Odpowiesz na parę pytań dotyczących kolczyka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-01-21, 16:37   #1
klaudia88988
Przyczajenie

Talking

Odpowiesz na parę pytań dotyczących kolczyka?

Od paru dni zastanawiam się nad zrobieniem 2 dziurki w uchu.... bardzo mi się to podoba... i w związku z tym mam parę pytań:
1. Kolczyka będę przekłuwać u kosmetyczki, więc czy mogę sobie przekłuć dziurkę zimą? Tak sie zastanawiam czy nie będzie się gorzej goić? ale dodam też że jakbym przekuwała to w ten piątek i juz zaczynają mi się ferie więc będę więcej w domu niż na dworze...
2. Ile kosztuje przekłucie 2 dziurki ucha u kosmetyczki?
3. Czy ty masz więcej niż po jednej dziurce w uchu? Jak trzeba dbać o tą dziórkę? Co z myciem włosów i wgl?
4. Ile trzeba nosić kolczyka leczniczego?
5. Czy jak się goi to dziurka boli, czy podczas gojenia jak ropieje to cos normalnego?
6. I jakiego kolczyka nosić w tej 2 dziurce?
7. Ostatnie pytanie to takie w którym uchu sobie go zrobić, dodam że grzywkę mam na bok na prawo przez całe czoło
klaudia88988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 17:59   #2
LikeFromAFairytale
Raczkowanie

Dot.: Odpowiesz na parę pytań dotyczących kolczyka?

1. U kosmetyczki? Pistoletem? W życiu! Lepiej wydać trochę więcej i pójść do piercer'a, albo nawet zrobić to samemu wenflonem. To że zimą nie ma znaczenia- żadnych komplikacji nie powinno być, bo to mała powierzchnia :P
2. Kosmetyczka 15-25 zł, piercer ok 30zł, lub wersja samodzielna- wenflon 3zł, tytanowy kolczyk do 10zł.
3. Mam 6 kolczyków w uszach, a także kilka w okolicy ust. Nie trzeba jakoś specjalnie uważać na dziurkę, goi się szybko, jeżeli kolczyk będzie tytanowy lub z bioplastu wystarczy 2 razy dziennie przepłukać dziurkę solą fizjologiczną, jeżeli ze stali chirurgicznej to octeniseptem, jeżeli ktoś będzie chciał ci przebić ucho czymkolwiek innym- uciekaj!
4. Nie ma czegoś takiego jak kolczyk leczniczy, lepiej przebić ucho labretem z tytanu ze zgrabną kuleczką (kuleczka 2,5-3mm, długość labreta 8mm, szerokość 1,2mm) i zostawić ją tak już na zawsze (i to bezpieczne, i ładnie wygląda). Kolczyka nie wolno wyciągnąć przez miesiąc.
5. Tak, ucho może też puchnąć czy krwawić- przez ok 2 tyg to normalne.
6. Tak jak mówiłam- labret 1,2/8, z małą kuleczką 1,2/3 lub 1,2/2,5.
7. No to lewe ucho, nie ma co ukrywać
Jeżeli masz więcej pytań to pisz, sporo wiem na ten temat więc mogę pomóc.
LikeFromAFairytale jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 23:32   #3
paula689
Rozeznanie

GG do paula689 Send a message via Skype™ to paula689

o jakiego kolczyka chodzi autorce wątku?? autorka pisze o dziurce, więc domyślam się, że chodzi o kolczyka w płatku.

Zapuszczam włosy
35-40-45-50-55-60-65

Edytowane przez paula689
Czas edycji: 2013-01-22 o 23:34
paula689 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 00:45   #4
milk_choocoolate
Rozeznanie

U kosmetyczki? Boże nigdy w zyciu. Mam 7 dziurek w najróżniejszych miejsach w uszach. Gdy byłam młoda i głupia miałam ich 12. Wszystkie robiłam sobie sama igła ok 10gr, kolczyk srebrny a nie jakis tam ze stali chirurgicznej,rach ciachi 30zl.wkieszeni. Co wy sie tak boicie samemu przebijac? Nie takie rzeczy ludzie robia. A od igly w płatku ucha się nie umiera. Wiadomo boli i ropieje, ale mam porównanie bo 2 lata temu byłam u kosmetyczki i stwierdzilam ze nigdy wiecej. Wracam do igieł
milk_choocoolate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 16:30   #5
klaudia88988
Przyczajenie

A gdzie można takiego kolczyka kupić i czy da się go później bez problemy ściągać?
ile taki kolczyk kosztuje i czy oprócz niego można też jakieś inne?

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Cytat:
Napisane przez LikeFromAFairytale Pokaż wiadomość
1. U kosmetyczki? Pistoletem? W życiu! Lepiej wydać trochę więcej i pójść do piercer'a, albo nawet zrobić to samemu wenflonem. To że zimą nie ma znaczenia- żadnych komplikacji nie powinno być, bo to mała powierzchnia :P
2. Kosmetyczka 15-25 zł, piercer ok 30zł, lub wersja samodzielna- wenflon 3zł, tytanowy kolczyk do 10zł.
3. Mam 6 kolczyków w uszach, a także kilka w okolicy ust. Nie trzeba jakoś specjalnie uważać na dziurkę, goi się szybko, jeżeli kolczyk będzie tytanowy lub z bioplastu wystarczy 2 razy dziennie przepłukać dziurkę solą fizjologiczną, jeżeli ze stali chirurgicznej to octeniseptem, jeżeli ktoś będzie chciał ci przebić ucho czymkolwiek innym- uciekaj!
4. Nie ma czegoś takiego jak kolczyk leczniczy, lepiej przebić ucho labretem z tytanu ze zgrabną kuleczką (kuleczka 2,5-3mm, długość labreta 8mm, szerokość 1,2mm) i zostawić ją tak już na zawsze (i to bezpieczne, i ładnie wygląda). Kolczyka nie wolno wyciągnąć przez miesiąc.
5. Tak, ucho może też puchnąć czy krwawić- przez ok 2 tyg to normalne.
6. Tak jak mówiłam- labret 1,2/8, z małą kuleczką 1,2/3 lub 1,2/2,5.
7. No to lewe ucho, nie ma co ukrywać
Jeżeli masz więcej pytań to pisz, sporo wiem na ten temat więc mogę pomóc.
A gdzie można kupić takiego kolczyka, ile kosztuje i czy można go bez problemu zmieniać? Czy można nosić jeszcze inne kolczyki, jak tak to jakie?
klaudia88988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 18:36   #6
rotten_lilly
Rozeznanie

W salonie piercingu, idź i się zapytaj po prostu jak to będzie wyglądało
Stary 2013-01-23, 19:37   #7
LikeFromAFairytale
Raczkowanie

Ja zamawiam je ze skepów internetowych jak np. arif czy koltat. Wszystkie które znajdziesz na tych stronach są bezpieczne, ale powinno przebijać się tytanem. Zdecydowanie odradzam srebro, bardzo uczula i przebicie znacznie bardziej ropnieje. Srebro ok- ale dopiero pół roku po przebiciu, akryl przynajmniej po miesiącu, stal lub tytan andoryzowane nie wcześniej niż po pół roku.Jeżeli się tego nie przestrzega mogą uczulić (przebicie może napuchnąć). Wszystkie inne materiały(chodzi mi głównie o kolczyki ze zwykłych sklepów z biżuterią, na których nie pisze jaki to materiał) odradzam nosić wcześniej niż pół roku po przebiciu. Koszt kolczyka- od 2zł w zwyż, te standardowe do 10zł. Te najwygodniejsze można znaleźć pod hasłem "kolczyk do wargi", mimo że będzie do ucha. Kolczyk ściąga się bez problemu, jest zakręcany kuleczką.
LikeFromAFairytale jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kolczyki, kosmetyczka, pielęgnacja

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości