Prośba o pomoc w zmianie monotonnej fryzury.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-01-17, 15:25   #1
Patrunia
Raczkowanie

Exclamation

Prośba o pomoc w zmianie monotonnej fryzury..

Witam,
Mam dla Was nie lada wyzwanie, a mianowicie wielką prośbę! Od ponad dwóch lat zapuszczam włosy (które baaardzo powoli rosną) i nic z nimi nie robię. Miałam wcześniej dłuższą grzywkę na bok, ale z czasem jakoś urosła i stała się długa, którą bez problemu łapie w koński ogon. I to właśnie moja codzienna fryzura.. również w święta . Z braku weny nie wiem co z włosami robić żeby wyglądać w szybki sposób świeżo i efektownie Próbowałam zmieniac cos we włosach, ale zawsze wyglądałam jeszcze gorzej . Nawet mój TŻ ostatnio powiedział mi żebym coś zrobiła ze sobą.. poszła do fryzjera, albo coś, bo wyglądam jakbym była caly czas zmęczona, a moje włosy są okapnięte suche, szorstkie, po prostu bez życia pomimo, że ani nie susze włosów, ani nie prostuję(od1,5-2 lat) i co mycie używam odżywek, raz w tyg masek do włosów suchych, zniszczony i pozbawionych życia. Dlatego błagam stylistki pomóżcie mi!!!:prosi : Chcę czuć się lepiej we własnych włosach... I pokazać TŻ0wi, że też mogę się zmienić na plus.
Ps. Dodam, że mam dość długi nos z garbkiem i ciężko samej mi jest dobrać odpowiednią fryzurę Załączam zdj.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_000078.jpg (99,3 KB, 229 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_000079.jpg (93,0 KB, 157 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_000081.jpg (93,7 KB, 118 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_000083.jpg (82,8 KB, 149 załadowań)

Edytowane przez Patrunia
Czas edycji: 2013-01-17 o 15:32
Patrunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 18:30   #2
Emilcia_1616
Zakorzenienie

Dot.: Zmiana monotonnej fryzury - zmiana długości, grzywki..?

powinnas zalozyc watek w dziale o metamofrozach, ale pewnie Ci go tam przeniosa
moim zdaniem wygladasz na zmeczona przez ten balejaz. kolor masz taki nijaki. wlosy widac w nienajlepszej koncdycji. takie szarobure te wlosy wiec i Twoja twarz przez nie tak wyglada. zmienilabym kolor na jednolity
Stary 2013-01-17, 19:43   #3
Patrunia
Raczkowanie

Dot.: Zmiana monotonnej fryzury - zmiana długości, grzywki..?

Jednolity.. Hmm a jaki kolorek myślisz ze do mnie by pasowal? Now wiem. Z tego co mo się wydane to mam zimny typ urody. .. Ale nie wiem..
Stary 2013-01-18, 10:32   #4
Talantea
Zakorzenienie

Dot.: Prośba o pomoc w zmianie monotonnej fryzury..

1) Pozbądz sie balejazu na włosach i idz w jednolity kolor, na pewno jasny brąz lub ciemny blond, aby włosy odpoczeły. Co do fryzury pokazuje symulacje roznych w załacznikach.
2) Odpowiednia pielegnacja, olejowanie, maski na włosy itd.
3)Lekki makijaz na codzien, podkresl oko eyelinerem i maskarą, unikaj kreski na dolnej powiece mimo, ze masz duze oczy. Kreska na dole zwykle wyglada dziadowsko.
4) Nie pasuje Tobie na pewno, prosta gesta grzywka, lepsza dluga na bok. Ładnie wygladasz w eksrtemalnie krótkich włosach i upiętych kokach na czubku głowy.
Polecam jednak sredniej dugosci wlosy i przedzialek na srodku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (49,3 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (48,6 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (47,9 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (49,0 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (48,9 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (50,2 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (47,8 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10.jpg (48,3 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9.jpg (47,4 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8.jpg (48,4 KB, 23 załadowań)

Talantea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 14:49   #5
lowe_krowe
Raczkowanie

Dziewczyno, robisz sobie krzywdę takim balejażem. Powinnaś pozwać do sądu fryzjerkę:P Albo jednolity kolor (złoty blond, ciemny blond, jasny brąz), albo pasemka 1-2 tony jaśniejsze maksymalnie, a nie połączenie czerni z platynowym blondem
Modeluj włosy. Kup sobie albo okrągłą szczotkę albo jeżeli nie potrafisz (to np ja) suszarko lokówkę np taką http://www.nokaut.pl/suszarko-lokowk...a-cf-9250.html (przetestowałam już kilka i ta jest najlepsza) i po podsuszeniu wymodeluj tym włosy ciągnąć mocno ku górze.
Albo śpij w takich dużych wałkach (największych jakie da się znaleźć :P). Ale to tylko efekt na wyjście (chociaż moja siostra śpi w nich co drugi dzień, bo co tyle myje włosy).
Przez przesady, prostownica owszem, robi krzywdę, ale suszarka użyta odpowiednio... Zdrowsze to dla włosów niż kładzenie się spać z mokrymi włosami.
Moim zdaniem powinnaś sobie wycieniować trochę włosy przy twarzy, tak skrócić niektóre pasma.
I nie rób sobie takiej ciemnej kreski na dole pod okiem, na górze eyelinerem tylko!!!!
lowe_krowe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 19:46   #6
AnnetteK
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to AnnetteK

Ja bym zrezygnowała na twoim miejscu z tego balejażu i postawiła na naturalny kolor włosów (nie wiem jaki masz ,ale myślę,że kolory od średniego blondu do jasnego brązu będą ok).
AnnetteK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 12:26   #7
Patrunia
Raczkowanie

A co myślicie o podobntm kolorze włosów dla mnie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lekko-wpadajacy-w-rudy.jpg (35,5 KB, 56 załadowań)
Stary 2013-01-21, 12:49   #8
Talantea
Zakorzenienie

Unikaj ciepłych tonów.
Ten kolor ciebie przytłoczy i bedą widoczne tylko włosy, a nie twarz. Idz w naturalne odcienie blondu lub jasnego brązu. Coś delikatnego, ale niezbyt wypłowiałego. Na pewno pojedynczy odcien.

Proponuje któryś z kolorów w załącznikach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg canelle-zoom.jpg (26,1 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg the-look.jpg (19,9 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rb-long-brown-hair-17-0809-mdn.jpg (20,6 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tumblr_mdmjkllv6p1qb59lso1_500.jpg (42,7 KB, 18 załadowań)

Stary 2013-01-21, 19:43   #9
Holly85
Zadomowienie

-włosy masz oklapnięte właśnie dlatego, że stosujesz te wszystkie "odżywki i maski" do włosów. zawierają silikon i inne wygładzające substancje które tylko pozornie odżywiają włos, w rzeczywistości powodują szybsze przetłuszczanie i obciążają włosy. włosy myj najzwyklejszym szamponem i wypłucz wodą z octem z parę razy, żeby to dziadostwo zeszło. szampony też zawierają silikon, jego nazwa zawsze konczy się na "....thicone" to raz
-dwa nie maluj kreski na dolnej powiece, zwyczajnie ci nie pasuje, zniekształca i ciągnie oko w dół, a jak się rozmaże to pewnie daje ten wspaniały efekt zmęczonych oczu

kolor włosów nie może być rudy ani czarny, ciemny ciepły brąz to tez niedobry wybór. Talantea podała Ci dobre przykłady trzymaj sie raczej naturalnego albo oscyluj w pobliżu. pasemka są wlasnie przyczyną takie efektu nieświeżości, zwlaszcza jak wlosy są dzien po myciu. dodatkowo postarzają i to bardzo!

-nie rób także grzywki prostej, bo przyciągnie uwagę na nos i go optycznie powiększy. mając nos większy albo trochę niesymetryczny lepiej jest mieć odsłoniętą twarz, żeby nie zaburzać jej proporcji. twój nos nie jest akurat jakiś zły, ale jeśli nie chcesz go akcentować to zwyczajnie nie rób prostej grzywki.
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 00:22   #10
highheel112
BAN stały

Po obejrzeniu makeoverów Talantei stwierdzam, że ta opcja: http://wizaz.pl/forum/attachment.php...4&d=1358501501 byłaby chyba najlepsza. Z tych symulacji wynika, że w jasnych Ci najlepiej, a i fryzura o takiej długości najlepiej pasuje do Twojej twarzy. Trochę to absurdalne, bo przecież celowo zapuszczałaś włosy... Swoją drogą szkoda, że zdjęcia są w takim paskudnym świetle i marnej jakości, bo ciężko przez to stwierdzić jak naprawdę wyglądasz na co dzień.

I ostatnia uwaga - włosy zostawione "niech rosną" bo się zapuszcza to chyba najgorszy możliwy wybór... Sama przechodziłam to wielokrotnie, więc wiem co mówię... Praktycznie po miesiącu każde zaczynają wyglądać fatalnie. Po długich też widać, że są po prostu zostawione same sobie. Rada na przyszłość - nawet jak zapuszczasz włosy odwiedzaj fryzjera. Nie musi ci od razu ściąć wszystkiego, co zdążyłaś wyhodować, ale nawet głupie podcięcie końcówek sprawi, że włosy będą wyglądać bardziej świeżo. Ja np. przeszłam taką drogę: z długich za piersi ścięłam na chłopca. Jak zaczęły wyglądać paskudnie fryzjer poprawił mi odrośniętą "grzywkę" i odrobinę skrócił boki i wyszła mi "kożuchowska". Potem znowu trochę odrosły, więc fryzjer niewiele przyciął, ale wyszedł mi delikatny bob z grzywką na bok. I tak małymi krokami znowu zapuściłam, tym razem do połowy piersi
highheel112 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 14:33   #11
martusia205
Zakorzenienie

także uważam, że Twoje włosy wyglądają na przesuszone przez te pasemka. Sama miałam takie 5 lat temu, i szybko przeszłam na brąz

zrobiłam dla Ciebie symulacje komputerowe, wg mnie najlepiej Ci w jasnym blondzie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg TAAZ-makeover 67.jpg (37,0 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg TAAZ-makeover 55.jpg (41,8 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg TAAZ-makeover 65.jpg (36,9 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg TAAZ-makeover 70.jpg (42,7 KB, 3 załadowań)

http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 21:13   #12
Patrunia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez martusia205 Pokaż wiadomość
także uważam, że Twoje włosy wyglądają na przesuszone przez te pasemka. Sama miałam takie 5 lat temu, i szybko przeszłam na brąz

zrobiłam dla Ciebie symulacje komputerowe, wg mnie najlepiej Ci w jasnym blondzie
Tak, wiem że mi w blondzie ładnie, ale czy to znów nie wyszuszy mi nadmiernie włosów? Pasemka już wysuszyły, a co dopiero całe... Dziekuję za radę ale co myślisz o tym kolorze?
Stary 2013-01-23, 21:20   #13
Patrunia
Raczkowanie

A co powiecie na taki kolorek?

Chciałam zapytać również czy wiecie jak uzyskać taki kolorek na włosach?? Oczywiście interesuje mnie farbowanie w domu... i nie za bardzo chciałabym je traktować silnymi razjaśniaczami ze względu ja ich (już i tak) wątłą kondycje...

PS. Jak myślicie co to za kolor?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tumblrlndegoZaBr1qfezp7o11280.jpg (56,8 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg d4_500x640.jpg (38,6 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a9_500x640.jpg (33,5 KB, 21 załadowań)
Stary 2013-01-23, 23:08   #14
Talantea
Zakorzenienie

Wejdz na wątek

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=493753&page=83

Wiele porad jak uzyskac zimny odcien włosów, moze akurat znajdziesz jak uzyskac wlasnie taki. Kolor ladny i przypuszczam, ze bedzie pasowal.

Stary 2013-01-24, 16:48   #15
martusia205
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Patrunia Pokaż wiadomość
A co powiecie na taki kolorek?

Chciałam zapytać również czy wiecie jak uzyskać taki kolorek na włosach?? Oczywiście interesuje mnie farbowanie w domu... i nie za bardzo chciałabym je traktować silnymi razjaśniaczami ze względu ja ich (już i tak) wątłą kondycje...

PS. Jak myślicie co to za kolor?
ładny, powinien pasować

farby do włosów z reguły dają efekt połysku, więc nie martw się, że Twoje włosy będa matowe..dla utrzymania błysku możesz używac olejów do włosów

http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 18:22   #16
twopinkcats
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 8

Cytat:
Napisane przez Talantea Pokaż wiadomość
Unikaj ciepłych tonów.
Ten kolor ciebie przytłoczy i bedą widoczne tylko włosy, a nie twarz. Idz w naturalne odcienie blondu lub jasnego brązu. Coś delikatnego, ale niezbyt wypłowiałego. Na pewno pojedynczy odcien.

Proponuje któryś z kolorów w załącznikach.

WOOOOW 1 i 2 bajka marzy mi się taki kolor

Tobie zdecydowanie będzie pasował !!! Naturalny blond ten odcień jest przepiękny
twopinkcats jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości