Podkład-pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-01-18, 17:56   #1
madzia2322
Przyczajenie

Question

Podkład-pomocy

Mam problem z dobraniem podkładu. Używam podkład najtańszy, zwykły z rossmann`a(miss spoty). Pod niego krem nawilżający (cera sucha i wrażliwa z nivea) i bazę kobo,
Ponadto mam problem z określeniem typu skóry- czoło mam suche (po wykompaniu czuję jak ściska mi skórę na czole). Czytałam gdzieś w internecie, że cerę suchą cechuje także siność i zimność rąk, co posiadam (nie wiem czy to prawda). Po używaniu tego kremu z nivea mam wrażenie, że moja skóra przestała być sucha (nie czuję ściskania czoła po kompaniu). Twarz bardzo rzadko mi się świeci.
Dopiero zaczynam "przygodę" z podkładami i byłabym bardzo wdzięczna jakby mi ktoś po kroku tłumaczył.
Dobrze byłoby, jakby podkłąd też dość dobrze krył i ważne, aby się długo trzymał.
Byłoby także super, jakbyście podali mi cenę(może być zaokrąglona) i gdzie mogę kupić ten podkład.
Bardzo dziekuję za każdą radę i odpowiedź

Edytowane przez madzia2322
Czas edycji: 2013-01-18 o 17:59
madzia2322 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 20:32   #2
milk_choocoolate
Rozeznanie

Dot.: Podkład-pomocy

Na początek polecam lirene nature matte fluid matujący ( w takiej kremowo niebieskiej tubce). Ładnie matuje, buzia się nie świeci i w miarę dobrze kryje. Ja używałam go bardzo długo. Można go dostać w każdej drogerii. Ja kupowałam w rossmannie bo często są na niego promocje. Regularna cena-ok 15 zł/30ml, a w promocji ok 11,12zł

Edytowane przez milk_choocoolate
Czas edycji: 2013-01-19 o 01:26
milk_choocoolate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 20:42   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie

W najnowszym Poradniku Domowym (koszt 2 zł) znajdziesz obszerny artykuł o podkładach.
Możliwe, że masz cerę mieszaną. Choć podejrzewam, że możesz mieć suchą.
Sama mam cerę suchą i jestem wierna jednemu podkładowi- Vichy Dermablend.
Kupuję taniej w internecie. Koszt ok 70 zł. 1 tubka starcza mi praktycznie na cały rok.
Zajrzyj też na KWC
MissChievousTess jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 21:22   #4
kasztanka3
Pani Mizantrop

Do suchej skóry polecam podkład rozświetlająco-antystresowy Calming Effects z Avonu, nie ma drobinek, ale buzia jest ładnie rozświetlona (nie błyszczy się! ma raczej taki zdrowy blask).
Wybór kolorów jest spory, krycie jest lekkie, cena to ok. 30zł.
kasztanka3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 11:33   #5
onanowaa
Raczkowanie

Mogę Ci z czystym sercem polecić Revlon colorstay w szkalnej butelce z zakrętką są dwa rodzaje do cery suchej i normalnej i do tłustej i mieszanej , gama kolorystyczna jest ogromna ! ok 30 odcieni podkład kosztuje ok 69 zł w drogerii , na allegro mozesz go znaleźć nawet za 30-pare zł na podkładach nie ma co oszczędzać , a ten jest świetny używam go od 2 - 3 lat trzyma się cały dzień , dobrze kryje , nawilża i nei zatyka porów

If the food don't kill ya , the service will.
onanowaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 16:51   #6
milk_choocoolate
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez onanowaa Pokaż wiadomość
Mogę Ci z czystym sercem polecić Revlon colorstay w szkalnej butelce z zakrętką są dwa rodzaje do cery suchej i normalnej i do tłustej i mieszanej , gama kolorystyczna jest ogromna ! ok 30 odcieni podkład kosztuje ok 69 zł w drogerii , na allegro mozesz go znaleźć nawet za 30-pare zł na podkładach nie ma co oszczędzać , a ten jest świetny używam go od 2 - 3 lat trzyma się cały dzień , dobrze kryje , nawilża i nei zatyka porów
ja zamawiam na ekobieca.pl za coś ok 40zł.
milk_choocoolate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 21:58   #7
kasztanka3
Pani Mizantrop

Nie pojmuję, jak możecie na co dzień używać CS
Miałam wersję do skóry tłustej i jak to nakładałam to czułam się, jakbym sobie zalepiała skórę olejną farbą, pory mi się strasznie powiększyły przez to, skóra nie miała jak oddychać
kasztanka3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 23:16   #8
dobbinka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Miałam wersję do skóry tłustej i jak to nakładałam to czułam się, jakbym sobie zalepiała skórę olejną farbą, pory mi się strasznie powiększyły przez to, skóra nie miała jak oddychać
Eee, można się przyzwyczaić. Każdy ma inna skórę. Jestem zmuszona do silnego krycia, niestety, i albo to albo EL Double Wear, Dermablend. Tylko nie polecam tego wszystkim, jakaś mania się zrobiła, że dziewczyny bez problemów ze skórą nakładają silnie kryjące tapety i wyglądają nienaturalnie, źle. Chętnie bym się zamieniła, naprawdę. marzy mi się jakiś krem tonujący, albo delikatny, rozświetlający podkład.
dobbinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 00:20   #9
ghana
Zakorzenienie

GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana

Cytat:
Do suchej skóry polecam podkład rozświetlająco-antystresowy Calming Effects z Avonu, nie ma drobinek, ale buzia jest ładnie rozświetlona (nie błyszczy się! ma raczej taki zdrowy blask).
Wybór kolorów jest spory, krycie jest lekkie, cena to ok. 30zł.
Testowałam ten Calming Effects i ma u mnie plusa za odcien, bo ivory dawał efekt bardzo zdrowej skóry, ale niestety krycie plus jeszcze to, że po kilku godzinah znikał z twarzy zdyskawalifikowało u mnie ten podkład. Za to jak tylko skonczy mi się obecny fluid na pewno kupię Ideal Shade z Avonu - byłam z niego bardzo zadowolona, chociaz krycia wspanialego tez nie posiada
Cytat:
ja uzywam go na co dzień ;D mam wersję dla skóry suchej/normalnej i niestety a raczej stety jest to moje wybawienie. Posiadam przebarwienia po tradziku na znacznej czesci twarzy, a wsumie po jednej warstwie CS są one ledwo widoczne no i podklad utrzymuje sie od momentu aplikacji do momentu demakijazu czyli czasem bywa ze i 16/18h xD ale fakt faktem jest mega ciezki i jak tylko mi się skonczy kupię go ponownie, ale bede stosowac na wieksze okazje, a na co dzień w ruch pojdzie avon

Generalnie mogę polecić tez en Lirene City Matt czy jakoś tak, tyle ze niestety dla mnie najjasniejszy odcien był o wiele za ciemny. Zreszta to maja do siebie podklady - nawet najjasniejsze dla mnie bywaja za ciemne. Idealne odwzorowanie mojej skory to 110 Ivory CS
ghana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 17:24   #10
disappear enigma
Raczkowanie

Ja razcej nie polecam Ci podkładów matujących i tych w musie. Może Rimmel "Match Perfection" w żelu. Koszt to maksymalnie 30 zł w zależności od sklepu. Dostaniesz go w Rossmannie czy też w Naturze. Ten podkład ma średnie krycie, ładnie się rozprowadza i utrzymuje cały dzień. Lepsze od niego krycie ma Eveline podkład sceniczny (ok. 15 zł w Naturze). Możesz poczytać recenzję na KWC .

"Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta"

Edytowane przez disappear enigma
Czas edycji: 2013-01-20 o 17:32
disappear enigma jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości