brak jędrności twarzy - przyczyny ??oraz facefitness- pomoc?? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-04-16, 21:10   #31
nesca1705
Raczkowanie

Dot.: brak jędrności twarzy - przyczyny ??oraz facefitness- pomoc??

Dziewczyny,czy możecie zdradzić trochę więcej szczegółów (przykładów ćw.,powtórzeń,czasu).
nesca1705 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 11:01   #32
urwanyguzik
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Napisane przez nesca1705 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,czy możecie zdradzić trochę więcej szczegółów (przykładów ćw.,powtórzeń,czasu).
niżej w tym wątku podawałam link z którym ćwiczę, a czas to kilka minut z 5
urwanyguzik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 19:47   #33
effulla
Zakorzenienie

Temat dla mnie !

Ostatnio na Azjatyckim Cukrze też pojawił się filmik jak Azjatki ćwiczą i dbają o owal twarzy http://www.youtube.com/watch?v=r2SDl6drAKI

SUB !

PS. Czy na chomiku jest gdzieś Sekret Młodości Facefitness ??

Edytowane przez effulla
Czas edycji: 2013-04-17 o 19:55
effulla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 08:19   #34
Iskra82
Przyczajenie

Zdecydowanie nie tyj. Lepiej ćwicz np. pilates, callanetics, to ujędrni skórę. Jak ja schudłam 8 kg, to też miała podobnie, ale skóra się ujędrniła, podniosła, głównie po ćwiczeniach, które niesamowicie dotleniają skórę. Odstawiłam żele z sls i z chemią, myję twarz naturalnymi mydłami, aby odbudować warstwę ochronną i np. wory pod oczami się podniosły, a mam już 30 lat, wyglądam na dużo mniej.

Co do ćwiczeń - musisz się porządnie zmęczyć i spocić, żebyś czuła ciepło w twarzy i napięcie mięśni twarzy.
Co do masażu - na twarz pomaga oklepywanie. Kładziesz się na poduszce i oklepujesz buzię ku górze twarzy i ku centrum, czyli w kierunkach przeciwnych do opadania. W ten sposób przenosić tkankę tłuszczową odrobinkę w inne rejony (wg. teorii), twarz trochę puchnie, skóra wtedy naturalnie się odnawia. Trwa to ok 2 minut.
Iskra82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 19:55   #35
nesca1705
Raczkowanie

Super rada,oby więcej takich z życia wziętych przykładów !!!
nesca1705 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 20:44   #36
jaana
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
W tym przypadku nie należy robić analogii gimnastyki twarzy do ciała.
Fakt, że za jędrność ciała odpowiadają głownie proporcje mięśni i tkanki tłuszczowej, i wysportowana 50-latka będzie miała o wiele młodziej wyglądające ciało niż jej niećwiczące rówieśniczki.

Ale mięśnie nie odpowiadają za jędrność i młody wygląd twarzy - tutaj znaczenie ma przede wszystkim stan skóry (plus tkanka tłuszczowa- im więcej tym lepiej, więc odwrotnie niż w przypadku ciała). A za jędrność skóry jest z kolei odpowiedzialny kolagen i elastyna. Ćwiczeniami mięśni się nic nie wskóra jeśli skóra straciła elastyczność.

Za to dobrze jest te mięsnie zrelaksować i rozkurczyć, żeby nie nabawić się zmarszczek mimicznych- czyli robić sobie takie masaże polegające na punktowym uciskaniu twarzy i oklepywaniu jej opuszkami palców - na yt jest mnóstwo instruktaży. Taka profilaktyka powinna jakoś podziałać na kurze łapki i zmarszczki na czole.

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
Dla skóry twarzy jest najlepiej gdy pozostaje nieruchoma- przecież po to się robi np. botoks, żeby zablokować mięśnie, i dzięki temu jest on skuteczny. Botoks to akurat skrajność, ale im mniej ruszamy skórą tym lepiej - i to się tyczy i mimiki, i codziennych powtarzanych gestów typu marszczenie czoła, i tych grymasów, które nam proponują w ramach "ćwiczeń".
Można sobie twarz i szyję delikatnie oklepywać i naciskać punkowo, robiąc w ten sposób masaż, ale nigdy nie należy przemieszczać i naciągać skóry.

Otóż bardzo się mylisz, a to z powodu Twojej absolutnej niewiedzy w temacie.
Ruch mięśni, ich ćwiczenie stymuluje elastyczne włókna do produkcji kolagenu. Uruchamia zastałą limfę, odtykane są kanaliki rozprowadzające wodę i subst.odżywcze po całej skórze. To właśnie dlatego skóra ćwiczących osób jest bardziej jędrna i napięta. Nie dość, że wypełniają ją ładnie ukształtowane mięśnie, to zmienia się sama struktura skóry za sprawą wielu czynników jak:
- wspomniana wcześniej samoistna produkcja kolagenu,
-uelastycznienie włókien mięśniowych ( przy ćwiczeniach twarzy ważne jest również rozciąganie mięśni właśnie odpowiednią mimiką)
-w rozgrzanej i poruszonej ruchem skórze zaczyna krążyć krew ( efekt ciepła na twarzy po ćwiczeniach) i rozprowadzane są substancje odżywcze, które dostarczamy odżywiając się zdrowo i używając najlepiej czystych, niechemicznych, organicznych kosmetyków, olejków itp.
- zaczyna krążyć limfa
Słowem twarz ożywa na różnych poziomach.

Proszę, tu jest przykładowy link na ten temat: http://www.carolynsfacialfitness.com...cial-exercises

Jeśli ktoś obawia się zagnieceń od powtarzanych ćwiczeń, to może sobie przytrzymać delikatnie palcami skórę podczas ćwiczeń, ale ćwiczyć z pełnym spokojem i oczekiwaniem wspaniałego efektu!

Do tego masaż : polecam np. taki:
http://azjatyckicukier.blogspot.com/...arzy-cz-1.html
U mnie spowodował zniknięcie linii na czole w tydzień (stosowałam przy tym również ćwiczenie na czoło: unosząc brwi przy jednoczesnym stawianiu oporu dłońmi, które były ułożone na całym czole, by nie zagniatać skóry). Oczywiście należy stosować go regularnie, by mięśnie i skóra zapamiętały swój nowy układ. Moja twarz nabrała zupełnie innych kolorów!
Masaż należy stosować ZAWSZE i TYLKO ze ŚLISKĄ oliwką, aby masować mięśnie nie skórę.

Proszę, tu jest link na ten temat: http://www.carolynsfacialfitness.com...cial-exercises

Wspomniany przez Ciebie brak ruchu, to równia pochyła ku twarzy o wyglądzie maski.
Brak ruchu powoduje atrofię mięśni i twarz się zapada. Skóra przestaje być podtrzymywana i wypełniona mięśniami , zaczyna być bezkształtna i traci się wówczas swoje dawne i jakiekolwiek ludzkie rysy.

Każda skóra, która nie podlega ruchowi ( jak i wszystko co ma jakąkolwiek elastyczność w przyrodzie) po długim nieużywaniu i bezruchu po prostu parcieje i pęka. Utrzymując bezruch i smarując się kremem możesz się co najwyżej zmumifikować. Polecam, ale po śmierci.

Póki się żyje należy się ruszać i ruszać wszystkim co nam Bóg dał. Ruch ( między innymi ruch, bo myślenie ma tu również kluczowe znaczenie) powoduje spowolnienie prawie do zatrzymania zmian w naszym DNA ( telomery) a często jego reorganizację.
Dla ciekawych polecam wywiady z Dr. Dispenza, który bardzo często porusza temat genów i tego jak MOŻEMY na nie wpływać. Geny nie są żadnym, ale to żadnym faktorem. Można je włączać i wyłączać do woli, a raczej według naszej woli.
Proszę sobie odszukać wywiady i spotkania z tym człowiekiem na YT. Jest ich mnóstwo.

Dodatkowo jest jeszcze aspekt czysto fizyczny jakim jest fakt, iż w czasie ruchu czas dosłownie zwalnia ( dla zainteresowanych proszę się zainteresować fizyką kwantową i tym jaki wpływ na upływ czasu ma ruch) Wszystkie osoby, które znam osobiście , ale i te z mediów, które zachowały młody, żywy wygląd - RUSZAJĄ SIĘ, są RADOSNE i mają MŁODY STAN UMYSŁU. To jest przepis na młodość, a nie botoks i bezruch w strachu o zmarszczki, który wspominasz.

Dwa najbliższe i z pierwsze z brzegu przykłady:
http://www.youtube.com/watch?v=fFwABPjkX3s
http://www.youtube.com/watch?v=wMScBtxWVAg

Tyle w skrócie, resztę najlepiej sobie dogłębnie i szeroko doczytać, a dopiero potem , tak uważam, wyrażać opinię.
jaana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 19:24   #37
vieera
Raczkowanie

____jaana bardzo madry post __ z wiedzą jakies na wizazu brakuje no i prawdziwy
ja tylko dopisze ze masaz Tanaki stosuje 2 lata i moge powiedziec że aktorka Stenka przy mnie by nie stanęla __ma za duzo zmarszczek w stosunku do mnie bo ja prawie nie mam owal wrocil , na szyi zadnej zmarchy , workow pod oczami brak , skora jedrna i elastyczna .Odmlodzona.
Ale to moze tylko powiedziec ktos kto stosuje cwiczenia i masaz drenujacy tak jak ja + dobra pielegnacja ujedrniajaca . I pisze to osoba dojrzala ( mocno dojrzala)
A co do botoxu ___ czy ktoras widziala jak opadaja mięsnie twarzy po botoxie ? Nie ? no to szkoda ... dlatego botox potem trzeba stosowac cyklicznie bo mięsnie opadna az do dekoltu __mowiąc obrazowo
I tylko lifting chirurgiczny pozostanie
vieera jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 20:53   #38
Słonecznik78
Raczkowanie

Stary post jak widzę, ale odswiezam, bo od jakiegoś czasu sama stosuje i goraco wszystkim polecam, owal twarzy odmlodnial naprawdę, i nie tylko ja to widzę, ale otoczenie również, kilka komplementow ostatnio uslyszalam, ze bardzo ładnie wygladam, wiec dziala
Słonecznik78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 09:11   #39
sasanka92
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Słonecznik78 Pokaż wiadomość
Stary post jak widzę, ale odswiezam, bo od jakiegoś czasu sama stosuje i goraco wszystkim polecam, owal twarzy odmlodnial naprawdę, i nie tylko ja to widzę, ale otoczenie również, kilka komplementow ostatnio uslyszalam, ze bardzo ładnie wygladam, wiec dziala
Jakie ćwiczenia dokładnie stosujesz?
sasanka92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 21:44   #40
Słonecznik78
Raczkowanie

w necie, na YT jest mnóstwo ćwiczeń, ja akurat robię takie najprostsze, co to często, tzn. codziennie, ale nie kilka minut, tylko kilka razy dziennie po ok. minutę, zawsze jak jadę samochodem rano i po pracy i wieczoremu, przed pojściem spać. Moje typy to szerokie wymawianie samogłosek, A, E, O i podczas tego wymawiania wytrzymuję tak po kilka sekund, np. A bardzo szeroko +szeroko otwarte oczy i trzymam tak, aż poczuję mięśnie twarzy właśnie, i oprócz tego jeszcze takie ćwiczenia jakbym chciała dolną szczękę/żuchwę mocno do przodu wysunąć, tak aż się poczuje boki policzków na wysokości uszu . Na opadające policzki jeszcze taki a'la ryjek robię (jak do U) I jeszcze czasem przeciw opadającym policzkom kładę palce na wysokosci skrzydełek nosa lekko dociskając skórę i unosić policzki do góry jak królik - nie wiem jak to wytłumaczyć - poczujesz policzki
Uważam, że kluczem tutaj jest wytrzymać dość długo nad każdym ćwiczeniem, tak aż się poczuje mięśnie, do lekkiego bólu, nawet nie wiedziałam ile mięśni na twarzy mamy
/najlepiej na początku robić przed lustrem, ćwiczyć układając grymas twarzy tak, żeby się zmarszczki nie robiły, bo nie o to chodzi, każdy musi "poznać" swoją twarz, jak na co reaguje i dobrać właściwą pozycję
Słonecznik78 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości