i tusz to wszystko Próbowałam zmieniac cos we włosach i w makijażu, ale zawsze wyglądałam jeszcze gorzej . Nawet mój TŻ ostatnio powiedział mi żebym coś zrobiła ze sobą.. poszła do fryzjera, albo coś, bo wyglądam jakbym była caly czas zmęczona, bez życia. Przez brak trafnych zmian i wyborów mojego typu urody wygladam jak zaniedbana typowa baba, a moja twarz wygląda na stale zmęczoną bez życia dlatego błagam stylistki pomóżcie mi!!!:prosi : Chcę czuć się lepiej we własnej skórze... I pokazać TŻ0wi, że też mogę się zmienić na plus.
Ps. Dodam, że mam dość długi nos z garbkiem i ciężko samej mi jest dobrać odpowiednią fryzurę Załączam zdj.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_000078.jpg (99,3 KB, 80 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_000079.jpg (93,0 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_000081.jpg (93,7 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_000083.jpg (82,8 KB, 51 załadowań)

Edytowane przez Patrunia
Czas edycji: 2013-01-17 o 14:56 Powód: dodanie zdjęć
Patrunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 22:11   #2
wypad
Wtajemniczenie

Dot.: Prośba do stylistki (i wizażanek) o pomoc w zmianie monotonnej fryzury..

Stylistką ani żadną wizażystką nie jestem, ale znam Twój problem, bo sama kiedyś nie wiedziałam jak się malować żeby ożywić buzię.

Co do włosów - moim zdaniem lepiej I bez grzywki, w kucyku. Ciekawa jestem jakbyś wyglądała z przedziałkiem na środku lub grzywką na całe czoło.

Co do makijażu - róż lub bronzer zawsze go ożywi. Kup sobie jakiś na próbę w odcieniu, który Ci się spodoba, kup pędzel i zrób kilka prób w domu.
Gdy malujesz powieki cieniem, w wewnętrznym kąciku nanieś odrobinę rozświetlającego, jasnego cienia, ożywi on spojrzenie. Zaznaczyłabym też delikatnie brwi jasnym, brązowym cieniem (jasnym, bo jesteś blondynką). No i pomadka, masz bardzo fajne usta, jeśli chcesz zaznaczaj je jakimś kolorem. Albo po prostu balsamem nawilżającym, zadbasz o nie.
Nie mam pojęcia co jeszcze mogę polecić. Moja twarz kompletnie inaczej wygląda z bronzerem, tuszem wydłużającym na rzęsach i zaznaczonymi brwiami niż bez.
Stary 2013-01-18, 10:11   #3
Patrunia
Raczkowanie

Dzięki.. Na pewno dostosuje się do twoich rad
Stary 2013-01-18, 20:07   #4
fiasco
Wtajemniczenie

ja bym w ogóle zrezygnowała z balejażu. taki jasny, zimny blond Ci moim zdaniem nie pasuje. Raczej bym Cię widziała w jednolitym, ale ładnym odcieniu brązu, może takim orzechowym?

I pomyśl o robieniu kreski na górnej powiece- najpierw kredką, jak się wprawisz to moze eyelinerem to nada troche wyrazu spojrzeniu. Nad tym, jak i nad nakładaniem różu/bronzera* trzeba poćwiczyć, dobrze jest pooglądać sobie np filmiki o tym na YT

*Jak dla mnie róż jest kosmetykiem bezpieczniejszym niż bronzer. Taki w odcieniu np brzoskwini czy ciepłego różu, odpowiednio subtelnie nałożony, będzie niewidoczny, a da świeży efekt. Z bronzerami jest gorzej, raczej służą do modelowania twarzy (a masz bardzo ładny kształt twarzy moim zdaniem) a większość tych łatwo dostepnych ma zbyt ciepły odcień, często ceglasty i po prostu na pierwszy rzut oka zwykle widać, że coś na tych policzkach jest.

Poza tym popieram poprzedniczkę - urozmaicenie makijażu oka o jasny cień w wew. kąciku (i może ciemniejszy w zewnętrznym kąciku) plus podkreślone brwi
Stary 2013-01-21, 10:24   #5
Patrunia
Raczkowanie

Dzięki za podpowiedz
Stary 2013-01-21, 12:28   #6
Patrunia
Raczkowanie

Dziewczyny a co myślicie o podobnym kolorku włosów dla mnie?
PS. Czy któraś wie co to za kolor? (farba?)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lekko-wpadajacy-w-rudy.jpg (35,5 KB, 26 załadowań)
Stary 2013-01-23, 20:28   #7
betty0502
Wtajemniczenie

GG do betty0502

Myślę, że będzie Ci pasował złocisty brąz, ewentualnie kolor, który załączyłaś wyżej. Zrezygnowałabym z balejażu, we włosy wprowadziła refleksy. Grzywka wycieniowana na wprost lub delikatnie na skos. Zadbałabym bardziej o kondycję włosów, od farbowania potrzebują nawilżenia, może warto również podciąć końcówki?

Co do makijażu:
Przede wszystkim przyciemniłabym brwi, Twoje są dosyć jasne, więc użyj cienia do brwi/ lub oczu, pamiętaj aby kolor był matowy i niezbyt ciemny, może grafit lub brąz?

Ponadto oczy: wytuszowałabym rzęsy, w wewnętrznym kąciku nałożyłabym jasny, połyskujący/ rozświetlający cień, który odświeży makijaż, na pozostałą część powieki może ciepły, delikatny brąz? fiolet? turkus?

Na usta: błyszczyk do ust, lub balsam pielęgnujący.

Co do reszty, podkład? krem BB? w zależności czego używasz? Dodałabym odrobiny różu na policzki. Na YouTube jest wiele różnych filmików jak wykonywać makijaże, może warto skorzystać?

Jeśli chodzi o cerę, nie wiem czy to wina światła i zdjęcia, masz cerę mieszaną? tłustą? jeśli tak użyłabym preparatów do zmatowienia, odpowiednio dobrany krem, to podstawa.

Ponadto puder matujący.

W celu nawilżenia włosów mogę polecić kilka preparatów, dzięki którym moje włosy wyglądają znacznie lepiej niż kiedyś.
betty0502 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 21:59   #8
Patrunia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Myślę, że będzie Ci pasował złocisty brąz, ewentualnie kolor, który załączyłaś wyżej. Zrezygnowałabym z balejażu, we włosy wprowadziła refleksy. Grzywka wycieniowana na wprost lub delikatnie na skos. Zadbałabym bardziej o kondycję włosów, od farbowania potrzebują nawilżenia, może warto również podciąć końcówki?

Co do makijażu:
Przede wszystkim przyciemniłabym brwi, Twoje są dosyć jasne, więc użyj cienia do brwi/ lub oczu, pamiętaj aby kolor był matowy i niezbyt ciemny, może grafit lub brąz?

Ponadto oczy: wytuszowałabym rzęsy, w wewnętrznym kąciku nałożyłabym jasny, połyskujący/ rozświetlający cień, który odświeży makijaż, na pozostałą część powieki może ciepły, delikatny brąz? fiolet? turkus?

Na usta: błyszczyk do ust, lub balsam pielęgnujący.

Co do reszty, podkład? krem BB? w zależności czego używasz? Dodałabym odrobiny różu na policzki. Na YouTube jest wiele różnych filmików jak wykonywać makijaże, może warto skorzystać?

Jeśli chodzi o cerę, nie wiem czy to wina światła i zdjęcia, masz cerę mieszaną? tłustą? jeśli tak użyłabym preparatów do zmatowienia, odpowiednio dobrany krem, to podstawa.

Ponadto puder matujący.

W celu nawilżenia włosów mogę polecić kilka preparatów, dzięki którym moje włosy wyglądają znacznie lepiej niż kiedyś.
dziekuję bardzo i Czekam na liste
Stary 2013-01-23, 23:13   #9
Patrunia
Raczkowanie

A co powiecie na taki kolorek?

Chciałam zapytać również czy wiecie jak uzyskać taki kolorek na włosach?? Oczywiście interesuje mnie farbowanie w domu... i nie za bardzo chciałabym je traktować silnymi razjaśniaczami ze względu ja ich (już i tak) wątłą kondycje...

PS. Jak myślicie co to za kolor?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tumblrlndegoZaBr1qfezp7o11280.jpg (56,8 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg d4_500x640.jpg (38,6 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a9_500x640.jpg (33,5 KB, 13 załadowań)
Stary 2013-01-24, 09:11   #10
Pani_Migotka
Raczkowanie

GG do Pani_Migotka

Ja bym skróciła grzywkę i rozpuściła uprzednio zafarbowane na rudo włosy (coś w ten deseń)
Pani_Migotka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 11:25   #11
betty0502
Wtajemniczenie

GG do betty0502

W moim przypadku sprawdziły się następujące kosmetyki:

Seria kosmetyków Loreal Professionel Liss Ultime, stosowałam szampon, odżywkę, maskę i olejek do włosów.

Dobrym olejkiem/serum był również Loreal Kerastase, Oleo Relax, jednak olejek dosyć drogi, także najlepiej sprawdzi się w/w fioletowa wersja.

Myślę również, żebyś wybrała się do fryzjera, niż na własną rękę próbowała w domu.

Dodatkowo:
Olej kokosowy jako maseczka na noc (najlepiej tłoczony na zimno, nierafinowany).
betty0502 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 11:50   #12
Patrunia
Raczkowanie

Dziekuję
Stary 2013-01-24, 11:52   #13
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Patrunia Pokaż wiadomość
A co powiecie na taki kolorek?
ten drugi, karmelowy blond mi się podoba

Tak w ogóle znowu zerknęłam na zdjęcia i... Radziłabym się zastanowić nad zmianą podkładu. Kolor tego, który masz na twarzy jest zdecydowanie zbyt różowy (i za ciemny) w porównaniu do szyi - a kolor podkładu dobiera się tak, by z szyją, dekoltem i ramionami tworzył spójną całość. A tu masz żółtawą szyję i twarz różową, co już odejmuje świeżości

Wiem, że ciężko dostać jest podkład o żółtawym odcieniu, zwłaszcza z niższych półek cenowych. Revlon Colorstay (są wersje do cery tłustej i suchej) ma żółtawy odcień 150 Buff*, poza tym z tego co kojarzę to firma Bourjois ma w miarę żółtawe podkłady. Może inne firmy też mają, warto poszukać I kolor podkładu sprawdzać nie na nadgarstku, a na linii żuchwy albo nawet na szyi.

*Revlona CS warto kupić przez internet, jest dużo taniej tylko najpierw trzeba by obadać kolor na żywo.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2013-01-24 o 11:53
fiasco jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 13:18   #14
proola
Przyczajenie

Ja bym Ci poleciła na włosy taką mleczną czekoladę, żeby odcień nie był zbyt ciemny. Do tego dla urozmaicenia codziennego makijażu tak jak już wcześniej było mówione róź na policzki, albo rozświetlacz jak wolisz i dobrze by było jakby usta nabrały żywego koloru
proola jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
pomoc, pomoc zmiana wyglądu, stylista fryzur, stylista make up

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości